Сексуальна освіта

Мало часу, щоб під час занять з питань здоров'я, взаємин та безпеки розповісти все, що треба, а підліткам воно й справді потрібно? 

Зокрема веб-сайти, де окрім інформації, підлітки можуть отримати консультації

 TeensLIVE - за підтримки ЮНЕСКО, консультують фахівці Клінік, дружніх до молоді  https://teenslive.info/ua/

 supportME - за підтримки ЮНІСЕФ, консультують фахівці http://supportme.org.ua/main

 Teenergizer - консультації "рівний-рівному"

https://teenergizer.org/uk/

 Teen - https://teen.tmcinfo.com.ua/ - новий сайт, створений за підтримки ТМЦ.інфо - Тернопільський медіа-центр


ГО #stop_sexтинг представляє тематичний комікс для дітей #Не_ведись 

Громадська організація #stop_sexтинг, що активно працює для захисту дітей в інтернеті, представляє для дітей та підлітків - тематичний комікс #Не_ведись. Комікс було створено з ініціативи волонтерки організації художниці-ілюстраторки Поліни Соколової. Головна героїня - школярка Кіра - розпочинає стосунки з однокласником, та відправляє на його прохання відверті фото. Пізніше хлопець губить телефон, і інші хлопці поширюють ці фото серед однокласників. Як дівчина пережила цю ситуацію, і хто їй допоміг - читайте в коміксі #Не_ведись.

За словами авторки коміксу Поліни Соколової, головна мета створення коміксу - застерегти дітей від можливих наслідків необережного користування соціальними  мережами: “Працювати над сценарієм та ілюстраціями було вкрай важливою для мене справою, адже я бачила, що серед підлітків є попит на цей контент у тій формі, що буде зрозумілою та близькою для них. Історія Кіри не є унікальним випадком, кожен з нас може так чи інакше опинитися на її місці. Важливо розуміти, що навіть коли ситуація здається безвихідною, ви завжди можете розраховувати або на допомогу близьких людей, або на допомогу за телефоном 1545 (3)”.

Комікс доступний на сайті для батьків, а також на сайті для дітей. 


Що робити, якщо дитина надіслала інтимне фото?

- завершити спілкування та заблокувати користувача;

- зробити скріншот-докази, адже без них неможливо буде притягнути порушника до відповідальності;

- дитина має якомога раніше звернутись по допомогу до батьків чи дорослого, якому довіряє тому, що це збільшує можливість вирішити ситуацію та покарати злочинця до того, як він нашкодив ще комусь;

- звернутись до поліції або кіберполіції;

- отримати допомогу на гарячій лінії 1545(3) або психологічну допомогу на сайті;

- отримати допомогу про прикмети, причини, наслідки, порядок дій та попередження щодо різних ризиків для дитини в інтернеті можна у новому чат-боті @online_kids_bot для батьків, старших братів та сестер та спеціалістів, що працюють із дітьми. Технічний розробник чат-бота - компанія BotsBand.

Важливо пам‘ятати, що дорослі завжди мають бути на боці дитини, не засуджувати, не сварити, а підтримати та дати зрозуміти, що з вами дитина може почувати себе в безпеці.

Новини у світі онлайн-безпеки дітей в інтернеті

Європа: Згідно з дослідженням Internet Watch Foundation, понад 90% зображень сексуального насильства над дітьми створено власноруч

Фонд Internet Watch Foundation заявив, що за 2023 рік виявив самогенерований матеріал про сексуальне насильство над дітьми віком до 10 років, на понад 100 000 веб-сторінок. Тобто злочинці змушують дітей за допомогою шантажу, погроз тощо робити такий контент. Ця цифра на 66% більше, ніж роком раніше. Загалом було підтверджено рекордні 275 655 веб-сторінок, які містять образи сексуального насильства, що на 8% більше, ніж минулого року. 

Британія: Погляд Уповноваженого у справах дітей на штучний інтелект (ШІ)

Ризики використання штучного інтелекту:

Австралія: На 40% зросла кількість повідомлень про кібербулінг над дітьми 

Найпоширеніші наслідки кібербулінгу, про які повідомляє eSafety у 2023 році: неприємні коментарі або серйозні образи; образливі зображення чи відео; підроблені облікові записи; погрози насильства; і небажаний контакт. 66% повідомлень про кібербулінг стосувалися кіберзалякування дівчат і 30% -  хлопчиків.

Україна: Як уберегти дитину від загроз в інтернеті: поради для батьків

Щоб захистити дитину від небезпек, які на неї можуть чекати в мережі, батькам рекомендують:


Новий сервіс Take It Down допоможе видалити оголені фото з інтернету. Як це працює?

В Україні за підтримки телеком-оператора «Датагруп»  розпочав роботу сервіс Take It Down, що може допомогти зупинити поширення та видалити онлайн фото та відео, що можуть компрометувати особу віком до 18 років.

Take It Down, створений Національним центром зниклих й експлуатованих дітей США (NCMEC), дозволяє будь-кому анонімно й без завантаження фактичних зображень створити те, що по суті є цифровим відбитком цього зображення. 

Цей відбиток (унікальний набір чисел, який називається «хеш») потрапляє в базу даних, і технічні компанії, які погодилися брати участь у проєкті, видаляють зображення зі своїх сервісів. Все це відбувається без виходу зображення або відео з вашого пристрою та без перегляду його кимось. Лише значення хешу надсилатиметься NCMEC.

На разі платформами-учасниками є Facebook, Instagram, TikTok, Snap. Inc., OnlyFans, Pornhub та інші. Якщо зображення розміщено на іншому сайті або надіслано через зашифровану платформу, його не буде видалено. Якщо оригінальне зображення буде змінене (обрізане чи з емодзі) воно стає новим зображенням і тому потребуватиме нового набору цифр.

Як це працює:

Мультфільм для дітей та підлітків «Секстинг: Що робити?»

#stop_sexтинг підготувала адаптацію мультфільму для дітей та підлітків «Секстинг: Що робити?» від організації Amaze.org.

Залишатися на зв’язку з друзями, сім’єю та знайомими онлайн – це чудово! Але ніщо, що ми робимо в інтернеті, не є насправді приватним, включаючи електронні листи, текстові повідомлення та навіть програми, які ми використовуємо на телефоні. Але хвилюватися не варто: ми самі можемо контролювати, чим ми хочемо ділитися з друзями в інтернеті та світом. Якщо діти будуть знати, як безпечно користуватися соцмережами та інтернетом, вони зможуть себе захистити, тому дивіться новий мультфільм, рекомендуйте його батькам та дітям та навчайтесь нового разом: https://youtu.be/nguRInJHrls?si=l5Sv9TjcvN58ByXi 

Це відео є адаптацією Amaze.org. Усі права належать Amaze.org.