Фотоальбом

8 травня 2023 року Україна разом Європою та США відзначає День пам'яті та примирення, присвячений загиблим у Другій світовій війні. Близько 8-10 мільйонів українців загинули у війні 1939-1945 року. Пам'ять означає, що ми пам'ятаємо всіх військових і цивільних жертв цієї війни, а примирення - що країни Європи уклали мир після війни.

У 2023 році Україна відзначає це свято в умовах повномасштабної війни з РФ. На зміну німецькому нацизму на наші землі прийшов російський рашизм. Ми віримо, що незабаром у календарі свят України з'явиться нова святкова дата - День Перемоги над Росією. А сьогодні згадаємо про закінчення Другої світової війни.

Всеукраїнська військово-патріотична гра «Сокіл» («Джура»)

З метою національно-патріотичного виховання дітей та учнівської молоді з урахуванням  карантинних обмежень в умовах воєнного стану  3 травня 2023 року було проведено І (міський) етап Всеукраїнської  дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура») .

Метою такого заходу є виховання у юнаків та дівчат глибоких і твердих національно-патріотичних переконань, підготовка молоді до творчої праці, до військової служби та захисту своєї Батьківщини шляхом залучення молоді до оборонно-масової та військово-спортивної патріотичної роботи; 

- формування і виховання у молоді високих морально-психологічних та морально-бойових якостей; мужності, сміливості, рішучості, відваги, стійкості, наполегливості, дисциплінованості і ініціативності на теренах відновлених національних козацьких педагогічних традицій.

Переможцями стали 8-9 курінь. Вітаємо!

«Міста – Герої України»

У рамках медійної кампанії #Міста – Герої України бібліотекар  Бадрак Л.С. та психолог  Приліпко І.О. провели виховний захід, під час якого здобувачі освіти мали змогу ознайомитися з історією міст, які називають Героями, та подіями оборони цих міст у 2022, 2023 роках.

     Присутні переглянули світлини руйнацій цих міст. Дійсно, втрати вражаючі, але велика кількість будівель вже відновлені. Ювенальний офіцер Моргун С.В. розповів про героїчні подвиги наших оборонців, які захищали кордони України, також усі присутні вшанували пам’ять усіх полеглих у боротьбі з агресором хвилиною мовчання.

     Пишаємося нашим народом, пишаємося тим, що вистояли. Разом до перемоги! Все буде Україна!


4 травня – Міжнародний день протидії булінгу

У межах Міжнародного дня протидії  булінгу,  з метою профілактики та зниження рівня агресивності в освітньому середовищі, в нашому закладі відбулися ряд заходів:

Атестація педагогічних працівників 2023 року.

Задля успішного розв’язання можливих проблем у період атестації саме й існує психологічний супровід педагога як особливе завдання практичного психолога.

Як приємно, коли до нас повертаються наші учні, щоб побачити своїх наставників, рідні стіни. А особливо, коли дали 10 днів відпустки, так Сергій захищає Батьківщину від російських загарбників... і цей день він присвятив для своїх вчителів, вихователів... Сергій спілкувався з учнями, пояснював їм, як важливо навчатися, слухати свої наставників. Сергію, дякуємо тобі сердечно!

Тісна співпраця з  працівникам ЦНСП Іванівської сільської ради. 

10.03.2023 року було проведено  інтерв'ювання з старшокласниками на тему "Роль жінки в суспільстіві".

Щороку 14 березня в Україні відзначається День українського добровольця. І навіть повітряна тривога не стала на заваді у проведенні патріотичної години. Україна переживає найбільше випробування у своїй новітній історії – повномасштабну збройну боротьбу з російським агресором за власну незалежність і територіальну цілісність. Завжди, у найважчі часи нашої історії, знаходилися відважні, які добровільно брали зброю до рук і ставали на захист своєї Батьківщини. 

День пам’яті Героїв Небесної Сотні відзначається щорічно 20 лютого.

Саме в ці дні три роки тому під час Революції Гідності протистояння між українським народом і тодішнім режимом сягнуло свого апогею.


Останній рік 10 класники святкують день іменника в нашій школі. 

І радісно і сумно водночас...

За гарною традицією, уже багато років, наш заклад з нетерпінням чекає День Святого Миколая. Так цього року усі учні закладу долучилися до проведення свята "Чарівна книга Святого Миколая". 

Було багато сюрпризів, подарунків, веселих танців та співів. А ще до діток завітали різнгі добрі гості з солодкими подарунками - посланці Святого Миколая.

Щорічно в нашому закладі проходе 

АКЦІЯ "16 днів проти насильства"


Тиждень психології " 5 днів у світі психології"  у ці дні тісною співпраця була з інспеторами поліції Моргуновим С.В. та Нагорним С.М.

А між тим, малювання пальчиковими фарбами - спосіб розслабити дітей і допомогти їм впоратися зі своїми емоціями.

Малюкам важко усвідомлювати, що їх засмучує, не кажучи вже про те, щоб зрозуміти причину свого розладу.

Пальчикові фарби дають можливість найпотужнішого емоційного виплеску:

У листопаді наші учні провели благодійну ярмарку "Діти воїнам ЗСУ" де зібрали 7 000 грн на потреби ЗСУ.

Щорічно в Україні, 13 листопада відзначають День доброти.

Унікальне свято, яке допомагає людям проявити тепло і турботу про ближніх своїх. Всесвітній день доброти насамперед потрібен для того, щоб нагадати про мораль і людяність, про чуйність і всзаємодопомогу. Творити добрі справи насправді неймовірно легко, добро не вимірюється грошима, не вимагає багато часу і сил.

Медіація у школі - інноваційний підхід до вирішення міжособистісних конфліктів, які виникають між учасниками навчально - виховного процесу, метою впровадження якого є реалізація практики конструктивної ненасильницької взаємодії у конфліктних ситуаціях. Медіація у школі можлива за умов реалізації декількох програм: «Медіація однолітків» і «Шкільна медіація». 

В нашому закладі створена "Служба взаємопорозуміння" де медіатором представлена практичний психолог Ірина Олексіївна.

"Ключове повідомлення кампанії  не просто так, адже воно має кілька важливих трактувань і посилів. Перший – про те, що ми, як дорослі, маємо будувати таке безбар’єрне суспільство для кожної дитини. Другий – про те, що для дітей не існує бар’єрів у спілкуванні з однолітками та прийнятті один одного»

Війна принесла випробування у наше життя. Втім наш вибір – вистояти, перемогти й відродитися. А для цього нам потрібна психологічна стійкість – індивідуальна і колективна. Це те уміння, яке дозволить пройти крізь усі випробування, залишаючись людьми світла, правди й любові, зберігаючи, відновлюючи та плекаючи при цьому наше психічне здоров’я, особистісну цілісність та зріст,  наші соціальні зв’язки. Стійкість потребує плекання!

Самоосвіта практичних психологів  26.10.2022 року "Соціо-емоційна підтримка підлітків"

Розвиваюче заняття "Барви осені"

Розвиток дрібної моторики за допомогою Lego конструктора

Складання речення за допомогою ігрового матеріалу.

Розвиток сенсорних відчуттів з допомогою "Сухого басейну"

На передодні Всеукраїнського дня психолога, в рамках кольорового тижня, було проведено розвиткові заняття з початківцями "Фіолетовий день. Емоції"   та психологічний тренінг з старшокласниками "Психологія кольору. Фіолетовий" 


Захоплюче проходять кожне корекційне та розвиваюче заняття з психологом школи.  Розробки занять для дітей з особливими освітніми потребами, спрямованін на активізацію  та  стимулювання  пізнавальної  діяльності, розвиток емоційно-вольової сфери, комунікативних навичок, сприяння адаптації  учнів до школи; методичні рекомендації педагогам щодо  вдосконалення  роботи  з дітьми з особливими  освітніми  потребами. 

Завжди з радістю долучаюсь до участі у шкільному житті. Ось із учнями  виготивили деякі писанки для шкільної виставки "Велиеодні передзвони" 

Спеціальні консультації мають величезний вплив на дітей з ООПРобота полягає у формуванні у дітей основ ідентичності,  у вихованні у них звичок думати про своє минуле, теперішнє і майбутнєю. Традиційно, перед великодніми святами , стало звичкою пригадувати родинні традиції кожної дитини, а також демонструвати інші українські традицій та звичаї.

Атестація завжди не дає спокою вчителям, вихователям: майже кожне четверте запитання, з яким приходить педагог на консультацію,  стосується саме цієї процедури.Тому, першочергове завдання ставлю перед собою та педагогами під час атестації це уміння показати себе і свій досвід з найкращої сторони. Проявляти уміння та професіоналізм у своїй діяльності. 23.03.2021 року пройшла атестація педагогічних працівників та бібліотекаря, практичний психолог Приліпко І.О. входить у атестаційну комісію.

16.03.2021 року, практичним психологом Приліпко Іриною, було проведено психолого-педагогічний семінар, з застосуванням арт-технік на тему «Особлива дитина і реалізація творчого потенціалу вчителя».

Завданням семінару було сприяти творчій діяльності, самореалізації особистості вчителя, пошуково-проблемний стиль мислення, фантазії, специфічні особисті якості (допитливість, самостійність, цілеспрямованість, готовність до ризику), а також специфічні провідні мотиви (творчий інтерес, захопленість творчим процесом, прагнення досягти результату, необхідність реалізувати себе).

Без творчості неможливі ні виховний, ні навчальний процеси. Бо подібно до того, як скульптор ліпить свої скульптури, художник пише картини, а ювелір обробляє коштовне каміння, учитель творить нову особистість, яка житиме в цьому суспільстві, стане його невід'ємною часткою.

"Кримінальна відповідальність неповнолітніх" - зустріч з Інспектором з Ювенальної превенції Хмільницького РВП ГУНП у Вінницькій області, капітаном поліції  Паламарчук Л.В.

Читання та обговорення  Кодексу України, а саме булінг ,цькування - відповідальність,  уикнення, попередження.

Також були обговорені правила та обов'язки учнів спеціальної школи. В ході бесіди діти зізналися про шкідливі звички, тому  інспектор попередила про неприпустимість паління, а особливо на території навчального закладу.

"Безпека в інтернеті" профілактичне заняття, з елементами тернінгу у 5 -10 класах, 23.02.-26.02.2021рік

Сучасні діти, так зване покоління Z, не знають світу без Інтернету. Кожен/а 3-й/я користувач/ка Інтернету на планеті – це дитина.

Проте всесвітня мережа містить у собі чимало загроз, у тому числі пов'язаних з життям та здоров'ям дитини. Це підтверджують дзвінки на Національну дитячу «гарячу» лінію. За півтора роки ми отримали понад 35,5 тис. звернень, з яких 11,5 тис. стосуються небезпеки, з якою діти стикаються в Інтернеті.

Як захистити дитину від загроз у Інтернеті? Що порадити, якщо вона вже стикнулася з небезпеками? Наші рекомендації допоможуть зробити онлайн простір більш безпечним для дітей та підлітків.

З будь-якими питання ви можете звернутися на Національну дитячу "гарячу" лінію : 116 111 (безкоштовно з мобільних) або 0 800 500 225 (безкоштовно зі стаціонарних). Дзвінки анонімні та конфіденційні.


Корекційне заняття з учнями 1 класу 

Корекційне заняття з учнями 1 класу спрямоване на:

•  розвиток слухового сприймання;

•  виправлення  порушень моторики;

•  корекція зорово-моторної координації;

• збагачення словникового запасу дітей;

формування комунікативної діяльності, розвиток та корекція мовлення дитини.

• формування навичок соціальної адаптації та соціалізації.

• формування цілеспрямованості рухів і дій.

Вправа «Мої джерела впевненості » 

Асоціальні дії підлітків виступають як: засіб для досягнення значимої цілі; спосіб психологічної розрядки, заміщення заблокованої потреби та переключення діяльності; самоціль, яка задовольняє потребу у самореалізації та самоствердженні. Асоціальна поведінка неповнолітніх має низку особливостей:

"Розвиток психомоторики та сенсорних процесів".

Чудовою традицією стало виготовлення вітальних листівок для найрідніших наших діток в рамках  корекційної та розвиткової роботи на заняттях "Розвиток психомоторики та сенсорних процесів". На фото учні 2 класу.

Мета кожного  корекційного заняття є  створення оптимальних умов пізнання дитиною кожного об'єкта в сукупності сенсорних властивостей, якостей, ознак дати правильне уявлення, про навколишню дійсність,  сприяти  оптимізації психічного розвитку дитини та більш ефективної соціалізації її в суспільство.


«Подорож до зимового лісу»

14.01.2021 року, в рамках тижневика псигології, було проведено навчально-ігрове заняття для дітей 1-2 класів

Під час заняття намагалась:

У січні 2021 року відбулося засідання  методобיִєднання класних керівників, де практичний психолог спільно з класними керівниками розглянули  рекомендації педагогам та батькам " Нежорстоке виховання". Були презентовані буклети з відповідної тематики для вчителів та батьків.


У січні 2021 року відбулося засідання методичного об'єднання початкових класів, дя я, практичний психолог,   провела тренінгове заняття "Ефективність уроку: взаємодія учителя і учня» практичні вправи та рекомендації для вчителів" . Вчитель, керівник МО, Кравчук В.С., долучилась до практичних вправ, так як має досвід більше 20-ти років у роботі з учнями молодших класів.

Засідання методичного об'єднання вихователів. Практичні поради від психолога "Маніауляції - засоби впливу"

Акція "16 днів проти насильства" з  23.11.2020р. по 10.12.2020р.