Інші рівні



НОВИЙ НАВЧАЛЬНИЙ РІК ВІДКРИВАЄ МОЛОДИХ НАУКОВЦІВ…

Реформою вищої освіти в Україні здійснюється перехід до динамічної ступеневої підготовки фахівців, запровадження сучасних підходів інтеграції вищої освіти і науки у справі підготовки магістрів; оволодіння ними інноваційними технологіями, як у освітньому процесі, так і в сфері наукових досліджень. Це зумовлює потребу неперервного розвитку професійно – наукової компетентності магістра, що стає можливим завдяки широкій взаємодії всіх підрозділів КЗ СОІППО у системі підготовки сучасних менеджерів освіти.

У 2019 – 2020 н.р. кафедра педагогіки, спеціальної освіти та менеджменту КЗ СОІППО активно включилась у процеси реформування вищої освіти та започаткувала Постійно діючий семінар - практикум для магістрів та молодих вчених «Ефективні технології наукового дослідження», що передбачає систематичні зустрічі, майстер-класи, круглі столи, ворк-шопи, обмін досвідом та сприяє формуванню у майбутніх фахівців науково-дослідницької компетентності. Адже, сьогодні, в умовах двоступеневої вищої освіти, вимоги до професійної підготовки магістрів зорієнтовані на здобуття ними необхідних методологічних знань, умінь і навичок здійснення науково-дослідної роботи. Науково-дослідна діяльність студентів магістратури випливає із завдань освітнього процесу і сприяє підготовці висококваліфікованих фахівців. Однією з провідних вимог до студентів магістратури є всебічний розвиток їх творчих здібностей та дослідницьких умінь.

Так, науково-дослідна діяльність магістрантів КЗ СОІППО спрямована на розвиток здібностей до пошукової, дослідницької діяльності, творчого розв’язання завдань, прийняття рішень, а також формування вмінь та навичок застосування дослідницьких методів для вирішення практичних питань. У практиці роботи кафедри педагогіки, спеціальної освіти та менеджменту КЗ СОІППО широко використовуються завдання студентам магістратури для самостійної дослідницько-пошукової діяльності, що передбачають складання узагальнюючих таблиць, структурних блок-схем, тестів з теми (одиничний, множинний, альтернативний і впорядкований вибір), анотування статей, книг або окремих розділів, що пов’язані з темою, написання рефератів і доповідей, різноманітні групові завдання, що передбачають розв’язання або підготовку проблемних ситуацій.

27 вересня 2019 року відбулось перше засідання Постійно діючого семінару - практикуму для магістрів та молодих вчених «Ефективні технології наукового дослідження» у формі воркшопу за темою «Моделювання в освітньому процесі», яке провела Луценко С.М., доцент кафедри педагогіки, спеціальної освіти та менеджменту КЗ СОІППО, кандидат наук з державного управління, доцент. Під час воркшопу студенти познайомились з алгоритмом побудови моделей, застосуванням моделювання у науковій та освітній діяльності, спробували самостійно створити моделі власного освітнього середовища. Активна індивідуальна робота, робота в парах та групах дозволила магістрантам не тільки отримати навички моделювання у освітньому та науковому процесі, а й формувати власні професійні компетентності. Воркшоп був проведений у дружній, відкритій, доброзичливій атмосфері. Задоволення від заняття отримали всі присутні.

Отже, Постійно діючий семінар - практикум для магістрів та молодих вчених «Ефективні технології наукового дослідження» стартував.

З планом проведення Постійно діючого семінару - практикуму для магістрів та молодих вчених «Ефективні технології наукового дослідження» можна познайомитись на сайті кафедри педагогіки,спеціальної освіти та менеджменту КЗ СОІППО.