Редакційна політика

При формуванні своєї редакційної політики науковий збірник «Праці Інституту прикладної математики і механіки НАН України» дотримується вимог Комітету з етики в публікаціях (Committee on Publication Ethics).

Відкритий доступ

Науковий збірник «Праці Інституту прикладної математики і механіки НАН України» дотримується політики негайного відкритого доступу до опублікованого змісту, підтримуючи принципи вільного поширення наукової інформації та глобального обміну знаннями задля загального суспільного прогресу.

Рецензування

Процедура рецензування

  1. Рукопис проходить «сліпе» рецензування: автори не знають рецензентів.

  2. До рецензування допускаються лише наукові статті, оформлені згідно «Вимог до статей», що виявляється при первинному контролі у редакції. За наявності зауважень на етапі первинного контролю, стаття може бути повернута авторові з поміткою «Недотримано технічних вимог».

  3. До зовнішнього рецензування залучаються українські та іноземні доктори наук, що мають наукові праці за проблематикою, заявленою в статті. Від імені редакції такому вченому надсилається лист із проханням про рецензування, до листа додається стаття. Зовнішній рецензент обирається з урахуванням його основного наукового напряму, поточного завантаження та з його згоди.

  4. Всі рецензенти повинні дотримуватися вимог до етики в наукових публікаціях Комітету з етики в публікаціях (Committee on Publication Ethics) і бути об’єктивними та неупередженими.

  5. У рецензії висвітлюються такі питання:

    • відповідність змісту статті заявленій її назві;

    • відповідність статті тематичним рубрикам журналу;

    • актуальність теми дослідження і наявність у змісті статті елементів новизни;

    • доцільність публікації статті з огляду на наявність інтересу широкого кола читачів;

    • чіткість формулювання мети статті;

    • відповідність статті науковому рівню журналу;

    • наявність обґрунтованих висновків і напрямків подальших досліджень;

    • недоліки (за наявності вказується, які виправлення і доповнення мають бути внесені автором).

  6. У випадку відмови або необхідності доопрацювання рецензент повинен надати письмове аргументоване пояснення причин такого рішення.

  7. Остаточне рішення щодо статті ухвалюється на засіданні редакції, що проходить 1 раз на 3 місяці у складі: головний редактор, заступник (-и) головного редактора, відповідальний секретар. Рішення ухвалюється з урахуванням отриманих рецензій.

  8. Подальша робота зі статтею, яка рекомендована до публікації, здійснюється апаратом редакції відповідно до технологічного процесу підготовки номера збірника.

  9. Рішення редакції повідомляється авторові (-ам). Статті, що підлягають доопрацюванню, надсилаються авторові (-ам) разом із текстом рецензії, що містить конкретні рекомендації з доопрацювання статті. Анонімність рецензентів гарантується редакцією журналу.

  10. Доопрацьований варіант статті направляється на повторне рецензування. У випадку повторного негативного результату рецензування стаття відхиляється та не підлягає подальшому розгляду.

  11. Редакція не веде дискусій з авторами відхилених статей.

  12. Рецензії та рекомендації на кожну статтю зберігаються в редакції в електронному вигляді впродовж 3-х років від дня виходу номеру збірника, в якому розміщена рецензована стаття.

Редакційна політика

Публікуючи статтю у науковому збірнику «Праці Інституту прикладної математики і механіки НАН України» автори підтверджують, що:

  • видавець має всі права на неї і згоду співавторів на публікацію, надаючи право видавцю збірника на оприлюднення цих матеріалів у друкованому та електронному вигляді;

  • автори погоджуються з політикою даного видання щодо неможливості повернення публікації у випадку її відкликання та відмовляються від претензій до видавця стосовно відкликання статті.

Підстави для відмови в розгляді статті

  • відсутній повний пакет супровідних документів;

  • оформлення статті не відповідає вимогам видання;

  • тематика статті не відповідає профілю видання;

  • назва статті не відповідає змісту;

  • стаття написана на низькому науковому рівні;

  • матеріали повністю або частково публікувалась раніше в інших виданнях або подані до розгляду редакціям інших журналів;

  • стаття повністю або частково чужа (автор вчинив плагіат);

  • матеріал має рекламний характер;

  • порушена в статті проблема втратила актуальність.

Етика публікацій

Науковий збірник «Праці Інституту прикладної математики і механіки НАН України» дотримується принципів етики редактора і видавця, рецензента, автора наукової публікації, створених Комітетом з етики публікацій (COPE) та представлених у документі «Codes of Conduct and Best Practice Guidelines for Journal Editors» («Норми поведінки та найкраща практика для редакторів»).

Принципи етики редактора й видавця

При прийнятті рішення про публікації редакція керується достовірністю представлення даних і наукової значимістю роботи, що розглядається.

Редакція повинна оцінювати інтелектуальний зміст рукописів незалежно від раси, статі, сексуальної орієнтації, релігійних поглядів, походження, громадянства, соціального стану чи політичних уподобань авторів.

Неопубліковані дані, отримані з представлених до розгляду рукописів, не повинні використовуватися для особистих цілей або передаватися третім особам без письмової згоди автора. Інформація або ідеї, отримані в ході редагування та пов'язані з можливими перевагами, повинні зберігатися конфіденційними не використовуватися з метою отримання особистої вигоди.

Редакція повинна не допускати до публікації інформацію, якщо є достатньо підстав вважати, що вона є плагіатом.

Редакція не залишає без відповіді претензії, що стосуються розглянутих рукописів або опублікованих матеріалів, а при виникненні конфліктної ситуації вживає всіх необхідних заходів для відновлення порушених прав.

Принципи етики рецензента

Рукопис, отриманий для рецензування, розглядається як конфіденційний документ, який не можна передавати для ознайомлення чи обговорення третім особам, які не мають на те повноважень від редакції.

Рецензент дає об'єктивну й аргументовану оцінку викладеним результатам дослідження. Персональна критика автора неприйнятна.

Неопубліковані дані, отримані з поданих на розгляд рукописів, не використовуються рецензентом з особистою метою.

Рецензент, який не володіє, на його думку, достатньою кваліфікацією для оцінки рукопису, або якщо він не може бути об'єктивним, зокрема у випадку конфлікту інтересів з автором або організацією, повинен повідомити про це редакцію з проханням виключити його з процесу рецензування даного рукопису.

Принципи етики автора наукової публікації

Автор (автори) статті повинен надавати достовірні результати проведених досліджень. Свідоме подання помилкових або сфальсифікованих даних неприйнятне.

Автор повинен гарантувати, що результати дослідження, викладені в поданому рукопису, повністю оригінальні. Запозичені дані мають бути подані з обов'язковим зазначенням автора і першоджерела. Надмірні запозичення, а також плагіат у будь-яких формах, включаючи неоформлені цитати, перефразування або присвоєння прав на результати чужих досліджень, неетичні і неприйнятні.

Необхідно визнавати внесок усіх осіб, які так чи інакше вплинули на хід дослідження, зокрема, в статті мають подаватися посилання на роботи, які мали значення при проведенні дослідження.

Автори не повинні надавати до публікації рукопис, що був раніше поданий до іншого видання і наразі розглядається, а також статтю, вже опубліковану в іншому виданні.

Співавторами статті повинні бути вказані всі особи, які зробили істотний внесок у проведення дослідження. Серед співавторів неприпустимо вказувати осіб, які не брали участь у дослідженні.

Якщо автор виявить істотні помилки або неточності в статті на етапі її розгляду або після її опублікування, він повинен якнайшвидше повідомити про це редакцію наукового збірника.

Політика щодо конфлікту інтересів

Рецензенти не повинні залучатися для розгляду робіт, якщо має місце наявність конфлікту інтересів. За наявності яких-небудь конфліктів інтересів (фінансових, академічних, особистих та ін.) учасники процесу рецензування повинні повідомити про це редакційній колегії. Рецензенти, редактори і члени редколегії журналу повинні враховувати будь-які конфлікти інтересів при виконанні своїх функцій в процесі рецензування і публікації статті і своєчасно повідомляти головного редактора про усі взаємини, які можуть розглядатися як потенційний конфлікт інтересів.

Неопубліковані матеріали, наявні в представленій роботі, не можуть використовуватися редакцією у власних розробках без письмової згоди автора.

Політика щодо плагіату

Науковий збірник «Праці Інституту прикладної математики і механіки НАН України» приймає до публікації тільки оригінальні матеріали, тобто, статті, які не були опубліковані раніше і не подавалася для публікації в інший журнал.

Рукописи, в яких виявили плагіат чи текстові запозичення без посилень на першоджерело відхиляються редакційною колегією до опублікування статті у збірнику.

Редакційна колегія наукового збірника «Праці Інституту прикладної математики і механіки НАН України» аналізує будь-який випадок плагіату по суті. Якщо плагіат чи текстові запозичення виявлений редакторами або рецензентами на будь-якому етапі до публікації рукопису, автора (авторів) попереджують про необхідність переписати текст або зробити посилання на першоджерело.

Якщо після опублікування виявлено плагіат, то редакційна колегія проводить аналіз даного факту. Якщо буде знайдено плагіат, редакція журналу зв'яжеться з автором. Сторінки, що містить плагіат, буде позначено на кожній сторінці PDF-файлу. Залежно від масштабу плагіату, документ також може бути відкликаний (видалений).