Predavateljice

mag. Nastja Mulej


Nastja Mulej je ekonomistka, sociologinja in komunikologinja, trenerka razmišljanja, ki enako uspešno dela s sedemletniki in člani uprav največjih gospodarskih družb.


Že 10 let uči tudi učitelje, da poučujejo kreativnost (in kritično, konstruktivno in kooperativno) razmišljanje svoje učence na svojih šolah. Minimalni program za poučevanje razmišljanja obsega 54 pedagoških ur, na katerih se učitelji naučijo voditi Krožke za razmišljanje, posledično pa orodja, ki jih je razvil dr. Edward de Bono v okviru metodologije CoRT, uporabljajo tudi pri pouku, da je veliko bolj interaktiven, in na sestankih, da so bolj učinkoviti. Doslej je skozi njene roke šlo več kot 600 učiteljev na enoletnih in dvoletnih programih, in nepregledno število šolnikov na krajših srečanjih.


Neva Strel Pletikos

Diplomirana pedagoginja in profesorica sociologije, asistentka na Pedagoški fakulteti v Kopru, specializantka psihoterapevtske smeri Transakcijska analiza pri Zoranu Milivojeviću, Coach iz področja Nevrolingvističnega programiranja, Praktik s področja teorije izbire in že več kot 25 let svetovalna delavka na osnovni šoli.

Moja strast je že vrsto let delo z mladimi. Svojo poklicno pot sem začela z delom v takratni t.i. “gluhonemnici”. Kaj kmalu sem spoznala, da učinkovito in kvalitetno delo z mladimi zahteva nenehno strokovno izpopolnjevanje. Po zaposlitvi v svetovalni službi na osnovni šoli sem se odločila, da se vključim v izobraževanje iz psihoterapevtske smeri Transakcijska analiza pri dr. Zoranu Milivojeviću. Predvsem zato, ker verjamem, da moramo najprej poskrbeti za to, da se počutimo dobro v svoji koži, da bi lahko pomagali drugim. Izobraževanje iz Transakcijske analize je bilo prav to – orodje, ki ji je pomagalo osebno rasti, izboljšati svoje odnose, se naučiti učinkovitejših reakcij v vsakodnevnih interakcijah z najrazličnejšimi ljudmi in nenazadnje bolje razumeti ljudi s katerimi dela. Znanja iz področja Transakcijske analize, NLP in teorije izbire so mi pomagala tudi pri soočanju z izčrpanostjo in utrujenostjo zaradi sočutja, kot danes pojmujemo ta pojav – utrujenost zaradi vsakodnevnega fokusa na težave in stiske drugih. Delo z ljudmi namreč zahteva celega človeka, jaz pa sem si želela biti cel človek tudi doma, s svojo družino.

Jasmina Mazej

Profesorica slovenščine in sociologije. Svoje prve izkušnje pri delu z mladimi je pridobivala že med študijem, ko je vodila mladinske delavnice, telovadbo za malčke in bila vzgojiteljica v koloniji. Že 25 let na osnovni šoli poučuje otroke stare od 12 do 15 let.

Jasmina je mama zdaj že polnoletnima sinovoma zato zelo dobro ve, da je vzgoja zelo pomembna, včasih tudi zelo naporna za starše. Ravno zato se je odločila, da poveže teorijo in prakso ter svoje znanje in izkušnje posreduje naprej tudi drugim – predvsem učiteljem, staršem in mladostnikom. Kot učiteljica si je vedno želela svojim učencem ponuditi več, zato je svoje znanje nenehno nagrajevala. Njen interes za medosebne odnose, vzgojo in odraščanje jo je popeljal na pot izobraževanja iz področja Imago terapije in Nevrolingvističnega programiranja. Je NLP Praktik, NLP Mojster, NLP Coach Praktik in NLP Trener.


Eneja Baloh

Eneja Baloh je v dobrem desetletju pridobila izkušnje z opravljanjem dela pomočnika ravnatelja ter učitelja geografije tako na srednjih strokovnih in poklicnih šolah kot tudi na osnovni šoli.

Na Fakulteti za humanistične študije Koper, Univerze na Primorskem od leta 2013 opravlja delo asistenta za didaktiko geografije na dvopredmetnem študijskem programu geografija – zgodovina. Je soavtorica učbenikov in samostojnih delovnih zvezkov izdanih pri založbi Mladinska knjiga za pouk družbe v 4. in 5. razredu ter za pouk geografije v osnovni šoli in 1. letniku gimnazije. V okviru doktorskega študija na Pedagoški fakulteti v Kopru raziskuje učinek uporabe tehnologije pri učenju in poučevanju geografije v post digitalni družbi.


Taja Tavčar

Je žena in mama treh otrok, ene mačke in petih konjev. Od malih nog je povezana z gibom in je bila že kot dijakinja vključena v najrazličnejše programe osebne rasti, čustvene inteligence in plesa. Diplomirala je na Pedagoški fakulteti v Ljubljani, na temo Aktivni odmor po metodi plesa petih ritmov. Opravila je tudi modul zgodnjega poučevanja angleščine.

Več kot deset let je bila zaposlena na osnovni šoli, v svoje delo pa je redno vključevala gib in različne oblike sproščanja, ki jih je medpredmetno povezovala z učno snovjo. Njen način poučevanja je temeljil na dobrem poznavanju učnega načrta, s poudarkom na povezavi s preostalimi učnimi predmeti. Opravila je 300-urno izobraževanje za učiteljico Hatha joge, ki ga je nadgradila z 200-urnim izobraževanjem za učiteljico Vinyasa joge. Opravila je tudi dodatno izobraževanje za učiteljico joge za otroke in najstnike.

Redno se izobražuje pri domačih in tujih učiteljih s področja joge, dobrega počutja, anatomije telesa, dihalnih tehnik in meditacije. Danes vodi skupinsko jogo za otroke, odrasle in najstnike ter ustvarja krajše oddihe in delavnice zanje. V preteklem letu je izvedla izobraževanje za učitelje angleščine z naslovom Gibalna pravljica ali uporaba joge, giba in dihalnih tehnik pri pouku angleščine, s katero je želela učiteljem približati drugačen pristop k poučevanju. Življenje na vasi ji omogoča, da je lahko v neposrednem stiku z naravo in živalmi. Meni, da ljudem v današnjih časih najbolj primanjkuje stika z dihom in telesom. To nas najbolj ovira pri tem, da bi zmogli uravnovesiti vse svoje vloge in obenem poskrbeti za svoje dobro počutje in zdravje.


Kim Pletikos Pucer

Magistrica psihologije, specializantka psihoterapije, terapevtka medicinske hipnoze. Zadnjih nekaj let se ukvarja predvsem s psihološkim svetovanjem otrokom in mladostnikom.

Velik del njenega dela obsega delo z otroki in mladostniki s čustvenimi in vedenjskimi motnjami, z učnimi težavami, s posebnimi potrebami, pomanjkanjem motivacije in občutki tesnobe. V svoje delo vključuje spoznanja različnih področij od najnovejših spoznanj na področju razvojne psihologije, različnih psihoterapevtskih smeri (tehnike VKT, integrativne psihoterapije, transakcijske analize, nevrolingvističnega programiranja, ...) do spoznanj s področja nevrologije in nevropsihologije.

Svoje prve izkušnje na področju psihološkega dela z mladimi sem začela pridobivati že tekom študija z delavnicami s področja učenja, anksioznosti, strahu pred ocenjevanjem, samozavesti, … Delo z otroki, mladostniki in odraslimi s posebnimi potrebami me je naučilo začutiti človeka, opazovati to, kar je v ozadju vedenja. To, kar ljudje kažemo navzven, je običajno nekaj povsem drugega kot to, kar se skriva v ozadju. To spoznanje sem še bolj ponotranjila z delom v kriznem centru, kjer sem se naučila predvsem poslušati in dati čas, da se človek odpre in zaupa. Svoje strokovno znanje sem nadgradila z znanji iz psihoterapevtske smeri Transakcijska analiza in ta znanja vsakodnevno implementirala v svoje delo, pri svetovanju staršem, otrokom in mladostnikom v okviru Centra za osebno rast. Na izobraževanjih, ki jih izvajam rada prepletam znanja iz področja psihologije, kognitivne nevroznanosti, nevrologije in psihoterapije.