Další poruchy příjmu potravy

Další PPP 

Další patologické postoje k jídlu, které je možné řadit k poruchám příjmu potravy

Záchvatovité přejídání - opakované přejídání, po němž nenásleduje zbavování se jídla a nabité energie hladovkami, zvracení, cvičení apod.  Člověk najednou zkonzumuje veliké množství jídla, přestože nemá hlad ani chuť. Jídlem zahání nudu, zklamání, osamělost.

Noční přejídání - charakteristická je konzumace většiny denního jídla po večeři a v noci, provází ji nespavost, ranní nechutenství. Spouštěčem onemocnění bývá držení diety a následné porušení jídelního režimu.

Ortorexie - patologická posedlost zdravou výživou. Člověk trpící touto poruchou jí zásadně potraviny bez konzervačních látek, barviv, cukru, soli, odmítá bílou mouku, průmyslově zpracované potraviny apod. Jí pouze určítě, např. speciální biopotraviny. Tráví přemýšlení o jídle nadměrné množství času, Dochází k sociální izolaci, protože takové jídlo není všude k dostání, toto stravování může vést k výrazné podváze a nedostatku živin vinou zúženého spektra potravin na minimum.

Drunkorexie - strach z přibírání na váze, který vede k záměrné redukci příjmu potravy, aby zvýšené pití alkoholu, který je kalorický, nezapříčinilo zvýšení váhy.

Bigorexie - posedlost vlastním vzhledem, snaha dosáhnout velké fyzické zdatnosti a svalové hmoty. Častější výskyt u mužů, především kulturistů.  Nemocní si připadají nedostatečné vyvinutí, slabí, malí, což vede k zneužívání anabolických steroidů a jiných látek pokporující růst svalové hmoty.