Дневник

профессиональной деятельности учителя

Рефлексія до 1-го листа. 03.06.2018.

* Опанував/ла. Під час виконання завдань поглибила знання у роботі з gmail: завантажила ScreenLeap, "започаткувала" мітки, під рукою - календар, замітки, завдання.

Зі спільною презентацією особливих труднощів не виникло, але, відповідаючи на побажання колеги, натиснула "Вопрос решён" замість "Відповісти" - побажання зникло. Виправилася, подивилася дискусію та відновила. Закріпила навички роботи з картою, диском, фотоальбомом.

* Виконав/ла; (Які завдання були виконані. З якими труднощами зіткнулися. Як вирішили).

Завдання, які запропонував виконати викладач, виконала, ще раз перевірю, щоб не пропустити нічого. Портфоліо, створене у класичному варіанті, переробила . Скористалася "Преобразуйте свой сайт для новой версии Google Сайтов". Тривожно було, коли йшло перетворення, але даремна тривога - всі матеріали залишилися. Треба доопрацювати, щоб вид у портфоліо був відповідний. Поприбирала із навігації сторінки, які були, у "старому" портфоліо (але деякі залишила, ще подумаю, що з ними робити); включила ті, як рекомендовані викладачем. Деякі труднощі виникли з фотоальбомом: не могла зібрати фото в один альбом. Довелося "полистати" сторінки інтернету та примінити метод "проб та помилок". Сподіваюся, що наступного разу справлюся з подібним завданням без помилок.

* Важливо (Що плануєте зробити, дізнатись, виконати тощо). Планую оформити портфоліо, доповнити відеоканал, фотоальбоми. Упорядкувати матеріали на диску.

* Підсумок. Дякую за навчання. Цікаво і змістовно!!!


Рефлексія до 2 листа. 06.06.2018

Опрацювала всі відеолекції та рекомендації тьютора.

Приділила значну увагу роботі з Gmail. Налаштувала мітки, лабораторії, змінила тему. Розібрала листи, класифікувала їх - одним слово, привела у порядок.

Створила груповий чат, запросила колег (як рекомендовано), на жаль, поспілкувалася тільки з однією одногрупницею. Якщо відгукнуться, то продовжу спілкування. Відповіла на запити інших. Знайшла в інших групах 2 колег із шкіл району - запросила до спілкування і їх. Тепер чекаю.

Працювала з документом, написала своє бачення моделі ДН, прокоментувала записи інших. Ще раз впевнилася, що працювати спільно з документом дає більше результатів, чим очікування (сьогодні ти працюєш, мені завтра передаєш...). Це економить час і є більш продуктивним у досягненні мети. Заповнила Таблицю виконаних робіт. Ознайомилася з роботами колег (їх портфоліо, роздуми).

Keep. Вже використовувала цей додаток, але не в повній мірі. Впевнена, що до використання заміток повернуся в найближчий час.

Подобається працювати у віртуальному класі,спостерігаю, як це робить тьютор.

Відповіла на питання тесту, набрала 22 бали, але з другого разу.

Виникли труднощі у створенні чату, але, скоріше, вони стали результатом неуважності.

Важливо: хотілося б обмінятися думками з колегами щодо використання додатків у роботі. Створити таку собі валізу (скриньку) з цікавинками. Хочу дізнатися про створення власного навчального відео (як це робить тьютор), цікавить робота з календарем (чи можна туди вкласти річний план закладу).

Ще виконала приховане завдання.

Дякую за змістовне і комфортне навчанння!!!

Рефлексія до 3 листа. 07.06.2018

Опанувала. Продовжую опановувати роботу з Classroom: систематизувати матеріали через створення тем, додавати оголошення, завдання. В ході опрацювання виникає необхідність (і зручно!) працювати з Keep (створила ще декілька груп заміток, одна з яких стосується роботи з Classroom). Відпрацьовувала вміння роботи зі спільним документом (режим "Коментування", "Призначити завдання", копіювання фрагменту в замітку!). Сподобалося, і буду використовувати роботу з малюнками для проведення рефлексії.

Виконала. Всі завдання листа виконані. Особливих труднощів не виникало. З тестом довелося працювати кілька разів. З третього разу набрала 17 балів. Якщо уважно слухати трансляцію (і не один раз), читати теорію, то із завданнями справиться можна.

Важливо. Планую дізнатися більше про роботу з Classroom, особливо про імпортування оцінок із Google - форм. Пробувала - поки не виходить, щось не те, мабуть, роблю. Продовжую наповнювати портфоліо (сторінка "Довідник учасника"). В проекті - дібрати перелік вправ для проведення рефлексії і використати роботу з малюнками для підведення підсумків.

Підсумок. Уважно слухати тьютора, читати, користуватися довідниками, і є надія успішно оволодіти навичками і поглибити знання з подальшим застосуванням на практиці.

Рефлексія до 4 листа. 10.06.2018

Опанувала. Продовжую опановувати роботу з Google - формами: створення опитувальників та тестів. з Classroom - оцінювання, робота з таблицями (оцінювання). Все взаємопов'язано: закріплюю навички роботи з малюнками, документами (рівні доступу), Keep. Google+ - соціальна мережа для професійного спілкування.

* Виконала всі завдання, визначені тьютором. Труднощі виникли тоді, коли почала переглядати сайти-портфоліо колег, і виявилося, що не всі документи відкриті для спільного доступу. Подивитися не завадило б на скарбнички колег - обмін інформацією завжди корисний. На питання тесту, на жаль, ніхто не відповів. Але є ще час, може, будуть відповіді. Відповіла на тестові запитання учасників групи.

* Важливо. Необхідно продовжити роботу з Classroom, вбудувати Google форму і імпортувати оцінки. Виникли запитання по роботі з Google формами (створення розділів) - думаю, це можна застосувати при створенні варіантів тестових завдань. Планую опрацювувати додатковий матеріал по роботі з додатком (форми). Створити колекції на Google+, доповнити сторіночку, яку створила як вчитель-предметник, - підготовка до олімпіади.

* Підсумок. Дякую. Отримані знання вже приміняю: наповнюю сайт, передивляюся раніше створені тести, особливо ті, де є питання на відповідність, - встановлюю оцінювання, продумую завдання для учнів, де вони будуть спільно працювати з документом.


Рефлексія до 5 листа. 13.06.2018

Опановувала тонкощі роботи у віртуальному класі: створення завдання для спільної роботи, копій для учнів. Освоїла новий сервіс Linoit - створила електронний зошит. Працюю над структурою сайту-навігатора.

* Виконала. Всі завдання, визначені тьютором, виконала. Труднощі виникли під час роботи з Linoit: переклад на українську мову, довго не завантажувалися малюнки, змінювала їх, щоб розмістити у зошиті. Долала труднощі через запитання тьютору, роботу з довідковими матеріалами.

* Важливо. Планую створити і "оживити" сайт-навігатор, наповнити його матеріалами.

* Підсумок. Сподобалося завдання по створенню електронного зошиту: ще раз покроково повторила роботу з Classroom (як учень, як учитель).


Рефлексія до 6 листа. 16.06.2018

Опанувала. Відпрацьовувала навички роботи з конструктором-сайтів, сформувала майбутній сайт, який (планую) буде містити супроводжувальну інформацію дистанційного навчання, проектної роботи. Створила Padlet. Досвід робои з цим сервісом був, але зацікавили шаблони віртуальних дошок. Почала оформлювати відеоканал, створила листи відтворення.

Виконала. Всі завдання виконала, труднощів не виникало.

Важливо. Планую наповнити сайт-навігатор, оформити листи відтворення.

Підсумок. Систематизую знання і навички по роботі з додатками Google.


Рефлексія до 7 листа. 19.06.2018

Опанувала. Протягом роботи над завданням 7 листа навчилася робити відеозапис, в якому передбачається демонстрація матеріалів, підготованих за темою. Освоїла елемент роботи у віртуальному класі: аналітика про учасника курсу. Продовжила освоєння платформи для створення інтерактивних вправ.

* Виконала. Деякі труднощі виникли при виконанні завдання стосовно вбудови документа на сайт: використання коротких посилань. В інструкції написано, що має містити view, але на практииці було інакше. Тому занадто багато часу витратила саме на пошуки цього слова (так і не побачила)...., хоча робила, як у відео.

* Важливо. Продумати тематику відео і підготувати матеріали до використання у новому навчальному році.

* Підсумок. Працюємо далі.

Інтерактивна вправа за твором М.В.Гоголя "Ревізор"



Рефлексія до 8 листа. 22.06.2018

Опанувала роботу з календарем курсу та календарем Google, перевірила безпеку аккаунту, виявилося, що треба зробити ще пару кроків, щоб захистити від небезпеки. Цікаво було працювати з доповненнями до документів: побудова ментальних карт, діаграм допомагає візуалізувати матеріал; OnlineCorrector-скоротити час на перевірку граматики і т.д.; перекладати матеріали. Попрактикувалася у створенні інтерактивної вправи (кросворд): для цього довелося пошукати терміни, їх визначення, а вже потім складати кросворд.

* Виконала. Завдання всі виконані. Труднощі виникли у роботі з доповненнями до документів - хмарою слів. Поки що відклала використання цього доповнення.

* Важливо. Вирішено використати календар Google у пллануванні роботи навчального закладу, ну, і звичайно, доповнення до документів - без коментарів.

* Підсумок. Дякую за можливість отримувати нові знання і застосовувати їх на практиці.

Рефлексія до 9 листа. 26.06.2018

Опанувала. Продовжила роботу з додатком Classroom: створення моделі віртуального класу спонукало проаналізувати структуру і наповнення тих курсів, які вже є в наявності. З'ясувала, що не всі можливості додатка використані в повній мірі, тому є час ці недоліки виправити, матеріали курсів оновити, доповнити.

Дуже сподобалося працювати з доповненнями до Google таблиць: Flippity - створила вікторину з теми "Усна народна творчість" (5 клас); Flubaroo - з цим доповненням вже працювала, дійсно, дуже легко і, головне, швидко перевіряти відповіді учнів. Пригадати не завадило.

Вікторина "УНТ" (5 класс)

Дуже задоволена, що ознайомилася з доповненням до Googlе форм, особливо Advanced Summary, бо по роду діяльності доводиться проводити опитування, збирати інформацію, і копіювати кожну діаграму, вкладати її у документ не зручно. А це доповнення - знахідка! Передбачаю, що в доповненнях є ще багато цікавого.

* Виконала. Всі завдання виконані без особливих труднощів. Єдине, що стримувало, - це незнання англійської мови.

* Важливо. Планую привести до ладу вже існуючі курси: працювати з доповненнями (розробити дидактичні матеріали з Flippity вже для 7 класу, а також з російської мови), а також внести дані опитувань в таблицю і використати Advanced Summary для візуалізації результатів.

* Підсумок. Систематизувати отримані знання і починати все задумане втілювати у практику.

Рефлексія до 10 листа 28.06.2018. Підсумки.

Все колись закінчується... Несподівано швидко, майже непомітно пролетів червень. Але цей місяць був неймовірним! Скільки подій: знайомство з чудовою людиною, досвідченим тьютором Букач А.; відчуття себе частинкою потужної (зі слів Антоніни Василівни) групи учасників курсу, неймовірне почуття того, що ми сучасні, зробимо навчання наших учнів цікавим, а ще повага до себе: "Ти змогла впоратися з усіма завданнями, нічого не пропустила, не лінувалася!"

Знаю, що і як буду застосовувати у роботі, заготовки зроблю влітку, віртуальні класи доопрацюю (за прикладом Антоніни Василівни). А ще є ідейка відео записати. Може, щось до квесту придумаю або для своїх п'ятикласників цікавеньке змайструю. Треба ж знайомитися. А ще чекаю проведення опитувань: форми - раз, доповнення з візуалізацією - два!!! Одне задоволення!!!

Безмежкно вдячна Антоніні Василівні за науку, за те, що підтримувала в нас впевненість, створювала ситуацію успіху: "Ви зможете, ви впораєтеся!". Курс - чудовий. Чекаю на нові зустрічі, ДК і сподіваюся на співпрацю!