POLSKA Running Team

POLSKA Running Team

POLSKA Running Team was founded in 2007 to promote and support Polish runners and athletes in New York and around the world.

In 2018, POLSKA running Team was established as a non-for-profit corporation in order to better serve our members and support their fitness goals.

As an amateur running team we welcome runners and athletes of all levels and all ages.

Our Featured Member

MALGORZATA MACIEJEWSKA – BERLIN MARATHON 2018

„Moja przygoda z bieganiem zaczęła się w dziwny sposób. Zapisałam się na loterie na maraton do Berlina i postanowiłam, ze jak wylosuje to zacznę biegać.... no i wylosowalam!!!

Strach i stres na kilka dni przed maratonem był ogromny. W dniu maratonu luzik totalny. Jakby mnie to nie dotyczyło. Co ma być to będzie. Pierwsze 18 km przeleciało w mgnieniu oka. muza, kibice, rady prezesa niosły mnie jak na skrzydłach. Po połówce zmęczenie dało się odczuć (nigdy wcześniej nie biegałam dłuższych biegów), trochę zwolniłam. Ale starałam się biec cały czas. Najpiękniejszą chwila był widok Bramy Brandenburskiej. Adrenalina poniosła mnie do samej mety. Radość z ostatnich metrów była niesamowita A na mecie – euforia, niedowierzania, myśli o kolejnym maratonie i o rodzinie oraz przyjaciołach na trasie, którzy podczas całego biegu byli bezcenni. Na koniec łzy szczęścia.”


Contact Us:

polskarunningteam@gmail.com