Предметні тижні та тематичні заходи

ДЕНЬ ПАМ'ЯТІ ТА ПРИМИРЕННЯ!

8 травня, у День памʼяті та примирення, українці вшановують тих, хто у Другій світовій війні боровся з нацизмом та переміг його, а також усіх жертв тієї війни.

Друга світова війна, яка тривала з 1939 до 1945 року, була одним із найкривавіших та найбільших збройних конфліктів в історії людства. Участь у ній брали понад 60 держав. Бойовими діями були охоплені Європа та Східна Азія, Африка й Близький Схід, Атлантика і Тихий океан. Загинуло від 50 до 85 мільйонів людей. Україна була одним з основних полів битв Другої світової війни, і простором, де тоталітарні режими – нацистський і радянський – вчиняли масові злочини.

Відзначати День памʼяті та примирення 8 травня – європейська традиція памʼятання про Другу світову війну, яку українська держава послідовно впроваджує після Революції гідності. Це означає, що ми вшановуємо всіх, хто боровся з нацизмом, та всіх жертв, беремо до уваги всі аспекти війни, акцентуємо на її людському вимірі та завданих стражданнях.

Другий рік поспіль українці проводять цю памʼятну дату в умовах сучасної повномасштабної війни Росії проти України, яку називають найбільшою війною в Європі з часів Другої світової. Чимало жахіть війни, які раніше асоціювалися з останнім глобальним конфліктом, стали реальністю в Україні внаслідок воєнних злочинів російської армії та керівництва РФ.

Сучасна повномасштабна війна вплинула й на ставлення до памʼяті про Другу світову. Згідно з опитуванням, яке провів Київський міжнародний інститут соціології в січні 2023 року, 62% українців підтримують відзначення саме Дня памʼяті та примирення 8 травня. Підтримка відзначення 9 травня як Дня перемоги над нацизмом скоротилася до 22%. Також 62% вважають, що необхідно вшановувати всіх, хто загинув чи постраждав у Другій світовій війні. Абсолютна більшість – 85% вважає Радянський Союз відповідальним та співпричетним до розв'язання Другої світової війни.

З 2014 року символом памʼяті про Другу світову війну є червоний мак. Український інститут національної памʼяті заохочує використовувати «мак памʼяті» під час меморіальних заходів та у візуальних матеріалах на тему Другої світової.

Мак є визнаним у світі символом памʼяті за загиблими у битвах з часів Першої світової війни.

Візуальний образ маку памʼяті, який використовується в Україні, розробив у 2014 році харківський дизайнер Сергій Мішакін з ініціативи Українського інституту національної памʼяті та Національної телекомпанії України (зараз це Національна суспільна телерадіокомпанія України).

Детальніше, в яких арміях та на яких фронтах українці боролися з нацизмом; наскільки Україна постраждала під час Другої світової війни; коли настала перемога над нацизмом та чому Європа обрала 8 травня як памʼятну дату; як радянський режим сформував культ перемоги та 9-го травня, а російський режим використовує його у своїй пропаганді – в інформаційних матеріалах Українського інституту національної памʼяті.

Звертаємося до медіа, зокрема телеканалів, з проханням до памʼятної дати показати ролики з циклу «Війна і міф», який розвінчує найбільш поширені радянські міфи про Другу світову війну.


Визволення України.mp4

Визволення України!

nikhto ne zabutyj ukr_ukr_captions.mp4

Ніхто не забутий!

День єднання!

16 лютого в Україні святкують особливе свято — День єднання. Акцію створив президент Володимир Зеленський 2022 року. Головна мета цього дня — показати єдність українського народу на тлі військової загрози. 

Історія свята

Взимку 2022 року Росія почала без пояснень стягувати свої війська до українського кордону. Світові ЗМІ активно писали про можливість військового вторгнення РФ до України. Серед дат, коли це можливо, видання The Sun назвало день 16 лютого 2022 року.

Українська влада закликала громадян країни не панікувати. Пізніше президент Володимир Зеленський оголосив 16 лютого Днем єднання України, щоб показати єдність українського народу, згуртувати українців навколо національної ідеї та показати російським пропагандистам, що українці — це єдиний народ.


Наша єдність має залишитись міцним ланцюгом, який захищає та оберігає всіх нас і Україну не тільки в цей день, а й на віки. Тільки разом ми сильні, бо наша сила – у єдності. Разом і спільними зусиллями ­– до Перемоги! 

24.22.2023

"Лютий" Рік незламності. 

 24 лютого 2022 року росія напала на Україну по всій довжині спільного кордону, з території білорусі й окупованого Криму. Загарбники обстріляли прикордонні застави, завдали ударів з повітря по понад 40 об’єктах військової інфраструктури майже усіх регіонів України. Спостерігався рух танкових колон і живої сили. Так почалася війна, яка триває цілий рік.

Втрати і здобутки

Протягом цих пекельних 365 днів криваві окупанти вбили 487 наших дітей, поранили – 954, зниклими вважаються 345 неповнолітніх. Внаслідок військової агресії росії загинуло понад 8 тисяч цивільних, 13 тисяч людей зазнали травм. «Небесне військо» поповнили 13 тисяч Захисників України. Мільйони українців були змушені покидати свої домівки і тікати за кордон, рятуючи власні життя.  Російські окупанти вщент зруйнували понад 170 тисяч будинків. Частково окупували території Донецької, Луганської, Запорізької і Херсонської областей. Загальна сума завданих Україні збитків перевищила 750 млрд доларів.

Всі ці жахливі факти не зупинили наших героїчних воїнів, котрі з кожним днем ще завзятіше нищать рашистів. За даними генштабу, за рік всеукраїнського спротиву російській військовій агресії додому не повернуться понад 145 тисяч росіян. Майже 21 тисяча одиниць ворожої техніки вже не працюватиме на полі бою. Протягом цього року українські військові звільнили 40% окупованих після 24 лютого територій та 28% від всіх окупованих територій. Наші продовжують стримувати противника на сухопутній ділянці протяжністю 3 тис. 786 кілометрів, активна лінія фронту –1,5 тис. кілометрів. І це ще ми не починали… Попереду багато боротьби, але ми точно знаємо, що вийдем з неї Переможцями, бо здобули найголовніше – національну єдність заради спільної мети, незламність і віру в Україну та мужніх героїв, що боронять її кордони. Ми викарбували свій, український, генетичний код, який не під силу зламати російським терористам.


Звернення Президента України Володимира Зеленського «Лютий. Рік незламності»


Поради психолога

Інтерактивне заняття  з батьками

 «Від миру вдома до миру в усьому світі»

мир вдомі

Задоволення шкільним життям

Презентация задоволення шкільним життям

Тиждень географії

тиждень географії

Тиждень математики

Тиждень хімії, біології та екології

Тиждень астрономії

Тематичні заходи

Майстер-клас 

вчителя біології 

Романюк Світлани Олександрівни

Тема:  Формування ключових компетентностей на уроках біології через використання педагогічних інновацій.

майстер клас Романюк С.О.

Майстер-клас

Практичного психолога

Боровик Дарини Володимирівни


Тема: А я роблю це так...

майстер-клас