Пізнавальна Відеогалерея

Вітаю!

На цій сторінці Ви можете переглянути відеоролики, які допоможуть знайти відповіді на багато запитань

Міжнародний день сім'ї

Щорічно, 15 травня, в усьому світі відзначається Міжнародний день сім’ї. Сім’я як основний елемент суспільства – була і залишається берегинею людських цінностей, культури та історичної спадкоємності поколінь, чинником стабільності та розвитку. Сім’я – джерело любові, поваги, прихильності, те, на чому будується будь-яке цивілізоване суспільство, без чого не може існувати людина.

Вітаю усі родини зі святом, усім сімейного затишку усім, добробуту, благополуччя, миру та злагоди. Адже, якщо буде міцною українська родина, то й буде процвітати наша Україна.


family.mp4

СКАЖЕМО "НІ" СІМЕЙНОМУ НАСИЛЬСТВУ

Насильство у сім’ї – важлива соціальна проблема, яка не повинна залишатись поза увагою. Тому, пам’ятайте: насильство — неприпустима річ і кожен має право на те, щоб до нього ставилися з повагою, не ображали; кожен має право на захист; якщо наявні факти насильства, варто поділитись своїми проблемами з педагогами, класним керівником, соціальним педагогом, психологом або ж звернутись до поліції; не вірте у погрози з боку кривдників, кожен має право висловлювати і відстоювати свою думку.

Знайте, коли Вас постійно контролюють, принижують, примушують до чогось, використовують в спілкуванні з Вами лайливі слова — це насильство. Не вважайте, що Ви заслужили на таке ставлення, ніхто, в тому числі Ваші батьки, рідні, не мають права принижувати Вас, поводитися жорстоко.

Навчіться розрізняти поняття «Добро»і «Зло». Все, що принижує людську гідність — є зло, все, що звеличує гідність людини є Добро!

ЖИТТЯ БЕЗ БУЛІНГУ

Булінг – це агресивна і вкрай неприємна поведінка однієї особи або групи по відношенню до іншої, що супроводжується постійним фізичним і психологічним впливом.

Кривдники можуть знайти безліч причин, щоб цькувати інших: зовнішність, що не вписується у загальноприйняті рамки, поведінка, думки, які не збігаються з думкою більшості, тощо.

Яскравими прикладами булінгу є словесні образи, навмисне неприйняття дитини до колективу, шантаж та навіть побиття.

"Успіхи у навчанні, матеріальні можливості та навіть особливості характеру можуть стати основою для булінгу. Крім того, жертвою булінгу може стати також той, кому складно спілкуватися з однолітками, хто поводиться відлюдкувато чи, навпаки, провокативно", – зауважують психологи.

Частіше за все люди, що цькують, вважають, що це смішно і в цьому немає великої проблеми чи трагедії, а також, що дорослі не будуть звертати на це увагу.

Пам'ятайте, що агресивна поведінка та прояви насильства не можуть залишатись поза увагою. Булінгу потрібно протистояти та ні в якому разі не замовчувати дану проблему.

ЦІНУЙ ЖИТТЯ - ВОНО ПРЕКРАСНЕ...

Як часто Ви робите щось добре будь-якій людині, не розраховуючи отримати що-небудь у відповідь? Кожна людина може зробити хорошу справу, неважливо велика це справа чи маленька, щоб поліпшити життя інших та позитивно змінити світ навколо себе. Зробити сьогодні добрий вчинок, неважко, але цим вчинком можна порадувати своїх рідних та оточуючих. Можна прибрати квартиру, скласти свої речі, помити посуд, допомогти одногрупнику, захистити когось, зробити комплімент мамі, подзвонити бабусі, допомогти татові, обійняти рідних….

Добро починається з кожного з нас і світ змінюють люди. Головне – розпочати власним прикладом змінювати світ!

ПРО КОРИСТЬ ПОЗИТИВНОГО МИСЛЕННЯ

Позитивне мислення — це головна частина емоційного інтелекту. Чому? Тому що EQ пов’язаний з управлінням емоціями та ситуаціями в позитивному руслі, а також з усвідомленням позитивного значення будь-яких емоцій.

Якщо піддаватися негативному мисленню, яке приходить до нас через помилки, труднощі, розчарування, то Ви ніколи не досягнете успіху. Розвиваючи позитивне мислення, Ви зможете визнати свої помилки, а потім позитивно і конструктивно відреагувати на них. Людина з розвиненим позитивним мисленням свідомо спрямовує свою увагу на досягнення цілі. Вона вміє розпізнати проблему, оцінити можливості та ресурси для її вирішення та запропонувати план дій, проаналізувавши ризики.

Той, хто розвиває компетенцію позитивного мислення, дбає про сходинку власного успіху

ПРОтидія торгівлі людьми. Про це варто знати

Серед найголовніших порушень прав людини в сучасному світі актуальним є злочин, який має багато назв – «біле рабство», «торгівля людьми». За оцінками експертів щорічно 1-2 млн. людей стають «живим товаром». Наприкінці ХХ сторіччя з його проявами зіштовхнулась і Україна.

Складна економічна ситуація в Україні, високий рівень безробіття, недосконалість законодавства та правова необізнаність громадян є основними умовами, що сприяють цьому явищу. Прагнучи кращої долі, люди їдуть за кордон шукати роботу і через необізнаність можуть стати жертвами торгівлі людьми. Спритні ділки щороку використовують сотні таких шукачів. Україна, як і більшість країн Центрально-Східної Європи, вже має досить тривалий сумний досвід втрати значної кількості жінок і дівчат, вивезених з її території за кордон, де вони стають жертвами різноманітних методів та форм експлуатації,

Пам'ятай, людина - не товар, торгівля людьми карається законом

фільм торгівля людьми.mp4


вчимось вирішувати конфлікти

З виникненням конфліктів у своєму житті стикається кожна людина і можуть виникати вони як в родинному колі, так і на роботі або під час навчання. Час і надзвичайна ситуація випробовують наш психологічний стан і впливають на ефективність і продуктивність навчальної і повсякденної діяльності. При цьому слово «конфлікт» у більшості з нас асоціюється з агресією, суперечками, загрозами, ворожістю тощо.

Конфлікт – це зіткнення протилежно направлених цілей або способів їхнього досягнення, позицій, точок зору, інтересів чи переконань. Він може виникати як в свідомості однієї людини, так і між кількома особами чи групами осіб.

Вважається, що конфліктів краще уникати, або одразу ж розв’язувати. Але насправді, конфлікт є також і ресурсом, який допомагає переоцінювати ситуації та розвиватися, як окремій особистості, так і колективу.

Емоційний інтелект – чому і як його потрібно розвивати

Емоційний інтелект (EQ) — це здатність людини розуміти і керувати емоціями, які відчуває вона сама і ті, хто поруч.

Ті, хто мають високий рівень EQ, показують кращі результати в житті і на роботі: їм простіше приймати рішення і брати на себе відповідальність. Крім того, це допомагає налагоджувати контакти з людьми і отримувати більше задоволення від спілкування.

Уміння розбиратися в своїх емоціях і контролювати їх дозволить вам бути спокійною і врівноваженою людиною.

Розуміння емоцій інших людей – це ключовий момент в побудові гармонійних відносин в роботі або особистих стосунках.

Для людей з високим рівнем емоційного інтелекту часто характерні такі риси як самодисципліна, відповідальність, вміння пристосовуватися до навколишнього середовища.

Поза всяким сумнівом, важливо розвивати рівень свого емоційного інтелекту. Це може значно спростити життя і допомогти досягти успіху в професійному середовищі.

синдром професійного вигорання

Професійне вигорання — це виснаження емоційних, розумових і енергетичних ресурсів людини, яке розвивається на тлі сильного хронічного стресу в роботі - повною втратою інтересу до професійної діяльності, відсутністю сил і бажання займатися діяльністю, яка нещодавно була по-справжньому цікавою.

Часто професійне вигорання зачіпає відразу весь колектив або групу співробітників, пов'язаних одними завданнями. І це не випадково, оскільки багато в чому на емоційну атмосферу всередині колективу впливають процеси всієї організації, і в тому числі дії керівництва. Компанія і колектив працюють як єдиний організм, тому всі взаємно впливають один на одного. Якщо один з учасників «дає збій», це відразу відображається на роботі всієї команди. Саме тому професійне вигорання невигідно ні керівництву, ні самим співробітникам. І чим раніше його виявити й усунути, тим краще для всіх.

Найбільша небезпека в тому, що розвивається цей синдром поступово, не квапливо, день за днем. Якщо ігнорувати його перші ознаки, то почуття задоволення від добре виконаної роботи стає все меншим, а бажання покинути раніше улюблену діяльність буде стрімко збільшуватися.

Чим довше людина накопичує внутрішнє напруження, тим яскравіше проявляється вигорання. Самостійно справитися з синдромом, що проявився в повну силу, людині практично нереально. І замість гордості за успішну професійну кар’єру, з’являється відчуття спустошеності і втраченого часу. Тому пряма відповідальність кожного фахівця — відстежувати у себе подібні симптоми і вживати необхідних заходів на ранніх стадіях.

Спочатку симптом вигоряння проявляється у підвищеній втомлюваності і сонливості, зниженні концентрації уваги, погіршенні пам'яті. У роботі це призводить до дрібних помилок, неуважності, легкої напруженості.

На другому етапі з'являються психосоматичні симптоми у вигляді безсоння, хронічних головних болів, гастриту, проблем з тиском та ін. Людина майже завжди роздратована, стає замкнутою і нетовариською, може грубити клієнтам і конфліктувати з колегами, у неї пропадає мотивація і зацікавленість в роботі, з'являється ухиляння від роботи.

На третьому й останньому етапі людина стає апатичною, впадає в глибоку депресію, у неї повністю пропадає інтерес до роботи і життя в цілому, немає цілей на майбутнє, вона не бачить сенсу й цінності життя.

Важливо помічати й усувати причини професійного вигорання заздалегідь. Це допоможе давати вихід негативним емоціям, звільнятись від негативних думок та переживань, скидати напругу після роботи.

поговоримо про стрес

Стрес – це реакція організму на фактори, які потенційно загрожують фізичному та психічному здоров’ю людини. Такі фактори називаються стресорами. Вони бувають різними: звільнення з роботи, смерть близької людини, фізичне перевантаження або робота в умовах дефіциту часу.

Стресор – це не обов’язково негативний фактор. Це може бути народження дитини, переїзд до нової квартири або іншої країни, одруження, придбання автомобіля, перемога у змаганнях, закоханість або тріумф улюбленої футбольної команди.

Психологи поділяють людей на стресостійких та стресодоступних. Стресостійкі – це фізично здорові та емоційно стабільні люди, в яких є активна життєва позиція, низька тривожність та адекватна самооцінка. У стресостійких осіб зрілі механізми психологічного захисту та є підтримка від близьких людей. Стресодоступні – це пасивні люди з високим рівнем тривожності, які схильні до депресії та іпохондрії (надмірного занепокоєння власним здоров’ям). Стресодоступність підвищується при дефіциті сну, голодуванні, під час хвороби та надмірного нервово-психічного навантаження. Але в будь-якому випадку перевага у розвитку стресу надається силі стресора – навіть найбільш стійку людину може збити з ніг смерть близької людини, з якою пов’язували міцні стосунки.

Кращим засобом боротьби зі стресом є не лікування наслідків, а профілактика стресу, а саме: регулярні прогулянки на свіжому повітрі, заняття спортом, повноцінний сон (не менш 8 годин безперервного сну), спілкування з друзями та близькими людьми та заняття улюбленою справою - тим, що дійсно приносить задоволення.