Новини

Шановні колеги!

Раді повідомити, що нещодавно кафедра педіатрії післядипломної освіти ІПО НМУ імені О.О.Богомольця взяла участь у роботі наймасштабнішого алергологічного конгресу, який пройшов у Празі під егідою EAACI («European academy of allergy and clinical immunology») (програма). Основними напрямками роботи форуму стало узагальнення даних щодо впливу епідемії COVID-19 на пацієнтів з алергопатологією, обговорення методів боротьби з нею, розробка сучасних методів діагностики та лікування алергопатології у дітей та дорослих, висвітлення останніх досягнень у сфері сучасної молекулярної алергодіагностики. Кафедра педіатрії післядипломної освіти представила п`ять усних стендових доповідей на тему сучасної молекулярної алергодіагностики та особливостей сенсибілізації до алергенів кліщів домашнього пилу, плісняви.


Через широкомасштабну війну, розв’язану в Україні російським агресором, безпосередню участь у роботі форуму в Празі змогла взяти лише доцент кафедри Олена Московенко. Вона представила доповідь «Молекулярний профіль сенсибілізації до алергенів пліснявки у дітей з бронхіальною астмою». Суть дослідження полягала у порівнянні ролі різних алергенних молекул пліснявки у розвитку бронхіальної астми. У науковій роботі було представлено дані дослідження, які показали, що майже 90% дітей із алергією на плісняву, сенсебілізовані до грибків роду Альтернарія.


Інші учасники конгресу, зокрема професори Юрій Марушко, Тетяна Гищак та асистент Богдан Глушко долучилися до його роботи дистанційно.


Так, завідувач кафедри педіатрії післядипломної освіти, професор Юрій Марушко представив кілька доповідей. У першій з них — «Молекулярний профіль сенсибілізації пацієнтів із алергічним ринітом і бронхіальною астмою в різних регіонах України» — професор висвітлив спільні і відмінні риси у профілях сенсибілізації пацієнтів із алергопатологією, що проживають в різних регіонах України. Проведене дослідження встановило, що в південно-східних регіонах основною причиною розвитку сезонних алергічних захворювань є алергени чагарників, а саме амброзії, тоді як в західному, центральному і північному – пилок весняних трав та дерев.


Наступна доповідь Юрія Марушка була на тему «Структура молекулярного профілю сенсибілізації до алергенів кліщів домашнього пилу у дітей з клінічними проявами інгаляційної алергії та атопічного дерматиту». Метою цієї роботи було дослідження впливу алергенної молекули кліщів домашнього (КДП) пилу «Derp 11» на розвиток атопічного дерматиту у дітей із сенсибілізацією до алергенів КДП.


Професори Юрій Марушко та Тетяна Гищак виступили із спільною роботою на тему «Особливості молекулярних профілів дітей дошкільного та шкільного віку з алергічним ринокон’юктивітом». Наукова робота представила результати обстеження дітей різних вікових груп з алергічним ринокон’юктивітом. У ході проведеного дослідження було встановлено, що в обох вікових групах головними причинами розвитку ринокон’юктивіту є сенсибілізація до алергенів котів та амброзії, проте діти дошкільного віку частіше страждають від алергії, спричиненої сенсибілізацією кліщів домашнього пилу та пліснявки, тоді як у дітей шкільного віку частіше зустрічається сенсибілізація до алергенів весняних дерев та трав.


Асистент кафедри Богдан Галушко, виступив з доповіддю на тему «Поширеність сенсибілізації до алергенів кліщів домашнього пилу у дітей різних вікових груп». У роботі висвітлюються дані кількості сенсибілізованих до алергенів КДП дітей різних вікових груп та показники зростання кількості сенсибілізованих дітей до алергенів КДП з кожним роком життя.


За матеріалами доповідей, представленими професорами Юрієм Марушком, Тетяною Гищак, доцентом Оленою Московенко та асистентом Богданом Галушком, у друкованих джерелах конгресу було опубліковано тези і матеріали.


Кафедра педіатрії післядипломної освіти НМУ