Лікувально-консультативна робота

ЛІКУВАЛЬНО-КОНСУЛЬТАТИВНА РОБОТА

Відповідальні за лікувально-консультативну роботу співробітників кафедри професор Марушко Ю.В.та доцент Бойко Н.С.

Основні клінічні бази, де проводиться підготовка інтернів та лікувально-консультативна робота співробітниками кафедри:

1. Комунальне некормерційне підприємство «Дитяча клінічна лікарня №8 м. Києва» (м.Київ, в.Іллієнка, 18)

2. Комунальне некормерційне підприємство «Дитяча клінічна лікарня №5 м. Києва» (бул.Вернадського, 53)

3. Комунальне некормерційне підприємство «Дитяча клінічна лікарня №3 м. Києва» (вул.Волинська, 21)

4. ДУ «Інститутпедіатрії, акушерства і гінекології імені академіка О.М. Лук’янової НАМН України» (м. Київ, вул. Майбороди, 34)

5. Комунальне некормерційне підприємство «Центр первинної медико-санітарної допомоги №1» Святошинського району м. Києва (м. Київ, вул. Чорнобильська, 5/7)

6. Комунальне некормерційне підприємство «Центр первинної медико-санітарної допомоги № 2» Святошинського району м. Києва (м.Київ, вул.Василя Кучера № 5)

7. Філія КМП (Центра первинної медико-санітарної допомоги №2 Шевченківського району м. Києва (м.Київ, вул. Білоруська,11-б)

8. Комунальне некомерційне підприємство Броварської міської ради «Броварський міський центр ПМСД» (м. Бровари, вул Гагаріна, 5)

9. Центр молекулярної алергології ТОВ «КСФМ FxMed» (Київ, вул Богдана Хмельницького, 15)

10. Медичний центр «Алерголог» (вул. Харківське шосе, 56, вул Вячеслава Чорновола, 25)

11. Україно-Ізраїльский медичний центр «Vitae» (Бульвар Володимира Висоцького, 8)

З вищезазначеними медичними установами кафедра має договори про сумісну роботу по наданню медичної допомоги населенню, творчу наукову співпрацю та навчально-методичну роботу по підготовці, перепідготовці та підвищенню кваліфікації медичних фахівців.

Лікувально-консультативну роботу проводять усі співробітники кафедри.

Основні клінічні бази.

КНП «ДИТЯЧА КЛІНІЧНА ЛІКАРНЯ №8 м.Києва» (м.Київ, Іллієнка, 18).

Лікарня розрахована на 100 койок, в складі має три педіатричних відділення; медичну допомогу отримують діти від 1 місяця до 17 років з різною соматичною патологією. Завдяки сучасному обладнанню, в тому числі ультразвуковому апарату Siemens G50 (придбаному НМУ імені О.О. Богомольця), співробітники кафедри мають можливість своєчасно діагностувати патологію травного каналу у дітей. Консультативну роботу в ДКЛ № 8 проводять професор, д.мед.н. Марушко Ю.В., професор, д.мед.н. Борисенко М.І., кандидати мед.наук, доценти Шеф Г.Г., Московенко О.Д. та асистент Чабанович О.В.

КНП «ДИТЯЧА КЛІНІЧНА ЛІКАРНЯ №5 м. Києва» (м. Київ, бул. Вернадського 53)

Потужність лікарні 80 койок, серед них 65 для лікування дітей з соматичною патологією та 15 –дітей з ЛОР –патологією.

Клінічна база оснащена діагностичною апаратурою, яка дає змогу обстежувати дітей з різними типами дистоній, патологією травного каналу, мікроелементозами, визначати толерантність до фізичного навантаження. Останній напрямок клінічної роботи курують професори Марушко Ю.В. та Гищак Т.В. До творчої роботи долучаються інтерни та лікарі, які мають зацікавленість до наукових спостережень.

На цій базі виконуються дисертаційні роботи асистентом Хомич О.В. та аспірантом Костинською Н.Г. Наявний монітор для визначення водню у повітрі Gastro+ дозволяє своєчасно виявити різні види лактазної недостатності у дітей. Натепер це актуальна проблема та має великий науковий потенціал. Професійну допомогу немовлятам надають консультант відділення, к.мед.н, доцент Бойко Н.С. та асистент, к.мед.н. Іовіцa Т.В.

В центрах первинної медико-санітарної допомоги консультативну допомогу надають доцент Бойко Н.С., асистенти Чабанович О.Л. та Іовіцa Т.В., а в звязку з карантинними обмеженнями набули актуальними консультації он-лайн.

Традиційними є практичні конференції за участю співробітніків кафедри, лікарів клінічних баз та інтернів, де розглядаються як теоретичні питання сучасної педіатрії, так і розбираються найбільш цікаві клінічні випадки. Результатом сумісної праці кафедри і клінічних баз є виступи на конференціях, публікація статей та тез.

За результатами звітів останніх років кількість проконсультованих або пролікованих дітей складає до 50% серед загальної кількості пацієнтів вказаних клінічних баз.

КОМУНАЛЬНЕ НЕКОМЕРЦІЙНЕ ПІДПРИЄМСТВО «ДИТЯЧА КЛІНІЧНА ЛІКАРНЯ № 3 М. КИЄВА»

КНП «Дитяча клінічна лікарня № 3 м.Києва», побудована у 1964 році. До її складу входять стаціонар (вул.Волинська, 21) та поліклініка (вул. Левка Мацієвича, 12). Лікарня надає стаціонарну допомогу дітям Солом’янського та Дарницьких районів міста Києва з соматичними захворюваннями органів дихання, травлення, сечовиділення.

Медична допомога надається у трьох соматичних відділеннях, серед них відділення для дітей молодшого віку (віком від 0 до 3 років) - 40 ліжок; педіатричне відділення № 1 (хлопчики від 3 до 17 років) - 30 ліжок; педіатричне відділення № 2 (дівчатка від 3 до 17 років) - 30 ліжок.

В стаціонарі функціонує: приймальне відділення; діагностичне відділення (клініко-біохімічна лабораторія, кабінет УЗД, рентген-кабінет, кабінет ендосокопії, кабінет ЕКГ); відділення відновлювального лікування (фізіотерапевтичний кабінет, кабінет масажу, кабінет ЛФК).

Консультативну роботу в клініці проводять доценти к.мед.н Дмитришин Б.Я. та к.мед.н. Єсипова С.І.; курацію хворих та ургентні чергування забезпечують асистенти к.псих.н. Шипелік Т.В., к.мед.н. Бовкун О.А., Дмитришин О.А.

На цій базі виконуються дисертаційна робота асистентом Дмитришин О.А.