Педагогічна практика

Сучасний етап розвитку системи освіти характеризується пошуком нових форм і методів професійної підготовки майбутніх фахівців. Важливе місце серед них посідає практика, яка передбачає безперервність і послідовність її проведення.

Саме в процесі практики відбувається найбільш інтенсивне ознайомлення з усіма аспектами професійної діяльності майбутнього вчителя, практичного психолога, педагога-організатора культурно-дозвіллєвої діяльності, викладача. Практика спрямована на становлення в майбутніх фахівців загальних та фахових компетентностей, які допоможуть їм у майбутньому успішно здійснювати професійну діяльність.

Відповідно до «Положення про організацію практики студентів вищих навчальних закладів України» від 30.04.1993 р. №93, "Положення про організацію освітнього процесу у Комунальному закладі "Харківська гуманітарно-педагогічна академія" Харківської обласної ради та її структурних підрозділах" від 31.08.2020 р., 

"Положення про проведення практики здобувачів фахової передвищої та вищої освіти Харківського педагогічного фахового коледжу Комунального закладу "Харківська гуманітарно-педагогічна академія" Харківської обласної ради та "Положення про проведення практики здобувачів вищої освіти Комунального закладу "Харківська гуманітарно-педагогічна академія" Харківської обласної ради здобувачі освіти проходять навчальну та виробничу практики.

Практична підготовка здобувачів освіти має наскрізний характер, здійснюється протягом усього періоду навчання. Її безперервність та послідовність упродовж кількох років навчання дозволяє майбутнім фахівцям здобувати необхідний обсяг практичних знань і умінь. 

Зміст і послідовність практики визначається навчальними планами та програмами. Базами практики є заклади загальної середньої освіти, заклади вищої освіти тощо, які забезпечують комплекс різноманітних видів і форм практичної діяльності майбутніх фахівців.

20 червня 2024 р. відбулася підсумкова конференція з педагогічної практики зі спеціалізації здобувачів освіти 511 ОПН та 11-опн/з груп другого (магістерського) рівня (спеціальність 011 «Освітні, педагогічні науки»). Метою практики було закріплення теоретичних знань, здобутих в процесі фахової підготовки та набуття практичних умінь і навичок в управлінській та експертній діяльності в сфері освіти.

Під час онлайн-зустрічі здобувачі освіти звітували про здобутий досвід, що включав в себе розкриття технології самооцінювання освітніх і управлінських процесів закладу освіти; вивчення організаційної структури та особливостей функціонування, правових засад і сфери діяльності закладу освіти; використання інноваційних педагогічних технологій у практичній діяльності, зокрема: інформаційно-комунікаційних, проєктних, інтерактивних тощо. Викладач-керівник практики Оксана КУЗНЕЦОВА підкреслила особливе значення практики зі спеціалізації для здобуття магістрами навичок управлінської та експертної діяльності, необхідних для майбутньої професії.

20 червня 2024 р. у 211 ПО та 212 ПО групах першого (бакалаврського) рівня (спеціальність 013 «Початкова освіта») було проведено підсумкову конференцію з освітнього компоненту «Навчальна практика з реалізації діяльнісного підходу в ЗЗСО». У процесі практики здобувачі вищої освіти ознайомилися з різноманітними ресурсами та методиками, що забезпечують діяльнісний підхід в освіті, зокрема активізують навчальну діяльність молодших школярів під час дистанційного навчання.

Результатом практики стала демонстрація майбутніми вчителями творчих проєктів - «Хвилинок милування природою», що були створені у вигляді фрагментів уроків для початкової школи з метою організації віртуальної подорожі у світ природи. 

Керівник відділу практики Маргарита ДЕНИСОВА і викладачі-методисти Олена АКІМОВА, Наталя ПОТАПОВА та Жанна СЛОБОДЕНЮК відзначили високий рівень творчих проєктів, підсумували проведену роботу, разом зі здобувачами освіти проаналізували отриманий досвід.

6 червня 2024 р. у 511 ПО групі другого (магістерського) рівня (спеціальність 013 «Початкова освіта») було проведено підсумкову конференцію з освітнього компоненту «Практика з організації освітнього процесу в початковій школі». У процесі практики здобувачі вищої освіти ознайомилися з основними напрямами та змістом діяльності організаторів початкової освіти, поглиблювали свої знання щодо сучасних технологій навчання, виховання та розвитку учнів, методів й форм організації педагогічної взаємодії, навичок професійної майстерності.

Під час онлайн-зустрічі здобувачі освіти звітувалися про здобутий досвід роботи з творчими, обдарованими учнями, дітьми з особливими освітніми потребами, планування власної навчальної, виховної та методичної роботи, проєктування розвивального освітнього, безпечного середовища в початковій школі. Зазначали про важливість виховання потреби систематичного збагачення здобутих теоретичних знань та їх використання в шкільній практиці, прагнення до самоосвіти, самовиховання, самовдосконалення й самореалізації; стимулювання до саморефлексивної діяльності.

Викладачі-керівники практики Оксана КУЗНЕЦОВА та Катерина КОРСІКОВА відзначили найкращі роботи здобувачів освіти та відмітили їх високими балами.

17 травня 2024 року відбулася підсумкова конференція з педагогічної практики з виховної роботи здобувачів освіти 21 ПО групи Харківського педагогічного фахового коледжу. У процесі онлайн-зустрічі практиканти звітували про досвід проведення виховних заходів у початковій школі, використання методів, форм організації виховного процесу за ціннісними лініями НУШ під час практики, що проходила в онлайн-форматі. 

Викладачі-керівники практики Тетяна ОТРОШКО, Ганна КОВТУН, Катерина ЖАБАТИНСЬКА, Жанна СЛОБОДЮК та Катерина КОРСІКОВА особливу увагу звернули на цікавих темах, що обирали здобувачі освіти для учнів, використанні інтерактивних вправ на таких платформах, як LearningApps, Розвиток дитини, Canva. Майже всі здобувачі освіти змогли побудувати двосторонню комунікація: між учнем і вчителем, між вчителем класу та здобувачем освіти, що сприяло встановленню доброзичливої атмосфери практики та подолання сором’язливості та скутості.

Практиканти поділилися враження від проходження практики та спілкування з дітьми хоча б онлайн та наголосили на тому, що учні початкової школи додавали їм мотивації до подальшого оволодіння майбутньою професією.

Викладачі-керівники практики побажали практикантам подальших звершень та натхнення у майбутній професії.


9 травня 2024 р. була проведена підсумкова конференція з освітнього компонента "Переддипломна практика" здобувачів освіти 41 по групи освітнього ступеня "фаховий молодший бакалавр" та 411 по та 512 по груп освітнього ступеня "бакалавр" спеціальності 013 Початкова освіта денної форми навчання.

Під час онлайн-зустрічі здобувачі освіти прозвітували про проходження практики, поділилися своїм досвідом і враженнями після проведеної роботи, проаналізували особливості дистанційного навчання у початковій школі та труднощі, з якими можуть стикатися учителі початкових класів. 

У своїх доповідях студенти акцентували особливу увагу на різноманітних інтернет-ресурсах та освітніх платформах, які було використано під час практики, що дало змогу збагачувати уроки молодших школярів яскравою наочністю та ігровими елементами.


7 травня 2024 р. у групі 511 ОПНІ проведено Підсумкову конференцію з освітнього компонента «Практика «Пробні заняття у ЗВО».

У конференції взяли участь здобувачі вищої  освіти  другого (магістерського) рівня (спеціальність 011 «Освітні, педагогічні науки», спеціалізація «Управління інклюзивним освітнім середовищем», денна форма навчання), завідувачка навчальною практикою Маргарита ДЕНИСОВА та викладачі-керівники практики Ірина ТОЛМАЧОВА та Тетяна ОТРОШКО.

Маргарита ДЕНИСОВА підкреслила особливе значення практики «Пробні заняття у ЗВО» для набуття досвіду викладацької діяльності та наголосила на важливості правильного оформлення звітної документації.

Було проведено усний захист звітів із практики.

06 травня 2024 р. відбулася підсумкова конференція з освітнього компонента «Практика з виховної роботи» у групі 211 ПО групі першого (бакалаврського) рівня вищої освіти спеціальності 013 Початкова освіта.

Викладачі-керівники практики Оксана КУЗНЕЦОВА та Олена ІЛЬЇНА заслухали звіти здобувачів освіти за підсумками практичної діяльності з виховної роботи. Практиканти зазначили, що проведення виховних занять з використанням інформаційно-комунікаційних технологій значно їм допомагає у співпраці з учнями. В підготовлених звітах вони продемонстрували, що розроблені презентації Microsoft PowerPoint, використання цікавого додаткового матеріалу, проблемні запитання, інтерактивні вправи та групова робота стимулюють дітей до активної участі у виховному занятті.

06 травня 2024 р. відбувся онлайн-залік з практики «Пробні заняття у ЗВО» здобувачів освіти 511 опн групи спеціальності 011 Освітні педагогічні науки денної форми навчання.

Під час онлайн-заліку здобувачі освіти прозвітували про проходження практики, яка проходила в Українській інженерно-педагогічній академії та Харківському національному педагогічному університеті імені Григорія Сковороди й продемонстрували електронні презентації про результати своєї діяльності.

Реалії сьогодення визначили новий формат роботи. Здобувачам довелося організовувати навчальні заняття в онлайн режимі задля безпеки учасників освітнього процесу.

Також практиканти поділилися враженнями й наголосили на тому, що найбільше їм сподобалося проводити практичні заняття. Одним з важливих факторів є доброзичлива і творча атмосфера, яка панує серед працівників академії та баз практики.

11 квітня 2024 р. відбулася підсумкова конференція з освітнього компонента «Практика «Пробні заняття у ЗВО» у групі 12 ОПН другого (магістерського) рівня (спеціальність 011 «Освітні, педагогічні науки», спеціалізація «Управління інклюзивним освітнім середовищем», заочна форма навчання).

Викладачі-керівники практики Юлія БЛУДОВА та Катерина КОРСІКОВА  заслухали усні звіти здобувачів освіти за підсумками практики викладацької діяльності. Практиканти наголосили на важливості практичної підготовки, оскільки вона дає можливість удосконалювати фахові уміння, набувати професійної компетентності, використовуючи технології дистанційного навчання.

Керівники практики зазначили, що здобувачі освіти дуже відповідально віднеслися до підготовки пробних занять: були розроблені розгорнуті конспекти занять та презентації Microsoft PowerPoint, використовувався цікавий додатковий матеріал, проблемні запитання, щоб стимулювати студентів до дискусії. На практичних заняттях застосовувалися інтерактивні вправи та групову роботу. Як зазначили магістранти, їм дуже сподобалося працювати зі студентами. 

І хоча заняття проходили у дистанційному форматі, магістрантам вдавалося застосовувати різні форми і методи роботи, стимулювати до групової співпраці, проявляти педагогічний такт та етику у спілкуванні зі студентами.

11 квітня 2024 р. у групі 11 ОПН проведено Підсумкову конференцію з освітнього компонента «Практика «Пробні заняття у ЗВО».

У конференції взяли участь здобувачі вищої  освіти  другого (магістерського) рівня (спеціальність 011 «Освітні, педагогічні науки», спеціалізація «Управління та експертна діяльність у сфері освіти», заочна форма навчання), викладачі-керівники практики Ірина ТОЛМАЧОВА та Вероніка ОДАРЧЕНКО.

Було проведено усний захист звітів із практики. 

Керівники практики підвели підсумки роботи. Вони наголосили на важливості нового досвіду майбутніх магістрів щодо здійснення викладацької діяльності та побажали здобувачам удосконалювати відповідні компетентності наступного навчального року в ході «Асистентської практики».

Педагогічна практика є важливою складовою у системі професійної підготовки майбутніх учителів. Здобувачі освіти практично оволодівають спеціальними (фаховими) компетентностями навчання та виховання учнів безпосередньо у закладі загальної середньої освіти; вчаться самостійно і творчо застосувати ті знання, які вони здобули в процесі навчання у закладі вищої педагогічної освіти.

Так, здобувачі освіти 211 ПО групи першого (бакалаврського рівня вищої освіти) спеціальності 013 Початкова освіта проходили педагогічну практику з виховної роботи у Charkivo mokykla Gravitacija, (м. Вільнюс, Літва).

Педагогічна практика з виховної роботи дала можливість здобувачам вищої освіти ознайомитися з діяльністю вчителя, особливостями системи виховної роботи в закладі загальної середньої освіти, змістом, формами і методами виховної роботи з учнями різного віку та провести виховні заняття з використанням інформаційно-комунікаційних технологій.

28 листопада 2023 р. відбулася підсумкова конференція з педагогічної практики «Пробні заняття і уроки в ЗЗСО». 

У конференції взяли участь здобувачі вищої освіти першого (бакалаврського) рівня (спеціальність 013 «Початкова освіта»)  311 ПО групи. Пробні уроки з математичної галузі в початковій школі важливим етапом у підготовці майбутніх учителів початкових класів. Вони дають можливість студентам закріпити теоретичні знання, набути практичних навичок та вмінь у проведенні уроків.

27 листопада 2023 р. для здобувачів 12 опні групи була проведена настановча конференція з організації практики «Пробні заняття у ЗВО». У конференції взяли участь здобувачі вищої освіти другого (магістерського) рівня (спеціальність 011 Освітні, педагогічні науки), викладачі-керівники практики Катерина КОРСІКОВА та Юлія БЛУДОВА.

Зазначено, що метою практики «Пробні заняття у ЗВО» є підготовка фахівців, здатних розв’язувати актуальні проблеми, складні задачі інноваційного характеру в сфері освітньої практики в ході викладацької діяльності.

Викладачі-керівники практики ознайомили здобувачів вищої освіти щодо загальних положень організації та проходження практики, основних вимог до проведення занять у ЗВО в умовах дистанційного навчання та звітної документації, що надається наприкінці практики.

27 листопада 2023 р. у групі 11 ОПНз проведено Настановчу конференцію з практики «Пробні заняття у ЗВО».

У конференції взяли участь здобувачі вищої  освіти  другого (магістерського) рівня (спеціальність 011 «Освітні, педагогічні науки»), викладачі-керівники практики Ірина ТОЛМАЧОВА та Вероніка ОДАРЧЕНКО.

Студентів було ознайомлено з терміном проведення, метою та завданнями практики, програмовими результатами навчання, їхніми правами та обов’язками, змістом роботи, звітною документацією та процедурою контролю та оцінювання здобутих компетентностей тощо. 

Керівники практики докладно схарактеризували порядок проведення практики з використанням засобів дистанційного зв’язку. Вони наголосили на важливості створення безпечного освітнього середовища, забезпечення студентоцентрованого підходу у роботі зі здобувачами вищої освіти й побажали практикантам максимально реалізувати професійні здібності.

27 жовтня 2023 р. у групі 611 ОПН проведено Настановчу конференцію з практики «Асистентська практика».

У конференції взяли участь здобувачі вищої освіти другого (магістерського) рівня (спеціальність 011 Освітні, педагогічні науки), викладачі-керівники практики Оксана КУЗНЕЦОВА та Ірина ТОЛМАЧОВА.

Освітній компонент «Асистентська практика» спрямований на формування у майбутніх фахівців професійних якостей викладача вищої школи, застосування ними теоретичних знань у практичній діяльності, оволодіння сучасними методами та методиками викладання, ознайомлення з формами організації освітнього процесу, формування умінь набуття, вивчення та аналізу педагогічного досвіду.

Ірина ТОЛМАЧОВА ознайомила здобувачів освіти з загальними положеннями щодо проходження практики, розкрила мету, основні завдання, очікувані результати та зміст практики, схарактеризувала обов’язки студентів, вимоги до звітної документації тощо. 

 Викладачі-керівники практики підкреслили надзвичайну важливість даного виду практики для професійного становлення викладача ЗВО та побажали присутнім прояву інтелектуальної творчості та професійної компетентності в ході підготовки,  проведення  та аналізу занять і заходів.

З 01.09 по 14.09 2023 р. здобувачі освіти 411 ПО групи проходили практику «Перші дні дитини в школі». Під час проходження практики майбутні вчителі ознайомились із особливостями організації освітнього процесу в умовах дистанційної форми навчання та із своєрідністю періоду адаптації дитини в перші тижні навчання.

У підсумковій конференції взяли участь здобувачі вищої освіти першого (бакалаврського) рівня (спеціальність 013 «Початкова освіта»), викладачі-керівники практики Оксана Вікторівна КУЗНЕЦОВА, Юлія Володимирівна МІСЯК та вчителька 1 класу Комунального закладу «Харківська гімназія №50 Харківської міської ради» Людмила Іванівна АТАМАНЮК.

Людмила Іванівна наголосила на важливості даної практики для майбутньої професійної діяльності та підкреслила, що саме в цей період відбувається адаптація першокласників до умов онлайн навчання, ознайомлення дітей з правилами поведінки на уроці, робота по згуртуванню колективу учнів. Вчителька побажала здобувачам освіти творчої наснаги, особистісного та професійного зростання.

11 вересня 2023 р. у групі 311 ПО проведено Настановчу конференцію з практики «Пробні заняття та уроки в ЗЗСО».

У конференції взяли участь здобувачі вищої освіти першого (бакалаврського) рівня (спеціальність 013 «Початкова освіта»), завідувач навчально-виробничої практики Юлія МІСЯК, викладачі-керівники практики Тетяна ОТРОШКО, Катерина КОРСІКОВА, Ірина ТОЛМАЧОВА.

Здобувачі освіти дізналися, що метою практики є закріплення, поглиблення та застосування в освітньому процесі ЗЗСО теоретичних знань, набутих здобувачами вищої освіти під час навчання, формування в оптимально наближених до роботи за фахом умовах системи необхідних педагогічних умінь і навичок, фахових здібностей, особистісно-індивідуального стилю поведінки та діяльності.

Юлія МІСЯК ознайомила здобувачів освіти та викладачів-керівників практики із графіком практики, зазначила, що даний вид практики передбачає проведення уроків з таких предметів, як математика, українська мова та читання, мистецтво, я досліджую світ, а також виховних занять за спеціалізацією асистент вчителя інклюзивного навчання. 

Викладачі-керівники практики наголосили на важливості даного виду практики для професійного становлення вчителя початкових класів та побажали творчої наснаги у підготовці уроків і занять.

7 вересня 2023 р. у групі 511 ОПН проведено Настановчу конференцію з практики «Пробні заняття у ЗВО».

У конференції взяли участь здобувачі вищої освіти другого (магістерського) рівня (спеціальність 011 «Освітні, педагогічні науки»), викладачі-керівники практики Ірина ТОЛМАЧОВА та Юлія БЛУДОВА й завідувач навчально-виробничої практики Юлія МІСЯК.

Магістрантів було ознайомлено з метою та завданнями практики, програмовими результатами навчання, їхніми правами та обов’язками, змістом роботи, звітною документацією та процедурою контролю та оцінювання здобутих компетентностей тощо.

Юлія МІСЯК підкреслила, що активна, усвідомлена участь у даній практиці сприятиме досягненню мети підготовки фахівців, здатних розв’язувати актуальні проблеми, складні задачі інноваційного характеру в сфері освітньої практики в ході викладацької діяльності.

Викладачі-керівники практики зазначили, що виконання завдань у ході практики допоможе майбутнім фахівцям набути досвід забезпечення творчого підходу до організації освітнього процесу у ЗВО. Вони побажали студентам плідної роботи та реалізації креативних рішень у ході викладацької діяльності.

5 вересня 2023 р. у групі 512 ОПНІ проведено Настановчу конференцію з практики «Пробні заняття у ЗВО».

У конференції взяли участь здобувачі вищої  освіти  другого (магістерського) рівня (спеціальність 011 «Освітні, педагогічні науки»), викладачі-керівники практики Ірина ТОЛМАЧОВА та Тетяна ОТРОШКО й завідувач навчально-виробничої практики Юлія МІСЯК.

Студентів було ознайомлено з метою та завданнями практики, їхніми правами та обов’язками, змістом роботи, звітною документацією та процедурою контролю та оцінювання здобутих компетентностей тощо. 

Юлія МІСЯК наголосила на важливості даної практики для успішного оволодіння викладацькою діяльністю. Викладачі-керівники практики підкреслили, що педагогічна практика «Пробні заняття у ЗВО» – важлива складова підготовки майбутніх магістрів освітніх, педагогічних наук, своєрідна площина інтеграції ціннісних орієнтацій, теоретичних знань і практичних умінь студентів задля їхнього подальшого особистісного та професійного розвитку. Вони побажали магістрантам ефективної роботи та творчої наснаги.

04 вересня 2023 р. відбулась настановча конференція з організації практики «Позакласна виховна робота» в групі 211 по. Під час конференції керівники-методисти охарактеризували особливості організації та проходження практики в умовах воєнного стану в онлайн-форматі. Окрема увага була зосереджена на важливості таких питань, як:

• Алгоритм дій під час повітряної тривоги;

• Ознайомлення з програмою, метою, завданнями, змістом, базою та термінами проходження практики; 

• Особливості побудови графіку залікових занять;

• Особливості підготовки матеріалів та презентацій до заняття;

• Рекомендації щодо ведення документації з практики;

На завершення настановчої конференції керівники-методисти побажали здобувачам освіти натхнення, творчості та успіхів у проходженні практики.

Практика психолого - педагогічна
Бакалаври

Психологічна практика з людьми з ОП
Магістри

У період карантину, для забезпечення безперервності освітнього процесу, здобувачі вищої освіти проходили асистенську практику в дистанційному режимі.

В ході практики студенти встановили зв’язок із методистами засобом використання веб-ресурсів; у своєму віртуальному кабінеті щодня завантажували скани сторінок щоденника з описом проведеної роботи; виконали в повному обсязі  індивідуальні завдання; оформили всі необхідні звітні документи з асистентської практики.

Під керівництвом Петриченко Л.О., Малихіної В.М., Одарченко В.І.  на платформі Zoom магістрантки провели відкриті заняття з «Загальної педагогіки» для студентів молодших курсів.

По закінченню асистентської практики була проведена конференція за її підсумками. Місяк Юлія Володимирівна – завідувач навчально-виробничої практики – розповіла про результати роботи студентів під час асистетської практики. Зробила висновок, що, навіть в умовах Карантину, практика є цікавою і необхідною частиною освітньої програми магістрів спеціальності 013 Початкова освіта.

06 травня 2020 року була проведена онлайн-конференція за підсумками педагогічної  практики «Позакласна виховна робота» для здобувачів освіти 2 курсу Харківського  фахового  педагогічного коледжу  Комунального закладу  «Харківська гуманітарно-педагогічна академія»  Харківської обласної ради  спеціальності 013 Початкова освіта із  використанням платформи Zoom.

Відповідно до рекомендацій, наданих у листі МОН від 27.03.20 року № 1/9-178,  у період карантину для забезпечення безперервності освітнього процесу, здобувачі освіти проходили практику з 13 березня 2020р.                   в дистанційному режимі.

На початку онлайн-конференції до студентів звернулася завідувач навчально-виробничої практики Місяк Юлія Володимирівна, яка зауважила на  актуальності набуття студентами компетенцій щодо характеру, змісту, форм  і методів  виховної роботи в сучасній  школі, про функціональні обов’язки учителів Нової української школи, специфіку реалізації завдань практики     в умовах дистанційного навчання. 

Юлія Володимирівна зосередила увагу здобувачів освіти на своєчасній звітності за результатами даного виду практики.

В обговорені питання конференції активну участь взяли методисти практик: Акімова О.М., Ільїна О.О., які поділилися своїми спостереженнями від проведених студентами виховних занять, які проводилися упродовж    2019 – 2020 н.р.  на базі Харківської загальноосвітньої школи I ступеня № 176 Харківської міської ради як в очному, так і в дистанційному режимі. 

04 травня 2020 року була проведена онлайн-конференція за підсумками педагогічної  практики «Пробні уроки та заняття в школі» для здобувачів освіти 3 курсу спеціальності 013 Початкова освіта за допомогою відеоконференцзв’язку з використанням платформи Zoom.

Відповідно до рекомендацій, наданих у листі МОН від 27.03.20 року № 1/9-178,  у період карантину для забезпечення безперервності освітнього процесу, здобувачі освіти проходили практику в дистанційному режимі.

На початку онлайн-конференції до студентів звернулася завідувач навчально-виробничої практики Місяк Юлія Володимирівна, яка у своєму виступі наголосила на важливості проходження даного виду практики  і водночас дотриманні здобувачами освіти усіх правил та вимог в умовах карантину. Також, Юлія Володимирівна зосередила увагу здобувачів освіти на своєчасне надання звітності за результатами даного виду практики.

В обговорені питання конференції активну участь взяли методисти практик: Оловаренко О.І., Мицюра І.О., Бган Т.С., Журавльова І.М., Третьякова Л.А., Золотарьова О.І., Борзик О.Б., Пилипенко Н.В., Одарченко В.І., які поділилися своїми враженнями від відвіданих ними уроків та занять, які проводилися в Харківській гімназії № 12 Харківської міської ради Харківської області як в очному так і в дистанційному режимі. 

Виховні заходи під час проходження педагогічної практики

Спеціальність 013 Початкова освіта

Лекційне заняття на тему:

 "Нова українська школа: Організація освітнього процесу",

проведене магістранткою 511 мд групи Колесніченко Анастасією 

зі студентами 411 по групи.

03.02.2020

Практика з додаткової спеціалізації 

311 по група Чуденцова Діана

ЗЗСО № 12 

на тему: "НАША ВІТЧИЗНА — УКРАЇНА"

29.01.2020

27.01.2020 проведене лекційне заняття на тему 

"Принципи навчання" магістранткою 511-мд групи 

Колесниченко Анастасією зі студентам 311-по групи

video-8e57160562f33805306831aa71c2f27b-V.mp4
video-ce5e02038f5145634547c95a2d2c9fac-V.mp4