Фото та відео матеріали проведених онлайн-занять викладачами кафедри в умовах дистанційного навчання

Спеціальність 013 Початкова освіта

211-по

22.04.2020 р. на платформі Zoom було проведено семінарське заняття з освітнього компоненту «Загальна педагогіка» на тему «Урок як основна форма організації навчання. Особливості проведення уроку у Новій українській школі». У занятті взяли участь вчитель вищої категорії, вчитель початкових класів Харківської санаторної школи № 9 Н.М. Булатнікова, кандидат педагогічних наук, доцент І.М. Толмачова та майбутні вчителі початкової школи, студентки 211 ПО групи (галузь знань 01 Освіта/Педагогіка, спеціальність 013 Початкова освіта, денна форма навчання).

Наталія Михайлівна Булатнікова розповіла про підходи до організації, проведення та аналізу уроку у Новій українській школі, навела приклади роботи з другокласниками. Вчителька відповіла на запитання присутніх.

Здобувачі вищої освіти описали урок у Новій українській школі як:

У – унікальний, успішний;

Р – розвивальний, радісний, результативний;

О – очікуваний, оптимальний, організований;

К – корисний, креативний, компетентнісний.

В ході підсумкової рефлексії семінарського заняття В. Шкандрет написала: «Сьогодні я замислилася над тим, як правильно організувати урок та зробити його цікавим та цінним для дітей. Думаю, що на уроці важливо підтримувати дружню атмосферу. Як майбутній учитель початкової школи, я хочу навчитися зацікавлювати, мотивувати учнів до навчання, правильно обирати методи роботи з ними, допомагати кожній дитині відчути себе успішною».

311-по

29.04.2020 року о 9.30 було проведено дифференційований залік із студентами 311 ПО групи (Галузь знань 01 Освіта/Педагогіка, спеціальність 013 Початкова освіта, денна форма навчання).

411-по

Заняття з історії педагогіки

30.04.2020 р. на платформі Zoom було проведено захист курсових робіт із освітнього компоненту «Загальна педагогіка». Майбутні вчителі початкової школи, студентки 411 ПО групи (галузь знань 01 Освіта/Педагогіка, спеціальність 013 Початкова освіта, денна форма навчання) представили результати наукових досліджень.

До складу комісії із захисту курсових робіт увійшли:

кандидат педагогічних наук, доцент О.М. Акімова;

кандидат педагогічних наук, доцент О.В. Кузнецова;

кандидат педагогічних наук, доцент І.М. Толмачова.

У темах курсових робіт відображено актуальні завдання сучасної початкової освіти. Здобувачі вищої освіти підготували ґрунтовні доповіді та презентації. В процесі захисту майбутні фахівці виявили високий рівень знань щодо педагогічних аспектів реалізації Концепції Нової української школи та розуміння дієвих механізмів забезпечення ефективності освітнього процесу у школі першого ступеня.

Здобувачі освітнього ступеня бакалавр продемонстрували володіння методологічними засадами наукової праці, вміння збирати і опрацьовувати інформацію, розробляти програму педагогічного експерименту, аналізувати та оформляти одержані результати.

24.04.2020 р. на платформі Zoom було проведено групову консультацію до комплексного кваліфікаційного екзамену з «Педагогіки та математики з методикою викладання» для здобувачів освітнього ступеня бакалавр (галузь знань 01 Освіта/Педагогіка, спеціальність 013 Початкова освіта), група 411 по.

Консультацію провели кандидат педагогічних наук, доцент, професор кафедри педагогіки, психології, початкової освіти та освітнього менеджменту І.М. Толмачова та викладач кафедри математики та фізики Л.М. Фоменко.

У ході консультації науково-педагогічні працівники звернули увагу на організаційні аспекти проведення Державної підсумкової атестації здобувачів освітнього ступеня бакалавр (процедуру та форму проведення екзамену тощо).

Вони ознайомили майбутніх фахівців із метою та завданнями проведення комплексного кваліфікаційного екзамену з «Педагогіки та математики з методикою викладання», висвітлили найбільш складні проблеми, відповіли на запитання студентів.

Викладачі надали змістовні поради щодо відповідей на теоретичні питання та виконання практичних завдань. Здобувачам освітнього ступеня бакалавр було запропоновано рекомендації щодо змісту і форми відповіді, роз’яснено критерії оцінювання відповідей на теоретичні питання та виконання практичних завдань, надано поради щодо організації самостійної роботи при підготовці до іспиту (список рекомендованої літератури, особливо важливі теми, послідовність їх вивчення тощо).

Консультація для здобувачів освіти 4 курсу спеціальності "Початкова освіта"

21.04.2020

На психолого-педагогічному факультеті у студентів 4 курсу триває дистанційна переддипломна педагогічна практика у школі. У зв’язку з цим 11 квітня о 12 годині була проведена онлайн-консультація, в якій прийняли участь студенти 411-ПО групи, методисти, куратор та завідувач практики.

З завідувачем практики Місяк Ю.В. вирішувалися поточні питання щодо проходження дистанційної практики, ведення та оформлення звітної документації.

Методисти Даніліч-Скакун А.А., Слободюк Ж.М. надали студентам-практикантам необхідні рекомендації щодо виконання завдань, висловили поради з використання різних форм дистанційного навчання та з організації дозвілля молодших школярів під час карантину. У допомогу студентам були запропоновані он-лайн сервіси, на яких можна познайомитися з різними технологіями організації навчання молодших школярів.

Куратор 411-ПО групи Бужинська С.М. подякувала студентів за відповідальне ставлення до навчання та практики в умовах карантину та провела профілактично-виховну бесіду з адаптації студентів-практикантів до роботи у початковій школі в умовах дистанційного навчання.

Студенти мали можливість поділитися проблемними питаннями, серед яких були: форма звітності, взаємодія з вчителями-предметниками, врахування вікових особливостей молодших школярів при проведенні дистанційних занять.

На заключному етапі були підведені підсумки, заплановані наступні зустрічі. Студенти висловили бажання у подальшій співпраці.

511-по

05.05.2020 р. на платформі Zoom було проведено диференційований залік із «Педагогіки вищої школи» для здобувачів освітнього ступеня магістр (галузь знань 01 Освіта/Педагогіка, спеціальність 013 Початкова освіта), група 511 ПО.

"Педагогіка вищої школи"

Семінар із дисципліни "Психологія особистості"

Спеціальність 011 "Науки про освіту"

11-ано

Заняття із зарубіжної та сучасної істориографії

Спеціальність 053 Психологія

211-пп

7 травня 2020 року викладачем кафедри педагогіки, психології, початкової освіти та освітнього менеджменту Даніліч-Скакун А.А. було проведено практичне заняття освітнього компоненту «Зоопсихологія та порівняльна психологія» із студентами Групи 211ПП психолого-педагогічного факультету, Галузь знань 05 Соціальні та поведінкові науки, Спеціальність 053 Психологія. Тема заняття «Інстинктивна поведінка тварин». Було обговорено теоретичне питання про структуру інстинктивної поведінки, проаналізовані психологічні задачі про особливості інстинктів. Студентами були підготовлені та продемонстровані доповіді на тему «Види інстинктивної поведінки». Усі приймали активну участь у обговоренні питань та виявили зацікавленість темою.

Лекція була проведена 30.04.2020 доцентом Шукаловою Ольгою Сергіївною з 211-пп групою спеціальності 053 Психологія з навчальної дисципліни "Експериментальна психологія" за темою "Стратегії та плани експериментального дослідження". На лекції була присутня викладач кафедри А.А.Даніліч-Скакун.

Практика студентів 211 пп у ЗЗСО № 51 м. Харкова у 5-8 класах

01.04.2020

Практичне заняття з дисципліни "Психологія управління"

22.04.2020 року кандидатом психологічних наук, доцентом Бровченко Анастасією Камілівною було проведено підсумкове заняття по темі "Психодіагностика вольової сфери" з обговоренням можливостей, складностей та опису результатів і рекомендацій діагностики вольової сфери.

29.04.2020 р. на платформі Zoom було проведено практичне заняття з освітнього компоненту «Психологічні проблеми в екстремальних ситуаціях» на тему «Шляхи адаптації та інтеграції ВПО у громаду регіонів». Практичне заняття було проведене для майбутніх практичних психологів, студентів 211 ПП групи (галузь знань 05 Соціальні та поведінкові науки, спеціальність 053 Психологія, денна форма навчання).

В ході проведення практичного заняття викладачем разом із студентами було опрацьовано ряд питань, серед яких були наступні:

1. Соціально - демографічний портрет внутрішньо переміщених осіб в Україні;

2. Розвиток потенціалу ВПО та приймаючої громади в процесі адаптації та інтеграції у громаду регіонів;

3. Стратегії формування соціального капіталу ВПО у приймаючих громадах.

За результатами сумісної роботи на практичному занятті, у студентів було сформовано уявлення про соціально-демографічний портрет внутрішньо переміщених осіб та вдосконалені вміння щодо методів та засобів психологічної допомоги ВПО.

Оціночним компонентом заняття є складання рекомендацій щодо успішної адаптації ВПО у громаду регіонів.

Лекційне заняття із юридичної психології на тему: "Пенітенціарна психологія"

Валеологія

311-пп

Консультація з написання курсової роботи студентки 311-пп групи Приходько Влади. Керівник - доцент кафедри педагогіки, психології, початкової освіти та освітнього менеджменту, кандидат психологічних наук, доцент Ольга Сергіївна Шукалова

Залік на платформі Zoom здобувачів освіти 311 пп групи з навчальної дисципліни «Основи наукових досліджень» викладач: Акімова О. М.

411-пп

6 травня 2020 року на платформі Zoom відбулася підсумкова конференція за результатами переддипломної педагогічної практики студентів 411-ПО групи, Галузь знань 01 Освіта/ Педагогіка, Спеціальність 013 Початкова освіта. Були присутні студенти, викладачі-методисти Золочевська М.В., Даніліч-Скакун А.А., завідувач практики Місяк Ю.В. Методисти привітали студентів із вагомим етапом в їх професійному становленні, проаналізували роботу практикантів в умовах дистанційного навчання, яку поцінували позитивно. Студенти поділилися своїми досягненнями та надбаннями, продемонстрували володіння різними способами надання знань, обговорили питання взаємодії з батьками та вчителями, підкреслили необхідність виховних та організаційних моментів під час дистанційних уроків. Доповідачі відповіли на задані запитання, наголосили, що впевнилися у правильності свого професійного вибору.

511-пп

04.05.2020 р. о 8.00 доцентом кафедри педагогіки, психології, початкової освіти та освітнього менеджменту був проведений дифференційований залік з освітнього компененту "Прикладні тренінгові технології" із студентами 511 ПП групи (Галузь знань 05 Соціальні та поведінкові науки, спеціальність 053 Психологія, денна форма навчання).

Лекція з навчальної дисципліни "Психологія вищої школи" на тему "Професійне становлення особистості студента"

Психологія творчості

Заняття із дисципліни "Психологія особистості"

Практичне заняття із дисципліни "Психологія емоційного інтелекту"

Лекційне заняття з "Теорія і практика психодіагностики та психокорекції"

22.04.2020 р. на платформі Zoom було проведено лекційне заняття з освітнього компоненту «Теоретико-методологічні проблеми психології» на тему «Історичні аспекти становлення управлінської думки». Лекція була проведена для майбутніх магістрів психології, студентів 511 ПП групи (галузь знань 05 Соціальні та поведінкові науки, спеціальність 053 Психологія, денна форма навчання).

В ході проведення лекції викладачем разом із студентами було опрацьовано ряд питань, серед яких були наступні:

- основи менеджменту на початку XX століття;

- функції управління;

- принципи менеджменту;

- особливості розвитку самостійного етапу в історії менеджменту.

За результатами прослуханої лекції, студентам було запропоновано сформулювати методологічні прийоми ефективної діяльності керівника та узагальнити історичні аспекти становлення управлінської думки.

24.04.2020 р. на платформі Zoom було проведено лекційне заняття з освітнього компоненту «Прикладні тренінгові технології» на тему «Методи оцінки ефективності тренінгового заняття». Лекція була проведена для майбутніх магістрів психології, студентів 511 ПП групи (галузь знань 05 Соціальні та поведінкові науки, спеціальність 053 Психологія, денна форма навчання).

В ході проведення лекції викладачем разом із студентами було опрацьовано ряд питань, серед яких були наступні:

1. Оцінка ефективності тренінгу.

2. Вхідне та вихідне анкетування.

3. Обговорення досягнень учасниками групи.

За результатами прослуханої лекції, у студентів було сформовано уявлення про критерії ефективного тренінгу та вдосконалені вміння проводити і інтерпретувати анкети.

Оціночним компонентом заняття є складання протоколу проведеного тренінгу за самостійно обраною тематикою.

Спеціальність 073 Менеджмент

511-мд

06.05.2020 року на платформі Zoom об 11.30 було проведено дифференційований залік із освітнього компоненту «Педагогіка вищої школи» зі студентами 511 МД групи (Галузь знань 07 Управління та адміністрування, спеціальність 073 Менеджмент, денна форма навчання).