În primăvara anului 2006 s-au executat lucrări ample de reparaţii la acoperişul şi pereţii Bisericii şi a casei parohiale, recondiţionarea Iconostasului, reparaţii şi vopsire gard şi turnarea de aleei de beton. Imagini din timpul reparaţiilor din anul 2006.
Cea mai înaltă, cea mai sublimă și mai semnificativă sărbătoare a creștinului ortodox este întâlnirea cu Hristos, mai ales în timpul Sfintei Liturghii, împărtășindu-se cu Dumnezeu Mântuitorul, atât prin ascultarea Cuvântului veșnic din Sfânta Evanghelie, cât mai deosebit în Taina Sfintei Împărtășanii. Un astfel de moment sublim și de rodnică bucurie sufletească a fost și momentul Binecuvântării lucrărilor de reparații ce s-au efectuat la Biserică și casa parohială. Bucuria duhovnicească a fost încununată de prezența (Înalt)Prea Sfințitului Părinte (Arhi)Episcop Dr. Timotei Seviciu al Aradului, care prin alesul cuvânt de învățătură și prin îndemnul de a păstra vie credința moștenită prin predanie și cu mari sacrificii de-alungul veacurilor, a adus un aport conștiinței noastre de creștin, de următori ai lui Hristos, a învățăturii Sale. Vă împărtășim din bucuria acelui moment prin cateva fotografii de la Binecuvântarea de lucrări.
Învierea Domnului reprezintă epicentrul creștinismului, temelia credinței creștine și totodată cea mai mare bucurie a creștinilor căci Hristos înviind din morți s-a facut nouă tuturor cale spre viața cea veșnică. Această bucurie a Învierii Domnului se revarsă peste întreaga comunitate, până la cea mai mică unitate a ei - familia. Imagini de la Sărbătoari.