Кабінет психолога

Анна Віталіївна Мащенко, 

практичний психолог 

Комунального закладу позашкільної освіти «Центр дітей та юнацтва «Палітра дитинства» Чернеччинської сільської ради Охтирського району Сумської області 

тел.: +380996276462

електронна пошта: 

annamashchenko1@ukr.net 


Нещодавно нашу країну сколихнули новини про агресивно налаштовані субкультури, які почали розноситися по всім ЗМІ та стали частиною обговорення у житті звичайних людей.

Сама назва і символіка руху “ПВК Редан” (приватна військова компанія “Редан”) бере свій початок з японського аніме, де діє злочинна організація з назвою “Павук”. Її символ – це павук із цифрою “4” на спині.

Самі представники цієї субкультури називають себе неформалами, виступають проти футбольних фанатів, мігрантів, скінхедів. Також вони стверджують, що не відносять себе до приватної військової компанії, а називають себе так жартома.

Одягаються редановці у темний одяг вільного крою, строкаті штани, у одязі присутня символіка павука із цифрою “4”, мають довге чорне волосся.

Небезпека такої субкультури полягає у:
– пропагуванні мови агресії та ненависті;
– спричиненні масових хаотичних бійок;
– вчиненні протиправних дій, порушенні закону;
– нищенні громадського майна;
– спричиненні фізичних розправ;
– залученні та маніпулюванні підлітками заради власної вигоди.

Як попередити подібні небезпеки?

1.Інформувати молодь про подібні групи, їх приховані цілі та небезпеки.

2.Приділяти увагу своїм дітям, вихованцям, підопічним: чим вони цікавляться в ЗМІ, з ким проводять час, які інтереси мають.

3.Залучати молодь до суспільно корисної діяльності та соціально важливих інтересів, хобі.

4.Формувати щире довірливе спілкування: питати про те, як проходить день, які є труднощі, який настрій, що стало причиною негативних емоцій тощо.

5.Формувати усвідомлення, що у будь-якій проблемній ситуації не треба боятися чи соромитися звертатися за допомогою до батьків, родичів або інших значущих дорослих


Булінг (цькування) – діяння (дії або бездіяльність) учасників освітнього процесу, які полягають у психологічному, фізичному, економічному, сексуальному насильстві, у тому числі із застосуванням засобів електронних комунікацій, що вчиняються стосовно малолітньої чи неповнолітньої особи та (або) такою особою стосовно інших учасників освітнього процесу, внаслідок чого могла бути чи була заподіяна шкода психічному або фізичному здоров’ю потерпілого (п. 31 ч. 1 ст. 1 Закону України “Про освіту”).

Сторони булінгу (цькування) – безпосередні учасники випадку: кривдник (булер), потерпілий (жертва булінгу), спостерігачі (за наявності).


ДЕНЬ БЕЗПЕЧНОГО ІНТЕРНЕТУ 

18 років поспіль, у другий вівторок лютого, в країнах Європейського союзу під патронатом Європейської комісії з інформаційного суспільства і ЗМІ відзначається Всесвітній день безпечного Інтернету. Ідея проста і зрозуміла – безпечне та відповідальне ставлення користування онлайн-технологій і гаджетів серед дітей та підлітків. 

В Україні День безпечного Інтернету відзначається з 2009 року за підтримки «Майкрософт Україна». Цього дня і протягом тижня проводяться різноманітні конференції, круглі столи, «прямі лінії» за участю експертів, спрямовані на популяризацію механізмів безпечної роботи в мережі, обговорюються питання інтернет-етики, загроз протизаконного контенту, а також ведуться дискусії та діалоги з пошуку компромісу між ефективністю та безпечністю використання Інтернету з урахуванням української специфіки.  

До уваги вихованців, батьків, педагогів!

Консультування відбувається онлайн з використанням Teams, Zoom, Viber

У непростому сьогоденні діти і дорослі потребують психологічної підтримки і допомоги. Пропонуємо вашій увазі посилання, якими можна скористатися за такої потреби:

Психологічна підтримка для кожного

Психологічна допомога для дітей та молоді

Психологічна допомога для тих, хто потерпає від насильства

Правова допомога

Інтернетбезпека

Профільна домога

Допомога українцям, які знаходяться за кордоном


Шановні колеги, батьки учнів, здобувачі освіти! 

Інформуємо Вас, що в межах Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?», ініційованої першою леді України Оленою Зеленською старувала комунікаційна кампанія. Мета кампанії – сприяти формуванню в суспільстві культури піклування про ментальне здоров'я, дати розуміння та показати інструменти, які допоможуть українцям дбати про свій внутрішній стан.

У межах кампанії створено спеціальну сторінку: http://howareu.com (howareu_program), де запропоновані контакти, посилання, поради, продукти, техніки та методики, які допоможуть піклуватися про ментальне здоров'я – своє та людей поруч. Дізнатися більше інформації про ментальне здоров’я можна також на сторінках у соціальних мережах: Facebook – https://www.facebook.com/howareu.program  Instagram – https://www.instagram.com/howareu_program  YouTube – https://www.youtube.com/@howareu_program  Twitter – https://twitter.com/howareuprogram  Telegram – https://t.me/howareu_program  TikTok – https://www.tiktok.com/@howareu_program  Viber – https://invite.viber.com/?g2=AQAyHzQp6XJwmVCkkkXeWJVdLF8eAQa8Pzq3 NYgcLWJGls3sN3tGibu5P%2BEH0rsb Всеукраїнська програма ментального здоров’я «Ти як?», ініційована Оленою Зеленською, має на меті допомогти українцям знайти джерело сили.

Зверніть увагу на корисні посилання:

1. Декілька порад для вчителів, які працюють із дітьми, що пережили складні ситуації. https://naurok.com.ua/post/yak-pracyuvati-z-uchnyami-yaki-zaznali-psihologichnih-travm?fbclid=IwAR3R3gLZCgmhBElUAbuLBHOzaNKCjXCw2PNC6INt2z0Jy-y5127CRjLq5QA 

Зверніть увагу на корисні посилання -

Від Державної Служби якості освіти України

2. Як впоратися з наслідками стресу та уникнути посттравматичного стресового розладу.

3.Як педагогу розвивати у собі навички життєстійкості:

4. Як говорити з дітьми про війну, коли війна триває | Психологічна підтримка педагогів:

5. Як допомогти дитині пережити втрату? https://www.youtube.com/watch?v=LQyA-jiRiD0&list=PL30_qxdxy_6P2ruf8vN5HygeLvrcO5a94&index=4 

6. Як проводити уроки під час війни |https://www.youtube.com/watch?v=pjZHa3G_qLY&list=PL30_qxdxy_6P2ruf8vN5HygeLvrcO5a94&index=5 

7. Перший український сайтдля батьків та дитячих психологів: https://dytpsyholog.com

8. Особливості співпраці вчителя та батьків учнів під час освітнього процесу в умовах війни.https://www.youtube.com/watch?v=QoGMjqXrDV8&list=PL30_qxdxy_6P2ruf8vN5HygeLvrcO5a94&index=7 

9. Емоції – як навчити дітей їх розуміти та виражати, особливо під час війни.

10. Як говорити з дітьми про новини під час війни?

11. Увага! Попередження домашного насильства:

Суголосно до статті 1. Закону України «Про запобігання та протидію домашньому насильству» (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2229-19)  домашнє насильство - діяння (дії або бездіяльність) фізичного, сексуального, психологічного або економічного насильства, що вчиняються в сім'ї чи в межах місця проживання або між родичами, між колишнім чи теперішнім подружжям або між іншими особами, які спільно проживають (проживали) однією сім'єю, але не перебувають (не перебували) у родинних відносинах чи у шлюбі між собою, незалежно від того, чи проживає (проживала) особа, якавчинила домашнє насильство, у тому самому місці, що й постраждала особа, а також погрози вчинення таких діянь. Домашнього насильста можна уникнути, якщо жертва не буде мовчати.

У випадках домашнього насильства ЗВЕРТАЙТЕСЯ : до Національної поліції за номером 102 та повідомити про факт насильства; на Урядовий контактний центр 15-47, де цілодобово надаються інформаційні, психологічні та юридичні консультації чоловікам та жінкам, які постраждали від домашнього насильства, насильства за ознакою статі, насильства стосовно дітей, або з питань загрози вчинення такого насильства та психологічної допомоги потерпілим від домашнього насильства жінкам, чоловікам, дітям; до безкоштовного номеру системи безоплатної правової допомоги 0 800-213-103; до національної «гарячої лінії» з питань запобігання домашнього насильства, торгівлею людьми та гендерної дискримінації 0-800-500-335 або 116-123 (короткий номер з мобільного).

Psyhologichna_pidtrymka_v_umovah_vijny.docx
Алгоритм дій під час ВС.docx

Мета діяльності психологічної служби:

- психологічне забезпечення освітнього  процесу

Основні завдання:

- сприяння створенню безпечного і здорового освітнього середовища, що забезпечує формування пізнавальної, практичної, творчої й соціальної компетентностей вихованців;

- формування психологічної культури педагогів, вихованців та їхніх батьків;

- надання психолого-педагогічної підтримки усім учасникам освітнього процесу.

Основні напрями діяльності практичного психолога:

- діагностика - визначення індивідуальних особливостей розвитку вихованців, їхніх потенційних можливостей в освітньому процесі, професійному самовизначенні;

- профілактика - своєчасне попередження відхилень у розвитку та становленні вихованців, запобігання конфліктним ситуаціям в освітньому процесі;

- корекція - усунення виявлених труднощів розвитку вихованців, схильності до залежностей та правопорушень, різних форм девіантної поведінки;

- консультування - вирішення запитів, з якими звертаються учасники освітнього процесу;

- просвіта - формування психологічної та соціальної компетентності учасників освітнього процесу


День ментального здоров’я

За визначенням ВООЗ, психічне здоров’я – це стан душевного благополуччя, яке дає кожній людині можливість здійснювати власний потенціал, долати звичайні життєві стреси, плідно працювати.

Психологічно здорова людина – це насамперед людина спонтанна і творча, життєрадісна і весела, відкрита і пізнає себе і навколишній світ не тільки розумом, а й почуттями, інтуїцією. У збереженні та зміцненні психічного здоров’я важливе значення має дотримання принципів здорового способу життя. Будьте уважними один до одного та оберігайте власне психічне здоров’я.