Pomoce dydaktyczne w pracowni OZE

Stanowisko egzaminacyjne BD.17 BD.18 – Ogniwa fotowoltaiczne (kod towaru: FOSS-10)

Stanowisko dydaktyczne przeznaczone do przeprowadzania szkoleń i egzaminów potwierdzających kwalifikacje zawodowe w zawodzie Technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej. System dydaktyczny wyposażony jest w komponenty z których zbudowane są prawdziwe instalacje fotowoltaiczne, przyrządy pomiarowe i komplet instrukcji oraz materiałów dydaktycznych.

Producent: MGS NAUKA


Stanowisko egzaminacyjne BD.17 BD.18 – Kolektor słoneczny (kod towaru: KSSS-10)

Stanowisko dydaktyczne przeznaczone do przeprowadzania szkoleń i egzaminów potwierdzających kwalifikacje zawodowe w zawodzie Technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej. System dydaktyczny wyposażony jest w komponenty z których zbudowane są prawdziwe instalacje solarne, przyrządy pomiarowe i komplet instrukcji oraz materiałów dydaktycznych.

Producent: MGS NAUKA



Fotowoltaika + energia wiatrowa 100 W (kod towaru: HYBR-40)

Stanowisko wyposażone w ogniwo fotowoltaiczne i turbinę wiatrową o sumarycznej mocy 100 W służy do eksperymentowania w warunkach laboratoryjnych ze źródłami energii odnawialnej (OZE) takimi jak energia słoneczna i energia wiatrowa. System zbudowany jest w oparciu o przemysłowo produkowane komponenty i został wyposażony we wszystkie urządzenia pomocnicze niezbędne w procesie produkcji energii elektrycznej, przyrządy pomiarowe i komplet instrukcji oraz materiałów dydaktycznych.

Producent: MGS NAUKA

Pompa ciepła - zestaw demonstracyjny, rozbudowany (kod towaru: POCP-05)

Jest to funkcjonalny model uniwersalnej pompy ciepła z rewersyjnym układem ziębniczym, która może pracować w kliku trybach: woda/woda, powietrze/woda, woda/powietrze i powietrze/powietrze.

Realizacja wymienionych trybów pracy pompy jest możliwa dzięki zastosowaniu różnych nakładek na wymienniki - symulujących dolne i górne źródła ciepła. System służy do demonstracji na czym polega zasada działania pompy ciepła oraz jakie istnieją rodzaje pomp ciepła. Dzięki zastosowaniu zaworu czterodrogowego, możliwe jest odwrócenie obiegu chłodniczego i realizacja funkcji chłodziarki. Stan pracy urządzenia można monitorować przy pomocy wskaźnika pozycji zaworu czterodrogowego, licznika energii, wskaźników temperatury i manometrów oraz wzierników czynnika ziębniczego.

Producent: MGS NAUKA


Kolektor słoneczny - zestaw profesjonalny (kod towaru: EZSO-48)

Zestaw służy do demonstracji procesu w którym energia ze słońca przekształcana jest w energię cieplną i elektryczną. Zawiera wszystkie urządzenia potrzebne do przeprowadzania doświadczeń z zakresu absorpcji, przepływu i promieniowania cieplnego oraz do budowy kompletnego kolektora słonecznego z obiegiem termo-syfonowym, pompowym i wymiennikiem ciepła. Podstawową częścią zestawu są kolektory słoneczne ( płaski i paraboliczny), służące do przekształcania energii promieniowania słonecznego w ciepło, przy zastosowaniu wody jako nośnika energii

Producent: leXsolar

Energia wiatru - zestaw rozbudowany 2.0 (kod towaru: EZTW-10)

System umożliwia przeprowadzanie rozbudowanych doświadczeń z zakresu wytwarzania energii wiatrowej. Zawiera wszystkie urządzenia niezbędne do przeprowadzania eksperymentów, w tym urządzenia pomiarowe i przewody.

Producent: leXsolar


Fotowoltaika- zestaw rozbudowany (kod towaru: EZSO-30)

Ten doskonale wyposażony zestaw, pozwala w prosty sposób złożyć stanowisko dydaktyczne do przeprowadzania kompleksowych eksperymentów jakościowych i ilościowych z zakresu fotowoltaiki. W stabilnym walizkowym opakowaniu zawarte są wszystkie niezbędne do przeprowadzania doświadczeń dodatkowe akcesoria, takie jak: urządzenia pomiarowe, kable, termometr laboratoryjny oraz inne urządzenia, umożliwiające przeprowadzanie kompleksowych eksperymentów związanych z procesem, w którym energia słoneczna przetwarzana jest na energię elektryczną.

Zestaw pozwala na przeprowadzanie zarówno prostych eksperymentów np. z silnikiem elektrycznym lub buczkiem, jak i bardziej zaawansowanych doświadczeń z zakresu fizyki, takich jak wyznaczanie charakterystyki U-I, badanie zależności wydajności ogniwa słonecznego od jego temperatury, itp.

Producent: leXsolar


Turbina wodna - zestaw rozbudowany (kod towaru: TURB-06)

Zestaw umożliwia przeprowadzanie zarówno prostych eksperymentów jakościowych jak i bardziej złożonych eksperymentów ilościowych z zakresu funkcjonowania turbin wodnych. Zestaw wyposażony jest w różnego rodzaju turbiny wodne, od prostego koła wodnego do nowoczesnej wysoko wydajnej turbiny Peltona. Wyposażanie zestawu pozwala na przeprowadzanie wielu praktycznych eksperymentów pozwalających na poznanie zasad budowy i funkcjonowania elektrowni wodnych oraz stosowanych w nich różnych turbin, jak również na poznanie podstaw mechaniki płynów. Zastosowane w zestawie szybkozłączki pozwalają na sprawny i ergonomiczny montaż i demontaż zestawu.

Producent: leXsolar

Ogniwo paliwowe - zestaw duży 2.0 (kod towaru: OGPA-23)

Dzięki zawartym w zestawie: ogniwu słonecznemu, elektrolizerowi i ogniwu paliwowemu, można zbudować i analizować pracę solarno-wodorowego układu generacji energii elektrycznej. Dzięki silnikowi elektrycznemu, który stanowi odbiornik energii elektrycznej, możliwym jest przeprowadzanie realnych eksperymentów i demonstracji.

Bardzo dobrze opracowany materiał dydaktyczny w języku polskim dla nauczycieli i uczniów, umożliwia zastosowanie tego kompletu zarówno na zajęciach z fizyki jak i z chemii oraz w nauczaniu przedmiotów technicznych.

W celu demonstracji zasad budowy stosu ogniw paliwowych zestaw może być rozbudowany o dwa dodatkowe ogniwa paliwowe PEM. Można go także rozszerzyć o moduł demonstrujący drugą technologię ogniw paliwowych – ogniwo etanolowe.

Magazynowanie energii - zestaw rozbudowany (kod towaru: MAEN-07)

Zestaw umożliwia zapoznanie się różnymi technologiami gromadzenia energii takimi jak: różne rodzaje akumulatorów i ogniwa paliwowe.

Przy pomocy zestawu mogą być analizowane charakterystyki różnych typów akumulatorów. Dodatkowo zestaw pomoże uczniom/studentom rozszerzyć wiedzę na temat różnych dziedzin zastosowania akumulatorów. W trakcie wykonywania eksperymentów bada się właściwości akumulatorów ołowiowych, NiMH, LiFePo, NiZn jak również ogniwa paliwowego PEM.