Новини

16 травня  -  День вишиванки

#vyshyvanka2024

 #VyshyvankaDay

Носити вишиванку – означає носити у серці свою історію та культуру.                                                                           2006 року в Україні було запроваджено особливе свято — День вишиванки.                                                             Ініціатором створення виступила Леся Воронюк, яка на той час була студенткою історичного факультету Чернівецького національного університету.                                           Датою урочистості було обрано третій четвер травня, тобто будній день. Це підкреслює, що вишиванка може бути звичайним повсякденним елементом гардероба, а не лише святковим одягом.                                                                    У кожній ниточці вишиванки живе частинка нашої України.                                                                               День вишиванки відзначають у 60 країнах.                 Цікаво, але виявляється флешмоби у вишиванках та марші популярні не лише в Україні, але і в 60 країнах, де присутня українська діаспора.                               Вишиванка – це не просто одяг, це символ нашої національної гордості та єдності.

День третій навчально-польових зборів

Третій день (26.04.2024) навчально-польових зборів був не менш насичений, ніж попередні.   Учням 11 класів ЗЗСО випала нагода відвідати музей-садибу Кузьми Миколайовича Дерев'янка. Завітати до парку села Косенівка "Мала Софіївка".  Вміло застосувати теоретичні знання на практиці із навчального предмету "Захист України". День був переповнений емоціями, вірою у ЗСУ і в майбутнє України.

Відкриття "Класу безпеки" 

у Дмитрушківському ліцеї

Сьогодні у Дмитрушківському ліцеї Дмитрушківської сільської ради відкрито «Клас безпеки» для учнів 1-11 класів.

Ця подія не випадкова, адже під час військових дій вкрай важливо дбати про власне життя.

Відповідно до рішення сільської ради з місцевого бюджету Дмитрушківської громади у 2023 році виділено кошти в сумі 200 000,00 грн. для придбання комп’ютерного обладнання, яке  встановлено  в інтегрованому «Класі безпеки» та кабінеті «Захисту України».

Таким чином учні початкової та середньої ланки можуть теоретично та практично опанувати знання з пожежної безпеки, правилами дорожнього руху, медичною підготовкою та мінною безпекою. Учні старшої ланки окрім оволодіння знаннями, мають змогу займатися в сучасному інтерактивному тирі, складати тести з різних тем безпеки та допомагати оволодіти знаннями молодшим учням.

Дякуємо усім причетним працівникам ліцею за підготовку приміщення для «Класу безпеки» та працівникам Уманського РУ ГУ ДСНС України  у Черкаській  області за тісну співпрацю та допомогу щодо наповнення «Класу безпеки» теоретичним матеріалом та проведення змістовної роботи з учнями під час відкриття Класу. 

Надіємося, що Всеукраїнський проект щодо облаштування «Класів безпеки» пошириться і на інші заклади громади.

День другий навчально-польових зборів

 25 квітня учні Дмитрушківської громади взяли участь у тренуваннях з практичної стрільби з автомата Калашникова. 

 Дякуємо Уманському РТЦК та СП за можливість оволодіти вміннями та навичками щодо стрільби

День перший навчально-польових зборів

У рамках навчальної програми з навчального предмета "Захист України" та набуття знань, умінь та навичок, необхідних захиснику Батьківщини, популяризації військової служби у Збройних Силах України 24 квітня  2024 року на базі Доброводівського ліцею імені Миколи Руденка стартували триденні навчально-польові збори для учнів 11 класів громади.   День перший - зустріч з працівниками Уманського РУ ГУ ДСНС України у Черкаській області Максимом     Коваленком, пані Альоною, фельдшером частини піротехнічних робіт та Семиволос Дарією, інструктором з мінної безпеки Уманської міськрайонної організації Українського Червоного Хреста

Засідання атестаційної комісії педагогічних працівників ІІ рівня

16 квітня відбулося засідання атестаційної комісії педагогічних працівників ІІ рівня. у 2024 році  відповідно до нового Положення про атестацію педагогічних працівників проатестовано 6 педагогічних працівників. З них: на відповідність займаної посади - 6 осіб, на підтвердження кваліфікаційної категорії -2 особи, на підтвердження педагогічного звання "Вчитель-методист" - 1 особа; встановлення кваліфікаційної категорії 3 особи. Під час проведення педагогічної атестації вчителі поділилися досвідом роботи з колегами, продемонстрували набуті вміння протягом міжатестаційного періоду.

Актуальні проблеми організації харчування та впровадження системи НАССР в закладах освіти

02 квітня 2024 року відповідно до плану роботи відділу освіти, культури, молоді та спорту Дмитрушківської сільської ради на квітень, у   приміщенні Дмитрушківського ліцею Дмитрушківської сільської ради відбулося навчання щодо організації харчування та впровадження системи НАССР в закладах освіти.

Участь у навчанні взяли керівники закладів освіти, відповідальні за організацію та впровадження системи НАССР, медичні сестри та кухарі закладів освіти.

Навчання провели спеціалісти Уманського районного управління Головного управління  Держпродспоживслужби  в Черкаській області.

Разом переможемо!

    Упродовж лютого-березня 2024 року тривав ІІ етап змагань «Пліч-о-пліч всеукраїнські шкільні ліги» в Дмитрушківській територіальній громаді, в яких взяли участь понад 180 учнів.

 Спортивні  змагання було організовано на базі Старобабанівського та Собківського ліцеїв Дмитрушківської сільської ради. Дякуємо керівникам закладів освіти за створені комфортні умови для проведення заходів. Учителям фізичної культури Старобабанівського, Собківського, Косенівського, Дмитрушківського, Сушківського ліцеїв за підготовку учнів до змагань.

      За результатами проведення усіх змагань найкращі результати показали учні Собківського, Старобабанівського та Косенівського  ліцеїв. Команди вищеперерахованих закладів освіти братимуть участь у ІІІ (районному) етапі змагань в межах проєкту «Пліч-о-пліч Всеукраїнські шкільні ліги» серед учнів закладів загальної середньої освіти Уманського району.

    Учні Собківського ліцею представлять команди для гри в волейбол (дівчата), баскетбол (дівчата) та спортивне орієнтування;

    Учні Старобабанівського ліцею представлять команди для гри в баскетбол (юнаки), футзал та черлідинг;

    Учні Косенівського ліцею представлять команду для гри у волейбол (юнаки).

     Бажаємо всім учасникам згуртованості, натхнення, витривалості, спортивного успіху та перемоги.


#разомпереможемо#плічопліч#scl#Черкащина_шкільні_ліги.#scl_cherkasyregion 

Змагання з черлідингу

У Дмитрушківській громаді триває ІІ (територіальний) етап змагань проєкту «Пліч-о-пліч всеукраїнські шкільні ліги», який проходить за ініціативи Президента України Володимира Зеленського під гаслом «РАЗОМ ПЕРЕМОЖЕМО».       

21 березня 2024 року в Старобабанівському ліцеї Дмитрушківської сільської ради Уманського району Черкаської області відбулися змагання з черліденгу серед шкільних команд дівчат 4-6 класів Старобабанівського, Собківського та Сушківського ліцеїв Дмитрушківської ТГ.  Черлідинг – це вид спорту, що поєднує елементи шоу і видовищних видів спорту: танці, гімнастика та акробатика. Це було справжнє свято краси, грації та ритмів. Змагання були цікавими та захоплюючими. Кожна команда ретельно підготувалася та продемонструвала свою майстерність і талант. Чудові, яскраві, професійні виступи високо оцінило журі конкурсу та визначили переможців:                                І місце – команда Старобабанівського ліцею;                       ІІ місце розділили між собою команди Собківського та Сушківського ліцеїв.                                                                       Неймовірні Старобабанівські черлідерки своїм виступом зачарували всіх присутніх, вони підготували найдрайвовіший, найемоційніший виступ. Юні спортсменки вражали уболівальників акробатичними трюками та злагодженою командною роботою. Тому саме вони стали чемпіонками. Вітаємо всіх учасників, а команді-переможниці бажаємо успішно виступити у ІІІ (районному) етапі змагань!                                           Дякуємо нашим Збройним Силам України за можливість займатися спортом та розвиватися! СЛАВА УКРАЇНІ! ГЕРОЯМ СЛАВА!

Участь у Чемпіонаті України з тенісу настільного "Прудкий м'яч "

З 06 по 10 березня  2024 року у Львівській області пройшов Чемпіонат України "Прудкий м'яч" з настільного тенісу серед міні-кадетів 2011 року  народження і молодших. Загалом у змаганнях взяли участь близько 150 юнаків і дівчат з усієї України.   

 У складі збірної Черкаської області виступали учні Собківського ліцею Дмитро та Андрій Аркуша, які вибороли бронзові нагороди (ІІІ місце) командної першості.                                                                                       У фінальному матчі парного розряду Андрій і Дмитро мінімально поступились сильним суперникам з Києва, виборовши ІІ місце.            Вітаємо наших спортсменів та бажаємо нових досягнень!

Уряд вніс зміни до порядку та умов надання, а також формули розподілу освітньої субвенції 

    Учора, 5 березня, Кабінет Міністрів України затвердив низку змін до Порядку та умов надання освітньої субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам (постанова від 14 січня 2015 р. № 6) і формули розподілу освітньої субвенції між місцевими бюджетами (постанова від 27 грудня 2017 р. № 1088). Рішення ухвалено з метою приведення цих документів у відповідність до Закону України «Про Державний бюджет на 2024 рік».

    

   Постанова про внесення змін у зазначені документи застосовується з 1 січня 2024 року.


Які зміни ухвалено:

   17-18 лютого відбувся обласний етап конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт Малої академії наук.             Косенівський ліцей достойно представили на цьому науковому заході учениця 10 класу Марієнко Анастасія (посіла ІІ місце у секції "Фольклористика") і учениця 9 класу Баранюк Єлизавета (отримала грамоту в секції "Психологія").                                                                               Підготувала переможців учитель української мови та літератури Лариса Колесник.                                                        Вітаємо наших переможців!!! Успіхів, терпіння, наснаги вам у підкоренні нових вершин!

#разомпереможемо#плічопліч#scl#Черкащина_шкільні_ліги.#scl_cherkasyregion 

ІІ територіальний етап змагань з баскетболу "Пліч-о-пліч всеукраїнські шкільні ліги"

10 лютого 2024 року в Старобабанівському ліцеї Дмитрушківської сільської ради Уманського району Черкаської області пройшов ІІ територіальний етап змагань з баскетболу „Пліч-о-пліч всеукраїнські шкільні ліги“ під гаслом "РАЗОМ ПЕРЕМОЖЕМО" за ініціативи Презедента України Володимира Зеленського.

Змагалися команди серед юнаків 2008 р.н. і молодші: Старобабанівського, Собківського, Косенівського, Дмитрушківського ліцеїв та дівчат 2010 року народження і молодших: Старобабанівського, Собківського, Сушківського ліцеїв Дмитрушківської ТГ. 

Цілеспрямовані та мотивовані учасники змагань показали свою спортивну підготовку, командну роботу та бажання перемогти.

Призером серед дівчат стала команда: Собківського ліцею. Серед юнаків команда Старобабанівського ліцею. Команда переможець ІІ територіального етапу буде брати участь у ІІІ районому етапі Всеукраїнських змагань з баскетболу „Пліч-о-пліч всеукраїнські шкільні ліги“ під гаслом "РАЗОМ ПЕРЕМОЖЕМО". Тож побажаємо командам гідно преставити нашу громаду, здобути перемогу та отримати незабутні емоції. Дякуємо нашим ЗСУ за можливість навчатися та розвиватися. СЛАВА УКРАЇНІ! ГЕРОЯМ СЛАВА!

  Вітаємо з перемогою у ІІІ (обласному) етапі Всеукраїнської учнівської олімпіади з технологій (трудового навчання)  Колєснікова Олександра, учня 10 класу Старобабанівського ліцею Дмитрушківської сільської ради.                                                                  За результатами перевірених робіт, Олександр отримав ІІ місце.       Зичимо творчих успіхів у подальших починаннях.                 

   Дякуємо Михайлу Сухомейлу, вчителю трудового навчання  за підготовку учня до олімпіади


Вітаємо з перемогою у ІІІ (обласному) етапі Всеукраїнської учнівської олімпіади з технологій (трудового навчання)  Колєснікова Олександра, учня 10 класу Старобабанівського ліцею Дмитрушківської сільської ради.

Олександр отримав ІІ місце. Зичимо творчих успіхів у подальших починаннях. 

Дякуємо Михайлу Сухомейлу, вчителю трудового навчання  за підготовку учня до олімпіади. 

        31 січня 2024 року на базі Старобабанівського ліцею Дмитрушківської сільської ради у дистанційній формі відбувся ІІІ (обласний) етап Всеукраїнської учнівської олімпіади з технологій (трудового навчання). 

      Олімпіада  складалася з теоретичного та практичного турів.

      Участь в олімпіаді брав учень 10 класу Старобабанівського ліцею Колєсніков Олександр (вчитель Михайло СУХОМЕЙЛО).

      Бажаємо Олександрові отримати гарний результат в олімпіаді.

Пліч-о-пліч.mp4

     Проєкт «Пліч-о-пліч» - система регіональних спортивних шкільних ліг, які проводять на рівні школи, району, області та України.                                                                                              

    Його мета - збільшити частку учнівської молоді, яка систематично займається фізичною культурою і спортом.

          Учні Дмитрушківської громади також доєднались до даного проєкту і вже здобувають перемоги! Бажаємо всім учасникам наснаги та терпіння!


Другий територіальний етап проєкту "Пліч-о-пліч Всеукраїнські шкільні ліги Волейбол (дівчата, хлопці)

27 січня 2024 року у Старобабанівському ліцеї Дмитрушківської сільської ради Уманського району Черкаської області пройшов ІІ територіальний етап змагань з волейболу „Пліч-о-пліч Всеукраїнські шкільні ліги“ під гаслом "РАЗОМ ПЕРЕМОЖЕМО" за ініціативи Президента України Володимира Зеленського. 

     Змагалися команди серед юнаків та дівчат 2009 року народження і молодших: Старобабанівського, Собківського, Сушківського, Косенівського та Дмитрушківського ліцеїв Дмитрушківської ТГ. 

Призерами серед дівчат стали команди: Собківського, Старобабанівського та Косенівського ліцеїв. 

Призерами серед юнаків є команди: Косенівського, Дмитрушківського, Собківського ліцеїв. 

Команда переможець ІІ територіального етапу буде брати участь у ІІІ районному етапі Всеукраїнських змагань з волейболу „Пліч-о-пліч Всеукраїнські шкільні ліги“ під гаслом "РАЗОМ ПЕРЕМОЖЕМО". Тож побажаємо командам гідно представити нашу громаду та здобути перемогу. Дякуємо нашим ЗСУ за можливість навчатися та розвиватися.

       СЛАВА УКРАЇНІ! ГЕРОЯМ СЛАВА!

24.01.2024 "Пліч-о-пліч" Всеукраїнські молодіжні змагання

У рамках реалізації проєкту "Пліч-о-пліч" у Дмитрушківській громаді  в закладах загальної середньої освіти розпочалися І шкільні етапи змагань між командами хлопців та командами дівчат з волейболу. 

Дякуємо Дмитрушківській сільській раді за підтримку та виготовлення атрибутів змагань.

    24 січня 2024 року відбувся ІІІ (обласний) етап Всеукраїнської учнівської олімпіади з географії  в дистанційному форматі з використанням системи відеоспостереження.

      Програма олімпіади включала: виконання тестових, теоретичних та практичних завдань.

    У ІІІ (обласному) етапі Всеукраїнської учнівської олімпіади з географії взяв участь Костянтин Білоус, учень 8 класу Доброводівського ліцею імені Миколи Руденка Дмитрушківської сільської ради Уманського району Черкаської області, (учитель Паламарчук Оксана Василівна), який за підсумками ІІ (регіонального) етапу олімпіади здобув І місце.

         Усі необхідні умови для учасника олімпіади забезпечила адміністрація Дмитрушківського ліцею Дмитрушківської сільської ради Уманського району Черкаської області (директор Ніна МОВЧАН, заступник директора з НВР Лариса ГОРБАТЮК).

24.01.2024

Результати участі учнів/учениць закладів загальної середньої освіти Черкаської області в ІІІ етапі Всеукраїнської учнівської олімпіади з історії

      18 січня 2024 року  проведено III етап Всеукраїнської учнівської олімпіади з історії (8-11 класи), в якій    взяли участь 73  учнів/учениць закладів загальної середньої освіти. З них:

·         8 клас - 14 учнів/учениць;

·         9 клас - 21 учень/учениця;

·         10 клас - 19 учнів/учениць;

·         11 клас -19 учнів/учениць.

      III-й етап олімпіади складався з двох турів: теоретичного та практичного. 

     За результатами перевірених робіт ІІІ призове місце отримала Стеценко Анна Василівна  учениця 10 класу Дмитрушківського ліцею Дмитрушківської сільської ради. Вітаємо з перемогою та бажаємо творчих успіхів у подальшому.

18.01.2024  У закладах загальної середньої      освіти продовжується робота щодо допомоги воїнам Збройних Сил України

          Приємно відмітити, що працюють на нашу Перемогу і великі і малі. Здавалося б, діти пішли на канікули і повинні були б відпочивати в зимових забавах, але воєнний стан вніс свої корективи – діти подорослішали не за віком, розуміючи потребу військових на фронті та потребу у фізичному відновлені поранених воїнів, малі мешканці Дмитрушківської громади на чолі з дорослими роблять ряд справ, які б у мирний час могли відставити на потім.                                                                                                        Хочемо подякувати жителям усіх населених пунктів Дмитрушківської громади за наближення Перемоги. Приємно, що дорослі своїм прикладом вчать дітей бути небайдужими до спільного горя.

19.01.2024                                           Діалог поколінь

      Черкаська область – наймолодший регіон нашої держави,  однак із надзвичайно давньою та багатою на події та видатних людей історією.

19 січня на базі Косенівського ліцею Дмитрушківської сільської  ради проведено  захід  «Діалог поколінь» з нагоди 70-річчя утворення Черкаської області.

      До діалогу запросили представника покоління старшокласників 50-х років ХХ століття – кандидата економічних наук, доцента Київського національного економічного університету ім. В. Гетьмана Ларису Миколаївну Трохименко, яка була випускницею Косенівської школи.

      Під час зустрічі учні поставили питання та отримали цікаві, обгрунтовані відповіді. Ось кілька з них:

     - Які були думки, що відчувала молодь, коли з Київської області потрапили у новостворену Черкаську?

       -    Яким було село Косенівка 70 років тому?

   - Яким було життя в селі після Другої світової війни? Чи знаходила молодь час на розваги? Якими вони були?

     - Розкажіть, будь ласка, про найяскравіші спогади зі шкільного життя?

     Окрім того, проведено короткий екскурс Черкаською областю під час якого нагадали про перші поселення людей на території сучасної області, про центр формування українського козацтва, про хвилю козацько-селянських повстань, які переросли у Визвольну війну під проводом Богдана Хмельницького та утворення Української козацької держави, про гайдамацький рух та повстання під назвою Коліївщина.

     Далі діти поринули в 1917 – 1920 роки (встановлення влади УНР, гетьманату і Директорії, формування перших загонів Вільного козацтва.

   Учасники зустрічі згадали про події  Другої світової війни на території сучасної області у лютому 1944 року  відбулася Корсунь-Шевченківська битва. Центром партизанського руху був Холодний Яр.

     7 січня 1954 року на карті України зʼявилася Черкаська область. З утворенням області тут виникли і почали розвиватися нові галузі – хімічна, текстильна, машинобудівна, приладобудівна. В аграрному секторі економіки провідне місце посідає вирощування зернових культур і цукрових буряків та багатогалузеве тваринництво. Область із аграрної перетворилася в індустріально-аграрну.

     Відповідно до адміністративно-територіального поділу сьогодні область складається з 4 районів та 66 територіальних громад.

     Прикро, що 70-річчя нашої області доводиться  відзначати  у буремний час для нашої України, коли найкращі сини й дочки Черкащини захищають суверенітет нашої держави, ризикуючи власним життям. Але ми всі віримо у нашу Перемогу та докладаємо усіх зусиль до її наближення.

22.01.2024

      22 січня ми святкуємо День Соборності України - день, що символізує нашу єдність.

       Нехай кожен із нас збереже силу духу, бадьорість та оптимізм. Нехай у кожній родині буде мир і спокій, любов і взаєморозуміння.

       Віримо в майбутнє нашої країни!!!