Зовнішнє незалежне оцінювання / НМТ

Реєстрація на НМТ-2024 триватиме до 11 квітня

Реєстрація для участі в національному мультипредметному тесті (НМТ) триватиме до 11 квітня включно. Про це інформують в МОН України.


Цьогоріч реєстрація відбувається безпаперово.

Також створити персональний кабінет і надіслати документи вступники можуть через мобільний застосунок Дія. Важливо мати ID-картку або закордонний паспорт у Дії для автоматичного заповнення паспортних даних.

Як це працює?

Використовуйте Дія.Підпис для авторизації у вашому персональному кабінеті.

Вступники мають перевіряти ліцензію вишу перед вступом

Обираючи заклад вищої чи фахової передвищої освіти для свого навчання, абітурієнт має перевірити наявність у вишу ліцензії на здійснення освітньої діяльності.

Також абітурієнту варто дізнатись про наявність та терміни акредитації освітньої програми, на яку він планує вступати.

Відповідне роз'яснення про це, а також де і як саме здійснити таку перевірку, підготувала Служба освітнього омбудсмена.

Зокрема, отримати вичерпні відомості про наявність необхідних документів у закладу освіти можна на сайті Єдиної електронної бази з питань освіти (ЄДЕБО).

Також для закладів вищої освіти перелік усіх виданих акредитаційних сертифікатів оприлюднений на сервісі NAQA.Registry.

Вступник має перевірити наявність документів про ліцензування та акредитацію, щоб попередити проблеми з отриманням диплома.

У Службі освітнього омбудсмена зазначають, що вже траплялися випадки, коли студенти кілька років провчилися в закладі освіти, а потім не могли отримати диплом, оскільки їхня освітня програма виявилася не акредитованою.

Окрім того, вступники мають враховувати, що на момент вступу акредитація може бути дійсною, а на момент випуску – вже закінчитися.

Спрогнозувати можливість такої ситуації можна, знаючи термін дії сертифіката про акредитацію освітньої програми, який теж зазначається в електронній базі ЄДЕБО.

«Диплом видається, тільки якщо освітня програма акредитована та її сертифікат про акредитацію діє на момент випуску здобувачів освіти. Саме сертифікат про акредитацію дає право на видачу диплома за спеціальністю», – підкреслили в Службі.

ЯК ПЕРЕВІРИТИ ЛІЦЕНЗІЮ ТА АКРЕДИТАЦІЮ

Джерело: сайт osvita.ua

Пробне тестування ЗНО/НМТ: ефективне рішення перед важливим випробуванням

Навіщо проходити пробне тестування ЗНО/НМТ? Перш за все, щоб не впасти у ступор і не втратити свідомість від хвилювання під час реального іспиту. А якщо серйозно, то така «репетиція» дозволяє перевірити рівень знань, скоригувати процес підготовки, налаштуватися психологічно.

Адже, якщо ви впораєтеся із завданнями, то наступного разу буде не так страшно. І ще одна хороша новина: в Optima Academy не потрібно чекати, поки відкриють пробну сесію. Ви можете спробувати свої сили просто зараз й абсолютно безоплатно.

Готуйтеся до ЗНО/НМТ мудро!

Зовнішнє незалежне оцінювання (або національний мультипредметний тест) українські випускники проходять щорічно. І якщо цього року ви також серед щасливчиків, важливо бути готовим до цього випробування на всі 100%. Саме для цього і передбачено пробне тестування ЗНО/НМТ.

Ефективна підготовка має охоплювати кілька етапів:

1. Вибір предметів, до яких потрібно готуватися. Нагадаємо, що на тестуванні ЗНО/НМТ будуть як обов'язкові предмети, так і той, який вам потрібно обрати самостійно.

2. Проходження пробного тестування, щоб визначити поточний рівень знань, перевірити, які теми потрібно додатково повторити. Контроль прогресу на початковому етапі не менш важливий, ніж наприкінці.

3. Планування і підготовка. Складіть детальний розклад і займайтеся регулярно. Ідеально, якщо ви можете розраховувати на підтримку учителя або онлайн-наставника, який даватиме зворотний зв'язок і коригуватиме ваш план підготовки.

4. Ще одне пробне тестування ЗНО/НМТ допоможе зрозуміти, наскільки ефективна ваша підготовка і чи у правильному напрямку ви рухаєтеся.

5. І нарешті реальний іспит. Після інтенсивного навчання й успішного проходження кількох пробних тестувань ви з легкістю впораєтеся з цим випробуванням.

Три причини пройти пробне тестування ЗНО/НМТ

Знайомство з формальностями

Пробне тестування ЗНО/НМТ — можливість побачити, як проходить процедура, який формат запитань і як їх правильно заповнювати. Також це перевірка того, чи вистачає вам часу на виконання завдань.

Перевірка знань

Пробне тестування ЗНО/НМТ — об'єктивний показник вашої готовності до іспиту. Ви дізнаєтеся, в чому ви справді сильні й не потребуєте додаткової підготовки, а також що треба трішки поліпшити.

Подолання стресу

Хочете почуватися впевнено і невимушено? Демонстративна версія ЗНО/НМТ дозволяє здобути той неоціненний досвід, який дозволяє сконцентруватися і показати найкращий результат під час реального іспиту.

Вигідна пропозиція від Optima Academy

1. Зручний доступ 24/7. Optima Academy завжди на зв'язку. Ви можете перевірити свої знання в будь-який час і будь-де.

2. Максимальна схожість з реальним тестом. Структура, тип і тривалість виконання завдань пробного тестування ідентичні національному мультипредметному тесту.

3. Це безоплатно. Ми віримо, що якісна перевірка знань має бути доступною для кожного випускника.

4. Не треба чекати. Вам знадобиться всього кілька хвилин для реєстрації, а результат ви отримаєте на електронну пошту.

Декілька корисних порад

Формат пробного тестування

В Optima Academy це абсолютно безоплатно і потребує мінімум зусиль. Вам потрібно:

1. Пройти просту процедуру реєстрації на нашому сайті

2. Отримати унікальні дані для авторизації на платформі

3. Відкрити посилання і пройти пробне тестування

4. Отримати результати з розгорнутими рекомендаціями від експертів

Спробуйте просто зараз!

Джерело: сайт osvita.ua

Розрахунок конкурсного бала при вступі до вишу

Конкурсний бал – це комплексна оцінка досягнень вступника, до якої входять результати вступних випробувань та інші показники, що обраховуються відповідно до Порядку прийому до закладу вищої освіти.

У 2024 році конкурсний бал для вступу на перший курс бакалавра (магістра медичного, фармацевтичного та ветеринарного спрямувань) на основі повної загальної середньої освіти обчислюється на основі результатів національного мультипредметного тесту з української мови (перший обов'язковий предмет), математики (другий обов'язковий предмет), історії України (третій обов'язковий предмет) та бала за четвертий предметний блок за вибором вступника.

Також для участі в конкурсному відборі вступники зможуть використати бали зовнішнього незалежного оцінювання 2021 років з трьох конкурсних предметів або результати НМТ за 2022 або 2023 рік.

Окрім цих балів, для вступників на спеціальності, для яких він проводиться, необхідно мати результати творчого конкурсу.

Також вступники за спеціальностями галузей знань «Управління та адміністрування», «Аграрні науки та продовольство», «Публічне управління та адміністрування», спеціальностей «Менеджмент соціокультурної діяльності», «Економіка» на основі молодшого бакалавра можуть скласти єдине фахове вступне випробування, яке можна використати для вступу.

Формула розрахунку конкурсного бала за результатами НМТ 2024 року

Конкурсний бал на бакалавра (магістра медичного, фармацевтичного або ветеринарного спрямування) за результатами НМТ 2024, матурального іспиту, творчого конкурсу або ЄФВВ розраховується за такою формулою:

Конкурсний бал (КБ) = (К1 × П1 + К2 × П2 + К3 × П3 + К4 × П4 + КТ × TK + КЄФВВ × БЄФВВ) / (К1 + К2 + К3+ К4 + КТ + КЄФВВ) + ОУ, де:

· П1, П2, П3, П4 – оцінки з першого, другого, третього та четвертого предметів НМТ;

· ТК – оцінка творчого конкурсу (у передбачених випадках);

· БЄФВВ – оцінка єдиного фахового вступного випробування (у передбачених випадках);

· ОУ – бал за успішне закінчення у рік вступу підготовчих курсів закладу вищої освіти для вступу до нього за шкалою від 0 до 10 балів – у разі вступу на спеціальності (спеціалізації, предметні спеціальності), зазначені в Переліку спеціальностей, яким надається особлива підтримка.

Якщо конкурсний бал вступника при цьому перевищує 200, він встановлюється таким, що дорівнює 200.

Вагові коефіцієнти К1, К2, К3, К4 оцінок предметів для кожної спеціальності (спеціалізації, предметної спеціальності) та ваговий коефіцієнт КТ оцінки творчого конкурсу визначені в додатку 7 до Порядку прийому.

Ваговий коефіцієнт КЄФВВ оцінки ЄФВВ дорівнює 1 для тих вступників, хто складав єдине фахове вступне випробування, та дорівнює 0 в інших випадках.

Розрахунок конкурсного бала за результатами НМТ або ЗНО минулих років

Конкурсний бал на бакалавра (магістра медичного, фармацевтичного або ветеринарного спрямувань) за результатами НМТ 2023, 2022 років або ЗНО 2021 року, матурального іспиту, а також у передбачених випадках творчого конкурсу або ЄФВВ за такою формулою:

Конкурсний бал (КБ) = (К1 × П1 + К2 × П2 + К3 × П3 + КТ × TK + КЄФВВ × БЄФВВ) / (К1 + К2 + К3 + КТ + КЄФВВ) + ОУ, де:

· П1, П2, П3 – оцінки з першого, другого та третього предметів;

· ТК – оцінка творчого конкурсу;

· БЄФВВ – оцінка єдиного фахового вступного випробування;

· ОУ – бал за успішне закінчення у рік вступу підготовчих курсів закладу вищої освіти для вступу до нього за шкалою від 0 до 10 балів – у разі вступу на спеціальності (спеціалізації, предметні спеціальності), зазначені в Переліку спеціальностей, яким надається особлива підтримка.

Якщо конкурсний бал вступника при цьому перевищує 200, він встановлюється таким, що дорівнює 200.

Вагові коефіцієнти К1, К2, К3 оцінок предметів для кожної спеціальності (спеціалізації, предметної спеціальності) та ваговий коефіцієнт КТ оцінки творчого конкурсу визначені в додатку 7 до Порядку прийому.

Ваговий коефіцієнт КЄФВВ оцінки ЄФВВ дорівнює 1 для тих вступників, хто складав єдине фахове вступне випробування, та дорівнює 0 в інших випадках.

Конкурсний бал на бакалавра (магістра медичного, фармацевтичного або ветеринарного спрямувань) на основі молодшого бакалавра чи молодшого спеціаліста за результатами ЗНО 2021 року з двох предметів, а також у передбачених випадках творчого конкурсу або ЄФВВ розраховується за такою формулою:

Конкурсний бал (КБ) = (К1 × П1 + К2 × П2 + КТ × TK + КЄФВВ × БЄФВВ) / (К1 + К2 + КТ + КЄФВВ) + ОУ, де:

· П1, П2 – оцінки з першого (українська мова / українська мова і література) та другого (математика, або історія України, або іноземна мова, або біологія, або фізика, або хімія, або географія) предметів;

· ТК – оцінка творчого конкурсу;

· БЄФВВ – оцінка єдиного фахового вступного випробування;

· ОУ – бал за успішне закінчення у рік вступу підготовчих курсів закладу вищої освіти для вступу до нього за шкалою від 0 до 10 балів – у разі вступу на спеціальності (спеціалізації, предметні спеціальності), зазначені в Переліку спеціальностей, яким надається особлива підтримка.

Вагові коефіцієнти К1, К2 оцінок предметів для кожної спеціальності (спеціалізації, предметної спеціальності) та ваговий коефіцієнт КТ оцінки творчого конкурсу визначені в додатку 7 до Порядку прийому.

Ваговий коефіцієнт КЄФВВ оцінки ЄФВВ дорівнює 1 для тих вступників, хто складав єдине фахове вступне випробування, та дорівнює 0 в інших випадках.

Інші коефіцієнти

У 2024 році для обрахунку конкурсного бала не буде застосовуватись сільський коефіцієнт або середній бал атестата.

Остаточно конкурсний бал множиться на регіональний (РК) та галузевий (ГК) коефіцієнти шляхом його множення на їх добуток, причому:

· РК за місцем фактичного знаходження закладів вищої освіти дорівнює 1.

· ГК дорівнює 1,02 для поданих заяв із пріоритетністю 1 та 2 на спеціальності (предметні спеціальності, спеціалізації), передбачені в Переліку спеціальностей, яким надається особлива підтримка; 1,00 – в інших випадках.

Якщо після домноження на коефіцієнти конкурсний бал перевищує 200, він встановлюється таким, що дорівнює 200.

Бали призерам спортивних змагань

Особам, які є членами збірних команд України та брали участь у міжнародних олімпіадах (відповідно до наказів Міністерства освіти і науки України), Олімпійських, Паралімпійських і Дефлімпійських іграх за поданням Міністерства молоді та спорту України, зараховуються оцінки по 200 балів з двох конкурсних предметів за вибором вступника.

Призерам та переможцям чемпіонатів Європи та чемпіонатів Світу з олімпійських видів спорту (зокрема серед школярів), всесвітньої Гімназіади, чемпіонатів України (з олімпійських видів спорту) під час вступу на навчання за спеціальностями «Середня освіта (Фізична культура)» та «Фізична культура і спорт» ОУ встановлюється рівним 10.

Якщо конкурсний бал вступника при цьому перевищує 200, він встановлюється таким, що дорівнює 200.

Документом, що підтверджує статус призера або переможця зазначених змагань, є диплом (грамота, сертифікат тощо), виданий організаторами змагань із визначенням власного прізвища та імені особи, назви змагань, дати, місця їх проведення, зайнятого місця та результату.

Мінімальний конкурсний бал

Вступники допускаються до конкурсного відбору на бюджетні місця та можуть бути рекомендовані або переведені на такі місця в разі наявності конкурсного бала не менше ніж 130 балів. Ця норма не застосовується лише до вступників, які є дітьми загиблих захисників України.

Конкурсний бал для вступу на основі повної загальної середньої освіти не може бути меншим ніж 150 балів для спеціальностей галузей знань «Право», «Публічне управління та адміністрування», «Міжнародне право», «Міжнародні економічні відносини», «Міжнародні відносини, суспільні комунікації та регіональні студії», «Фармація, промислова фармація», «Стоматологія», «Медицина», «Педіатрія» галузі знань «Охорона здоров'я».

РОЗРАХУВАТИ КОНКУРСНИЙ БАЛ

Складено відповідно до положень Порядку прийому на навчання для здобуття вищої освіти в 2024 році.

Для відповідального за реєстрацію на НМТ.docx
DOVIDKA_2024.pdf