Режимні моменти


Діти – це квіти нашого життя! І це не просто гарна фраза. 

Діти – це найголовніший скарб нашого суспільства. 

   В сучасному світі, коли більшість батьків багато працюють група подовженого дня є однією із форм виховання дітей і допомагає організувати комфортні  умови для їхнього відпочинку, навчання і виховання. 

 Під час планування роботи групи вихователю необхідно враховувати  вікові особливості дітей , їхній розумовий, моральний, естетичний, фізичний, духовний розвиток. Успішна робота подовженого дня залежить не тільки від того, наскільки цілеспрямовано спланована робота й наскільки правильно організований у ній режим.

Функції вихователя ГПД: 

Опікування учнями, їх виховання і нагляд за ними під час їхнього перебування у ГПД.
Організація  і проведення  позаурочної навчальної  роботи  в закріпленій за ним групі.

Прийом дітей у групу

Свій робочий день вихователь починає з перегляду класного журналу, що дозволяє йому познайомитися з навчальними успіхами дітей. В особистій бесіді з вчителями він дізнається про поведінку, успішності, про самопочуття, настрій учнів, про виконання ними різних доручень і обов'язків. На основі отриманої інформації він робить для себе висновки, як побудувати свою роботу в цей день. Іноді йому доводиться вносити деякі зміни в план роботи. 

Організація харчування

Закріпити в учнів навички самообслуговування, культури та гігієни поведінки в їдальні. Під час обіду вихователь стежить за: апетитом і самопочуттям дітей; дотриманням санітарно-гігієнічних норм і норм харчування; культурою поведінки за столом; культурою прийому їжі; поставою вихованців. Після обіду кожен вихованець відносить за собою посуд, чергові витирають столи; не рекомендується переходити до активної діяльності 15-20 хвилин, щоб не порушувалося травлення. 

Прогулянка на свіжому повітрі  (тривалістю не менш як одна година 30 хвилин )

Під час прогулянки вихователь залучає учнів до активних ігор, серед яких можуть бути такі ігри на свіжому повітрі:

Стоп!

Гуси-лебеді 

Стовпи

Дзвіночок тут 

Пастка

Король

Заходи емоційно-розвивального характеру

  Для того щоб розвинути у дітей увагу, пам’ять, мислення, комунікабельність, вихователь добирає відповідні вправи, ігри, проводить спеціальні заняття. Учні люблять проведення таких занять у формі КВК, брейн-рингів, конкурсів, змагань. Такі розвивальні заняття формують в учнів позитивне ставлення до навчання, стійкий інтерес до знань. 

Цікавими для дітей є нетрадиційні уроки мислення серед природи. Тут вихователь має зробити головний акцент: лише милуватися природою недостатньо-потрібно активно її охороняти.

Під час проведення гурткової роботи в групі продовженого дня я бачу особливо патріотично налаштованих вихованців у процесі підготовки сувенірів, листівок, малюнків для воїнів АТО.

Дидактичні ігри

Заняття за інтересами, грудень 22.13. 2022р.

 Самопідготовка

      У шестирічних школярів самопідготовки у прямому значенні не існує. Цей час вихователь використовує для проведення різноманітних дидактичних ігор, завдань творчого характеру, тренувальних вправ, що готують дітей до самостійної навчальної діяльності, сприяють виробленню навичок самоосвіти, самовиховання, а також усебічному розвитку особистості.

ІГРИ, ЗАВДАННЯ ДЛЯ РОЗВИТКУ МОВЛЕННЯ І НАВЧАННЯ ГРАМОТИ 

Ігри добукварного періоду

♦ “Знайди потрібний склад”

♦ “Чого не стало ?”

♦ “Який склад з`їв буквоїд?”

♦ “Склади слово”

Хто попереду? 

 Дидактична мета: вправляти у складанні простих речень зі словами, уживаючи які, діти відчувають труднощі та припускаються помилок; удосконалювати дикцію та орфоепічні навички. Зміст Вихователь вимовляє слово, а учні (дві команди) складають із ним речення. Виграє команда, яка склала більше речень за певний проміжок часу. 

Назви останній звук 

Дидактична мета: вправляти в називання останнього звука в слові; розвивати довільну увагу. Зміст Ведучий двічі вимовляє слово: перший раз повністю — мак, а потім, не вимовляючи останній звук ма... «Сигнальник» (учень) ходить між рядами і ставить «сигнал» (прапорець, іграшку і т. ін.) перед учнем, який повинен договорити необхідний звук. Методична вказівка Якщо вправу пропонують уперше, вихователь виконує роль і ведучого, і сигнальника. При повторному проведенні гри можна, показуючи малюнок, вимовляти слово — найменування один раз, не домовляючи останній звук. 

Мета роботи вихователя групи продовженого дня - всебічний розвиток дітей. Чергування видів діяльності підвищує інтерес учнів до групи продовженого дня.