Ольга 

ГРИМАЛЮК

вихователь групи подовженого дня Рожнівського ліцею "Гуцульщина" імені Федора Погребенника
Дата народження: 10 вересня 1974 р.Освіта: вища,  у 2002 році закінчила Волинський державний університет імені Лесі УкраїнкиСпеціальність:   початкове навчання.  Кваліфікація: вчитель початкових класів.Педагогічний стаж: 12 роківКатегорія: спеціаліст 

Життєве кредо

Пам‘ятай минуле, 

Живи сьогоденням, 

Дивись у майбутнє!


Педагогічне кредо

Щоб бути гарним вихователем, потрібно любити те, що викладаєш, і любити тих, кого виховуєш.

Педагогічне есе....

Протягом усього життя на нашій, часом тернистій, дорозі зустрічається  багато різних людей. Одні можуть принести нам велику користь і навчити мудрості, а інші, навпаки, принести з собою лише розчарування і втрати. Проте, давайте поговоримо про тих, хто сіє у нашій душі зерна чесності, справедливості та людяності. Як ви вже зрозуміли, це - вихователь.

Без сумніву, першими вчителями, вихователями є наші батьки, але такою самою рідною людиною для вас може стати і простий шкільний вчитель чи вихователь. Людина, яка проходить з вами частину життя, ділить радощі і горе, перемоги і невдачі -  є вашим вихователем, вчителем. Але ця професія не полягає тільки у вивченні матеріалу, який задає програма, чи проведені того чи іншого виховного заходу, вихователь - це ваш другий батько, чи матір, це ваш наставник і мудрий психолог, який допоможе і підкаже вам у скрутну хвилину. І куди б нас не завело життя, які б дороги перед нами не відкривалися, ми завжди будемо повертатися до свого наставника....

Захоплююся цією дивовижною професією і саме тому вирішила стати педагогом-вихователем. Адже, що може бути кращим, ніж робота з дітьми. Саме в них ти вкладаєш свою любов, час  і терпіння. Ти спостерігаєш, як вони ростуть і розвиваються, та безмежно радієш тому, що саме ти навчила їх тієї мудрості і тих знань, якими вони будуть користуватися все своє життя! Тим паче таким особливим дітям, як у нашому закладі!

 Проблемне питання, над яким працюю:

Формування національної свідомості молодших школярів у групі подовженого дня 

Виховання починається із засвоєння дітьми духовних надбань рідного народу, коли дитина почувається часткою народу, і в ній, як сонячний промінь у краплині води, відображаються багатовікова історія цього народу, його велич і слава, його мова і надія.

Василь Сухомлинський

Мета: виховання моральної відповідальності за все,що робиться на рідній землі; утвердження принципів загальнолюдської моралі: правди, справедливості, милосердя, патріотизму та інших доброчинностей.

Актуальність. Сьогодні Україна переживає найбільше випробування у своїй боротьбі за незалежність. Тому саме зараз, як ніколи, важливе питання формування національної свідомості школярів. Виховувати патріотизм, правосвідомість, політичну культуру та культуру міжетичних відносин – основні завдання напрямку виховної роботи педагога початкової школи. Дуже важливими є виховання:

- любові до Батьківщини, свого народу, рідної мови;

- готовності відстояти її незалежність, служити і захищати Україну;

 - повага до звичаїв і обрядів народу;

- усвідомлення особистістю своїх прав, свобод і обов’язків, законів державної влади. 

Останнім часом діти та молодь стали більше приділяти увагу таким поняттям, як любов до України, патріотизм, громадянський обов'язок. Все частіше центральне місце в їхньому світогляді займають терміни: синьоблактиний прапор, євроінтеграція, майбутнє держави.

Не зупиняйся,  ВЧИТЕЛЮ,
                                не треба!
Іди вперед,
                      бо в цьому суть життя.
Ти робиш чистим
                        і безхмарним небо,
Ти твориш віру
              в краще майбуття…

Отже, патріотизму потрібно вчить, потрібно його виховувать. У зв'язку з цим педагогам усіх ланок освіти необхідно приділяти увагу патріотичному вихованню, і при цьому враховувати інтереси дітей та молоді в комплексі зі змінами, які відбуваються у суспільстві.