Використання відкритих освітніх ресурсів під час вивчення інформатичних дисциплін

Долотцевої Дарії

Відкриті освітні ресурси (англ. Open Educational Resources — OER) — загальна назва для усіх освітніх засобів, до яких є повністю відкритий доступ завдяки безкоштовній ліцензії або переведення їх у суспільне надбання та створення доступу до таких ресурсів за допомогою інформаційних та комунікаційних технологій.

Цей термін було запроваджено на зборах ЮНЕСКО у 2002 році, на яких йшлося про необхіднысть створення універсальних освітніх ресурсів, доступних для усього людства, та надію, що у майбутньому це відкрите джерело мобілізує усю світову спільноту учителів.


Відкриті освітні ресурси в кінцевому рахунку є ефективним засобом просування ідеї навчання протягом усього життя і можуть зблизити нетрадиційне, неформальне і формальне навчання.

Г. Стеценко дає таке визначення відкритих освітніх ресурів: «Це освітні електронні ресурси, що розміщенні у веб-просторі локальної чи глобальної мережі у вигляді різних форматів (текстового, графічного, архівного, аудіо- та відеоформатів)» .

Таким чином, освітні веб-ресурси (сайти, блоги) передбачають інформаційно-презентаційну, консультативну, інформаційно-методичну, просвітницьку, навчальну підтримку діяльності суб’єктів взаємодії, відкривають нові можливості взаємодії з громадськістю.