Новини

2021-2022 н.р.

МАЛЕЧА МАЄ РОСТИ В МИРІ: СВІТ ВІДЗНАЧАЄ ДЕНЬ ЗАХИСТУ ДІТЕЙ

На жаль, внаслідок віроломної війни Росії проти України, у нашій країні гинуть сотні дітей. Сотні невинних жертв на совісті можновладців і військових РФ. Цьогорічний День захисту дітей є чи не найбільш трагічнішим в історії України. Лише за останні три місяці, поки триває повномасштабна війна в країні, від дій російських окупантів постраждали майже 700 дітей.

За офіційними даними, військові РФ вбили 243 та поранили 446 дітей. І ці цифри не остаточні, тому що війна триває.

Це злочин, який не можна пробачити або забути. Але ми щиро віримо, що вже наступного року українські діти зустрічатимуть світо не в підвалах під обстрілами, а у мирній, щасливій та вільній від окупантів Україні.

Пропонуємо долучитися до заходів, запропонованих департаментом освіти і науки Донецької обласної адміністрації за посиланням

РАЗОМ ДО ПЕРЕМОГИ!

Не можливо залишитися осторонь в час, коли увесь український народ об’єднався заради захисту нашої Славної Батьківщини. Кожен робить свій внесок у перемогу: хтось – зі зброєю в руках робить усе можливе і неможливе у протистоянні ворожій навалі, хтось забезпечує надійний тил та підтримує захисників.

Учні Лиманського навчально-виховного комплексу, перебуваючи у даний час у різних куточках України, а також за кордоном, долучилися до підтримки наших супергероїв, які носять шеврони замість плащів, взявши участь у патріотичних акціях «Разом до перемоги» та «Донеччина вишивана».

Донеччина вишивана

Про проведення патріотичних акцій

З метою відзначення Дня вишиванки 19 травня 2022 року, підтримки Збройних Сил України Донецький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти пропонує закладам освіти області всіх форм власності приєднатися до патріотичних акцій:

1. «Разом до перемоги».

2. «Донеччина вишивана».

У рамках акції «Разом до перемоги» пропонуємо зробити фото учнів/вихованців з

авторськими малюнками, що ілюструють підтримку Збройних Сил України із зазначенням гасла «Разом до перемоги», та розмістити на сайтах закладів ЗЗСО/ЗПО (за можливості) до 19 травня 2022 року.

У рамках акції «Донеччина вишивана» пропонуємо зробити фото родин учнів/вихованців у вишиванках і за можливості розмістити на сайтах закладів 18 травня 2022 року.

День Європи 2022

Нині, як ніколи, важливо формувати розуміння того, що наша держава належить до європейського спільного дому. Європейський вибір України – це запорука її розвитку і альтернативи цьому вибору немає. Україна пройшла довгий і тернистий шлях щоб довести ідею стати частиною Європейського Союзу до логічного завершення. Найважчі віхи – це у 2013 р. коли українці протистояли внутрішній політиці Януковича, вийшли на Майдан, звершили Революцію гідності й відстояли підписання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС. Угода підписана у 2014 р. дала змогу перейти від партнерства і співробітництва до політичної асоціації та економічної інтеграції. Нині, знову, ми захищаємо європейський вибір зі зброєю в руках, але вже від зовнішнього агресора. І при цьому зробили ще один важливий крок і вже заповнили анкету-опитувальник для отримання Україною статусу кандидата на членство в ЄС.

18 квітня 2022 р. Президент України Володимир Зеленський передав заповнену анкету-опитувальник главі представництва Європейського Союзу в Україні Матті Маасікасу. Він зазначив, що це один з етапів для нашої держави до вступу у ЄС. «Поступ нашої держави до ЄС відбувається в дуже трагічний час, коли багато українців, які сповідують європейські цінності, втрачають життя. Однак народ України об’єднаний цією метою – відчувати себе нарівні, частиною Європи, частиною Європейського Союзу. Ми віримо, що здобудемо підтримку й станемо кандидатом на вступ. Після цього розпочнеться фінальний етап. Дуже віримо, що ця процедура відбудеться в найближчі тижні і що вона буде позитивною для історії нашого народу, зважаючи на ціну, яку він заплатив на шляху до незалежності й демократії».

Підсумовуємо наші європейські прагнення словами віце-прем'єр-міністерки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольги Стефанішиної, яка відзначила, що анкета – це «книга української державності». «Всі ці зміни, які ми зробили, за які зараз боремося. Це й про права людини, і найвищі людські цінності, і економіка та велика кількість змін і трансформацій».

Отже, Європа нині різниться традиціями й мовами, але, об’єднана спільними цінностями. Європейський Союз захищає цінності, заохочує до співробітництва між народами Європи, сприяє єдності, зберігає розмаїття культури, а головне – забезпечує соціальну справедливість. Європейський Союз виступає союзом демократичних держав, що працюють разом заради збереження миру і прогресу щоб попередити війни та їх наслідки.

Ставши частиною ЄС, Україна отримає багато вигод, зокрема економічні – що полягають у широкому доступі до європейського ринку, що сприятиме економічному зростанню та підвищенню рівня благополуччя людей. Маючи потужних партнерів, Україна зможе відчувати себе у безпеці, водночас вона буде корисною і привабливою для своїх партнерів. Також посиляться соціальна, економічна, культурна, наукова сфери, зростуть стандарти життя. І звичайно, політична і правова сфери набудуть потужності розвитку. Укріпляться демократичні цінності, верховенство права, відповідальність, справедливість тощо.

Пропонуємо переглянути презентацію до уроку "Міркуємо разом. Чому європейські цінності важливі?"

Шановні батьки!

На сайті «Електронна реєстрація в заклади загальної середньої освіти» Ви маєте можливість подати заяву на вступ дитини до школи. Для цього необхідно зареєструватись на сайті, обрати заклад загальної середньої освіти, створити заявку та підтвердити її документами у закладі.

НАГОЛОШУЄМО!!! Батькам майбутніх першокласників які вже писали паперові заяви на втуп до першого класу теж бажано підтвердити своє бажання на електронному порталі.

Заклади загальної середньої освіти мають доступ до наступного функціоналу: особистий кабінет по обробці заявок; налаштування відображення закладу загальної середньої освіти на порталі; відображення точного місцезнаходження закладу освіти на мапі; можливість вказувати спроможність закладу на прийняття дітей у перший клас та багато іншого.

Органи управління освітою мають доступ до загальної статистики реєстрації серед підпорядкованих ЗЗСО.

Портал «Електронна реєстрація в заклади загальної середньої освіти» розроблений для виконання ЗЗСО (закладам загальної середньої освіти) та ОУО (органам управління освітою) наказу Міністерства освіти та науки України № 367 від 16.04.2018 року «Про затвердження Порядку зарахування, відрахування та переведення учнів до державних та комунальних закладів освіти для здобуття повної загальної середньої освіти».

Портал дозволяє батькам:

– Переглянути інформацію по ЗЗСО;

– Подати заяву на реєстрацію в один чи декілька ЗЗСО;

– Отримувати інформацію ел. поштою щодо подальших дій після подання.

– Отримати результати зарахування.

Портал дозволяє ЗЗСО:

– Отримувати та обробляти заяви батьків он-лайн режимі (роздруковувати готові форми заяв, згоди на обробку персональних даних, тощо);

– Автоматизувати розподіл заяв на першочергові та другочергові;

– Отримати журнал заяв як електронний архів, імпортувати дані в Excel;

– Надавати попередню інформацію про заклад (гуртки, секції, особливості навчання, профілі, мови навчання тощо).

Урок з медіаграмотності в НВК № 1

У повсякденному житті важливим є вміння відрізняти правдиву інформацію від упередженої чи однобокої. Дорослі часто стикаються з проблемами сприйняття новин, які інтернет-видання та інші ЗМІ трактують по-своєму. У школярів з цим ще більше труднощів, інколи неспроможність відрізнити правду від брехні у новині та сліпа віра у написане стає причиною тривожних станів. Тому необхідно сформувати навички та вміння розпізнавати у новинах неправду та маніпуляцію. В умовах інформаційної війни це є життєво необхідним. Все це – елементи критичного мислення, в основі якого лежить вміння людини ставити під сумніви власні переконання та інформацію, яку отримує.

18 лютого 2022 року з метою формування навичок медіаграмотністі, критичного сприймання інформації, вміння протидіяти маніпуляціям, усвідомлення цінності високоякісної інформації в контексті шкільної освіти в НВК № 1 пройшли он-лайн уроки медіаграмотності для учнів 1-9 класів та заняття з дотриманням карантинних вимог для працівників освітнього закладу.

7 клас Всеукраїнський урок з медіаграмотності.pptx

20 лютого в Україні щорічно відзначають День пам'яті Героїв Небесної Сотні

…і мовчки сотня непокорених героїв

відходила у чисті небеса,

і погляди знесилених мільйонів

дивились вслід братам, батькам, синам.

Їх назвали Небесною сотнею – українців, які загинули 20 лютого 2014 року в Києві на Майдані, вулицях Грушевського та Інститутській. Гинули за честь, за волю, за право бути Українцем і за свою Батьківщину. Серед Небесної Сотні були як зовсім юні, так і вже сиві люди з усіх куточків України - від сходу до заходу, від півдня до півночі. Небесна Сотня об’єднала в собі народ усієї Соборної України. Героїчна сотня, зробивши перший крок, журавлиним ключем полинула у вирій вічності, ставши нашими Ангелами-Охоронцями на небі.

21 лютого 2014 року офіційна влада України юридично визнала жертвами загиблих мітингувальників Майдану. Того дня на Майдані відбулося прощання із загиблими повстанцями, яких у жалобних промовах назвали «Небесною Сотнею», а під час прощання із загиблими лунала пісня «Плине кача…»

Цього дня ми вшановуємо пам’ять тих громадян, завдяки яким було змінено перебіг історії нашої держави під час подій Революції Гідності, тих, хто ціною власного життя захищав ідеали демократії, відстоював права та свободи людини, європейське майбутнє України.

Гідність, свобода, відвага, єдність, честь – стали одними з головних об'єднавчих цінностей Революції Гідності.

Міністерством культури та туризму України виготовлені соціальні відеоролики під назвою «Відзначення Дня Героїв Небесної Сотні» Ресурс доступу : https://fex.net/uk/s/md15zma

Покотилась у вічність афганська дорога,

Пломеніють над нею тривожні зірки.

Мов полеглі солдати з граніту виходять

І, вкарбовані в пам’ять, ідуть у віки!..

Ольга Пилипчук

15 лютого - День вшанування учасників бойових дій на території інших держав. Саме цього дня 1989 року з Афганістану були виведені радянські війська, які з 25 грудня 1979 брали участь у війні на території цієї країни.

Минуло багато рокыв, але до цього часу не притупилися душевні страждання від втрат у рідних, у колишніх воїнів-афганців, які бережуть пам'ять про події тих років та своїх бойових побратимів.

Через страшне горнило афганської війни пройшли тисячі українських солдат. Згідно зі статистикою, в Афганістані загинули 4 тисячі українців. 72 українських воїни зникли безвісти. Майже 3 тисячі матерів втратили своїх синів, півтисячі жінок стали вдовами, 711 дітей – сиротами.

Більше 8 тисяч українців отримали поранення, 6 тисяч залишилися інвалідами. А скільки їх пропало безвісти чи потрапило в полон! А ті, хто залишилися живими, пройшли сувору школу випробування долі.

Із самого початку війни на сході України тисячі афганців та ветеранів інших війн добровільно виступили на захист рідної землі від загарбників.

У цей скорботний день Україна схиляє голову перед своїми синами, що воювали та загинули в 16-ти країнах світу.

Що таке безбар’єрність?

21 січня 2022 року в Міністерстві освіти і науки відбувся інформаційний захід «Година безбар’єрності». Він присвячений тлумаченню основних принципів безбар’єрного середовища як нової суспільної норми, що потребує змін у свідомості; нові підходи до інтеграції людей з маломобільних груп у суспільство, необхідності використання принципів безбар’єрності у щоденній роботі та необхідності правильної комунікації з суспільством. Відеозапис заходу можна переглянути на YouTube каналі МОН України за посиланням

Також презентовано електронну версію "Довідника безбар’єрності", який містить 4 основні розділи: “Складові безбар’єрності”, “Правила мови”, “Словник”, “Безбар’єрний календар”. Його розроблено для формування нової етики спілкування. Був представлений освітній серіал "Безбар'єрна грамотність", у якому принципи безбар’єрності пояснюються на прикладі життєвих ситуацій. Важливо, що поняття «безбар’єрності» має багато трактувань і розуміється як свобода пересування, самовираження, доступність освіти та можливість працевлаштування.

Матеріали Довідника та серіалу рекомендовано для використання вчителям у практичній роботі.

8 лютого Україна та світ відзначатимуть День безпечного інтернету (Safer Internet Day), який було запроваджено мережами Insafe та INHOPE за підтримки Європейської комісії для просування безпечного та позитивного використання цифрових технологій, особливо дітьми й молоддю. Для того, щоб дізнатися, як День безпечного Інтернету відзначається у світі та Україні, стежте за хештегами #SID2022, #SaferInternetDay, #ДеньБезпечногоІнтернету в соціальних мережах.

Сподіваємось, що разом з учнями ви також плануєте відзначити цей день і ще раз згадати про важливість ролі кожного та кожної у створенні кращого та безпечного інформаційного простору в Інтернеті.

У цьому розділі ми підготували для вас поради, які будуть корисними вам та вашим учням, зібрали цікаві ресурси, а також тематичну добірку вправ з уроків проєкту, які ви можете використати під час проведення класного чи позакласного заходу, присвяченого Дню безпечного інтернету. Для початку пропонуємо вашій увазі словничок термінів, який допоможе вам розібратись або оновити знання щодо певних понять, пов’язаних із тематикою.

Базові поради для безпечного користування Інтернетом

Почнемо з базових порад для безпечного користування інтернетом. Одразу зауважимо, що універсальних рецептів не існує. До теми цифрової безпеки бажано підходити комплексно: оцінювати свої активи, ризики, ймовірності втрати даних чи доступу до них, можливі наслідки. І діяти відповідно. Але оскільки значна частина нашого життя проходить онлайн, нижче ми пропонуємо 10 порад, які точно не зашкодять.

🌎 Паролі. Для того, щоб паролі надійно захищали вашу інформацію, вони мають бути унікальними для кожної сторінки чи акаунту, містити щонайменше 12-15 символів з літерами цифрами та спеціальними символами (наприклад, Sid0802#!*66).

🌎 Налаштовуйте двофакторну аутентифікацію пошти, яка вимагає більше, ніж просто пароль для входу в акаунт. Зазвичай це одноразовий PIN-код, надісланий через SMS, електронну пошту. Корисним також може бути використання додатків для автентифікації, наприклад Google Authenticator, за допомогою якого ви зможете отримувати коди для входу в акаунт без підключення до Інтернет або мобільної мережі.

🌎 Не використовуйте публічні Wi-Fi точки доступу для обміну важливою та конфіденційною інформацією.

🌎 Будьте уважними під час завантаження програм, файлів та архівів із маловідомих або сумнівних ресурсів. Одна із ознак безпечності з’єднання на сайті – найвність «замочка» у полі адреси та літер https.

🌎 Періодично використовуйте режим “Інкогніто” в браузері, видаляйте історію пошуку та файли cookies, які допомагають сайтам вас «запам’ятати».

🌎 Перегляньте налаштування конфіденційності у вашому браузері та акаунтах у соцмережах. Переконайтесь, що ви ділитесь лише тими даними, на які давали дозвіл.

🌎 Створюйте резервні копії важливої інформації та видаляйте програми і додатки, якими не користуєтесь.

🌎 Здійснюючи онлайн-закупи, упевніться, що ви робите це лише з перевірених та безпечних сайтів.

Якщо ж ви хочете більш детально ознайомитись із темою захисту персональних даних або освіжити наявні знання, пропонуємо переглянути запис вебінару, який рік тому проводили для учасників та учасниць нашого проєкту експерти з цифрової безпеки ГО «Лабораторія цифрової безпеки» Антон Кушнір та Аліна Єлєвтєрова. У ньому спікери говорять про те, як створити надійні та унікальні паролі, пояснюють, як розпізнати ботів та тролів у соцмережах і як себе з ними поводити; дають поради щодо протидії інтернет-шахрайству, а також захисту особистих облікових записів у соціальних мережах; пояснюють, із якими небезпеками підлітки стикаються в мережі. В описі до відео ви також знайдете покликання на презентацію з матеріалами.

Ресурси та матеріали для планування тематичних уроків

Шукаєте цікаві ідеї, які активності для учнів та студентів можна провести в цей день? Ми підготували для вас тематичну добірку вправ з уроків проєкту, які можна використати не лише на заняттях, а й на тематичних заходах про безпеку в інтернеті.

Нагадаємо, що до тижня медіаграмотності IREX розробив заняття на тему «Віртуальний та реальний світи: чи є межа?», у якому ми пропонуємо поговорити на актуальні для підлітків теми та пояснити ймовірні ризики перебування в соціальних мережах.

Серед тем, які ви можете обговорити з учнями, є такі: як алгоритми соціальних мереж використовують наші дані для формування рекомендацій, чи можна довіряти порадам блогерів, як працюють такі технології, як штучний інтелект і глибинні фейки.

Матеріали кампанії проти кібербулінгу від Docudays UA, – Міжнародного фестивалю документального кіно про права людини:

Матеріали виставки «Data CTRL Centre», яку організовував Goethe-Institut у партнерстві з українською організацією «Куншт»:

З днем визволення лиманщини!

Лиманщина пережила страшні роки окупації, два рази на нашій землі пролягав фронт, знищуючи красу нашого краю, вбиваючи людей.

Бої за визволення Донбасу розпочались 29 січня 1943 року. За 12 днів 6-та армія Південно-Західного фронту пройшли з кровопролитними боями від р. Сіверський Донець до р. Міус, подолавши відстань у 150 км. За цей короткий час було визволено 40 населених пунктів, у тому числі Лиман - одним з перших. Український народ виявився непохитним у боротьбі з ненависним ворогом, що приніс стільки лиха на нашу землю.

На території Лиманщини двічі стояв фронт. Після визволення у січні 1943 року, фашисти закріпились на правому березі Дінця і тримали позиції аж до кінця вересня, коли наша армія перейшла в рішучий наступ. Попереду були не менш жорстокі бої за визволення всієї України. Одним з таких є битва за Дніпро на вересні 43-го, коли почалось форсування Дніпра — епопея масового героїзму наших воїнів, коли вода закипала під жахливим вогнем і ставала червоною від крові. 6 листопада війська 1-го Українського фронту з боями увійшли у Київ та звільнили нашу столицю. 28 жовтня 1944 року, подолавши останній рубіж ворога на Закарпатті, солдати Другої світової війни повністю звільнили Україну від фашистів. Напевно, буде не зовсім правильним, згадувати імена командирів, як єдиних героїв того часу. Кожна людина, чи то яка взяла у руки зброю, чи трудівник тилового фронту, заслуговує на подяку від нас, добре слово та вічне звання героя-визволителя.

Значну роль відігравав партизанський рух - масовий рух непокори. 80 партизанських з’єднань, у тому числі лиманські, діяли в тилу ворога, наносячи йому суттєві втрати. Ми повинні завжди пам’ятати про ті страшні втрати, які поніс український народ у цій кровопролитній війні: на території нашої країни загинуло близько 7 мільйонів людей, майже 2 мільйони українців було вивезено на примусові роботи до Германії.

Стійкість та мужність бійців Другої світової війни на полях кривавої битви - справжній приклад для молоді самовідданості українців.

Багато лиманців зробило свій внесок у скарбницю загальної, великої перемоги.

Ми пишаємося вами, герої, та завжди будемо пам’ятати ваш подвиг!

День СОБОРНОСТІ УКРАЇНИ

Живи, Україно, живи для краси,

Для сили, для правди, для волі!

Шуми, Україно, як рідні ліси,

Як вітер в широкому полі.

Олександр Олесь

22 січня 2022 року Україна буде відзначати 103 річницю проголошення Акту Злуки Української Народної Республіки і Західноукраїнської Народної Республіки – однієї з ключових подій Української революції 1917–1921 років.

19 - 21 січня в закладі освіти були доволі насиченими подіями. Учні взяли участь у шкільному етапі фотовиставки до Дня Соборності України «Україна – це ми». Кожен охочий зміг долучитися до цієї акції. Учні 5 та 6 класів стали учасниками он лайн вікторини https://sites.google.com/d/1k8O6qWk7pZIGGY-rhlulS9V4k7ld3OPX/p/1rI8UvnKYpjkkzI7MLIrgWgkpKVGD3Xdj/edit, де змогли випробувати свої знання з історії та географії своєї держави. Справжній батл розгорівся між учнями 7 – 9 класів під час он лайн перегонів https://cutt.ly/DjPhQA4 . В рекреації другого поверху пройшов конкурсів читців для учнів 8,9 класів «Свою Україну любіть. За неї Господа моліть».

Не залишилися осторонь і молодші школярі та дошкільнята. Учні 3, 4 класів переглянули анімаційний фільм «День Соборності України» https://www.youtube.com/watch?v=M4NE9XDHezA. А першокласники та другокласники організували виставку дитячих малюнків «День Соборності України».

З метою поглиблення знань вихованців дошкільного відділення про історію виникнення свята Соборності України, ознайомлення з цікавими фактами нашої країни, виховання патріотичного почуття з дітьми було проведено інтегроване заняття: «Україна – єдина країна».

Заходи, проведені протягом цього тижня, подарували розуміння того, що лише в єдності дій та соборності душ можемо досягти величної мети – побудови духовно багатої, вільної та демократичної України, якою пишатимуться наші нащадки. Навіть зараз, в нелегкі часи для нашої Батьківщини, ми не перестанемо вірити, що територіальна цілісність України, навіки залишиться непорушною. Адже вона скріплена кров’ю мільйонів незламних борців минулого століття і тих, хто і зараз веде боротьбу з ворогом, який посягнув на цілісність нашої держави, на сході України.

«Андрію, Андрію, конопельки сію, спідницею волочу, бо…»

Україно! Чарівна моя, ненько, найкращий куточку землі, солов’їна пісне! Ти прекрасна, але найбільше твоє багатство – народ. Україна…Рідний край… Золота, чарівна сторона. Скільки ніжних, лагідних слів придумали люди, щоб висловити свою любов до краю, де народились.

З давніх-давен линули по світу слова про Україну, про щирий і працьовитий народ. Наша Україна славиться традиційними святами та обрядами. Кожен, хто не черствіє душею, хто сповнений любові, доброти до української спадщини повертається до традицій свого народу. У глибину століть сягає наша історія. Пізнати історію рідного краю допомагають нам і книги, і самобутня народна творчість: мелодійні пісні, цікаві звичаї, фантастичні народні казки.

Отже, давайте ми з вами через призму сучасності поглянемо на минуле, щоб відчути красу і поезію давніх звичаїв і обрядів, станемо глядачами одного з чудових свят української молоді.

Сьогодні 13 грудня свято Андрія Первозванного в українського народу Великі Андріївські вечорниці.

Вечір напередодні свята Андрія вважався чарівним, а ніч – доленосною. Цієї ночі кожен хотів дізнатися, яка доля його чекає цього року. Існувало багато парубочих ворожінь, але ще більше було, звичайно, дівочих ворожінь. Ці ворожіння добрі, вони не несуть у собі нічого лихого: ніяких наговорів, ніяких чар, вони чисті, адже люди у природи просять кращої долі і прагнуть дізнатися, що ж їх чекає у майбутньому.

Молодь цієї ночі спати не лягала, – адже це була своєрідна українська карнавальна ніч. Це була ота єдина ніч протягом року, коли дозволялися різні парубочі жарти та витівки.

Пропонуємо переглянути за посиланням відеоматеріал, який вдихне вам святковий настрій!

https://www.youtube.com/watch?v=AHIaOISGEiI

Підготувала учитель української мови та літератури Васильєва Т.В.

Україна_звитяжна.pptx

6 грудня, в день ухвалення 1991 року Закону України «Про Збройні сили України», українці відзначають державне свято — День Збройних Сил України — свято справжньої мужності, героїзму і відваги.

З метою сприяння формуванню патріотичних почуттів дітей та учнівської молоді, підвищення значущості відновлення історичної пам’яті про тривалі традиції збройної боротьби за незалежність України у становленні національної свідомості дітей та учнівської молоді, усвідомлення важливості засвоєння історичних уроків козацької доби (кінець XV – XVIII ст.), Української революції 1917-1921 рр. для розуміння проблем сучасного розвитку суспільства; ушанування традицій збройної боротьби за незалежність, суверенітет, територіальну цілісність України, засвідчення вдячності всім захисникам Української держави в нашому закладі були проведені заходи до Дня Збройних Сил України: «Твої герої, Україно!» (2 – 4 класи), «Збройні сили України: історія та сучасність» (6-8 класи), «Український воїн – приклад для наслідування» (9 клас). Команди 7 та 8 класів змогли випробувати свої сили під час проведення інтелектуального турніру «Україна звитяжна». Три тури гри «Стратегія і тактика», «Інтелектуальна перестрілка» та «Капітанський штурвал» пройшли весело та завзято. З великою перевагою у балах перемогла команда «Веселі козаки».

5 грудня — Міжнародний день волонтера

Свято було засновано ще у 1985 році за ініціативою Генеральної Асамблеї ООН. В сучасній Україні волонтерський рух розпочався в 90-х роках, а офіційно його визнали 10 грудня 2003 року постановою Кабінету Міністрів.

Вважається, що волонтерський рух бере початок у 20-х роках XX століття. Після Першої світової війни, у 1920 році у Франції, під Страсбургом, був реалізований перший волонтерський проєкт за участю німецької та французької молоді, в рамках якого волонтери відновлювали зруйновані війною ферми в місцях найбільш запеклих боїв між німецькими та французькими військами. Пізніше цю естафету підхопила Індія і рух поширився світом. У 1987 році у світі налічувалося 80 мільйонів волонтерів, на початок ХХІ століття — понад 100 мільйонів.

Волонтери — багатство народів. Волонтерство ґрунтується на добровільності, співчутті, солідарності з потребами та ідеями інших, а також глибокій повазі до всіх людей. Свій вільний час волонтери присвячують суспільних справ, беручи участь у всіляких акціях, програмах соціальної взаємодопомоги, культурного просвітництва тощо. Також цей день можна вважати святом людей, які допомагають персоналу дитячих будинків, будинків престарілих, лікарень швидкої допомоги і т. д. Досить часто волонтери ризикують своїм життям, беручи участь у ліквідації наслідків глобальних катастроф та природних катаклізмів чи інших надзвичайних ситуацій.

Згідно зі статистичними даними, оприлюдненими Організацією Об’єднаних Націй, в усьому світі налічується близько 140 мільйонів волонтерів.

Волонтер — це покликання, спосіб життя. Сьогодні волонтери сприяють перемозі України і збереження її державності, не чекаючи за це винагороди. Волонтерська діяльність як прояв милосердя і доброчинності буде існувати доти, доки існує потреба людей у тій чи іншій допомозі та обмежена державна участь у задоволенні потреб своїх громадян, їхній соціальній підтримці.

Людське життя сповнене надій, сподівань, прагнень. На жаль, ніхто не захищений від раптових подій, які здатні перевернути звичайний ритм життя. Нещасні випадки, що трапляються з людьми в побуті і на виробництві можуть призвести до втрати працездатності, обмежити фізичні можливості та кардинально змінити звичний спосіб життя. Завдання суспільства ― не залишити людину наодинці зі своїми проблемами, а надати всю необхідну допомогу для відновлення здоров`я, для полегшення фізичного та морального стану. Щороку 3 грудня українське суспільство разом з усією світовою спільнотою відзначає Міжнародний день інвалідів, який проголошено Генеральною Асамблеєю ООН у 1992 році. Відзначення цієї дати спрямоване на посилення уваги до проблем людей з обмеженими фізичними можливостями, захисту їх гідності, прав і благополуччя. Цей день є нагадуванням людству про його обов`язок виявляти турботу і милосердя до найбільш незахищеної частини суспільства. В Україні близько 3 мільйонів людей з інвалідністю. І вони вимагають до себе підвищеної уваги. Ліки, продуктові набори, пільги на медичне обслуговування, пенсії і дотації, спеціально оснащений транспорт – це все потрібно людині з обмеженими можливостями. Але не будемо забувати про головне – найбільше, чого потребують такі люди – це наша увага та розуміння.

Переймаючись буденними проблемами, ми повинні замислюватись над непростою долею людей з вадами здоров`я і не тільки 3 грудня, а й протягом усього року не забувати про те, що поруч із нами живуть співгромадяни, які потребують нашої допомоги та уваги. У цей день хочеться побажати їм теплих стосунків із близькими, бадьорості духу та міцного здоров`я, і надалі залишатися для нас прикладом безмежних людських можливостей та великої сили волі, що ці можливості породжує, а всім нам побільше душевної щедрості і милосердя, які втілилися б у добрі справи.

Відзначаючи Міжнародний день інвалідів, прогресивне людство засвідчує цим, що громадяни з обмеженими фізичними можливостями потребують особливої уваги. Для них мають бути створені такі умови, які дають змогу відчувати себе рівними серед рівних. Адже саме ставлення до інвалідів визначає ступінь цивілізованості суспільства. Захищаючи гідність таких особливих людей, ми захищаємо своє людське обличчя.

Бажаємо всім людям з особливими потребами витримки, оптимізму, здоров`я, можливості втілити в реальність Ваші плани та задуми!

2 грудня відзначається Міжнародний день боротьби за скасування рабства

Першою у світі міжнародною угодою, яка засудила рабство, була Декларація, ухвалена 1815 року на Віденському конгресі. Мета документу - припинення торгівлі людьми в регіоні Атлантики, звільнення рабів в колоніях, які належали країнам Європи та в США.

У січні 1947 року Комісія з прав людини, яку очолювала Елеонора Рузвельт, розпочала працювати над історичним документом. Після двох років засідань, внесення кількасот поправок та більше ніж тисячі голосувань, Комісія створила документ, де перераховано всі права, які мають чоловіки та жінки на нашій планеті.

Загальну декларацію з прав людини, 4 стаття якої проголошує заборону рабства в усіх його видах, було ухвалено 10 грудня 1948 року.

2 грудня 1949 року на сесії Генасамблеї ООН було ухвалено Конвенцію про боротьбу з торгівлею людьми та з експлуатацією проституції третіми особами. Відтоді 2 грудня в усьому світі — Міжнародний день боротьби за скасування рабства. Для України документ набрав чинності 15 лютого 1955 року.

Конституцією України проголошено, що людина, її життя і здоров’я, честь і гідність, недоторканність і безпека визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю.

Проте, вимушені констатувати, що в світі досі існують сучасні форми рабства, такі як сексуальна експлуатація, торгівля людьми, продаж наречених, примусові шлюби, насильницьке вербування дітей для використання у збройних конфліктах, боргова кабала та інші.

Торгівля людьми одна із найпоширеніших форм сучасного рабства. Від цього злочину можуть постраждати усі без винятку: чоловіки, жінки, діти, незалежно від матеріального становища, освіти та місця проживання.

1 грудня щороку відмічається Всесвітній День боротьби зі СНІДом. Його мета – привернути увагу громадськості і нагадати суспільству, що ВІЛ/СНІД є однією з самих глобальних проблем людства.

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я у світі з ВІЛ-інфекцією живе близько 37 мільйонів людей, серед яких 19,5 мільйонів отримують антиретровірусне лікування.

Україна залишається регіоном з високим рівнем поширення ВІЛ. За даними Об’єднаної програми Організації Об’єднаних Націй із ВІЛ/СНІД, близько 244 тисячі українців мають ВІЛ, з них близько 100 тисяч не знають про свою хворобу.

Сьогодні ВІЛ – це не вирок. Люди, які живуть з вірусом імунодефіциту людини, можуть жити звичайним життям, народжувати дітей, працювати, подорожувати тощо. Достатньо вчасно вживати ліки.

Всесвітній день боротьби зі СНІДом – це важлива нагода для підняття поінформованості молоді, широких верств населення про проблеми ВІЛ/СНІДу, проблеми людей, які живуть з ВІЛ/СНІДом.

У цей день учні НВК № 1 переглянули матеріали «ВІЛ и СНІД – міфи та реальність» https://www.youtube.com/watch?v=K6cHus0_6vU, ознайомилися з матеріалами буклету та інформаційного куточка, підготованими педагогом –організатором Кравцовою Т.Ю.

Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства»

Щорічно в Україні з 25 листопада до 10 грудня включно проводиться Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства». Мета акції – привернення уваги суспільства до проблем подолання насильства у сім’ї, жорстокого поводження з дітьми, протидії торгівлі людьми та захисту прав жінок.

Прояви насильства супроводжують людство з давніх давен. Упродовж тисячоліть одна людина кривдить іншу людину, чинить насильство щодо неї. У світі постійно відбуваються війни, напади на людей, дискримінація, приниження. Прикро, що ми звикли сприймати насильство, як щось неминуче, адже прояви насильства порушують права людини, принципи її вільного та справедливого існування. І коли насильство чиниться поруч із нами чи в нас у домі, у школі, на вулиці, ми можемо й повинні зупинити його. Саме тому щорічно, починаючи з 1991 року, міжнародна спільнота підтримує акцію «16 днів проти насильства». Тисячі громадян та сотні державних і громадських організацій з більш ніж 100 країн світу активізують з 25 листопада до 10 грудня свої зусилля заради об’єднуючої мети: збільшити розуміння та обізнаність про всі форми насильства у співвітчизників, створити в конкретному регіоні або окремій державі соціальний простір, вільний від насильства.

Дати початку та завершення Акції вибрані не випадково. Вони створюють символічний ланцюжок, поєднуючи заходи проти насильства стосовно жінок та дії щодо захисту прав людини, підкреслюючи, що будь-які прояви насильства над людиною, незалежно від її статі, є порушенням прав людини.

Тиждень енергозбереження

З метою формування в учнів свідомого ставлення до необхідності збереження енергетичних ресурсів у закладі освіти протягом 17.11-23.11.2021 року проходив Тиждень енергозбереження та енергоефективності. Упродовж тижня проведено комплекс заходів, направлених на популяризацію та пропаганду економічних, екологічних та соціальних переваг енергозбереження та забезпечення виховання у учнів ощадливого ставлення до використання паливно-енергетичних ресурсів.

Протягом зазначеного періоду були заплановані та проведені виховні години «Бережіть енергію», «Енергоефективні лампи – актуальна проблема сьогодення»; вернісаж малюнків «Збережемо електроенергію, воду, тепло»; інформаційна хвилина «Енергоефективне освітлення»; години спілкування «Енергозбереження в побуті» та «Збережи тепло своїх осель».

Здійснено перегляд відеоматеріалів учнями 1-9 класів: відеороликів на тему «Бережіть енергію! Не паліть гроші дарма» https://www.youtube.com/watch?v=ZgW92wrjf0k , мультфільму «Добре світло» https://www.youtube.com/watch?v=ay3Nl-7iLhI , презентації «Енергозберігаючі технології» https://naurok.com.ua/prezentaciya-energozberezhennya-scho-i-yak-mi-mozhemo-zrobiti-143272.html

Класними керівниками Васильєвою Т.В. та Кравцовою Т.Ю. було проведено урок-екскурсію оселею в пошуках економії електроенергії для учнів 6, 7 класів. Школярі зазначили, що не всі з них замислювалися над проблемою ефективного збереження енергії, а тепер переконалися, що ресурси слід економити.

Додатково пропонуємо переглянути інформаційно-методичні матеріали до Дня Гідності та Свободи

Інформаційно_методичні_ День_Гідності та свободи_2021_НМРГ.pdf

21 листопада День Гідності та Свободи

Щорічно 21 листопада українці відзначають важливе національне свято. День Гідності та Свободи є не лише черговою пам’ятною датою в календарі, цей день символізує відданість України ідеалам і принципам побудови демократичної держави та ідеям свободи. Події, до яких приурочено День Гідності та Свободи, є одними з ключових моментів українського державотворення, знаковими точками консолідації народу та уособленням глибинних трансформацій суспільної свідомості.

В закладі освіти був проведений урок демократії з використанням матеріалів, викладених за посиланням: https://youtu.be/gDYb1AhtqCc .

Матеріали про загиблих учасників Революції Гідності, чиє життя було пов’язано з Донеччиною можна переглянути за посиланням: https://dengidn.blogspot.com/2017/11/blog-post_42.html

2-й етап Тижня безпеки дорожнього руху

У рамках Тижня безпеки дорожнього руху у закладі освіти пройшов ряд заходів. 18 листопада 2021 року інспектори СДПП Фатов Д.О. та Трущін П.М. провели з учнями 5-8 класів інформаційно – профілактичну бесіду «Дотримання правил безпеки дорожнього руху». Діти мали змогу задати питання, отримали консультації стосовно нових правил дорожнього руху та дізнатися про відповідальність за порушення ПДР.

Молодші школярі стали учасниками веселої та цікавої гри «Мій друг Світлофор». Всі бажаючі отримали можливість передивитися лекцію «Безпека на дорозі – безпека життя» Кузьміної Вікторії Павлівни, викладачки кафедри «Автомобільний транспорт» Донбаської національної академії будівництва та архітектури (https://youtu.be/EkXOu7fByBk) та стати учасниками онлайн-вікторини до лекції https://learningapps.org/watch?v=p3bf9b45a21

Долучайтесь до національного місячника цифрової грамотності!

З 1 листопада в Україні розпочалась масштабна кампанія «Місяць цифрової грамотності», яка триватиме до 30 листопада 2021 року. Ініціатива реалізується проєктом Міністерства цифрової трансформації України «Дія. Цифрова освіта» – національною платформою з цифрової грамотності. На платформі Дія. Цифрова освіта можна безоплатно дивитися освітні серіали, які допоможуть розвинути цифрові навички. Загалом близько 70 курсів для людей елегантного віку, вчителів, медиків, юристів, журналістів, держслужбовців, школярів, і це неповний перелік.

Усі охочі можуть ознайомитися з платформою «Дія. Цифрова освіта» та переглянути один з освітніх серіалів, або ж пройти тест Цифрограм (національний тест на цифрову грамотність) https://osvita.diia.gov.ua/digigram, що дасть можливість будь-якому громадянину перевірити свій рівень цифрових знань та отримати відповідний електронний сертифікат.

Рекомендовані освітні серіали:

Основи кібергігієни – https://osvita.diia.gov.ua/courses/cyber-hygiene

Кіберняні – https://osvita.diia.gov.ua/courses/cybernanny

Обережно! Кібершахраї – https://osvita.diia.gov.ua/cou…/attention-cyber-fraudsters

Серіал для батьків «Безпека дітей в інтернеті» – https://osvita.diia.gov.ua/…/serial-dlya-batkiv-onlayn…

Як громаді стати цифровою – https://osvita.diia.gov.ua/courses/digital-communities

Електронний підпис – https://osvita.diia.gov.ua/courses/digitalsignature

Приєднуйтесь до національного тестування!

Користуйтеся сучасними сервісами нового покоління!


Шкільний етап обласної природоохоронної акції «Стоп сміття»

9 листопада 2021 року в закладі освіти пройшов шкільний етап обласної природоохоронної акції «Стоп сміття». В акції взяли участь учні 3-9 класів, які виготовили поробки з побутових відходів. Вітаємо Титаренко Марію, Титаренко Івана, Дьоміну Сабіну, Пелипенко Евеліну, Кічу Кароліну, роботи яких направлені до еколого-краєзнавчого центру м. Краматорськ для участі у II етапі.

У вівторок, 9 листопада, відбудеться щорічний національний радіодиктант на честь Дня української писемності. Цього року читатиме текст власного авторства письменник Юрій Андрухович.

Початок Радіодиктанту національної єдності – о 10:00. Трансляція вестиметься на телеканалах та цифрових платформах національного мовника.

Переглянути трансляцію радіодиктанту можна буде на каналах UA:ПЕРШИЙ, UA:КУЛЬТУРА.

Послухати – на трьох загальнонаціональних радіоканалах UA:Українське радіо, UA:Радіо Промінь та UA:Радіо Культура.

Радіодиктант також транслюватимуть онлайн на YouTube-каналі та UA:Перший, YouTube-каналі та Facebook-сторінці UA:Українське радіо.

Надіслати готовий текст можна буде протягом доби, а правильний текст радіодиктанту буде опубліковано на сайті "Українського радіо" 11 листопада об 11:00. Якщо диктант написано на папері, його можна надсилати за адресою: Київ, вулиця Хрещатик, 26, 01001. Важливо, щоб гриф дати був не пізніше 10 листопада.

Електронні версії робіт прийматимуть на електронну пошту rd@rus.radio. Після опублікування тексту диктанту прийом робіт зупиняють.

День української писемності та мови: вшануймо мову!

День української писемності та мови традиційно відзначають 9 листопада вже понад два десятки роки поспіль.

За православним календарем – це день вшанування пам’яті преподобного Нестора-літописця – основоположника давньоруської історіографії, першого історика Київської Русі.

Цікаво, що українська мова належить до слов’янської групи індоєвропейської мовної сім’ї. Число мовців – понад 45 мільйонів, більшість яких живе в Україні. Поширена також у Білорусі, Молдові, Польщі, Росії, Румунії, Словаччині, США та інших країнах, де мешкають українці.

Цікаві факти про українську мову

  • Найбільше перекладений літературний твір – «Заповіт» Тараса Шевченка. Його переклали на 147 мов народів світу.

  • Особливістю української мови є те, що вона багата на зменшувальні форми. Зменшувально-пестливу форму має, як не дивно, навіть слово «вороги» – «вороженьки».

  • Найбільш уживаною літерою в українській абетці є літера «п»; на неї також починається найбільша кількість слів. Літера «ф» – найменш уживана.

  • Назви всіх дитинчат тварин в українській мові належать до середнього роду.

  • Сучасна українська мова нараховує приблизно 256 тисяч слів і включена до списку мов, які успішно розвиваються в цей час.

  • Найстарішою українською піснею, запис якої зберігся до наших днів, вважається пісня «Дунаю, Дунаю, чому смутен течеш?»

Заснування Дня української мови – це лише проголошення благородної мети, а справжня настанова нам, українцям, шанувати рідне слово, любити рідну мову і вивчати її протягом усього життя!


77-ма річниця з дня визволення України від фашистськихзагарбників

28 жовтня Україна відзначатиме 77-му річницю вигнання нацистських окупантів із України. В цей день вшановують українців, які віддали життя, виганяючи нацистських окупантів, будучи в лавах Червоної армії або Української повстанської армії.

Вигнання нацистів з українських територій стало можливим завдяки масовій участі українців у лавах як Червоної армії, так і українського визвольного руху (ОУН та УПА). Український вимір Другої світової війни – це боротьба на всіх фронтах і театрах воєнних дій: не тільки на Східному фронті, а й в лавах руху опору інших країн, арміях союзників, що воювали в Італії і Франції, на Далекому Сході та на Тихоокеанському театрі воєнних дій. Ми маємо пам’ятати усіх.

Вигнання нацистів з України стало можливим завдяки об’єднанню зусиль всієї антигітлерівської коаліції та визвольних антинацистських рухів. Спільна перемога не була б можливою без спільних зусиль.

На боці антигітлерівської коаліції на фронтах Другої світової війни боролося українців більше, ніж, наприклад, британців. Сукупні людські втрати України склали значно більше, ніж втратили у цій війні Велика Британія, Сполучені Штати Америки, Польща, Канада та Франція.

Вигнання нацистських поневолювачів не принесло Україні спокою і свободи, а обернулося поверненням комуністичного терору, масовими депортаціями, переслідуванням інакодумців.

Вигнання нацистів стало вагомим кроком до здобуття Україною Незалежності.

Досвід боротьби із нацизмом вчить, що війна завжди закінчується у столиці агресора.


Пропонуємо переглянути інформаційні матеріали за посиланням

Пропонуємо пеглянути відеоматеріали за посиланням

Проведення ІІ етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад у 2021-2022 навчальному році


На виконання наказів Міністерства освіти і науки України від 17.08.2021 № 914 «Про проведення Всеукраїнських учнівських олімпіад і турнірів з навчальних предметів у 2021/2022 навчальному році», від 15.02.2018 № 148 «Про затвердження графіку проведення IV етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад з навчальних предметів на 2019-2023 роки» (зі змінами), відповідно до Положення про Всеукраїнські учнівські олімпіади, турніри, конкурси з навчальних предметів, конкурси-захисти науково-дослідницьких робіт, олімпіади зі спеціальних дисциплін та конкурси фахової майстерності, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України від 22.09.2011 №1099 (із змінами), зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 17.11.2011 за №1318/20056; Правил проведення І, II, III етапів Всеукраїнських учнівських олімпіад з навчальних предметів у Донецькій області, затверджених наказом директора департаменту освіти і науки від 26.09.2018 №334/163-18-ОД, зареєстрованих у Головному територіальному управлінні юстиції у Донецькій області 18.10.2018 р. за № 238/2680, наказу Департаменту освіти і науки Донецької державної адміністрації 266/163-21-ОД від 04.10.2021, наказу управління освіти, молоді та спорту Лиманської міської ради від 12.10.2021 року № 592, з метою пошуку, підтримки та розвитку творчого потенціалу обдарованої молоді проводиться ІІ (територіальні громади) етап Всеукраїнських учнівських олімпіад з навчальних предметів за завданнями та відповідними методичними рекомендаціями обл.ІППО з дотриманням законодавства України в частині запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби СОVІD-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2 у наступні терміни:

Графік ІІ етапу олімпіад.docx

Участь педагогів Лиманського НВК №1 у обласному семінарі-практикумі з національно-патріотичного виховання

13 жовтня 2021 року в м. Слов’янськ відбувся обласний семінар-практикум «Активні методи національного виховання учнів молодшого шкільного віку». Цей захід проводився відповідно до річного плану роботи Донецького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти для вихователів групи подовженого дня північного сектору області (Бахмутська ТГ, Званівська ТГ, Світлодарська ТГ, Сіверська ТГ, Соледарська ТГ, Часовоярська ТГ, Торецька ТГ, Дружківська ТГ, Іллінівська ТГ, Костянтинівська ТГ, Краматорська ТГ, Новодонецька ТГ, Олександрівська ТГ, Святогірська ТГ, Слов'янська ТГ, Лиманська ТГ, Черкаська ТГ, Миколаївська ТГ, Андріївська ТГ, Білозерська ТГ, Гродівська ТГ, Добропільська ТГ, Криворізька ТГ, Мирноградська ТГ, Новогродівська ТГ, Селідівська ТГ, Очеретинська ТГ, Удачненська ТГ, Шахівська ТГ, Покровська ТГ, Авдіївська ТГ).

Вже стало традицією, що досвід роботи вчителів та вихователів НУШ Лиманської ОТГ висвітлює вчителька-методистка, вчителька початкових класів вищої категорії Лиманського НВК №1 Олена Войтенко. В її доповіді зазначалося, що національне виховання в закладі освіти не обмежується віковими показниками, проводиться системно та узгоджено. При цьому, розроблення заходів враховує сучасні потреби та погляди суспільства, а також використовує українську мову як дієвий інструмент формування національно-патріотичної свідомості. Наостанок, доповідачка зазначила, що необхідно продовжувати роботу з формування української громадянської ідентичності на основі національних і загальнолюдських цінностей, принципів любові і гордості за власну державу, її історію тощо.

ЕКОЛОГІЧНА ПРОСВІТА

На замовлення Донецького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти, відповідно до міжвідомчої регіональної програми «Екологічна просвіта та інформування сталого розвитку Донеччини 2020-2025 роки» та розпорядження голови Донецької обласної державної адміністрації від 10.03.2021р. №172/5-21 «Про затвердження Програмних заходів обласного фонду охорони навколишнього середовища на 2021 рік» у жовтні місяці 2021 року пройшли навчально-освітні семінари щодо впровадження ідей «Зеленого офісу» в освітніх установах Донецької області.

До участі в семінарах були запрошені керівники та педагогічні працівники освітніх установ, керівники гуртків, представники позашкільних закладів, громадських організацій Донецької області.

Лиманську ОТГ на семінарах представляла вчителька-методистка, вчителька початкових класів вищої категорії Олена Войтенко, яку запросили до участі в якості доповідача. На семінарах у містах Слов’янську, Краматорську, Бахмуті та Покровську вона розповіла про досвід роботи Лиманського НВК№1 щодо залучання підростаючого покоління до збереження дозвілля і про взаємодію у цій роботі з батьками та відповідними організаціями.

Учасники семінарів отримали сертифікат, методичні рекомендації щодо впровадження ідей «Зеленого офісу» в освітніх установах, наочні інформаційні матеріали.

Наочні матеріали були розміщені у рекреаціях закладу освіти.

Всеукраїнський День відповідальності людини – державне свято України, яке, починаючи з 2021 року, відзначатиметься щороку 19 жовтня у день народження Богдана Гаврилишина, автора «Декларації відповідальності людини». Метою відзначення є якісне перетворення українського суспільства у контексті розуміння та підвищення рівня відповідальності, а також вшанування пам’яті великого українця.

Пропонуємо переглянути відеоролик «День відповідальності – 2021» https://youtu.be/mZaQgoheXTQ .


Вітаємо з Днем захисника та захисниць України!

Нехай Ваші сила та мужність завжди базуються

на любові та підтримці рідних і близьких.

І після будь-яких суперечок і баталій, які часто трапляються

у повсякденному житті, вдома на вас завжди чекав затишок і мир.

Міцного здоров’я, успіхів та надійного тилу!

І нехай Вам завжди буде кого захищати, але не буде від кого.

Напередодні свята Дня захисників та захисниць України учні 5, 6 класів навчально- виховного комплексу №1 підготували вітальні листівки зі святковими побажаннями.

Всі бажаючі учні отримали змогу переглянути документальний фільм «Запорозька Січ. Витоки козацтва» (серія «Золоте стремено» та перевірити свої знання за допомогою он лайн вікторини https://learningapps.org/watch?v=px1s7t59n20 .

Молодші школярі взяли участь у проведенні єдиної виховної години «Цінуємо твій подвиг, солдате» (https://drive.google.com/file/d/1knp640CKJzPtiZKcl7GJaHXr1W9qJ_hM/view?usp=sharing ) з використанням он лайн презентації https://drive.google.com/file/d/1Z6KbZGTsO_Chgtw178QtGHZKs5DwAiiV/view?usp=sharing

Учні закладу взяли участь у Всеукраїнській трудовій акції

"Парад квітів біля школи"

(висадка тюльпанів на клумбах) перший тиждень жовтня.

01 жовтня у нашому закладі пройшов шкільний етап Всеукраїнської акції «Синиця чубата – птах 2021 року». Під час акції учні 2 класу переглянули презентації «Синиця чубата – птах 2021 року».

Кращі роботи направлені на участь у I міському етапі Всеукраїнської акції «Синиця чубата – птах 2021 року»

урок пам'яті до 80-х роковин трагедії Бабиного Яру

…Великий Боже, ми з твоєї згоди

Проходимо дорогу в Бабин Яр,

Де смертно ти поєднуєш народи,

Щоб зберегти життя й свободи дар…

В історії нашого народу багато трагічних сторінок. Однією з них є Бабин Яр - символ трагедії Голокосту та нацистських злочинів на українській землі.

Саме темі історії і трагедії Бабиного Яру були присвячені інформаційно-медійні заходи, що впродовж останнього тижня вересня пройшли в Лиманському НВК № 1. Метою їх проведення було вшанування пам`яті жертв Голокосту та масового знищення мирного населення в урочищі Бабин Яр у Києві, вчиненого нацистами, у 1941-1943 роках.

Цикл заходів, серед яких: години пам’яті «Бабин Яр: історія, пам’ять», бібліотечний урок «Трагедія Бабиного яру», тематична викладка літератури, по-особливому чутливо донесли до учнівської молоді інформацію про трагічні вересневі події, познайомили з літературою про всесвітньо відоме місце трагедії, що стало символом Голокосту, та розкрили актуальну на сьогоднішній день тему, що тісно пов’язана з питаннями єдності нації, політичної свідомості громадян. Також учні 7- 9 кл. НВК № 1 разом з педагогом – організатором Кравцовою Т.Ю. взяли участь у Національному уроці пам'яті до 80-х роковин трагедії Бабиного Яру.

МЕТОДИЧНІ МАТЕРІАЛИ.docx



Віртуальна виставка

«Бабин Яр: пам’ять на тлі історії»

День миру

21 вересня учні НВК № 1 долучилися до святкування Дня Миру під гаслом "Діти за мир".

Серед учнів 5-9 класів було проведено конкурс на кращого читача віршів про мир. Проведено майстер-клас "Птах миру". Учні намалювали голубів , вирізали їх та продовжили вислів " Мир - це...."

Учні 5-6 класів розфарбували птаха та зробили виставку.


Інформаційно-профілактичний захід " День з поліцейським та рятівником"

Зустріч учнів з провідним інспектором відділу організації профілактичної роботи Краматорського районного управління головного управління ДСНС України лейтенантом служби управління захисту Каракуц Д.О.

Інформаційний захід "Безпека дорожнього руху" інспектором сектору ювенальної превенції лейтенант Шерстюк Я. О.

В рамках Всеукрвїнського місячника "Увага діти на дорозі!"

був проведений єдиний урок з безпеки ДР

8 вересня - День визволення Донбасу від нацистських загарбників

Кожен рік віддаляє нас від тієї великої кровопролитної світової війни. Живою і невмирущою є пам’ять про тих, хто ціною власного життя відстояв мир, свободу і незалежність Батьківщини, врятував світ від нацистської навали.

У серпні 1943 р. почалося остаточне звільнення Донбасу. Найважчі бої проходили на річці Міус. Міус - фронт був сильний оборонний рубіж. Гітлерівці вважали, що доля Донбасу вирішуватиметься саме тут.

У цей славний день ми згадуємо тих, хто у жорстокій битві виборов нашу перемогу.

Бажаємо усім нам мирного неба, спокою і гармонії у серцях українського народу.

Напередодні ( 06.09.21 р. ) Міжнародного дня грамотності учитель української мови та літератури Васильєва Т.В підготувала і провела у 5,6 класах інформаційну хвилинку

«8 вересня – Міжнародний день грамотності»


Ще раз про видатну зірку української літератури. Прослухайте короткий відеоролик. https://www.youtube.com/watch?v=v6mrp1jrGqY

Свято першого дзвоника

Вітаємо учнів першого класу з початком навчального року

«Сучасні тенденції підвищення якості освіти»

щорічна науково-педагогічна конференція.

Відеодоповідь директорки КУ ЦПРПП Рибіної Л.В.

Доповідач Олена Войтенко

Учасники конференції в залі засідань

рекламні стенди в залі засідань НЕНЦ

Кінець серпня… Саме в цей час на фахових конференціях, форумах, на засіданнях методичних об'єднань вчителі підводять підсумки минулого та планують роботу на наступний навчальний рік.

«Сучасні тенденції підвищення якості освіти» - таку назву має щорічна науково-педагогічна конференція, що відбулася в Києві, в Національному еколого-натуралістичному центрі, 26-28 серпня 2021 р. Її учасниками з Донецької області були 6 чоловік. Наше місто представляла директорка комунальної установи "Центр професійного розвитку педагогічних працівників" Лиманської міської ради Донецької області Рибіна Людмила Василівна, надавши відеодоповідь «Методичний едьютеймент — освітня розвага для педагогів». Вчителька-методистка нашого навчального закладу Олена Олександрівна Войтенко виступила з доповіддю «Міжгалузева та міжпредметна інтеграція – інноваційний підхід в організації навчання в НУШ», в якій представила свій досвід роботи, виходячи з вимог нового Державного стандарту (в початкових класах інтеграція є основною формою навчання).

Прослухавши виступи науковців, представників МОН України, зацікавлених осіб, учасники конференції дізналися нового в педагогічній науці. Особливу увагу звернули на четвертий рік навчання дітей в НУШ, підготовку вчителів середньої ланки до викладання в майбутньому 5 класі (2022–2023 н.р.), екологічне виховання підростаючого покоління. З цими новими відомостями, знаннями повернулися педагоги в рідні навчальні заклади, де і передали інформацію колегам.

Інформаційні матеріали до Дня пам’яті захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України

Матеріали Українського інституту національної пам'яті.docx
розпорядження ОДА 29.08.pdf

План заходів

щодо відзначення Дня пам’яті захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України у закладах освіти Лиманської міської ради Донецької області у 2021 році

план заходів до 29 серпня.docx

Виставка

"Вічна пам'ять загиблим Героям Лиманщини, які віддали життя за Україну" виставка матеріалів в рекреації!

до 30 річниці незалежності.docx
24 серпня Україна відзначатиме найбільше державне свято.docx

Виставка до "Відзначення Дня пам'яті захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України"