МОДЕЛЬНІ

НАВЧАЛЬНІ ПРОГРАМИ

Модельні програми представлено в табличній формі, що містить три частини: очікувані результати навчання, пропонований зміст та види навчальної діяльності.

У частині «Пропонований зміст» вказані змістові питання, що вивчаються.

У частині «Очікувані результати навчання» конкретизовані знання змісту й процедурні знання залежно від змісту, що вивчається, а також деталізовано рівень засвоєння кожного з понять теми.

У частині «Види навчальної діяльності» вказано орієнтовний перелік видів діяльності, які можуть бути запропоновані учням. Учитель вільний в доборі тематики й видів дослідницьких та проєктних робіт. Він самостійно визначає кількість робіт, зокрема й тих, що підлягають обов’язковому оцінюванню.

Модельні програми дають можливість на початку кожного семестру відводити години на актуалізацію досвіду і опорних знань наявних в учнів, а наприкінці кожного семестру години на створення моделей до задач та життєвих ситуацій, роботу над проєктами та розв’язування цікавих задач.

У МНП розподіл змісту і навчального часу є орієнтовним. Учителям надається право коригувати послідовність вивчення навчального матеріалу та змінювати розподіл годин залежно від прийнятої методичної концепції та конкретних навчальних ситуацій.

Кількість тижневих навчальних годин у модельних програмах відповідає рекомендованій (5 год) у Типовій освітній програмі (затверджена наказом МОН від 19.02.2021 р. № 235). Заклад освіти може змінювати кількість навчальних годин в межах від мінімальної (4 год) до максимальної (6 год), забезпечуючи при цьому досягнення результатів навчання в обсязі не меншому, ніж визначено відповідною модельною програмою.

МНП МАО

Спираючись на модельні навчальні програми, заклад освіти може розробляти навчальні програми предметів, білінгвальних курсів, інтегрованих курсів, що мають містити опис результатів навчання в обсязі не меншому, ніж визначено Державним стандартом та/або відповідними модельними навчальними програмами. Формування змісту навчальних предметів, білінгвальних курсів, інтегрованих курсів може здійснюватися шляхом упорядкування в логічній послідовності результатів навчання кількох освітніх галузей, однієї освітньої галузі або її окремих складників. Навчальні програми, що розроблені на основі модельних навчальних програм, затверджуються педагогічною радою закладу освіти.