КОНЦЕПТУАЛЬНі ПІДХоДи ДО ВИКЛАДАННЯ

Мета і головні чинники НУШ. Реалізація наступності між початковою та базовою ланками освіти в контексті НУШ


Забезпечення психолого-педагогічної підтримки дітей з особливими освітніми потребами в умовах інклюзивного навчання. Індивідуальна програма розвитку дитини з особливими освітніми потребами


Національна стратегія розбудови безпечного і здорового освітнього середовища. Сучасний ефективний освітній простір


Молодші підлітки НУШ.pptx

Презентація Руденко Ілони Миколаївни, доцента кафедри педагогіки, психології та освітнього менеджменту, кандидата психологічних наук КНЗ "Черкаський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних працівників Черкаської обласної ради"

Педагогіка партнерства: сутність, основні принципи. Технологія ненасильницького спілкування


Ціннісні орієнтації сучасної української школи МОН.pdf

Курс математики в 5 – 6 класах (адаптаційний цикл) в усіх модельних програмах побудовано як пропедевтичний, проміжний між математикою початкової школи та систематичним курсом математики базової середньої освіти.

Цей курс побудовано на виваженому співвідношенні нових і раніше засвоєних знань, обов’язковому і варіативному навчальному матеріалу, а також з урахуванням індивідуальних і вікових особливостей учнів.

Навчання математики ґрунтується на засадах компетентнісного, діяльнісного, особистісно зорієнтованого, інтегрованого та аксіологічного підходів.

Необхідною умовою формування компетентностей учнів є діяльнісний підхід до навчання, який передбачає постійне включення учнів до різних видів педагогічно доцільної активної навчально-пізнавальної діяльності, а також практична його спрямованість. Особливу увагу слід приділити практичним, дослідницьким та проєктним роботам різного виду.

Рекомендується розширити коло прикладних задач, приділяти увагу на уроках конструюванню і моделюванню, тобто посилювати практичну спрямованість навчання.

На уроках математики та під час позакласної роботи можна застосовувати такі форми організації освітнього процесу:

  • фронтальна, коли весь клас одночасно виконує загальну, поставлену перед усіма дітьми роботу: слухання пояснень учителя/учительки, слухання та аналіз учнями/ученицями висловлювань своїх товаришів, колективне обговорення та розв’язання проблемних ситуацій;

  • групова (колективна), зокрема робота в парах: виконання групою конкретного навчального завдання за участю кожного з учнів/учениць, індивідуальна допомога одне одному, заняття математичних гуртків; елементи проєктної роботи;

  • індивідуальна: самостійна робота з підручником, самостійне виконання завдань у дошки або в зошиті під час уроку, виконання самостійних та контрольних робіт, виконання домашньої роботи, робота з додатковою літературою, відбір і порівняння матеріалу з різних джерел (зокрема пошук інформації в Інтернеті), написання рефератів, підготовка доповідей, елементи проєктної роботи, участь у математичних олімпіадах, участь у математичних заочних змаганнях (зокрема тих, що проводяться на міжнародному рівні засобами мережі Інтернет), індивідуальна робота вчителя/вчительки з обдарованими дітьми та дітьми з особливими потребами.

Презентація "Діяльнісний підхід. Розвиток критичного мислення здобувачів математичної освітньої галузі"

(автор - Тищенко Ірина Анатоліївна, методист КНЗ "ЧОІПОПП ЧОР")

Діяльнісний підхід. Розвиток критичного мислення здобувачів математичної освітньої галузі.pdf

Відеопрезентація "Самостійна продуктивна діяльність учня.Технологія проблемного навчання, інтерактивного навчання, дослідницька, проєктна технології тощо".

(Автор - Тищенко Ірина Анатоліївна, методист КНЗ "Черкаський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних працівників Черкаської обласної ради")

Відеопрезентація "Нова українська школа. Навчання математики у 5-6 класах".

(Автор - Васильєва Дарина Володимирівна – вчитель математики вищої категорії, старший науковий співробітник Інституту педагогіки НАПН України, кандидат педагогічних наук )

Відеопрезентація "Проєктна та дослідницька діяльність учнів на уроках математики".

(Автор - Васильєва Дарина Володимирівна – вчитель математики вищої категорії, старший науковий співробітник Інституту педагогіки НАПН України, кандидат педагогічних наук )

Нормативно-правове та навчально-методичне забезпечення освітнього процесу.pptx .pdf
Методичні рекомендації - 2022-війна.docx