ПРОТИМІННА БЕЗПЕКА

Міністерством з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України спільно з партнерами: проектом Dovidka.info та благодійною організацією “Смарт ангел” створено кілька просвітницьких відеороликів для дітей, присвячених мінній безпеці. У цих відео – правила поведінки, які можуть вберегти життя.


ROLYK_MINY_1_v5.mp4
Enot_01_digital_v09_1.mp4
Enot_02_digital_v10.mp4
Enot_03_digital_v13_1.mp4

Вибухонебезпечні предмети становлять загрозу життю людини та оточуючих. До них відносять: артилерійські снаряди, реактивні та інженерні міни, авіабомби, детонатори, ручні гранати, набої різних видів. Їх можна виявити на землі у лісі,на полі після розмиву ґрунту дощовими водами, а також на дні річок. Якщо вибуховий снаряд пролежав в землі десятки років і не вибухнув, це не означає, що він безпечний.Він стає більш небезпечним та може вибухнути від тертя, іскри чи удару.

Якщо ви натрапили на невідомі предмети, що схожі на вибухонебезпечні необхідно дотримуватись певних правил, щоб уберегти від небезпеки себе та оточуючих, а саме:

• не чіпайте, не рухайте знахідку;

• зафіксуйте точний час, коли вона була виявлена;

• відгородіть місце, де знаходиться підозрілий предмет;

• відведіть подалі людей від підозрілої знахідки;

• припиніть будь-які роботи в районі небезпечного місця;

• організуйте тимчасову охорону небезпечного місця до приїзду спеціально підготовлених фахівців та не допускайте туди сторонніх осіб;

Знешкоджувати вибухонебезпечні предмети мають право тільки спеціально підготовлені фахівці піротехнічних груп, які пройшли фахову підготовку та мають практичні навички роботи з вибуховими речовинами та різноманітними боєприпасами.

Якщо виявили вибухонебезпечний предмет, необхідно повідомити до Cлужби порятунку за номером телефону «101» чи до поліції за номером «102»!