НОВИНИ 

2022-2023

День Державного прапора України 

Щороку День державного прапора в Україні традиційно відзначають у переддень Дня Незалежності – 23 серпня. Історія синьо-жовтого стяга триває уже понад сотню років, тож ми повинні пишатися нашим національним символом. З нагоди цього Дня в нашому ліцеї були проведені різноманітні заходи.

День Державного прапора відзначаємо,

Пишається Україна прапором, це всі ми знаємо.

Ми вітаємо дорогу Батьківщину нашу,

Квітни, співай і тільки кращай!

Ми бажаємо українцям удачі й перемог,

Щоб не було проблем і незгод.

Бажаємо Україні милій процвітати,

Та щастя-радості пізнати.

День Незалежності України

У середу, 24 серпня, наш ліцей доєднався тематичними заходами до відзначення Україною 31-ої річниці проголошення незалежності.

День Незалежності України відзначається на честь ухвалення Верховною Радою УРСР у 1991 році Акта проголошення незалежності України – політико-правового документа, який засвідчував новий статус Української держави. Незалежність… Це коли ти розумієш, що в тебе за спиною – Велика країна, єдина у світі, яка може протистояти варварській імперії вбивць. Пів року визвольної війни. Пів року незламності та звитяги. Нам давали три дні. А сьогодні всі у захваті від України. З Днем Незалежності, наша рідна! 

З Днем Знань

Ось і осінь прийшла до нас! А з нею ПЕРШОВЕРЕСЕНЬ! Свято, яке оновлює життя, свято всіх, адже лише школа об'єднує дітей і дорослих в одне ціле. Дорогі  учні НОВОВ'ЯЗІВСЬКОГО ліцею, шановні батьки, любі вчителі і всі, хто причетний до школи, вітаємо вас з ДНЕМ ЗНАНЬ! І побажання нам всім лише одне - миру, щоб подвір'я школи заливалося веселим дитячим сміхом, щоб кожна дитина була щаслива! ЗІ СВЯТОМ ВСІХ НАС!!! 

www.facebook.com/100023131147144/videos/2929223537370163 

День фізичної культури і спорту

День фізкультури та спорту — справжнє свято краси та грації. Якщо ви професійний спортсмен або просто любитель, якщо ви хоч раз бували на пробіжці (не обіцяли собі з понеділка почати, а реально бували), якщо хоч раз тримали в руках штангу або хоч би шахи, якщо знаєте, що таке кріпатура, якщо у вас є абонемент в тренажерний зал, якщо можете піднятися по сходах без задишки... Словом, якщо відчуваєте себе спортсменом, значить, це ваш день! :)

А якщо без жартів, то цього дня неможливо не пригадати таких великих українських спортсменів, як Володимир і Віталій Кличко, Олександр Усик, Яна Клочкова, Ганна Безсонова, Андрій Шевченко та багатьох інших зірок світового спорту, яких знають далеко за межами України.

Любіть спорт, бігайте, стрибайте, забивайте голи, рухайтеся! До речі, День фізкультури і спорту — непоганий привід вийти на пробіжку або записатися на плавання!

www.facebook.com/100023131147144/videos/3307159849528962 

День квітів

Чарівниця осінь дарує нам красу полів, садів, лісів. І звичайно, радує різнобарв'ям квітів. На жаль, традиційне свято День квітів, яке завжди проходить в нашому ліцеї і приурочене визволенню в 1943 році рідного Новов'язівського відбулося в онлайн форматі. Але кожна квітка, кожна композиція наших учнів присвячена всім, хто стоїть на захисті нашої України. 

www.facebook.com/100023131147144/videos/1153017425565320 

День миру

Міжнародний день миру відзначається щорічно 21 вересня. Для України це свято має особливе значення. Протягом усієї історії українська держава боролася за своє мирне існування. І в 2022 році Україна величезною ціною бореться проти російської агресії, щоб наші нащадки ніколи не знали війни. 

Мир на землі — це затишок і тиша,

Це сміх дитячий і душі політ,

Коли поет чарівні вірші пише

Про незвичайний, дивовижний світ.

www.facebook.com/100023131147144/videos/1220179371882759 

Друзі наші менші

Учні Новов'язівського ліцею взяли участь у онлайн-фотовиставці до Міжнародного дня "Гуманне та відповідальне ставлення до тварин", під назвою "Друзі наші менші!" 

www.facebook.com/100023131147144/videos/778115849939122 

День захисників та захисниць України

Цього року День захисників і захисниць України набув особливого значення для нашої країни. 14 жовтня ми вітаємо тих героїв, які ціною власного життя боронять Україну, бережуть спокій і дарують надію на наше вільне і щасливе майбутнє.

Від щирого серця, з любов'ю і великою пошаною колектив Новов'язівського ліцею дякує кожному і кожній, хто мужньо захищає нашу державу! Низький уклін Вам! Ви - справжні Герої!

www.facebook.com/100023131147144/videos/794767278441844 

День української писемності та мови

Для мене ти, о рідна мово,

Не просто річ, не просто слово!

Мої ти радощі й далі,

Моє життя на цій землі!

9 листопада, у День української писемності та мови, учні та вчителі Новов'язівського ліцею активно долучилися до написання Всеукраїнського радіодиктанту національної єдності, бо говорити і писати українською - це вияв патріотизму та поваги до своєї духовної спадщини.

Всеукраїнський флешмоб до Міжнародного дня добра

Учні Новов'язівського ліцею підтримують Всеукраїнський флешмоб  до Міжнародного дня добра Прийняли естафету від Олександрівської гімназії.

Хочемо щиро подякувати нашим Захисникам, волонтерам та небайдужим, хто долучається. Слава Україні!

Цю естафету передаємо Вербуватівській гімназії

А також усім бажаючим приєднатися до флешмобу (і в такий спосіб примножити добро) треба:

1. Зробити фото чи відео з зображенням серця (воно може бути намальоване на аркуші, викладене з будь-яких-матеріалів, утворене жестами рук, словом, будь-яке зображення серця, що легко зчитується з картинки)

2. Розмістити це фото/відео в соціальній мережі Facebook, Instagram, Tik-Tok в форматі посту, сторис, reels.

3. Пост/сторис/рілс супроводити короткою розповідь про те, який приклад добра вразив, надихнув чи запам’ятався останнім часом. Це може бути розповідь про відому людину або про вашого сусіда, колегу чи родича. Історія про порятунок котика чи збір на якусь надзвичайну потребу (бажано, не про зброю, дрони і тепловізори ). Про людей, які прихистили вас чи ваших близьких в евакуації або про те, як малюки продавали черешню і цим збирали гроші на корисні потреби.  Про волонтерів, які рятують історичну і культурну спадщину або про просту тітоньку, яка пекла хліб в окупованому Ірпіні. Про залізничників чи ДСНСників. Словом, абсолютно любий прояв добра, який вас вразив.

4. Супроводити пост/сторис запропонованим тегом

5. Передати естафету далі як мінімум 3 адресатам обов‘язково.

Обов‘язковий хештег: #поділисьдобром

#поділисьдобром

флешмоб

Міжнародний день толерантності

Проблема розвитку духовності, зокрема, толерантного ставлення людини до свого оточення, дуже актуальна в наш час. Принципово важливим є усвідомлення необхідності навчитися жити у світовій спільноті, керуючись принципами толерантності. Учні Новов'язівського ліцею також долучилися до проведення виховних годин з нагоди Міжнародного дня толерантності.

       "Тепер, коли ми навчилися літати в

        повітрі, як птахи, плавати під водою,

        як риби, нам не вистачає тільки одного:

       навчитися жити на землі, як люди".

                                                   ( Б. Шоу)

Тиждень безпеки дорожнього руху

18 листопада у нашому закладі освіти у рамках Тижня безпеки дорожнього руху проведено виховні години, зокрема єдиного національного уроку "Безпечна дорога додому"

У ході години спілкування обговорено всебічні питання, які стосуються різних аспектів безпеки на дорозі, про які повинні знати всі – дорожнім знакам, правилам поведінки пішоходів, користування громадським транспортом та персональним електротранспортом, деяким обов’язковим вимогам учасників дорожнього руху, порядку дій у разі дорожньо-транспортної пригоди чи інших нещасних випадків у дорозі.

Всесвітній день дитини

Вітаємо зі Всесвітнім днем дитини. Бажаємо кожен день зустрічати з посмішкою і гарним настроєм, бажаємо, щоб кожна мить дитинства була наповнена щастям, радістю і чудесами. 

День Гідності і Свободи

21 листопада — це день, коли ми думаємо про майбутнє, але, водночас, пам’ятаємо тих, хто віддав життя в боротьбі за це майбутнє. Сьогодні День Гідності та Свободи.

хисники і захисниці і не віддають ворогові ні клаптика нашої території. Саме ці ідеї охоплюють серця мужнього, гордого та незламного народу.

У Новов'язівському ліцеї відбувся загальношкільний флешмоб під #"Я - українець". Із нагоди відзначення Дня Гідності та Свободи щиро вітаємо учасників національно-визвольної боротьби, всіх тих, хто відстояв перемогу Революції Гідності та сьогодні мужньо боронить рідну землю. Нехай буде мирне небо над українською землею, добробут й родинна злагода у ваших домівках, та не згасає віра в щасливе майбутнє Української держави. 

День пам'яті жертв Голодомору

Щорічно, в четверту суботу листопада, в Україні відзначають День пам’яті жертв Голодоморів. Він був запроваджений Указом Президента Леоніда Кучми 1998 року.

У минулому столітті українці пережили 3 голоди: 1921-1923, 1932-1933 і 1946-1947 років. Зараз на законодавчому та юридичному рівні Голодомором називається тільки геноцид 1932-1933 років. Події 1921-1923 та 1946-1947 років визначають як масові голоди, проте їх геноцидний характер ще не доведено.

Напередодні 27 листопада в нашому ліцеї відбулися заходи з нагоди Дня пам'яті жертв Голодрмору. Також ми всі долучилися до акції "Запали свічку у своєму вікні".

https://fb.watch/hTCNoidVwC/ 

Всесвітній день домашніх тварин

Всесвітній день домашніх тварин відзначається щорічно 30 листопада.

Це свято присвячено відданим і люблячим «братам нашим меншим», які потребують теплоти та турботи. Офіційно воно було затверджено у 1931 році у Флоренції на Міжнародному конгресі прихильників захисту тварин. Головна мета свята — розвинути в людях почуття відповідальності за живих істот й вкотре нагадати суспільству про те, що «воно несе відповідальність за тих, кого приручило».

Адже, на жаль, багато людей, заводячи домашніх тварин, будь то собака, кішка, екзотичні види птахів або риб, не усвідомлюють що тварина в будинку або квартирі — це, перш за все, величезна відповідальність. Недостатньо просто вчасно годувати або вигулювати свого улюбленця, він вимагає постійного догляду, уваги та виховання. Необхідно також турбуватись про улюбленців, вчасно відвідувати ветеринара, робити необхідні щеплення. Не можна забувати і про оточуючих вас людей, намагатися зробити все можливе, щоб його утримання, вигул та перевезення не завдавало незручності іншим.

Домашні тварини, які живуть пліч-о-пліч з людиною, постійно потребують її підтримки, турботи та догляду. Але натомість вони дарують нам свою любов та відданість. Домашній улюбленець часто замінює своєму господарю близьку людину, рятуючи від самотності та смутку, знімаючи стрес, а іноді й захищаючи від ворогів. 

Благодійний ярмарок

29 листопада, у Щедрий вівторок, учні, батьки та вчителі нашого ліцею влаштували благодійний ярмарок на підтримку ЗСУ. Батьки разом із дітьми продавали солодощі та випічку, яку приготували вдома. Кекси, тістечка, цукерки та інші смаколики школярі продавали на подвір’ї ліцею. Дякуємо за активність та підтримку усім батькам, які із задоволенням та натхненням постійно долучаються до благодійного ярмарку. Робимо все, що можемо разом, для нашої перемоги. 

https://fb.watch/hTD3HNKrjx/ 

Всесвітній день волонтерів

Шановні волонтери!   Низький уклін вам за те, що об’єднуєте світ та країну заради добрих справ, за відданість та  справжній патріотизм. Впевнені , що сила у єдності та взаємній підтримці. Разом ми зможемо подолати всі негаразди. Бажаємо успіху! Нехай кожна людина, якою ви опікуєтеся, буде здорова!

Разом з Маловік Світланою Миколаївною та Маловік Сергієм Сергійовичем.

https://fb.watch/hTDerTXJSd/ 

День Збройних сил України

Сьогодні, 6 грудня, вітаємо всіх військовослужбовців України. Ви наші захисники, опора держави. Спокій наших домівок, спокій близьких — у ваших надійних, сильних руках. Прийміть же привітання з кращими побажаннями: добра, світлого настрою, професійних успіхів!Українська армія - сила і гордість нашої Батьківщини. Українські військові довели, що вони найвідважніші, найдосвідченіші, найпрофесійніші воїни у світі. Нехай Господь береже кожного українського воїна. Україна пишається своїм військом. Слава Збройним Силам України! Слава Україні! 

https://fb.watch/hTDmsAHzBY/ 

Міжнародний день пам'яті жертв злочину геноциду

9 грудня в 1948 році Генеральна асамблея Організації Об’єднаних Націй ухвалила Конвенцію про запобігання злочину геноциду й покарання за нього. Ухвалення документа стало, зокрема, наслідком Другої світової війни й тих масових злочинів, які були скоєні під час неї.

Попри ухвалення Конвенції та встановлення пам’ятної дати, яка акцентує не тільки на вшануванні пам’яті жертв геноцидів, а й на запобіганні цьому злочину, геноциди продовжують ставатися. Українці, на жаль, засвідчують це власним досвідом.

Щодо самого тексту Конвенції не вщухають дискусії. Зокрема, щодо вичерпності визначення геноциду (детальніше про те, як Конвенція ООН визначає геноцид, ми розповідали тут). Адже наявне формулювання виключає політичні та соціальні групи із категорій жертв, що суперечить баченню автора терміну «геноцид» юриста Рафаеля Лемкіна.

Інша частина дискусії стосується того, чи підпадає під злочин геноциду знищення ідентичності, якщо при цьому всіх представників спільноти фізично не знищують.

І найважливіше – міжнародна спільнота розробила механізм переслідування винних у геноциді, проте, як показало повномасштабне вторгнення Росії в Україну, так і не змогла створити дієвого механізму запобігання цьому злочину.

Понад те – не всі винні у злочинах геноциду були покарані та засуджені світовою спільнотою. Яскравий приклад – геноцид українців у 1932–1933 роках, вчинений радянським режимом за допомогою штучного масового голоду. Немає жодної резолюції Генасамблеї ООН, яка чітко й аргументовано засудила б радянський тоталітарний режим на рівні з нацизмом. Безкарність є основою для повторення злочинів. Гіркий приклад цього українці продовжують відчувати на собі.

Для нашої національної пам’яті вшанування жертв геноцидів та справедливе покарання за цей злочин має особливе значення. У XX столітті на території України тоталітарні режими – комуністичний і нацистський – вчинили кілька злочинів геноциду: Голодомор-геноцид українців 1932–1933 років; Голокост євреїв та геноцид ромів під час німецької окупації; геноцид кримськотатарського народу радянською владою в 1944-му. Через 74 роки після ухвалення Конвенції про запобігання злочину геноциду та покарання за нього війна Росії проти України супроводжується геноцидними практиками щодо українців.

14 квітня, після деокупації Бучі та Ірпеня – перших звільнених міст, в яких були виявлені масові акти вбивства та насильства щодо цивільного населення з боку російських окупантів, Верховна Рада ухвалила постанову «Про вчинення Російською Федерацією геноциду в Україні». Геноцидну природу дій Росії в Україні визнали парламенти Естонії, Канади, Латвії, Литви, Польщі, сенати Ірландії та Чехії. 7 грудня Комітет Сенату США з міжнародних відносин ухвалив резолюцію, якою визнав дії Росії під час війни в Україні геноцидом.

Проте цього разу міжнародна спільнота не повинна зупинитися на одиничному визнанні та півмірах у засудженні й покаранні винних. Інакше слова про запобігання злочину геноциду в назві Конвенції та сьогоднішньої пам’ятної дати залишатимуться далекими від дійсності.

Міністерство закордонних справ України оприлюднило заяву, в якій закликало «світ спільно й рішуче вживати усіх можливих заходів задля попередження та припинення злочину геноциду».


День вшанування учасників ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС

14 грудня в Україні відзначають День вшанування ліквідаторів наслідків аварії на ЧАЕС — людей, які ціною свого життя і здоров’я змогли здолати страшну трагедію XX століття, що сталася 26 квітня 1986 року на Чорнобильській АЕС.

      Саме 14 грудня було офіційно повідомлено про завершення будівництва і прийняття в експлуатацію комплексу захисних споруд над зруйнованим у результаті вибуху четвертим енергоблоком ЧАЕС, чим було завершено перший етап ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС. Це, по суті, була перша перемога над зловісним атомом, який вирвався з-під контролю людини після квітневого вибуху. Цей день пам'яті давно став скорботним нагадуванням всьому людству про важку перемогу над вогнем, який охопив реактор атомної станції. Катастрофа вважається найбільшою за всю історію ядерної енергетики, як за кількістю загиблих і потерпілих від її наслідків людей і опромінення тисяч ліквідаторів.

         Серед тих, які боролися зі страшним лихом було чимало наших земляків, які ризикуючи життям та здоров’ям, в ті пекельні дні з честю виконали свій обов’язок перед Батьківщиною. Їхній подвиг неможливо переоцінити – як не можна переоцінити значення того, що вони зробили. Їхній героїзм, патріотизм і професійна майстерність перевірені часом. Ми не маємо права забувати про самопожертву ліквідаторів аварії на ЧАЕС, які пройшли через усі кола ядерного пекла. Багато з цих людей не дожили до теперішніх днів, віддавши своє життя задля збереження життя і здоров’я майбутніх поколінь.

         Своїх героїв треба знати, шанувати і пам’ятати. Час може лікувати від усього, але не від пам’яті. Пам’ять … Саме вона є рушієм еволюційного поступу в майбутнє й оберегом найвищих загально людських цінностей. І якщо народ пам’ятає уроки своєї історії, він вартий того, щоб дивитись у майбутнє.


З Новим 2023 роком! Нехай усе погане залишиться у старому році. Нехай казка прийде у ваше життя і змусить вас повірити у диво. Здоров'я вам та вашим близьким, миру, затишку, тепла, радості на серці. Будьте щасливі! 

День Соборності України

20 січня 2023 року в нашому ліцеї відбулися виховні заходи з нагоди Дня Соборності України. 

Також учні взяли участь в обласному етапі фотовиставки до Дня  Соборності України: “Україна – це ми!”

Україно, соборна державо,

Сонценосна колиско моя.

Ще не вмерла й не вмре твоя слава,

Завойована в чесних боях.

Твій Богдан й вінценосна Софія

Повернулись до тебе з віків,

Ще не вмерла й не вмре твоя мрія,

Як не вмер солов'їний твій спів.

Україно, Шевченка надіє,

Мій святий, несплюндрований гімн,

Я в мовчанні твоєму німію

Й воскресаю у слові твоїм.

І Дніпро, і Дністер пливуть в море,

Бо єднає їх кревна земля,

Україно, державо соборна,

Сонценосна колиско моя.

День пам'яті жертв Голокосту

27 січня в нашому навчальному закладі відбулися виховні години до Міжнародного Дня пам'яті жертв Голокосту.

Цей День проголошений резолюцією Генеральної Асамблеї ООН від 1 листопада 2005 року, співавторами якої виступили 100 держав, в пам’ять про жертв нацистського терору під час Другої світової війни. 

Україна на державному рівні приєдналася до відзначення цієї міжнародної дати у 2012 році (постанова ВРУ від 5 липня 2011), хоч і була однією з шести країн-ініціаторів прийняття цього документа.

Дата 27 січня обрана не випадково: саме цього дня 1945 року війська 1-го Українського фронту звільнили в’язнів найбільшого гітлерівського концтабору смерті Аушвіц-Біркенау неподалік польського Освенціма. В Україні вперше відзначили день пам’яті жертв Голокосту на державному рівні 27 січня 2012 року.


БІЙ ЗА МАЙБУТНЄ УКРАЇНИ: 29 СІЧНЯ – ДЕНЬ ПАМ’ЯТІ ПОЛЕГЛИХ У БОЮ ПІД КРУТАМИ

29 січня 1918 року, українці стримали наступ ворога на Київ, проявивши жертовність і героїзм заради незалежності України. 

Бій українських вояків проти більшовицької армії на станції Крути затримав ворога на чотири дні. Таким чином добровольці утримали столицю на час, необхідний для укладання Брест-Литовського миру, який de-facto означав міжнародне визнання української незалежності.

 Минуло багато років, а ми ізнову змушені обороняти власну незалежність ціною людських жертв.

Напередодні цієї дати в Новов'язівському ліцеї було проведено класними керівниками тематичні виховні заходи.


Наша єдність має залишитись міцним ланцюгом, який захищає та оберігає всіх нас і Україну не тільки в цей день, а й на віки. Разом і спільними зусиллями - до Перемоги! 

https://www.facebook.com/100023131147144/videos/6088991567882385


День пам’яті Героїв Небесної Сотні відзначається щорічно 20 лютого згідно з Указом Президента України від 11 лютого 2015 року № 69/2015 «Про вшанування подвигу учасників Революції Гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні».

Саме в ці дні три роки тому під час Революції Гідності протистояння між українським народом і тодішнім режимом сягнуло свого апогею.

https://www.facebook.com/100023131147144/videos/947141686289295


Міжнародний день рідної мови

Мова – одне з найцінніших надбань, які створили й залишили наші попередники. Мова є душею нації, її генетичним кодом, у її глибинах народилося багато скарбів, якими пишається наш народ. 

Мова – запорука існування народу, нації. Нашому поколінню випало складне і відповідальне завдання – відродити українську мову, українську державність, націю. І ми повинні твердо усвідомити, що це – наш святий обов’язок, і за нас цього ніхто не зробить

Тож побажаємо всім українцям, що свято бережуть українське слово – щастя, натхнення, добра, миру, світлого майбутнього, живіть повноцінним життям, досягайте вершин, адже у ваших руках доля нашої країни. Любіть, шануйте і бережіть рідну мову – вона наш генетичний код.

https://www.facebook.com/100023131147144/videos/493281513010695

https://www.facebook.com/100023131147144/videos/1701913513539793


24 лютого 365 днів від початку повномасштабного вторгнення рф в Україну

Від сумної дати початку повномасштабної агресії росії проти України минає вже 1 рік. Ми рахували кожен день … 2022 рік видався найважчим в історії нашої НЕЗАЛЕЖНОЇ КРАЇНИ! 24 лютого – дата, яка змінила мирне життя кожного з нас! Вчителі Новов'язівського ліцею провели єдиний виховний захід "Лютий, який і неминав, та рік одним днем: як війна змінила українців та світ". 2023 рік - РІК ПЕРЕМОГИ! 

https://www.facebook.com/100023131147144/videos/5932266353546888


9 БЕРЕЗНЯ – ДЕНЬ НАРОДЖЕННЯ ТАРАСА ГРИГОРОВИЧА ШЕВЧЕНКА

9 березня особлива дата для українців – День народження Тараса Григоровича Шевченка. Його називають нашим пророком, Великим Кобзарем і українським генієм. Шевченко був відомий і боротьбою за визволення українського народу.

Пройшло 209 років від народження Великого Кобзаря, проте кожне слово, написане поетом, і досі актуальне. Український видатний митець залишив кілька важливих послань, які для українців стали закликом до дії.

Наші учні взяли участь у тематичних заходах. https://www.facebook.com/reel/167987966029826

https://www.facebook.com/reel/963635878344571

https://www.facebook.com/reel/224569869940185

https://www.facebook.com/reel/208078501875474

https://www.facebook.com/reel/512416804417404

https://www.facebook.com/reel/1173063756740110

https://www.facebook.com/reel/570724941684868

https://www.facebook.com/reel/6745782582103371

https://www.facebook.com/reel/1734351600292215

https://www.facebook.com/reel/2421309821369272

Шевченкове «Борітеся – поборете. Вам Бог помагає! За вас правда, за вас слава і воля святая!» – для кожного має і сьогодні сенс. Ми обов’язково поборемо! Адже правда на нашому боці.

Загарбники можуть нищити нашу інфраструктуру, розстрілювати наші пам’ятники, як це було в Бородянці. Проте їм ніколи не зламати наш сильний український дух. Як казав класик:

«І на оновленій землі

Врага не буде, супостата,

А буде син, і буде мати,

І будуть люди на землі».

День Державного гімну України

Цього дня у 1865 році в польському місті Перемишль  уперше прозвучав твір композитора Михайла Вербицького на слова поета Павла Чубинського «Ще не вмерла Україна».

Історія створення українського гімну сягає осені 1862 року, коли український етнограф, фольклорист та поет Павло Платонович Чубинський написав вірш «Ще не вмерла Україна», якому у майбутньому судилося стати національним, а згодом і державним гімном українського народу.

Верховна Рада України затвердила музичну редакцію Державного Гімну 15 січня 1992 року, а 6 березня 2003 року парламент України ухвалив Закон «Про Державний Гімн України» на музику Михайла Вербицького зі словами першого куплету і приспіву пісні Павла Чубинського «Ще не вмерла Україна».

День добровольців

Вітаємо з Днем добровольців, бажаємо Вам сили та твердості духу, енергії та оптимізму, благополуччя та надійного тилу у сім'ї. Нехай і у мирний час у Вашому житті знаходиться місце для благородних вчинків та подвигів, сміливості та яскравих перемог! 

https://fb.watch/jldJW7RObk/

Всесвітній день поезії

21 березня - Всесвітній день поезії. Це свято, яке духовно єднає людей, адже поезія - це голос істини, голос правди.

 Учні 10 класу Новов'язівського ліцею  презентують свій творчий проєкт про місцевого поета-шістдесятника "Григорій Маловик - поет Новов'язівського".

https://www.facebook.com/100023131147144/videos/5725160884247928 

День Національної гвардії України

Шановні військовослужбовці Національної гвардії України!

Щиро вітаємо вас із професійним святом!

Без сумніву, ваша мужність, вірне служіння народу України, готовність прийти на допомогу в складні хвилини заслуговують на повагу та шану усього українського народу, ви своєю важливою справою постійно нагадуєте усьому світoві прo те, щo Україна у надійних руках.

Нехай любов до рідного краю та людська вдячність надають вам наснаги у вашій нелегкій і відповідальній справі виконання почесного обов’язку перед Вітчизною.

Тож прийміть найщиріші вітання з вашим професійним святом, щиро зичимо вам і вашим родинам міцного здоров’я, невичерпного оптимізму, щастя, стабільності та Миру!

https://www.facebook.com/100023131147144/videos/1342168529676286 

З Великоднем!

Вже другий рік всі ми живемо в стані війни, вже зустрічаємо другий Великдень , маючи в серцях велику надію на нашу Перемогу. Напередодні цього величного свята хочеться якнайбільше допомогти саме тим, хто обороняє наш спокій, нашу незалежність та волю. Хочеться сьогодні сказати найтепліші, найважливіші слова захисникам, подякувати їм і надати хоч маленьку допомогу та підтримку. Напередодні Великодня учнівський, батьківський та трудовий колективи Новов’язівського ліцею відправили гостинці на різні напрямки фронту: Бахмут, Кремінна , Мар‘інка. Ми також Не залишились осторонь в підтримці наших поранених воінів та відправили смаколики та пасочки в лікарні м. Павлоград. І на прохання наших мужніх хлопців ми всі: учні, батьки, всі працівники ліцею долучились до збору коштів для придбання пікапу та тепловізорів. Велика вдячність всім, хто разом з нами, всім, хто не стоїть осторонь і наближає той святий день нашої ПЕРЕМОГИ! 

День Землі

22 квітня – Всесвітній День Землі 

Наша планета Земля - наш рідний дім, в якому створені для нас особливі сприятливі умови, що сприяють нашому існуванню і життєдіяльності, що відкривають для нас достатньо можливостей й достатній простір для їх реалізації. Далеко не кожна планета наділена таким унікальним потенціалом і розташована в таких унікальних умовах, які дозволили б такий бурхливий розквіт життя і її форм на такому, здавалося б обмеженому просторі у всесвіті. А адже вона така одна у всьому всесвіті. 

https://www.facebook.com/100023131147144/videos/609601007456170 

26 квітня - Міжнародний день пам’яті Чорнобиля

Цьогоріч 37 роковини наймасштабнішої техногенної катастрофи в історії людства.

У ніч на 26 квітня 1986 року о 01:23 на четвертому енергоблоці Чорнобильської АЕС прогримів потужний вибух, який вщент зруйнував реактор. Наслідки аварії залишаються предметом обговорення світової наукової спільноти до сьогодні. За визначенням UNSCEAR і ВООЗ, Чорнобильська катастрофа віднесена до аварій ядерних об’єктів найвищого рівня.

Радіаційного опромінення зазнали щонайменше 8 млн людей – передусім ліквідатори катастрофи, яких налічувалось майже 600 тисяч. Навколо ЧАЕС було утворено 30-кілометрову зону відчуження – понад 100 тис. українців змушені були залишити свої домівки.

І хоча у 2000-у році Чорнобильська АЕС повністю припинила свою роботу, відголоски трагедії ми згадуватимемо ще десятки, а то і сотні років.

Особливо відчують «радість» радіації московські ординці, які протягом 36 днів рили окопи в Чорнобильській зоні та навіть їли тамтешню дичину. Як кажуть, за що боролись, на те і напоролись.

День пам'яті та примирення

Мрія кожного українця - це якнайшвидша перемога нашої держави! Пам’ятайте, що ніхто і ніщо нас не зможе здолати!

Ми сильні духом та єдині, як ніколи до цього. 

Уже багато років минуло від закінчення тієї страшної війни, але й досі вона пекучою раною болить чи не в кожній родині. Пам’ять – це не просто частина історії, пам’ять – це наша совість, наш біль і наша гордість за тих, хто мужньо боровся й переміг. Тож у ці дні згадаймо героїв, і полеглих, і живих, які захистили рідну землю й дали можливість жити нам – прийдешнім поколінням. Вічна їм шана й глибокий уклін! 

https://www.facebook.com/100023131147144/videos/6260150337356524 

День матері

Учні Новов'язівського ліцею вітають своїх матусьз Днем МАТЕРІ!

Найдобріша, найкраща матусю рідненька!

В цей день ми вклоняємось дуже низенько.

За сонечко ясне, за серце прекрасне,

За те, що добром зігріваєте нас,

За те, що в щасливу і скрутну хвилину

Ми можемо всі прихилитись до вас.

Хай вас обминають невдачі та грози,

Нехай лиш від сміху з'являються сльози,

Міцного здоров'я з роси і води,

Бадьорість та настрій хай будуть завжди!

https://www.facebook.com/100023131147144/videos/1885953541776399 

18 травня День вишиванки

"Вдягни вишиванку, зроби цей день яскравим"

Українська вишиванка – один з головних символів нашого народу. У ній розповідаються історії, пишуться долі. Давайте ж привітаємо всіх з цим днем і нагадаємо світу про красу української культури!

Зі святом, з Днем вишиванки! Українські традиції – одні з найкрасивіших в світі. І в наших з вами силах поширити їх, розповісти про них всьому. Одягайте свої вишиванки і нехай весь світ побачить, як прекрасна наша Україна і її символи! 

https://www.facebook.com/100023131147144/videos/928167411823358 

В День вишиванки знову відправили нашим найкращим захисникам домашніх смаколиків! Дякуємо вам, наші мужні, за кожен новий день, дякуємо,за посмішки дітей! Хай береже вас Бог! А наші працівники їдальні Махиня Н.І, Лєонова М.Л. та Дубина Г.М.,ДрибасЛ.П.,Осипенко А.В. в кожну страву вкладають свою любов та вміння наближаючи нашу ПЕРЕМОГУ! 


23 травня День Героїв 

День Героїв відзначають понад сімдесят років. У 1941 році Другий Великий Збір Організації Українських Націоналістів постановив щороку, 23 травня, святкувати День Героїв. Свято було приурочене до сумного дня 23 травня 1938 року, коли в Роттердамі було вбито Євгена Коновальця. Було також обумовлено, що саме у травні пішли з життя «кращі сини України XX століття»: Микола Міхновський, Симон Петлюра та Євген Коновалець.

До здобуття Україною незалежності свято святкувалося підпільно, з проголошенням незалежності у 1992 році почало набувати розголосу. Воно було покликане відродити в українців героїчний дух минулих поколінь, які дали нашій історії яскраві приклади героїзму лицарів Київської Русі, козаків Гетьманської Доби, січових стрільців та вояків Армії УНР, УПА та діячів ОУН.

Це свято величі духу українських вояків – борців за волю України і є символом незборимості Української Нації. Борці за волю України, які загинули в боротьбі з ворогом залишилися нескореними. Їх гаслом було «Здобудеш Українську державу або загинеш у боротьбі за неї».

Ми живемо у найнапруженіший час історії незалежної України. В умовах війни на Сході України, економічної кризи, реформування держави та боротьби з корупцією, сьогодні, як ніколи раніше загострилися питання патріотизму, виховання громадянськості і національної самосвідомості. Тому зворушлива атмосфера вечора пам’яті до Дня Героїв «Ніхто не забутий, ніщо не забуте» змусила присутніх по-новому поглянути на історію держави, усвідомити власне ставлення до рідної країни. Слово «патріотизм» з абстрактної категорії стало таким, що можна відчути на дотик і побачити на власні очі. Змістовна зустріч з студентами Інституту економіки та управління в нафтогазовому комплексі ще раз довела, що український патріотизм набув рис конкретних дій громадян, спрямованих на боротьбу з зовнішнім агресором та внутрішніми негараздами. Суспільство повертається обличчям до історії і культури країни, молодь все більше намагається спілкуватись українською мовою, читати українські книжки. Люди підкреслюють свою «українськість» етнічною і державною символікою, беруть участь у волонтерському рухові на допомогу воїнам АТО та їхнім родинам.

Свято Героїв потрібно, щоб на вчинках героїв, які захищали свій край, виховувалися нові покоління захисників Батьківщини. Це свідчення твердої волі українського народу йти накресленим Героями шляхом боротьби до найвищої мети – Незалежності, розквіту і слави Української Самостійної Соборної Держави.
Хай пам’ять всіх невинно убитих згуртує нас, живих, дасть нам силу та волю, мудрість і наснагу для зміцнення власної держави на власній землі.

У жалобі схилимо голови...
Вони згасли як зорі...
Вшануймо пам’ять про них хвилиною мовчання...

Свято Останньогодзвоника

Ось і пролунав Останній дзвінок ! Всім учням приголомшливих літніх канікул. Випускникам відмінного старту на життєвому шляху. А вчителям – гордості і захопленості від успіхів своїх учнів! Щастя, мирного неба і прекрасного відпочинку! 

https://www.facebook.com/100023131147144/videos/278327441430346 

1 червня - міжнародний день захисту дітей

Щороку в перший день літа відзначається Міжнародний день захисту дітей - прекрасне свято радості та одвічної надії. Адже саме в дітях ми хочемо бачити здійснення своїх мрій і сподівань.

Закликаємо усіх сьогодні й кожного наступного дня зігрівати теплом і любов'ю кожне дитяче серце, об'єднувати зусилля заради майбутнього, і тоді маленькі громадяни виростуть достойними людьми й неодмінно стануть гордістю України.