Безпечне середовище

Не все, що привабливо виглядає, є їстівним 

Літо – найкращий час, щоб разом з дітьми вивчити назви рослин, ягід і плодів. На допомогу прийдуть енциклопедії, інформація з інтернету і ваші власні знання. Якщо у вас є сад, постарайтеся, щоб в ньому не росло нічого отруйного: малюки можуть просто забути, що красиві оранжево-червоні ягоди конвалії або бузини ні в якому разі їсти не можна. Тому краще, якщо їх просто не буде на ділянці. У будь-якому випадку встановіть правило: ніщо незнайоме в рот не брати. 

Обережніше з комахами 

Крім ботаніки, влітку наочно можна вивчати і зоологію. Поговоріть про те, чому не потрібно розмахувати руками, якщо поруч літає оса. Чому краще не користуватися милом, яке різко пахне або дитячою косметикою з сильними ароматами, щоб не привертати комах солодкими запахами. Що зробити, якщо все-таки вкусила бджола. Для захисту від небезпечних комах виберіть репелент з натуральними компонентами, дозволений для дітей, і наносьте його самостійно відповідно до інструкції. 

Захист від сонця 

Варто, як можна раніше познайомити дитину з сонцезахисним кремом і пояснити, яке в нього призначення та як часто їм користуватися. І навіть з урахуванням крему від сонця потрібно не забувати про головний убір і парасольку для пляжних ігор, а також про те, що необхідно чергувати час перебування на сонці з іграми в тіні.

Розкажіть про періоди найактивнішого сонця (з 10-00 до 17-00) і поясніть, що якщо дитина відчуває, як йому початок щипати шкіру, потрібно відразу ж піти в тінь. 

Купатися під наглядом дорослого 

Навіть якщо дитина впевнено плаває або одягнена в спеціальні нарукавники, жилет і коло, обов’язково будьте поруч та не втрачайте її з виду. Так ви зможете бачити, що дитина плаває в спеціально відведеному, неглибокому місці та контролювати потенційно небезпечні ігри, якими діти можуть захоплюватися в воді. 

Одягати захисне спорядження 

Купівля велосипеда, роликів або скейтборду повинна супроводжуватися покупкою шолома та іншого захисту від травм. А надягання такого спорядження нехай стане обов’язковим правилом, неважливо, одну хвилину їхати до потрібного місця або двадцять. 

Правила безпеки при поводженні з газом


У нашій країні як паливо широко використовується газ. Майже в кожній квартирі встановлено газові плити, водонагрівачі, опалювальні печі чи котли.

Щоб газ приносив людям лише радість і тепло, кожний член сім'ї, починаючи зі шкільного віку, мусить знати і суворо дотримуватись правил безпечного користування газом, знати, до яких наслідків призводить порушення цих правил.

Природний газ майже вдвічі легший за повітря і при витоку з приладів і газопроводів піднімається, скупчуючись у верхніх зонах приміщень.

Природний і зріджений гази не мають кольору і запаху. Щоб газам надати запаху, до них додають домішки, у результаті чого з’являється запах гнилої капусти.

Запам’ятай, що газ, яким користуються у побуті, є горючою речовиною і порушення правил користування ним може призвести до виникнення пожежі.

Для попередження виникнення пожежонебезпечної ситуації потрібно правильно користуватися побутовими газовими приладами.

Запам’ятай основні вимоги для попередження пожежі:

Порядок дій при виявленні запаху газу:

Порядок дій у разі вибуху газу та пожежі в приміщенні:

Правила поведінки при отруєнні газом:

Будь завжди уважним при користування газом, неухильно дотримуйся правил експлуатації газових приладів – у цьому запорука твоєї безпеки!

ПАМ’ЯТАЙ, користуватись газовим приладдям можна тільки після того, як дорослі детально пояснять тобі правила поводження з ними і ще деякий час наглядатимуть за тим, чи правильно ти все виконуєш.