ПРИТУЛА Аліна Леонідівна

Мети досягає той, хто її прагне.

Вчитель української мови та літератури Ліцею Новгородківської селищної ради Кропивницького району Кіровоградської області, старший учитель.

Педагогічний стаж: 29 років.

Кваліфікаційна категорія: вища.

Освіта: Кіровоградський державний педагогічний інститут імені Володимира Винниченка, 1994.

Педагогічна ідея. «Формування світогляду учнів на основі моральних цінностей у процесі вивчення української мови та літератури».

Коло професійних інтересів

 Аліна Леонідівна постійно працює з обдарованими та здібними дітьми, надаючи допомогу в підготовці до ЗНО/НМТ.

Любить експериментувати, шукає та застосовує різноманітні форми роботи. Ретельно готується до кожного уроку, продумуючи хід заняття, добирає ефективні сучасні методи та прийоми: «мікрофон», «синтез думок», «мозковий штурм», «коло ідей», «інформаційне гроно», «асоціативий ряд», «сенкан», «незакінчене речення», «літературний диктант», «робота в парах», «робота в групах», «сторітелінг». Широко використовує різні види диктантів: навчальний, вибірковий, кодовий, розподільний. Значну увагу приділяє завданням конструктивно-аналітичного характеру: «хвилинка ерудита», «проблемне питання», «лінгвістичне спостереження».

Важливі справи, що наближають Перемогу

Разом із педколективом, учнями, батьками організовувала збір коштів та передавала продукти харчування, одяг, миючі засоби, ліки для воїнів ЗСУ.

Використання освітніх технологій

 На уроках під час підготовки учнів до НМТ застосовує як традиційні, так і інтерактивні форми роботи. Аліна Леонідівна намагається знайти такі формулювання запитань і завдань, які б змусили учня висловити своє власне ставлення до певного факту, явища, спонукали кожного працювати та засвоювати навчальний матеріал. Невід’ємною частиною її професійної діяльності є ІКТ. Педагог використовує різноманітні методи та засоби залежно від змісту уроку: мультимедійні презентації, перегляд відеороликів, випереджувальні завдання.

Застосовує технологію тестової перевірки умінь і навичок, блок-схеми, проблемні методи навчання, спрямовані на розвиток критичного мислення учнів.

Однією з форм роботи, яка викликає цікавість, захоплення дітей, підвищує результативність навчання, є гра. Так, на уроках літератури Аліна Леонідівна пропонує учням такі ігри: «Вгадай героя», «Інтерв’ю з письменником», «Вірю – не вірю». Ігри вчитель використовує також і на уроках мови, наприклад, «Ти – редактор», «Так чи ні», «Вилучи зайве», вправи з ключем.

Постійно поглиблює свої знання, опрацьовує додаткову літературу, привчає до цього і своїх учнів. Прагне донести до них таку аксіому – підручник не є єдиним джерелом знань, тому варто вивчати різні погляди на проблему із посібників, словників, довідників, інтернет-джерел.

Колекція цифрових та друкованих ресурсів

Під час проведення уроків української мови та літератури й підготовки учнів до ЗНО/НМТ вчитель використовує такі навчально-методичні посібники та онлайн-ресурси:

Використання дистанційних форм навчання

Під час дистанційного навчання надає перевагу таким програмам: «Мееt» (для відеоконференцій), «Classroom».

Вивчення досвіду роботи

Досвід роботи педагога з методичної проблеми «Формування світогляду учнів на основі моральних цінностей у процесі вивчення української мови та літератури» досліджено адміністрацією та шкільним методичним об’єднанням під час атестації Притули А. Л., 2023.

Професійні досягнення

Аліна Леонідівна була учасником та переможцем всеукраїнського конкурсу «Учитель року» (шкільний та районний етапи, 2012).

200 балів

Підтвердженням систематичної роботи вчителя є: учениця 11 класу Карась Єлизавета, яка у 2023 році одержала максимальну кількість балів. Також Чала Ліза у 2022 році за результатами НМТ з української мови одержала 200 балів.