ІНСТРУМЕНТИ дистанційного навчання

Онлайн-дошка (стіна)

Це мультимедійний ресурс для створення, спільного редагування та зберігання інформації. 

Перші інтерактивні (електронні, віртуальні або онлайн) дошки з’явилися в 2006–2007 роках.

Сьогодні час справжнього розквіту їх використання педагогами.

Padlet – це віртуальна дошка, на якій можна розміщувати текстові нотатки, зображення, фотографії (у тому числі з веб-камери пристрою), файли і посилання на зовнішні ресурси. Ви можете переміщувати картки-елементи на дошці, додавати коментарі під окремими картками та працювати з дошкою разом з іншими. Коли дошка готова, Ви можете поділитися нею в соцмережах, вбудувати її в сайт, експортувати в різних форматах, роздрукувати і навіть створити для неї QR-код. 

Miro — це безмежне віртуальне полотно, яке можна масштабувати; ідсилене інструментами для творчих мозкових штурмів і командної роботи. 

Дозволяє користувачам  демонструвати свої ідеї, працювати одночасно або в зручний для кожного час. 

 А ще - це набір шаблонів, які допомагають структурувати і організувати планування або мозковий штурм. Тут можна проводити онлайн-уроки, створювати план роботи або закріплювати завдання, які потрібно виконати. Передбачена можливість запрошувати учасників через посиланням та по електронній пошті. 

Flinga — це онлайн-дошка, яка особливо добре підходить для таких заходів, як накопичення спільних знань і сприяння активній участі студентів під час навчання. 

Flinga працює у браузері, тож її можна використовувати на комп’ютері, планшеті чи мобільному телефоні, якщо ви підключені до Інтернету.

IDroo – інтерактивна онлайн-дошка з повним набором інструментів для введення математичних формул і малювання. Можна писати від руки, малювати лінії, криві Без’є, прямокутник, еліпс. Також присутня можливість друкувати текст, змінюючи його колір або шрифт.

Щоб запросити учасника сесії, потрібно лише відправити йому посилання-запрошення. Одночасно на дошці можуть працювати кілька користувачів. В платних версіях є можливість додавати документи і зображення, змінювати фон дошки. Розміри дошок нескінченні. Створені дошки можна зберегти в PDF-файл або зображення.

Classroomscreen — сервіс, який допоможе зробити будь-яке заняття незабутнім завдяки зручному інтерфейсу та неабияким можливостям у межах візуалізації різних тем.

Таймер, годинник, секундомір, календар, магічні кубики, можливість набору тексту та створення зображень, рефлексія, рівень шуму та світлофор, qr-код та випадкове ім’я – ці та інші інструменти можуть зробити заняття більш цікавим.

Conceptboard — дошка, за допомогою якої можна вести різні проєкти, як навчальні, так і соціальні. Користувачі можуть вводити зображення і файли безпосередньо на дошку, де інші можуть малювати, писати, прикріплювати замітки і «візуально співпрацювати». Спільна робота в реальному часі означає автоматичну синхронізацію, вбудований чат для швидкого спілкування і навіть управління проектами з призначеннями завдань і оповіщенням по електронній пошті в додатку. Контент можна захищати від змін за допомогою режиму «тільки для читання».

Whiteboard Fox — онлайн-дошка, проста в налаштуванні і використанні, стає відразу ж доступна по посиланню на сайті. Вона схожа на листок із зошита з математики в клітинку, що допомагає рівно писати і малювати. Все дуже просто, а функції тільки основні – малювання, стирання, навігація і скасування намальованого. Підтримуються текст і вставка зображень, а кнопка «копіювати все» дозволяє легко захопити все на сторінці і скопіювати її в буфер обміну. Не дуже широкий функціонал, зате малюнок виходить природним і точним. Всі зміни учасники бачать в реальному часі. 

Linoit — це віртуальна дошка оголошень, яка пропонує різноманітні шаблони та дозволяє публікувати нотатки, відео та документи. Чудово підходить для створення нотаток та інструкцій для виконання завдань і для проведення рефлексії. Можна організувати творчі види робіт: розподіли, об'єднай, напиши своє враження тощо.

Canva — платформа графічного дизайну, що дозволяє користувачам створювати графіку, презентації, афіші та інший візуальний контент для соціальних мереж. Доступна як вебверсія, так і мобільна. Сервіс пропонує великий банк зображень, шрифтів, шаблонів та ілюстрацій. 

LearningApps.org є сервісом для підтримки процесів навчання та викладання за допомогою невеликих інтерактивних модулів. Ці модулі можуть використовуватись безпосередньо як навчальні ресурси або для самостійної роботи. 

Classtime   це онлайн-сервіс, що дозволяє проводити тестування у реальному часі та одночасно аналізувати активність і успішність учнів. Для створення онлайн-тестів знадобиться декілька хвилин. Студенти можуть працювати самостійно або в команді, вирішуючи ігрові ситуації чи командні місії. 

Kahoot! сервіс, призначений для ігрової форми навчання. Він дозволяє перевіряти розуміння навчального матеріалу, проводити дискусії, голосування та анкетування. 

Trello сервіс для роботи над спільним навчальним проєктом. Широкий функціонал дозволяє всім учасникам брати активну участь та відповідати за окремий етап роботи. В реальному часі можна відстежувати виконання кожної частини проєкту. 

Survio сервіс  для створення анкетування чи опитування групи осіб. Результати можна представити у вигляді діаграм чи графіків.

Online Test Pad платформа, на якій  можна створювати інтерактивні завдання у вигляді тестів, логічних ігор, кросвордів, квестів тощо.