ЦИКЛОВІ  КОМІСІЇ  КОЛЕДЖУ

ЦИКЛОВА КОМІСІЯ – 

структурний навчально-методичний підрозділ, що проводить виховну, навчальну та методичну роботу з однієї або кількох споріднених навчальних дисциплін. 

 У коледжі діють:

- циклова комісія соціально-гуманітарних, психолого-педагогічних дисциплін та загальноосвітньої підготовки;

- циклова комісія професійної освіти.

ЗМІСТ РОБОТИ ЦИКЛОВОЇ КОМІСІЇ

Зміст роботи циклової комісії визначається з урахуванням конкретних завдань та проблем, які стоять перед коледжем, здійснюється за такими напрямами: 

1. Розгляд та обговорення плану роботи комісії, індивідуальних робочих планів викладачів та майстрів виробничого навчання, планів роботи навчальних кабінетів (лабораторій), навчально-виробничих майстерень, предметних гуртків тощо. 

2. Забезпечення виконання навчальних планів і робочих програм навчальних дисциплін (предметів), розроблених на підставі галузевих стандартів освіти. 

3. Розробка, обговорення і затвердження комплексів навчально-методичного забезпечення дисциплін (предметів). 

4. Своєчасне внесення змін і доповнень до робочих навчальних програм дисциплін, робочих навчальних програм предметів. 

5. Розробка та впровадження в освітній процес заходів, спрямованих на забезпечення якісної підготовки фахівців за різними формами навчання і чіткої організації освітнього процесу. 

6. Розробка методик викладання навчальних дисциплін, проведення лекційних, практичних, лабораторних, семінарських занять, навчальної та виробничої практики, виконання курсових робіт. 

7. Внесення доповнень та змін до змісту і об’єму діючих програм спеціального циклу у зв’язку зі специфікою сучасного виробництва, запровадженням нової техніки та технологій, передового досвіду роботи. 

8. Розробка і впровадження заходів з питань удосконалення практичної підготовки здобувачів освіти. 

9. Розробка, обговорення і погодження методик застосування комп'ютерних та інноваційних технологій в освітньому процесі. 

10. Розгляд та обговорення підготовлених підручників, навчальних посібників, навчально-методичної літератури, навчальних програм дисциплін, методичних розробок, складання на них відгуків, рецензій. 

11. Підготовка, розгляд і обговорення екзаменаційних матеріалів для проведення вступних випробувань, семестрових екзаменів і державної атестації здобувачів освіти, тематики, методичного забезпечення, змісту та обсягу курсових робіт та іншої методичної документації для діагностики якості знань здобувачів освіти та випускників. 

12. Організація та розробка методичного забезпечення самостійної та індивідуальної роботи здобувачів освіти. 

13. Вивчення, узагальнення та поширення перспективного та передового педагогічного досвіду, надання допомоги викладачам-початківцям в оволодінні педагогічною майстерністю. 

14. Проведення педагогічних експериментів з питань педагогіки та методики викладання, практичного навчання здобувачів освіти. 

15. Контроль та аналіз знань і умінь здобувачів освіти, визначення єдиних критеріїв їх оцінювання. 

16. Визначення рівня освітньої та професійної підготовки випускників за результатами державної атестації. 

17. Керівництво дослідницькою та технічною творчістю здобувачів освіти. 

18. Організація та проведення олімпіад, вікторин, конкурсів, виставок творчих робіт здобувачів освіти тощо. 

19. Організація індивідуальної роботи з обдарованими здобувачами освіти, створення умов для їх професійного та суспільного самовизначення. 

20. Проведення профорієнтаційної роботи. 

21. Сприяння працевлаштуванню випускників та здійснення зв'язку з ними. 

22. Організація підвищення кваліфікації викладачів; встановлення зв'язків з відповідними кафедрами закладів вищої освіти. 

23. Участь викладачів у всеукраїнських та регіональних конкурсах професійної педагогічної майстерності.