Цікаві факти про художників

Цікаві факти про художників

Художники - особистості не пересічні. Їх спосіб життя, звички і навіть фобії - викликають не менший інтерес, ніж створені ними роботи. Існує багато цікавих фактів про незвичайне життя Великих художників.

Леонардо да Вінчі

Леонардо да Вінчі був принциповим вегетаріанцем, причому не вживав не тільки м'ясо, а й молочні продукти, тому вважав процес доїння корів крадіжкою молока у нещасних тварин. Руки Леонардо були розвинені однаково добре, тобто художник був амбідекстром. Говорили, що він міг писати два різних тексту одновременно.Тем не менше, сам Леонардо вважав за краще вести записи по черзі, причому робив це лівою рукою. Саме тому більшість його праць написано справа наліво, і читати їх слід за допомогою дзеркала. Да Вінчі чудово вмів грати на лірі, і цей його талант був відомий всім. Навіть у документах міланського суду професія Леонардо позначена як музикант, а не як художник, скульптор чи вчений. Леонардо да Винчи отказывал себе в мясе и не пил коровьего молока, потому что считал это не гуманным по отношению к животным. Как известно, самой популярной работой Леонардо есть его «Мона Лиза», секрет улыбки которой пытаются разгадать уже не одно столетие. Интересно то, что губы Мона Лизы художник рисовал целых 12 лет.

Пабло Пікассо

Коли Пабло Пікассо тільки-тільки перебрався до Парижа, йому катастрофічно не вистачало грошей. Доходило до того, що йому нема на що було купити дрова, і художник топив піч власними картинами.Ну і останній цікавий факт, на цей раз про Пікассо. Справа в тому, що куріння врятувало Пікассо життя в самому прямому сенсі. Акушерка порахувала, що дитина народилася мертвою, і залишила його на столі, але курив сигарету дядько навіщо пустив дим йому в обличчя, від чого маленький Пабло заплакав.

Вінсент Ван Гог

Вінсент Ван Гог був «постійним клієнтом» психіатричних клінік, в яких лікувався від цілого букета захворювань, починаючи шизофренію і закінчуючи маніакально-депресивним психозом. Багато його картин написані саме у психлікарнях. Зокрема, знаменитий твір «Зоряна ніч» було створено в лікарні містечка Сан-Ремі в 1889 році. А ще у Ван Гога була феноменально занижена самооцінка: він вважав себе бездарністю, тому за весь час зумів продати лише одне полотно - «Червоні виноградники в Арле». Причому купив картину його ж брат, який володів невеликою художньою галереєю. Знав би художник, якими популярними стануть його творіння через пару десятиліть і скільки вони будуть коштувати!


Анрі Матісс

Анрі Матісс страждав численними фобіями, причому панічний страх міг виникнути раптово і залишитися з художником назавжди. У якийсь момент Матісс почав боятися сліпоти, хоча ніяких проблем із зором у нього не було. Він навіть освоїв гру на скрипці, щоб зуміти заробити собі на прожиток музикою, якщо позбудеться зору.


Огюст Ренуар


Огюст Ренуар любив живопис і присвячував цьому заняттю дуже багато часу. Не дивно, що за 60 років своєї творчості він встиг створити приблизно 6000 шедеврів. Коли в старості художник захворів артритом, він уже не міг нормально рухати кистями рук - дуже боліли суглоби. Щоб хоч якось зберегти руки, Ренуар писав картини пензликом, прив'язаною до рукава. Одного разу Матісс, який був його близьким другом, запитав: «Огюст, чому ти не кинеш живопис, тобі ж дуже боляче?» «Друже, біль пройде, а краса залишиться навічно», - відповів йому Ренуар.

Клод Моне

Клод Моне виграв 100 тис. Франків у лотереї, що дозволило йому кинути роботу посильного і зайнятися живописом.

Ілля Рєпін

А ось Ілля Рєпін надихався для своєї картини "Іван Грозний і син його Іван" трохи інакше. Спочатку його на створення картини спонукала смерть імператора Олександра II від рук терористів, а трохи пізніше він відвідав концерт Миколи Римського-Корсакова, де був неймовірно вражений симфонічна сюїта «Антар». Але остаточно зважився він створити свій шедевра, відвідавши кориду.

Сальвадор Далі


Сальвадор Далі написав свою знамениту картину «Сталість пам'яті», надихнувшись теорією відносності Ейнштейна. Однак на сам образ змінюють форму годин художника наштовхнув шматок сиру «камамбер», який розплавився на спекотному серпневому сонці.Приїхавши в Нью-Йорк в 1934 році, в якості аксесуару він носив в руках батон хліба довжиною 2 метри, а відвідуючи виставку сюрреалістичного творчості в Лондоні одягнувся в костюм водолаза.Сальвадор Далі часто вдавався до сну з ключем у руці. Сидячи на стільці, він засинав із затиснутим між пальцями важким ключем. Поступово хватка слабшала, ключ падав і бився об лежачу на підлозі тарілку. Виникли під час дрімоти думки могли бути новими ідеями або рішеннями складних проблем.

Великий художник за життя заповів поховати його так, щоб по могилі могли ходити люди, тому його тіло замурували в стіні музею Далі в м Фігерас. У цій кімнаті заборонено фотографувати зі спалахом. Логотип «Чупа-Чупса» намалював Сальвадор Далі. У трохи зміненому вигляді він зберігся до наших днів.

Іван Айвазовський

Вільним творцем Айвазовський ніколи не був - він перебував на службі у держави і був художником Головного морського штабу. Тоді, коли не було телебачення і фотоапаратів, живописці єдині могли передати картину того, що відбувається. Тому Головний морський штаб посилав Івана Костянтиновича «на завдання»: за замовленням керівництва художник оперативно малював батальні сцени з місць боїв, вкладаючи в них патріотичний дух і віру в силу російського флоту, просуваючи таким чином офіційну ідеологію. За часів Кримської війни Айвазовському не завжди вдавалося бути присутнім на місцях боїв, але він ретельно збирав розповіді очевидців і відновлював картину того, що відбувається. Айвазовський був вражаюче працездатний: написав близько 6000 полотен і вважав, що вміння писати по пам'яті відрізняє справжнього художника від несправжнього.

Уолт Дісней

А всім відомий Уолт Дісней свої перші гонорари за мультфільми отримував у вигляді безкоштовної стрижки.







Єдвард Мунк

У своєму мистецтві я спробував пояснити собі життя і її сенс, я також спробував допомогти іншим роз'яснити своє життя. Його картина «Крик» - це найдорожчий витвір мистецтва, продане на відкритому аукціоні. Він був одержимий роботою, і сам про це говорив так: «Писати для мене - це хвороба і сп'яніння. Хвороба, від якої я не хочу звільнитися, і сп'яніння, в якому хочу перебувати».


Байки про художників

Огюст Ренуар про нього говорив:

- Густав Моро - нікудишній художник! Він не вміє навіть толком намалювати ногу. Але чим він всіх бере, і особливо євреїв-лихварів: золотом. Так-так, він втискує в свої картини так багато золота, що ніхто не може встояти!

***

Одного разу якийсь початківець художник поскаржився відомому польському історичному живописцю, Яну Матейко (1838-1893):

- Я пишу зазвичай картину за два-три дні, але потім чекати, поки її хтось собі купить, припадає аж по два роки!

- Вам зовсім не треба чекати так довго, - зауважив майстер. - Ви краще пишіть картину два роки, і вона тоді буде продаватися за два-три дні!

***

Німецький художник Макс Ліберман (1847- 1935) хотів написати портрет одного професора, світила медицини.

- Я дуже зайнятий, - відповідав медик на прохання художника Макса Лібермана, - мені ніколи позувати. Я можу обіцяти вам тільки два сеанси. Зрештою, я завжди встигаю поставити діагноз за два візити до хворого!

- Звичайно, - погодився художник. - Але ж сліди ваших огріхів скоро опиняються під землею, а мої - залишаються у всіх на очах на довгі роки!

Біографічні анекдоти

Німецький художник Лукас Кранах Старший (1472-1553) прославився своїми портретами. Одного разу йому замовили писати Шейрля, ректора Виттенбергского університету. Портрет так сподобався самому Кранаха, що він гордовито написав на звороті полотна: «Подорожній, якщо тобі знаком Шейрль, скажи, хто більше Шейрль, він сам або цей його портрет?»

***

Німецький художник Вільгельм Лейбль (1844-1900) походив з бідної сім'ї пастуха. Йому й самому в юності доводилося ходити за стадом.

- Це правда, що ви в молодості пасли овець? - Запитав його якось один малоприємний пан.

-Правда.

- Так ... напевно, неприємне було заняття?

- Як вам сказати? До вівцям іноді пролізали барани. Так от, з тих пір я можу зауважити барана з дуже далекої відстані!

***

Якось у Римі Тальянський художнику Андреа Мантенья (1431-1506) сталося виконувати замовлення самого Папи Римського. Це було відразу кілька живописних полотен, серед інших - одна, що зображає Чесноти. Так як святий отець нічого не платив, а Мантенья вже дуже потребував, то він написав Скромність і закликав Папу подивитися, сподіваючись його цим пройняти. Святий отець оглянув полотно, схвалив, але порадив до Скромності домалювати ще й Терпіння, щоб склалася таким чином хороша компанія. Андреа Мантенья так і зробив, а коли вся робота була закінчена, Папа нагородив його вельми щедро.

***

Одного разу якимсь замовникам здалося, що великий художник Тіціан (1476/77 або 1489 / 90- 1576) запросив занадто багато за свою роботу. Художник на це нічого не сказав, а лише підійшов до полотна і вивів на ньому замість звичайного faciebam (з лат. «Я робив») - Titianus fecit fecit («Зробив Тіціан, сам Тіціан!»). Цього примхливим покупцям вистачило для того, щоб згадати, з ким вони мають справу. Вони перестали скупитися і виплатили всі сповна.

Французького живописця Жана-Батіста-Сімеона Шардена якось запитали, в чому таємниця його «барвистою кухні».

***

«Але хто вам сказав, що пишуть фарбами?» - Відповів Шарден. - «А чому ж?» - «Користуються фарбами, але пишуть почуттям», - такими були слова художника.

Отправить по электронной почте

Написать об этом в блоге

Опубликовать в Twitter

Опубликовать в Facebook

Поделиться в Pinterest


Леонардо да Вінчі


Пабло Пікассо


Вінсент Ван Гог

Анрі Матісс


Огюст Ренуар



Клод Моне


Ілля Рєпін


Сальвадор Далі

Іван Айвазовський

Уолт Дісней


Єдвард Мунк