Виховна робота

Діяльність класного керівника регламентується «Положенням про класного керівника навчального закладу системи загальної середньої освіти», затвердженим наказом Міністерства освіти і науки України від 6 вересня 2000 року № 434, затвердженим в Міністерстві юстиції України 26 вересня 2000 року за №659/4880 ( зі змінами). 

Ресурс: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z0659-00#Text  https://ips.ligazakon.net/document/RE12665  

Права дитини. Україна ратифікувала Конвенцію ООН про права дитини в перший же рік своєї незалежності. Ця Конвенція була ратифікована Постановою Верховної Ради України №789ХІІ (78912) від 27 лютого 1991 року та набула чинності для України 27 вересня 1991 року. 

Ресурс доступу: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/789-12#Text  

Національно-патріотичне виховання Наказом МОН України від 06.06.2022 №527 затверджено Заходи щодо реалізації Концепції національно-патріотичного виховання в системі освіти України до 2025 року. 

Ресурс доступу: https://mon.gov.ua/ua/npa/pro-deyaki-pitannya-nacionalno-patriotichnogovihovannya-v-zakladah-osviti-ukrayini-ta-viznannya-takim-sho-vtrativ-chinnistnakazu-ministerstva-osviti-i-nauki-ukrayini-vid-16062015-641  

Серед основних складових національно-патріотичного виховання в Концепції виокремлені громадянсько-патріотичне, 

духовно-моральне, 

військово-патріотичне 

та екологічне виховання. 

Метою національно-патріотичного вихованим визначено становлення самодостатнього громадянина-патріота України, гуманіста і демократа, готового до виконання громадянських і конституційних обов’язків, до успадкування духовних і культурних надбань українського народу, досягнення високої культури взаємин, формування активної громадянської позиції, утвердження національної ідентичності громадян па основі духовноморальних цінностей Українського народу, національної самобутності. 


Центр протидії дезінформації при РНБО України: https://cpd.gov.ua/category/events/ 

 Все про медіаосвіту й багато корисних ресурсів для педагогів:

 https://www.aup.com.ua/ 

 http://medialiteracy.org.ua/  

Протидія булінгу 

Відповідно до статті 15 Закону України «Про повну загальну середню освіту» від 16.01.2020 № 463-IX у закладах освіти виховний процес є невід’ємною складовою освітнього процесу і має ґрунтуватися на загальнолюдських цінностях, культурних цінностях Українського народу, цінностях громадянського (вільного демократичного) суспільства, принципах верховенства права, дотримання прав і свобод людини і громадянина тощо. 

Режим доступу: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/463-20#Text 

 Питання запобігання та виявлення випадків жорстокого поводження з дітьми регулюється Законом України «Про охорону дитинства», де статтею 10 визначено, що кожній дитині гарантується право на свободу, особисту недоторканність та захист гідності. Дисципліна і порядок у сім’ї, навчальних та інших дитячих закладах мають забезпечуватися на принципах, що ґрунтуються на взаємоповазі, справедливості та виключають приниження честі і гідності дитини http://zakon3.rada.gov.ua/laws/show/2402-14/ed20120601  

Закон України «Про освіту», зокрема стаття 53, визначає право здобувачів освіти на захист під час освітнього процесу від приниження честі та гідності, будь-яких форм насильства та експлуатації, дискримінації за будьякою ознакою, пропаганди та агітації, що завдають шкоди здоров’ю здобувача освіти. http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/2145-  

Методичні рекомендації щодо формування безпечного освітнього простору.docx
Про деякі питання організації в закладах освіти виховної роботи щодо безпеки й благополуччя дитини у 2018/2019 навчальному році.docx

Клас є дуже важливою соціальною групою для учнів. Тут вони вчаться взаємодіяти із ровесниками та вчителями, стають відповідальнішими, дотримуючись установлених правил та обов'язків. Для формування позитивного мікроклімату у класі мають діяти зрозуміли та справедливі правила, на думку учнів та вчителя. А які правила діють у вашому класі? Як учні ставляться до їх виконання?

На початку нового навчального року пропонуємо виконати разом цікаву вправу: "Права, обов'язки та правила у класі". Вправа дозволить учням разом з учителем встановити свої власні правила, які будуть діяти у класі. Наприклад: виконання активних руханок на перерві або правило зберігати тишу коли хтось говорить. Дуже важливо, щоб до виконання вправи долучились усі учні класу, адже думка кожного має значення.

Така вправа сприятиме усвідомленню учнів, що їх думка важлива, що вони мають можливість вплинути на розробку правил, які будуть діяти у їх групі.

Розмістити перелік узгоджених правил можна на видному місці у класі.

Покроково виконання вправи ви знайдете за посиланням: http://www.living-democracy.com.ua/…/…/chapter-1/exercise-2/

До уваги освітян, фахівців та фахівчинь які навчають дітей та молодь вирішенню конфліктів мирним шляхом та медіації. 

ГО "Ла Страда-Україна" за підтримки ЮНІСЕФ в партнерстві з МОН України видало Комплект освітніх програм "Вирішення конфліктів мирним шляхом. Базові навички медіації" (схвалено МОН України), за фінансової підтримки Європейського Союзу. 

Комплект включає в себе три програми: 

1. Програма гуртка «Вирішення конфліктів мирним шляхом.Базові навички медіації»

2. Програма факультативу «Вирішую конфлікти та будую мир навколо себе»

3. Програма освітнього тренінгу для здобувачів освіти «Базові навички медіатора/медіаторки служби порозуміння закладу освіти».


Програми розраховані на роботу із здобувачами освіти і закладів загальної середньої освіти, професійної (професійно-технічної) освіти, позашкільної освіти віком 11-18 років. 

Комплект_програм_Медiацiя_Ла Страда_site.pdf
Формування позитивного психологічного мікроклімату