Портфоліо

Сайт заступника директора з виховної роботи, вчителя зарубіжної літератури Нижньосироватської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів імені Бориса Грінченка Нижньосироватської сільської ради Гиренко Наталії Сергіївни

Вчитель – велика дитина, здатна дивуватися і дивувати, радіти та приносити радість іншим, навчатися та по-дружньому допомагати навчатися тим, хто поряд. Сучасний вчитель. Який він? Це вчитель, який не боїться змін і завжди готовий до розвитку. Він постійно змінюється та експериментує. Сучасний учитель повинен бути перш за все другом своїм учням, який відчуває їх проблеми й готовий прийти на допомогу, він завжди готовий до діалогу. Сучасний вчитель - це вчитель, який любить свою професію, використовує сучасні методи навчання і володіє IT технологіями. Тому я хочу бути саме таким вчителем, який не просто дає знання учням, а намагається залучити їх до творчої співпраці та співробітництва. Процес такої взаємодії можна подати за формулою: “Творчість автора + творчість учня-читача + творчість вчителя = урок як новий твір мистецтва”. Ще К. Ушинський говорив: “Учень - це не посудина, яку потрібно наповнити, а факел, який потрібно запалити”.

Головною, стратегічною лінією своєї діяльності вважаю розвиток творчих компетентностей учнів на уроках зарубіжної літератури шляхом впровадження інтерактивних форм навчання в умовах використання ІКТ, в умінні учнів вільно орієнтуватися в інформаційному середовищі та самостійно користуватися Інтернет ресурсами, які активізують діяльність учнів, сприяють формуванню творчих здібностей. Зараз я не уявляю свого уроку без використання хмарних технологій в мережі Інтернет, демонстрації ілюстрацій до будь-яких творів літератури, показу навчальних презентацій, тестування учнів, створення учнівський проектів та їх захисту, У арсеналі моєї роботи набір методів і прийомів, які розвивають інтелект учня, його творчу самостійність, формують особистість. Залучення технологій з використанням мобільних телефонів на уроках додатково заохочує учнів до вивчення предмету. Тому створюю вправи з використанням QR-коду, пазлів, хмари слів. Також використовую Google-форми, розгадуємо кросворди, анаграми . Створюю віртуальні інтерактивні дошки та плакати Padlet, Thinglink, Glogster.

Включення інноваційних технологій у традиційну систему навчання збагачує учнів, допомагає розкрити здібності, таланти; робить процес здобуття знань цікавим, захоплюючим, творчим; підвищується рівень навчальних досягнень; формуються моральні якості дитини; забезпечується психолого-емоційна комфортність, подальша соціальна адаптованість та вміння реалізувати особисті якості в індивідуальній чи колективній діяльності.

Як педагог, постійно пізнаю себе, розвиваюсь, самореалізуюсь і допомагаю учню досягти саморозвитку, самопізнання, самовдосконалення. Моє кредо:“Ніколи не зупинятися на досягнутому”. Прагнення до самовдосконаленості є важливим чинником професійного зростання вчителя. Коли вчитель не просто «відбуває урок», а розвивається як особистість, він насамперед зацікавлює учнів власне собою і своїм предметом. Бути вчителем означає бути вічним учнем – саме цей шлях приведе нас до ідеальних уроків.

Інтернет став важливою частиною нашого особистого життя і увійшов у сферу освіти в якості провідника вчительського досвіду, кращих ідей та досягнень. Педагог повинен бути активним Інтернет-користувачем, бо це вимога часу. Я не виключення. Своїм педагогічним досвідом ділюся на електронних сторінках власного Інтернет-ресурсу – веб-сайті.Ми вчимося на власному досвіді, але досвід інших людей теж часом виявляється надихаючим і корисним. Серед принципів Нової української школи Міністерство освіти і науки України декларує педагогіку партнерства, що ґрунтується на співпраці учня, вчителя та батьків. Так була створена група «Урок зарубіжної літератури» у ФБ. Мета групи: обмін досвідом, ідеями, напрацюваннями, спілкування в колі однодумців. Безліч ідей, тем, яскраві та змістовні публікації допомагають та додають у сучасний урок нове, корисне. І як адміністратор групи також ділюся своїм досвідом: роблю дописи про цікавинки зі своїх уроків, публікую зразки робіт учнів, роздаткові матеріали та ін. На даний момент група налічує близько 5800 чоловік, це і колеги, учні, батьки. Особисто для мене група «Урок зарубіжної літератури» також стала ефективною формою самоосвіти, завдяки віртуальному спілкуванню знайшла багато друзів-однодумців, отримала величезне бажання рости й розвиватися далі.

Педагогічна майстерність - це обов'язок кожного вчителя. Тільки творчий педагог може виховати творчу особистість. Це щоденна праця, це відповідальність за результат своєї праці. Це постійна потреба самовдосконалюватися, учитися. Це постійний творчий пошук.

Педагогічний процес – це успіхи і невдачі, і найвище досягнення вчителя – це бачити, як в очах вихованця спалахує іскорка думки, пізнання незнаного. Його думки, почуття, емоції втілюються у свідому діяльність, у результаті якої учень самореалізується, відбувається становлення його особистості.

Робота відбирає значну частину нашого життя, і єдиний спосіб отримати від життя задоволення – вірити, що ви робите гарну роботу. А єдиний спосіб робити щось добре – це по-справжньому любити те, чим ви займаєтеся… (Стів Джобс)


Гиренко Н.С. 2019-2020.pptx