Користь більярду

Більярдну гру вважають за одну із доступніших: вона сприяє підтримці у спортсмена правильної постави й хорошої фізичної форми. Сама гра не вимагає відмінного серця й легенів, які, навпаки, підтримуються в гравця у хорошому стані — більярд є перш за все видом фізичного гарту організму. Відтак більярд розвиває окомір, виробляє чіткість і координацію рухів, швидкість реакції, винахідливість. Сам гравець, набуваючи її навички, привчається до терпіння й холоднокровності.

Більярд — і відпочинок, і розвага: гра, вже з перших ударів кийком, знімає нервову напругу, що накопичилася, в перші її хвилини. Гравець майже повністю відволікається від повсякденних дрібниць і віддається захоплюючому змаганню. В додатку більярд врівноважує емоції й виробляє ряд якостей, необхідних людині в житті: вчить вигравати, напружуючи всю силу волі, — і долати опір суперника; одночасно вчить і програвати, не впадаючи в паніку або відчай та не втрачаючи віри в себе.

Більярд - це така гра, яка дає комплексний розвиток людини - від фізичного до морально-психологічного. За одну партію гравець проходить два-три кілометри, що відповідає рекомендаціям лікарів з підтримки фізичної форми. Гра вчить вигравати, концентрувати увагу, напружувати силу волі, врівноважувати емоції, долати опір противника, не втрачати віру в себе. Для того щоб домогтися успіхів у грі, треба розвинути логічне мислення, самоконтроль, володіння ситуацією. І дуже непогано починати навчання грі в більярд в дитинстві. Багато сучасних проблем, пов'язаних з підростаючим поколінням, можна вирішити за допомогою більярду. Дитина, яка захопилася грою в більярд, не буде безцільно проводити час, буде зайнятий активним видом спорту, який прирівнюють по інтелектуальній складовій до шахів. Дитині цей спорт допоможе у формуванні особистісної позиції, навчить приймати відповідальні і самостійні рішення.

Всім рада від докторів: бери кий і будь здоров!

На початку минулого століття відомий російський лікар академік В.М. Бехтерєв вважав більярдний спорт хорошим способом релаксації і сам особисто грав на більярді до останніх років свого життя. Висловлювання начальника лікувально-фізкультурного комплексу ЦСКА професора Віктора Малиновського (газета «Коммерсант», 13.08.1990 р): «Звук ударів більярдних куль прекрасно лікує нервову систему, в грі працюють всі групи м'язів і тренуються вольові якості людини».