Тема : Основні операції стрижки ВОЛОССЯ.

Тема : Основні операції стрижки волосся.

Операції стрижки.

Будь-яка стрижка – це сукупність певних операцій . В різних перукарських школах визначають різні їх переліки, список може бути значно коротший, але назви операцій незмінні .

1.Зведення волосся нанівець

2. Тушування ( димчастий перехід)

3. Філірування

4. Градуювання 5. Окантування 6. Стрижка на пальцях 7. 7.Стрижка машинкою 8. Майданчик 9. Шліфування .

Зведення волосся нанівець

Це плавна поступова зміна довжини волосся, від найдовшого на центральних ділянках тімені і потилиці, до найкоротшого на периферійних ділянках волосяного покриву голови, по крайовій лінії росту волосся в області скронь і шиї.

Особливості операції:

-довжина волосся по крайовій лінії наближається до нуля; .-довжина волосся постійно збільшується в напрямку до тім'яної зони.

Операцію можна виконувати будь-яким ріжучим інструментом:ü ножицями над гребінцем або без гребінця ( рухаючись від крайової лінії вверх до маківки);

ü бритвою( опускаючись від верхніх прядок вниз, розчісуючи їх під кутом 45˚, почергово по перехресних напрямках);üмашинкою (проводиться лише чорнова обробка) .

Операцію рекомендують починати збоку проділу, частіше це лівий бік голови. На практиці операцію часто виконують зістригаючи першу смужку на центрально-потиличній зоні, таким чином, орієнтуючись на цю смужку стрижуть спочатку лівий бік, потім рухаються вправо. В будь-якому разі важливо виконувати стрижку рівномірно (не збиваючись у довжині) і послідовно, не «перескакуючи» з однієї зони на іншу.

Тушування

Тушування - це отримання плавного переходу в довжині волосся від довшого до коротшого.

Ця операція аналогічна зведенню волосся нанівець, але має свої відмінності: -більш якісне виконання; -перехід може створюватись на будь-якій зоні; -мінімальна і максимальна довжини можуть бути різними. Виконують операцію ножицями над гребінцем, рідше машинкою над гребінцем.

Рух гребінця повинен бути рівномірним і плавним. Гребінець утримується між вказівним і великим пальцями лівої руки. Робота ножиць повинна бути безперервною. Полотнище ножиць, яке утримується безіменним пальцем, (верхнє) має бути нерухоме, постійно рухається лиш те полотно яке тримає великий палець (нижнє).

Найчастіше зустрічаються такі помилки в тушуванні:

ü занадто сильне місцеве відкриття шкіри, яке називається просвічуванням (через надмірне наближення інструменту до шкіри);

ü хвиля (невитримана лінія тушування через нерівномірний рух інструменту відносно шкіри);

ü драбинки - видимі лінії зрізів, не з'єднані один з одним плавною кривизною (через нерівномірну роботу ножиць).

Послідовність виконання операцій така ж як і зведення волосся нанівець (зліва направо, або з центру потилиці спочатку вліво,а потім вправо)

Димчастий перехід - є різновидом тушування .

Це ретельне тушування волосся, винятково якісне, від шиї до потиличного бугра.

В результаті створюється тонка і майстерна смуга переходу волосся що нагадує дим, який розстеляється. Зазвичай виконують у конкурсних виставочних варіантах стрижки, найчастіше «польки». Для операції потрібна добре заросла потилиця і певна якість волосся. Для якісного виконання операції використовують: гребінець з дуже тонкими зубчиками.

Оскільки димчастий перехід є різновидом тушування ,тому його часто не вважають окремою операцією. .

Філірування

Це операція прорідження волосся, створення природнього співвідношення між довгим і коротким волоссям на всьому волосяному покриві, чи на окремих ділянках.

Метою філірування може бути:

ü створення додаткового об'єму;

ü зменшення об'єму;

ü пом'якшення кінців волосся;

ü полегшення вкладання;

ü збереження форми зачіски.

Філірування волосся, одна з операцій що дозволяє виконати формоутворюючу стрижку.

Філірування виконують філірувальними, або простими ножицями; філірувальною, або небезпечною бритвою.

Залежно від мети виконання операції, вибирають наступні види філірування: -звичайне (1-3 зрізи по всій довжині прядки філірувальними ножицями, або цілеспрямоване врізання);

-прикореневе (2-4 см. від коренів, цілеспрямоване врізання); -філірування кінців (1,5-2 см. від кінців, зубці пилки) -слайсинг, або ковзаючий зріз (поступове, плавне потоншення прядки до кінців, виконане ножицями або бритвою)

Волосся однієї довжини дуже монолітне - така зачіска має дуже велику вагу. Прядки під своєю вагою витягуються і легко втрачають створену форму. А філірування не тільки полегшує зачіску, а й підкреслює текстуру волосся. Завдяки проріджуванню змодельована форма стрижки довго зберігається в незмінному вигляді.При виконанні операції враховують: густоту і якість волосся; фасон і форму стрижки. Філірування особливо рекомендоване для волосся прямого,жорсткого і густого.

Окантування Це надання зачісці остаточного контуру.

Виконується: ножицями, небезпечною бритвою, машинкою.

При виконанні окантування враховують:

ü напрямок росту волосся;

ü фасон стрижки;

ü форму крайової лінії росту волосся та інші деталі стрижки.

Головні правила окантування:

• пасмо завжди слід відчісувати перпендикулярно передбачуваній лінії окантування;

• не можна лінію окантування піднімати вище крайової лінії росту волосся.

Важливим є симетричність окантування правого і лівого боку, тому рекомендують починати з лівої скроні і за лівою вушною раковиною,тоді переходять на правий бік,де повторити форму окантування набагато простіше. Типовою помилкою є створення лінії окантування вище крайової лінії росту волосся.

Стрижка на пальцях

Це операція вкорочення волосся над пальцями, по всьому волосяному покриву, чи на його окремих ділянках. Ця операція є основною і виконується тільки ножицями. Гребінець служить лише для відділення прядок .

Починають стрижку з контрольної прядки.

Контрольна прядка – це прядка по якій задається висота і форма стрижки. Позначають КП. Залежно від фасону стрижки КП може бути рухома і нерухома. При нерухомій прядці кожна прядка в стрижці рівняється до першої КП, при рухомій кожна наступна прядка – до попередньої.

Завершальним етапом операції є уточнююча стрижка, яку виконують по вертикальних прядках, якщо стригли по горизонтальних, і навпаки.

Градуювання

Це спосіб вкорочення з внутрішнього боку долоні, з врахуванням кута відтяжки; довжини прядок з точністю до міліметра.

Відтяжка – це кут між самою прядкою і шкірою голови, в тому місці де росте прядка.

Оскільки голова має форму кулі, відтяжка прядок під певним кутом дає градуювання кінців волосся, створює плавну градуйовану лінію. Градуювання разом з філіруванням дозволяють створювати формо утворюючі стрижки. Іноді при стрижці прядку натягують не на пальцях рук, а гребінцем з дуже густими і дрібними зубчиками,який дає кращий розподіл волосся і тому більш якісний результат.

Розрізняють градуювання:

зовнішнє;

внутрішнє.

Шліфування Шліфування (полірування) – це зняття окремих волосин, що стримлять із закінченої зачіски. Це завершальна операція виконується ножицями, іноді уже на висушеному, укладеному феном волоссі.

Майданчик

Це щіткоподібна, рівна ділянка волосся на тім'яній зоні. Виконують в чоловічих стрижках. Для якісного виконання, потрібно жорстке, пряме волосся,яке встановлюють у вертикальному положенні за допомогою фіксуючого засобу.

Стрижка машинкою

Це стрижка наголо, або на певно задану висоту всього волосяного покриву, чи окремих ділянок. Саме це відрізняє операцію «стрижка машинкою» від зведення волосся нанівець, тушування, де довжина волосся змінюється. При стрижці волосся має бути чисте і сухе.

Машинка ведеться проти росту волосся в напрямку від крайової лінії росту до маківки. При цьому враховується:

· напрям росту волосся;

· наявність нерівностей на шкірі, щоб уникнути їх просвічування.

СТРУКТУРУВАННЯ ВОЛОССЯ (ПЕРСОНАЛІЗАЦІЯ СТРИЖКИ)

Структурування широко розповсюдженна технологія обробки волосся в перукарській справі. Сучасні зачіски, як правило, вимагають певного ступеню структурування.

Структурування це процес візуального зменшення густоти волосся без укорочування його довжини. Це також обробка волосся за допомогою ножиць для створення своєрідного ефектТермін «структурування» не слід плутати із структурою волосся, яка просто означає діаметр волосини.

Методи структурування використовують для:

збільшення об’єму;

зменшення зайвого об’єму;

для створення «руху» у зачісці»;

для з’єднання однієї зони з іншоюСтруктурування проводиться за допомогою ножиць або бритви.

Пойнтинг ( «зубці пилки») це спосіб стрижки, який при

необхідності дозволяє одночасно

укорочувати довжину волосся і робити

філірування кінчиків. Виконується

прямими ножицями на пасмах, відтягнутих

перпендикулярно голові. При

правильному виконанні пойнтингу

виходить зріз пасма, схожий на бахрому, «зубчастий зріз». Виділене пасмо відчісують під бажаним кутом і кінчиками ножиць врізаються в волосся наглибину 0,5-4 см. Ножиці розташовують під кутом 90° до пасма.

«Слайсінг» (ковзаючий зріз) – це метод обробки пасма ковзаючим рухом прямими ножицями (без насічок). До цього часу вважався методом філірування волосся, однак зараз цим методом може бути виконана вся стрижка. В результаті виконання даного методу стрижки виходять більш тоненькі пасма на кінцях волосся. Кут 30-60°.

Метод «Труччілі» - це техніка стрижки, при якій волосся закручують у джгути і по скрученому волоссі виконується «слайсінг». Це дає окремі тоненькі пасма. Може виконуватися на волоссі різної довжини. Особливо добре виконувати на кудрявому волоссі

Канальний ковзаючий зріз – цестрижка методом «слайсінг», виконується попроменевим проділам.

Кеш (авторська техніка Геніі Розен) – це техніка стрижки, яка використовується для розподілення об’єму волосся і створення фактурної зачіски. Волосяний покрив умов ділять о.г.п. на дві зони. Пасма всередині цих зон виділяють діагональними проділами, рухаючись в напрямку від крайової лінії росту волосся до маківки. Ріжучі рухи виконуються методом «слайсінг», розвертаючи кисть направляючи ножиці за ростом волосся від коренів до кінців


«Пінчінг» - це зріз великої кількості волосся, виконаний загальним захватом. Волосся виділеної зони збираються в одне пасмо і підстригають, використовуючи ножиці або бритву.





5


Окантування волосся

Будь-яка стрижка включає такий важливий елемент, як окантовка. Вона відповідає за плавну або «рвану» форму зачіски – все залежить від виду. Окантування волосся вважається одночасно і лінією силуету і методом коригування цієї лінії. Важливість окантовки волосся неможливо переоцінити — вона допомагає усунути огріхи і недоліки, набуті під час стрижки. Проводити коректування контуру на сухих і на вологих волоссях. Важливо, щоб окантовка здійснювалася акуратно, тому фахівець повинен мати тренований окомір. Часто її роблять на завершальній фазі стрижки, але існують зачіски, в яких окантовка проводиться на самому початку — це класичне каре, каре градуйоване.

Як зробити окантовку волосся

Її можна виконувати в кілька прийомів. Під час моделювання прийнято відокремлювати коригування силуету довгого, короткого і середнього волосся. Окантовка вкорочених пасм робиться зазвичай за допомогою прямих ножиць або машинки. Іноді застосовують небезпечну бритву.

  • Коригуючи силует, радять часто розчісувати волосся, щоб виявити не підстрижені волоски. Вони все одно з часом з’являться на поверхні і зруйнують загальний силует зачіски. Такого роду волоски підрізають кінцями звичайних ножиць.
  • Зробити окантовку спеціальною машинкою набагато зручніше, швидше і простіше, але потрібен відповідний навик. Треба бути обережним і уважним, щоб не зіпсувати зачіску, зрізавши пасма. Щоб запобігти цьому, волосся потрібно розчісувати лише під прямим кутом у напрямку до лінії окантовки.
  • Щоб прибрати непотрібну довжину або підрізати пасма за контуром зачіски в області шиї, застосовують небезпечну бритву.

Окантування волосся ззаду на потилиці

Для окантовки потилична частина – це проблемна зона. Вона, на відміну від інших зон, володіє недоліками: вихорами, низькою або високою лінією росту волосся, верхівкою нестандартної форми, різним напрямком зростання сусідніх пасом і т. д.


В даній області, волосся виростає індивідуально, з цієї причини, варто враховувати такі особливості при виборі виду стрижки, і також при виконанні окантовки.

Види окантування волосся на потилиці

Окантування волосся

Окантовка на потилиці буває різна:

  • овальна,
  • прямокутна,
  • трапецієвидна,
  • кутова або трикутна,
  • з довгими пасмами і локонами.

Перші Три різновиди найбільш поширені, в більшості випадків в стрижках класичних. Сьогодні молодь віддає перевагу найбільш оригінальним формам окантовки — типу довгого пасма.

За допомогою різних версій окантовки реально змінити повністю будь-яку модель стрижки. Наприклад: класичне каре, зроблене з окантовкою асиметричною, «драбинкою» або ж довгими, укороченими передніми і задніми прядками, виглядає елегантно і незвично.


Якщо потилична частина володіє красивою формою і волосся ростуть правильно, то слід підкреслити це легким коригуванням. Коли присутні потиличні вади, то треба попрацювати. Необхідно спочатку намітити природне звичайне положення прядок. Волосся потрібно акуратно розчесати, трохи збити пасма руками. І тоді всі мінуси виявляться і тоді легше визначити потрібний вид окантовки волосся.

Окантування волосся

Окантування волосся на скронях

Залежно від різновиду стрижки, окантування на скронях може виконуватися по-різному. Зачіски класичні часто володіють прямим або кутовим контуром скронь. Окантовка типу подовженою прядки, яка спрямована на вилицю, виглядає елегантно, а кут прямий — досить суворо.

Окантування волосся

Часто на скронях потрібно додатковий об’єм. Тоді можна просто зробити філіровку і прядки стануть пишними. Окантування на скронях може бути і декоративне.

Окантовка на чілці

Стиль тут може бути будь-який: класичний або більш екстравагантний. Перед початком стрижки, слід намітити довжину, товщину і ширину чілки.


Варіантів форми існує безліч:

  • коса
  • пряма
  • трикутна
  • фігурниа

Різновид волосся також відіграє важливу роль.

Для кучерявого і рідкісного волосся буде доречна рівна чілка.

  • При стрижці, прядки треба відокремити.
  • Перша підстрижена пасмо буде контролювати інші.
  • Другу слід підняти і зрізати прямо.
  • Після здійснення всієї стрижки, треба розчесати волосся і уважно перевірити.
  • Наявні нерівності можна виправити окантовкою і здійснити філіровку.

Домашне завдання: опрацювати , законспектувати у зошитах конспект уроку. ВІДПОВІДЬ ВІДПРАВИТИ ЕЛК.ПОШТУта інструктивни карти .