Mikidula

vaša

poskytujúca pomoc, podpora a poradenstvo ženám a ich rodinám počas významnej etapy v živote a tou je neodmysliteľne aj tehotenstvo, pôrod, dojčenie, materstvo a šestonedelie.

"K porodu si každá žena se sebou přináší celou svou minulost, všechna zaslechnutá vyprávění o porodech, zkušenosti z vlastního narození, předchozího porodu, podobně jako zážitky z raného dětství…..ale také strach o zdraví a bezpečnost dítěte a sebe sama.....

Ačkoliv dula nemůže vyřešit problémy…může začít svou práci tím,že bude plně přítomna ,…. dělat to, o co si daná situace řekne,… bude tišit…obavy a utvrdí rodičku v tom, že má na zvládnutí porodu dostatek síly, že ji neopustí a bude s ní pracovat na zmírnění bolesti.“

John Kennell, Klaus Marshall

Volám sa Michaela Chlebanová a som matka 4. detí ( vek: 23, 20, 17, 15r.)


-dula od roku 2010 (abs. OZ Slovenské duly).

-laktačná poradkyňa od roku 2008 (abs. kurzu OZ Mamila)

-poradkyňa v nosení od roku 2016 (abs. Kurzu OZ Mamila)

-poradkyňa pri spracovaní placenty od roku 2018 (abs. z.s.NAZEP v ČR)

-využívam pri práci aromaterapiu,homeopatiu (kurz u Irena Pena Strohlein SAKHom.), rebozo techniku=masáže šatkou nielen tehotných, či rodiacich bezkontaktne, ale aj sprevádzam ženy ceremóniu cerradu=zaviňovanie kostí (kurz absolvovaný u Michaely Kalusovej v r.2018)

- ponúkam tiež craniosacrálnu terapiu (kurz s Katarínou Kotkovou 2020)

- hennovanie nielen v rámci rituálu pred pôrodom ...


Stretnutia so mnou prinášajú poznatky nielen nadobudnuté praxou, ale aj samoštúdiom, neustálymi školeniami a absolvovaním rôznych kurzov či konferencií. Zopár z nich:

- kurz psychomotorického vývinu dieťaťa 31.01.-01.02. 2009 u Baby fit studio, Bratislava.

- zázrak zrodenia s Taťánou Horkou Bratislava-Záhorská Bystrica dňa 1.apríla 2011.

- pevné objatie už pred narodením s Jiřinou Prekopovou Bratislava-Záhorská Bystrica 9.-10.júna 2010.

- Šestonedelie - zabudnuté obdobie života ženy medzinárodná konferencia venovaná problematike šestonedelia, hlavný hosť: Elisabeth Geisel, autorka knihy Slzy po pôrode. Poprad, 5. - 6. jún 2009.

- aktívní rodičovství verejná konferencia Brno 15.10.2011.

- Celoslovenská konferencia o pôrodoch "Čo ženy chcú?" 28. mája 2011.

- 2-dňový kurz pokročilého poradenstva pri dojčení 19. - 20. 2. 2011.

....a oveľa viac...


Referencie v rámci poskytovania služieb duly nájdete aj tu = Odozva na moje služby

kúsok o mne tiež i tu:

ako som sa dulou stala

môj prvý pôrod

kúsok o mne pri rozhovore

Okrem osobných stretnutí dohodnutých vopred, viac infa a aktivít klik na: Kontakt


Na ukážku druhorodené dieťatko čerstvo po vaginálnom pôrode (prvé prisatie), pričom prvorodené bolo sekciou dva roky pred týmto novým súrodencom :-)

Kúsok z propagácie:

Často od žien počujem či ich nechajú v pôrodnici "vytrápiť" pri väčšom dieťati, alebo problém s "úzkou panvou" - tu je príklad mamičky, ktorá aj svoje druhorodené dieťatko porodila vaginálne o váhe 4,8 kg (prvé 4,6 kg rovnako tak) a ako si iste môžete všimnúť nie je jej telíčko nejak robustné - proste telo to vie zvládnuť, najdôležitejšie je to mať spracované aj v hlave (sama som necítila rozdiel v náročnosti pri tlačení u 4kg dieťaťa a 3,2kg). Ani táto mamička netvrdí, že je to "med lízať" - no zvládla to, bez veľkej újmy :-).

Aj takto kontakt rodič dieťa prakticky pomáha: