Модель методичної роботи

Модель методичної роботи у ДНЗ "Олевський професійний ліцей"

Методична робота у ДНЗ «Олевський професійний ліцей» здійснюється згідно з Конституцією України, Законами України „Про освіту”, „Про професійно-технічну освіту”, Положенням про методичну роботу в професійно-технічному навчальному закладі, Статутом ДНЗ «Олевський професійний ліцей».

Науково-методична проблема, над якою працює педагогічний колектив навчального закладу,   – «Мотиваційний компонент організації навчальної діяльності для успішної соціалізації особистості здобувача освіти в умовах компетентнісної освіти»

Шляхами реалізації цієї проблеми є:

- здійснення теоретичного аналізу проблеми мотивації та соціалізації здобувачів освіти;

- розкриття місця мотивації та соціалізації в умовах впровадження нових освітніх програм та стандартів;

- визначення та врахування в освітньому процесі пріоритетних зацікавленостей та інтересів здобувачів освіти;

- впровадження сучасних технологій, методів та прийомів навчання і виховання, що впливають на мотиваційну сферу здобувачів освіти;

- створення умов до підвищення професійної компетентності та реалізації творчого потенціалу педагогів;

- поширення за межами закладу освіти кращого досвіду з даної теми, створеного у колективах.

Методичний кабінет є центром методичної роботи ліцею, де зосереджуються інформаційні, навчально-методичні, нормативні документи, матеріали кращого досвіду педагогічних працівників, зразки плануючої та звітної документації, дидактичних, наочних матеріалів.

Методичний кабінет ліцею реалізує такі завдання:

·         кадрове та науково-методичне забезпечення навчально-виховного процесу;

• створення організаційних умов для безперервного вдосконалення фахової освіти і кваліфікації педагогічних працівників;

• проведення системи методичних заходів, спрямованих на розвиток творчих можливостей педагогів, виявлення перспективного педагогічного досвіду та участь у його вивченні, узагальненні та впровадженні.

• впровадження, апробація, ДСПТО, розробка та впровадження  нових навчальних програм, розробка навчальних та методичних посібників, робочих зошитів, тощо;

• вивчення та впровадження в навчально-виробничий та навчально-виховний процес новітні педагогічні та виробничі технології.

У методичному кабінеті:

·         створені умови для підготовки педагогічних працівників до навчальних занять і позаурочних заходів;

• проводиться індивідуальна робота з педагогічними працівниками;

• надається допомога з самоосвіти, експериментально – дослідницькій діяльності;

• здійснюється узагальнення, пропагування та поширення кращого педагогічного досвіду;

• проводиться інформаційне  забезпечення педпрацівників з проблем професійної освіти, педагогіки, психології, систематизація методичної інформації;

• проводяться виставки по забезпеченню педпрацівників необхідною інформацією;

• здійснюється видавнича діяльність по узагальненню кращого педагогічного досвіду;

• проводяться представницькі педагогічні заходи: методичні конференції, семінари, педагогічні читання, майстер-класи, всеукраїнські та обласні методичні заходи тощо.

У методичному кабінеті створено інформаційне забезпечення для уможливлення переходу навчального закладу до роботи в інноваційному режимі (поповнення науково-методичною літературою, передплата педагогічних та професійних періодичних видань, 2  комп’ютери з підключенням до мережі Інтернет; принтер, сканер, телевізор, відеотека, педагогічні програмні засоби навчання, мультимедійний проектор.

Оснащення та оформлення методичного кабінету створює всі умови для ефективної підготовки педагогів до уроків та позаурочних заходів, для здійснення самоосвітньої діяльності. В методичному кабінеті впорядковані та систематизовані матеріали.