Zondag 05 april MBC26 C6 - B6 Geel / Herentals
Zondag 05 april MBC26 C6 - B6 Geel / Herentals
Zondag 5 april , 8u30 u. De peiling belooft grootse dingen tijdens deze Paaszondag .16 renners klaar om de strijd aan te gaan . Maar… de weergoden boven Hulsen dachten daar anders over en gaven nog snel een gratis douche 30 min voor het vertrek . Resultaat : afzeggingen vielen binnen sneller dan regen op een dakraam. 🌧️ Vermoedelijk veilig binnen , in trainingspak , met een koffie en een excuus klaar . 😄
Om 9u stond er uiteindelijk toch een select clubje paraat aan ’t Cafeeke . Vijf helden — Erik, Paul, Guy, Roger en Myriam — blik op oneindig , benen licht gespannen en dezelfde gedachte: “We zijn hier nu toch… we zullen dan maar rijden zeker.”
En jawel hoor… terwijl de thuisblijvers waarschijnlijk hun regenradar bleven checken met een tas koffie in de hand , reden onze vijf dapperen droog door het landschap richting Herentals . Geen drup regen gezien ! Wel een stevig briesje , maar hé — dat hoort bij het vak. 💨want volledig cadeau geven doen ze het ook niet. 💨
Richting Herentals werd het een schoon ritje , met hier en daar wat gevloek op de wind , maar vooral plezier . En zoals het hoort : op de terugweg… wind in ’t gat ! Plots waren het precies allemaal profs . Gemiddelde snelheid omhoog , moraal nog hoger. 🚴♂️
Gratis duwtje in de rug , altijd mooi meegenomen. 😄
Aan de aankomst werd het belangrijkste onderdeel van de rit afgewerkt : het nakeuvelen . Met zicht op de Ronde van Vlaanderen , een bord vol gekookte eieren en een zoutpotje dat overuren draaide . 🥚 Wielertoerisme op zijn best.
Conclusie van de dag : de afwezigen hadden ongelijk . Maar ja… achteraf is het altijd makkelijk praten . 😉
Volgende week nieuwe kansen — hopelijk met zon , minder twijfelaars en minstens evenveel verhalen .
Zondag 29 maart MBC26 C5 - B5 Larum / Kasterlee
Zondagochtend , zonnetje van de partij , maar de thermometer had duidelijk geen goesting : 2°C bbrrrrr . En alsof dat nog niet genoeg was, hadden we ook nog eens een uur minder slaap door dat gedoe met de zomertijd . Kleine oogjes , grote plannen… dat belooft.
Toch mochten we een bijzondere comeback vieren : Gert Jansen was terug van ( lang ) weggeweest na operaties . De man had letterlijk én figuurlijk het stof van zijn fiets moeten blazen . Naar verluidt zat er nog ergens een spinnenweb tussen zijn spaken . Welkom terug Gert .
De rit ging richting Larum en Kasterlee . De B-ploeg kreeg 78 km voorgeschoteld met vijf extra lusjes – kwestie van het écht plezant te maken – terwijl de C-ploeg het “ rustiger ” hield op 69 km .
Na amper 4 km plat , plat , plat . In Hulsen reed Ronny door glas en zat met een leegloper . De C-ploeg stond meteen stil . Het reparatieteam was direct paraat ( allez sommige toch ) , zoals een Formule 1-pitcrew… alleen met iets minder succes en Ronny moest zorgen voor de veiligheid maar is misschien wel 14 keer geflitst . Er kwam namelijk geen druk op de band, bleek dat Bert ( Odrada interieur ) zijn toestel op PSI stond in plaats van bar . Voor de duidelijkheid: 6 bar is 87 PSI , en ze hadden hem op 41 PSI staan , dat is zoals proberen water te koken met een kaars . Technisch correct , maar totaal nutteloos.
Na 15 minuten moest Ronny huiswaarts keren . Iemand riep nog : “Houd u warm hé , met Rita !” Waarop Ronny enthousiast antwoordde: “Ja ja ja!” – de snoeper.
Bert ( Sunlighten Kempen infrarood sauna's ) gaf het startsein aan Nancy om terug te vertrekken … alleen was hij vergeten te checken of iedereen wel mee was. Gevolg: 3 km stoempen om terug aan te sluiten. Niemand keek achterom , tot Karin plots besefte dat het precies wat rustiger was dan normaal . Merci aan Davy VL en Bert ( Odrada interieur ) om Luc en Eric terug tot bij de groep te brengen .
Ondertussen was de B-ploeg al lang verdwenen richting horizon , aan een tempo waar zelfs Strava zenuwachtig van wordt . Conclusie : die zien we pas terug in het café. Aan de Antwerpsesteenweg in Geel zijn de nieuwe detectielussen voor fietsers invoegen.👉 “Detectielus = sensor in het wegdek… tegenwoordig ook : ‘ te zwaar ? hup, direct groen!’ 🚦😂” ( eigenlijk is dat niet om te lachen hé )
Onderweg kwam het bericht dat Geert D. zijn “lijstje van thuis” had afgewerkt én dat hij ook het “ lekken ” had afgevinkt . Wat dat betekent , blijft één groot mysterie. We vermoeden iets met tuinieren of een kapotte tuinslang … maar zekerheid is er niet.
Op de helling in Kasterlee besloten Jan N. en Bert ( Sunlighten Kempen infrarood sauna's ) even hun spieren te tonen . Even stevig doortrekken… tot ze vriendelijk maar kordaat werden teruggefloten . Plots dook Mario P . op uit het niets in Lichtaart .
De dames deden ondertussen sterke kopbeurten , vingers in de neus . Letterlijk misschien niet , maar het zag er alleszins zo uit .
Bij aankomst bij Kelly ( 't Cafeeke )zaten de mannen van de B-ploeg al gezellig aan hun recuperatiedrank – en wie zat daar ook ? Jawel : Ronny V . , ondertussen volledig opgefrist en met de uitstraling van een echte ploegleider . Patrick Lefevre was er niets tegen . Ronny Lefevre was geboren , nog net geen oortje en koerswagen maar wel mooie uitstraling en hemd met persoonlijke sponsor.
De verhalen werden rijkelijk aangedikt, de mondjes gespoeld en de waarheid hier en daar licht aangepast voor dramatisch effect.
Nog een belangrijke opmerking voor het bestuur : misschien de nieuwe tenue toch maar voor 3 jaar voorzien . Vervaldatum van de rits is overschreden denken we , blijkbaar springen ze spontaan open bij iemand… Ofwel ligt het aan de rits , ofwel aan de winterkilootjes . Onderzoek loopt nog .
Conclusie: koude start , warme verhalen , en weer eentje voor in de boek , volgende week met de Paasrit is de aankomst bij Dirk en Greta in ( De Peezet ) en de sponsors werden een paar keer vernoemd in het verslag , iedereen content .
Zondag 22 maart MBC26 C4 - B4 Retie / Dessel
De Grote Zondagochtend-Expeditie
Zondagmorgen , stralend weer , 5 graden , geen zwaluw te bespeuren ( die hebben blijkbaar wél een deftige planning en kiezen hun momenten om een nest te bouwen in iemands hoofd ) .
Maar wij ? Wij beginnen met de belangrijkste taak van de dag : fietsen
“ Hoe laat is het eigenlijk ? ” stipt 9 u , oké we vertrekken !!!!!
Een klok , een wekker , … wat is dat ? Moet die juist staan ?
Na een jaar op dezelfde startplaats staat er toch nog een twijfelaar die terug richting kerk rijd om te checken of ze daar misschien een ander 9 uur hanteren . Gelukkig was Erik er , want anders was L.D. waarschijnlijk in een ander tijdperk beland . Aan het campinastrand na 15 km sloten ze bij de groep aan maar D.L. ging op zoek naar de B ploeg.
En alsof dat nog niet genoeg stress geeft : volgende week wordt het uur nog verzet . Paniekniveau 4
🚴♀️ De Opstelling : 23 helden en een brug des doods
23 fietsers klaar voor vertrek, verdeeld in:
• Groep B: voor de snellere (74 km richting Retie/Dessel)
• Groep C: voor de iets minder snelle, maar daarom niet minder (66 km)
Na 4 km… BAM 💥De beruchte lange brug langs de ring . Hier werd meteen duidelijk wie zaterdag " goed getraind ” had… of eerder : goed geoefend in Kwaremont degusteren + leve de gadgets .🍺
D.G. had spijt dat hij zaterdag niet mee was . Hij had een “ waslijstje ” gekregen voor thuis dat moest gebeuren .
Intussen probeerde iemand iets te zeggen wat hij had zien zitten in de weide .
“ Nen ooievaai… ooievaai… ooievaai…” Na drie pogingen kwam er uiteindelijk iets verstaanbaars uit , hij was gewoon een letter vergeten , de R.
Diagnose: • koude lippen ❄️ of een overdosis Kwaremont .🍺Wetenschappelijk onderzoek loopt nog .
🚽 Plasstrategieën en achtervolgingen
Alexander : nam een “persoonlijke plasstop” en verandert daarna in een raket 🚀 om de groep terug te halen en deed dit nog eens over .
Erik dacht dat kan ik ook , een halve tijdrit op de kanaaldijk en 4 km boenken . Misschien toch eens investeren in een plastuit mannen , TEMU ?
🚴♂️ Rennersklik op de fiets ?
Nancy: “Ik geraak niet in mijn klikpedaal !” Michel (zonder verpinken ) :“ Wat !!! Klikt het niet tussen ons ofwat ?”💔💔💔
Therapie werd overwogen voor vrienden.
Hulpbehoevende 60 jarige
Niemand die dit had verwacht van iemand die juist 60 is geworden , nu moeten ze ook al die reep opendoen en in haar mond stoppen , voor hetzelfde geld rijdt ze in het kanaal , 300 m verder nog steeds hulpbehoevend aan de verkeerslichten , chapeau Ruud , jij hebt het niet gemakkelijk met haar hé , de vraag is nu ; wat als ze moet ................... , misschien aanschaffen van dagluiers op termijn , we zitten met meerdere 60+ en 70 plussers.( puntje voor bestuur ) 🧷
🐷 De jacht van B op C
Groep B startte een aanval en hadden een mooie voorsprong opgebouwd met de lus in het vooruitzicht . “Dat varkentje wassen we wel eens !” dacht iemand , ze kwamen tot op 800 meter maar wisten niet dat er nog een klein lusje kwam . Resultaat: De vogel was gaan vliegen . Ze kwamen 2 minuten later binnen , top gereden mannen.
🍻 De derde helft (het belangrijkste deel) .
In de Peezet kwamen de echte prestaties boven:
• snelheid (in theorie) • hartslag (licht overdreven) • verhalen (sterk overdreven)
Er werd zelfs gefluisterd: “Da ne vent nooit verstand zal krijgen…”
De VAR (Video Alcohol Review) bij Dirk onderzoekt de beelden nog wie deze uitspraak deed .
🎂 Leeftijd en andere gevoelige onderwerpen
Iemand vroeg aan R.V. “Hoe jong zijt ge ?” Hij antwoordde met zijn leeftijd… en voegde eraan toe: “ Dat alles nog goed werkt ” , Hij gaf het antwoordt al op de volgende vraag , tis er ene met mensenkennis hé .
Tot volgende week!!!
Zondag 15 maart MBC26 C3- B3 Lommel / Wezel
Zondag 15 maart , fris maar lekker zonnig ☀️
Een zonnige koude zondag , temperatuur 2°C . Allen stonden ze weer te trappelen om hun ritje te kunnen rijden of was het om geen koude voeten te krijgen . De B-ploeg stond met 5 dappere strijders aan de start en mocht 66 km wegtrappen . De C-ploeg , met maar liefst 17 renners hadden 60 km voor de boeg . Er werden 2 nieuwe voordeuren uitgereikt de jonste dagen , Sarah 50 jaar jong en nog altijd beweert dat ze zich 30 voelt en Kristel 60 jaar jong . Een leeftijd waarop sommigen al eens overwegen om een dagluier aan te doen voor lange fietstochten… je weet maar nooit met al die schokken op onze Belgische wegen .
De rit ging deze week richting Lommel . De zon kon natuurlijk niet ontbreken op deze speciale dag en scheen vrolijk over de velden . De paarden in de weide stonden zo enthousiast te kijken dat het leek alsof ze een verjaardagslied voor onze jarigen wilden hinniken . Alles liep gesmeerd… tot plots BOEM… een doffe plof .
De band van Marc V. besloot binnen één seconde dat hij er geen zin meer in had en ging volledig plat . Heel de ploeg stond er rond gelijk een Formule 1-pitcrew van den Aldi . De grove middelen kwamen boven : bandenlichters, pomp, commentaar van de zijlijn… en natuurlijk een paar “goede raadgevers” die zelf niets deden behalve kijken .
Er werd beslist dat een groepje alvast zou doorrijden richting Lommel industrie . Daar stonden Tessa en Fonske klaar met een verrassing : cava , snoep , ballonnen en muziek voor de jarige van de dag Kristel .
Het werd meteen duidelijk dat Kristel haar nieuwe leeftijd ernstig neemt .
Die dacht: “Als ge iets doet, moet ge het goed doen ” en nam de fles cava zelf onder haar hoede , hou ze maar in de gaten de komende maanden , dat beest van de Heidehuizen .
Fonske keek ernaar en dacht waarschijnlijk in zichzelf: “Ja, ’t is goed zo.”
Ondertussen was de B-ploeg al bezig aan hun grote extra lus, terwijl de C-ploeg het bij een kleine lus hield .
Na de feestelijke stop vertrokken we allemaal samen terug richting Hulsen , met hier en daar een renner die plots een paar watt extra vond dankzij de cava🍾-aerodynamica.
Het eindstation deze week was de Peezet , waar het traditionele naborrelprogramma startte:🍻 drinken🍟 eten🗣 sterke verhalen vertellen .
Zo had iemand nog last van rondvliegende zwaluwen in zijn hoofd (blijkbaar iets van de dag voordien met slechte proteïnen of wat zou het anders kunnen zijn ).
En een ander liet weten dat hij, mocht hij vandaag opnieuw mogen kiezen wat hij zou willen worden , 100 % gynaecoloog zou zijn , geen twijfel mogelijk .
Het werd uiteindelijk nog een lange namiddag voor sommigen .
De kilometers stoppen op de fiets… maar het verhaal begint pas aan de toog .
Zondag 8 maart MBC26 C2 Leopoldsburg - Tessenderlo
Zondag 8 maart – Mist, bananen en rode lichtjes
Het was een frisse - mistige zondagochtend , zo eentje waarbij je eerst denkt : “Wie gaat hier nu vrijwillig voor buiten komen ?” Maar jawel hoor , 21 dappere fietsers stonden netjes op de parking te wachten . En nog beter : niet meer op de baan ! Safety first , en dat werd duidelijk serieus genomen . TOP !!!
Door de eerder magere opkomst van de B-rijders werd er beslist om vandaag met één grote C groep te rijden . Dat bleek achteraf een uitstekend plan .
Veiligheid
Voor de veiligheid werden Jan V. en Ward achteraan geposteerd met een rood achterlichtje . Zij zorgden ervoor dat het peloton niet alleen zichtbaar was , maar ook dat niemand ongemerkt kon ontsnappen naar huis . Jan V. en Ward deden dat voorbeeldig . Zo goed zelfs dat je zou denken dat ze stiekem een cursus “ professioneel achterlicht begeleiden ” gevolgd hebben . En vooraan deed Nancy haar job door als bellenvrouw ervoor te zorgen dat er om de 2 kilometer werd doorgeschoven .
Sterke comeback
We mochten ook Sarah opnieuw verwelkomen in ons peloton na een lange periode van inactiviteit . Maar van roest was er weinig te merken : ze reed vlotjes mee alsof ze nooit was weggeweest . Chapeau Sarah !
De rit trok door de velden richting Heppen , waar het peloton rustig op gang kwam en iedereen als een geoliede machine doorschoof … althans , dat was het plan . Want plots zagen we Roger en Ronny alweer vrolijk op kop rijden . De uitleg van Roger was simpel :“ Ze schuiven niet direct door hé , dus ja… wat moet ge dan doen ?”Tja, daar valt weinig tegenin te brengen , ze hadden gelijk ,tip !!!! misschien vriendelijk vragen om door te schuiven .
Via Tessenderlo ging het verder richting Hulsen tot op kilometer 49 , plots iets mysterieus gebeurde met nog 5 km te rijden : Jan M. toverde tijdens zijn kopbeurt een banaan 🍌 uit zijn mouw , waarschijnlijk van een aapje 🐒gekregen en plots ging het tempo omhoog . Iemand merkte meteen droog op : “Misschien moeten we allemaal een banaan eten . ”Sindsdien staat banaan officieel op de dopinglijst van de club .
De mist trok weg en dat was het signaal om in de laatste twee kilometer Jan V. naar voor te brengen zodat hij ook zijn kopbeurt kon doen . Perfect getimed , want hij passeerde net voor zijn eigen deur . Dat gaf hem duidelijk een extra boost… of misschien was het gewoon de gedachte aan een warme douche .
Zoals de traditie het wil , eindigde alles gezellig in't café , deze week was het De Peezet . Daar werd er nog wat nagekaart , karikaturen gemaakt , gelachen en natuurlijk ook wat wijsheid gedeeld . Iemand zei :“Het is niet leuk als je beeld zonder klank hebt thuis . ”Waarop Geert droog antwoordde :“Ja maar dan heb je nog altijd beeld .”😂
We werden getrakteerd op pralines van enkele vaste supporters die jarig waren , waarvoor dank . Die gele bol van vorige week stond bij vertrek richting huis weer mooi aan de hemel te schijnen ☀️
Conclusie van de dag: mist, veiligheid, bananenkracht en veel gelach. Een perfecte zondagsrit dus . Tot volgende week zondag 15 maart !!!
Zondag 1 maart MBC26 C1 - B1 Laakdal - Geel en E1 Blauwe kei
Zondag 1 maart 2026 .
De dag waarop de Meenselbikers officieel uit hun winterslaap kwamen . Sommige fietsen moesten eerst nog overtuigd worden dat ze effectief terug naar buiten moesten . De benen trouwens ook .
Eindelijk was ze daar : die grote gele bol aan de helder blauwe hemel . Volgens betrouwbare bronnen heet dat fenomeen “de zon”☀️ . Het was al zo lang geleden dat sommigen hun zonnebril eerst moesten afstoffen .
Na maanden van “ ik begin volgende week terug met trainen” en “het is toch wat te koud” , verzamelden 16 C-helden en 11 B-strijders aan ’t Cafeeke . De sfeer was goed . De benen… dat was een ander verhaal . Al was er in Hulsen lichte verkeersverwarring , blijkbaar kan je ook gewoon op een parking staan , maar dat concept moet nog wat groeien binnen de club . ( foto )
Stipt om 9u vertrokken we richting Laakdal . En alsof het afgesproken was , kregen we de eerste kilometers meteen een stevige tegenwind langs het kanaal cadeau . Ideaal moment waarop sommigen plots heel geïnteresseerd naar hun remblokjes begonnen te kijken. “Zitten ze wel goed?” De C-ploeg hield het op 50 km . De B-ploeg kreeg er nog een extra dessert bij : lusjes goed voor 5 km extra . Omdat ze het zelf zo graag willen .
🐄 Koeien met een goed geheugen
Tussen de velden door reden we langs onze trouwe supporters : de koeien . Ze keken ons aan met een blik van:
“Serieus ? Zijn jullie daar weer ?” Eentje leek zelfs te denken: “die met die grijze helm is toch wat ronder dan vorig jaar ?
Er waren er zelfs die ons leken te herkennen . Of misschien waren ze gewoon onder de indruk van al dat strak lycra .
⚖️ Grote verhalen in de C-groep
• Iemand was “toch wel wat kilo’s kwijt”.
• Iemand anders had Nieuwjaar nog altijd niet volledig verwerkt .
• En enkelen vroegen zich in stilte af : “Wanneer heb jij tijd gehad om kilo’s kwijt te geraken terwijl wij alleen maar gegeten en gedronken hebben?”
Wetenschappelijk onderzoek wijst uit dat winterkilo’s niet verdwijnen . Ze verplaatsen zich .
🥞 De Échte Finale
Na 50 km (C) en 55 km (B) bereikten we 't Cafeeke . Daar begon de zwaarste inspanning van de dag : pannenkoeken eten .
De snelheid waarmee die verdwenen , lag hoger dan het gemiddelde van de C rit .
Sommigen reden duidelijk met goede voornemens , anderen reden vooral met herinneringen aan vage frituurbezoeken . Er was iemand die nog steeds niet wist wie de avond voordien de frietjes gaan halen was , maar dat Gouden Carolus Tripel een lekker biertje is van 9% dat wisten er wel verschillende .
🚴♀️ E-Divas & Christiane
Ook de E- Divas reden hun eerste rit van 39 km . Klasse ! Dit jaar krijgen ze ook de GPX-bestanden doorgestuurd zodat iedereen netjes hetzelfde pijltje kan volgen .
Nu rest enkel nog de vraag:
Gaan ze het pijltje volgen of doen ze gewoon hun eigen ding . Gelukkig was de Chipo erbij , als eventuele redder in nood , en rijden ze misschien eens verkeerd dan "maakt dat allemaal niet uit " , eh Christiane .
Officieel reed hij mee als “Christiane”, want ja… de E-Divas zijn een vrouwelijke groep .
Maar met alle gekheid op een stokje: geweldig dat hij er weer bij is na zijn knieoperatie .
💪 Sterke Comebacks
We willen ook even stilstaan bij enkele straffe terugkomsten:
• En Cipo na zijn knieoperatie
• Luc na zijn elleboogoperatie
• Koen die na zijn ongeval vorig jaar gewoon opnieuw aan de start stond
Respect mannen! 👊
We kijken ernaar uit om binnenkort ook de andere renners die nog in de lappenmand liggen of pas geopereerd zijn, opnieuw in het peloton te zien. Spoedig herstel gewenst aan iedereen .
🎤 Eindconclusie
Het seizoen is begonnen , de zon was er , de wind ook (iets té enthousiast) , de verhalen waren straffer dan de benen en de pannenkoeken waren sneller op dan sommige bidons leeg waren en de koeien zijn gewaarschuwd .
Op naar volgende zondag! 🚴🌞💛