Відзначаєм День захисників і захисниць України

14 жовтня: які чотири важливих свята відзначаємо цього дня та їх значення?

Українські традиції та історія мають вагому роль в існуванні нашої державності та незалежності.

Покрови Пресвятої Богородиці, День захисників та захисниць України, День українського козацтва та День заснування УПА – це чотири свята, які поєднали історію України воєдино.

Свято Покрови Пресвятої Богородиці вважається одним з найбільш шанованих серед християн. Його почали відзначати у 10 столітті. За переказами у 960 році Богородиця в Константинополі захистила людей від нападу ворогів. Вона з'явилася перед вірянами, які молилися у храмі, й накрила їх своїм омофором. Так покров захистив усіх жителів міста й розкидав ворожі кораблі. Відтоді Покрова асоціюється із захистом від ворога.

Для козаків Покрова мала особливе значення. Вона була важливою настільки, що головна церква на Січі завжди була названою на її честь. Також Богородицю зображували на хоругвах, під якими військо йшло в походи. А ще у це свято козаки щороку обирали кошового отамана.

День українського козацтва було затверджено у 1999 році указом Президента України.

14 жовтня головнокомандувач Української повстанської армії Роман Шухевич підписав офіційний наказ про створення Української повстанської армії, яка боролась за збереження цілісності та самостійності України. Вони воювали одразу проти двох режимів – сталінського (радянського) й гітлерівського (нацистського).

У цей день повстанці вважали своїм важливим обов’язком сходити в цей день до церкви та посвятити зброю. Святкування річниці Дня заснування Української повстанської армії було запроваджено в Україні у 2005 році.

День захисників і захисниць України — державне свято України, що відзначається 14 жовтня. Започатковано 14 жовтня 2014 року президентським указом із назвою «День захисника України». З 2015 року є державним святом і неробочим днем. 14 липня 2021 року Верховна Рада перейменувала свято на «День захисників і захисниць України»