Новини

   Сьогодні, 5 березня 2024 року в межах роботи Хабу цифрової освіти КЗ «Маньківська селищна публічна бібліотека»  відбулися курси комп’ютерної грамотності на тему «Поняття про штучний інтелект».

      Захід провела бібліотекар Яна Самелюк для відвідувачів відділення надання соціальних послуг в умовах денного перебування КУ ,,Центр надання соціальних послуг Маньківської селищної ради". На уроці були представлені практичні приклади використання безкоштовного генеративного штучного інтелекту  Adobe Firefly, що базується на передових технологіях ШІ. Учасники заходу ознайомились із його функціоналом та отримали цінні практичні поради, які можна застосовувати в повсякденному житті та в роботі.

    Ось такі гарні зображення створили ми на уроці 

     До Дня бабусі в нашій бібліотеці пройшов майстер-клас "Паперова лоза". Бібліотекар Оксана Осіпова ознайомила вихованців відділення надання соціальних послуг в умовах денного перебування КУ ,,Центр надання соціальних послуг Маньківської селищної ради" з основами та можливостями технології плетіння з паперових лозинок та продемонструвала  зразки різноманітних виробів.

    Сьогодні в КЗ "Маньківська селищна публічна бібліотека" відбувся урок комп'ютерної грамотності під назвою "Урядові сайти та портали України». Вихованці відділення надання соціальних послуг в умовах денного перебування КУ ,,Центр надання соціальних послуг Маньківської селищної ради" дізналися про 8 самих актуальних порталів:

1. Електронний кабінет платника податків. Державна податкова служба України. https://cabinet.tax.gov.ua/

2. Пенсійний фонд України. https://portal.pfu.gov.ua/

3. Єдиний державний реєстр судових рішень. https://reyestr.court.gov.ua/

4. Кабінет водія. Послуги Сервісних центрів МВС https://e-driver.mvs.gov.ua/blog

5. Офіційний електронний портал Держгеокадастру https://e.land.gov.ua/

6. Міністерство соцiальної політики України https://www.msp.gov.ua/main/Eservices.html

7. iGov  Портал онлайн послуг для ВПО https://igov.org.ua/subcategory/1/32/situation/48

8. Міністерство охорони здоров'я України https://moz.gov.ua/

    Бібліотекар розповіла відвідувачам про те, як можна зареєструватися, як подати запит чи заявку, як перевірити власні реєстраційні документи та що корисного з цих сайтів можна взяти.

    Завжди приємно отримати у подарунок цікаву книгу, а особливо, коли вона подарована автором. Днями КЗ «Маньківська селищна публічна бібліотека» отримала у дарунок від нашої землячки Базильської Надії 15 примірників книги «Квітка надії». Це перша поетична збірка, де переплітається любов до степу, свого села і родини, а отже й до Батьківщини. Кожен вірш – як ліричне зізнання, крізь яке читається захоплення й милування рідним краєм, мовою, світом. Щиро дякуємо Надії за прекрасний внесок до фонду нашої бібліотеки.

       Надія Михайлівна Базильська

     народилася в с. Чорна Кам'янка на Черкащині. З дитинства була закохана в книги. З відзнакою закінчила Черкаський національний університет ім. Б.Хмельницького й стала вчителькою української мови та літератури, зарубіжної літератури у Маньківському навчально-виховному комплексі "Заклад загальної середньої освіти I-III ступенів - гімназія". Є співавторкою підручників із зарубіжної літератури, посібників, творчих зошитів з української мови та літератури. Проводить вебінари для освітян України, на яких ділиться секретами створення навчальних матеріалів, інтерактивних ігор. Є адміністраторкою ФБ-спільноти «Літературний сад».

 В Інтернет-Центрі КЗ «Маньківська селищна публічна бібліотека» пройшов урок комп'ютерної грамотності "Смартфони для людей поважного віку». Вихованці відділення надання соціальних послуг в умовах денного перебування КУ ,,Центр надання соціальних послуг Маньківської селищної ради" змогли навчитися:

- шукати та замовляти ліки за допомогою додатку Tabletki.ua;

- очищати свій телефон від непотрібних файлів та програм;

- відправляти фото та відео за допомогою різноманітних масенждерів.

     Сьогодні до нашої бібліотеки завітала Голубнича Олена Миколаївна з купою книг для наших читачів. Щире Вам  спасибі  за безкорисливі дари. Ми глибоко зворушені вашим добрим ставленням. Спасибі всім за тепло сердець, доброту, розуміння, любов до книги і читання.

     У домашній бібліотеці кожного з нас є чудові, нові, але вже прочитані книги. Подаруйте їх бібліотеці! Ваш дар займе гідне місце у фонді нашої бібліотеки і буде цікавий нашим численним читачам.

   Дорогі наші читачі! Дякуємо всім, хто небайдужий до нашої бібліотеки! Приходьте до нас та приводьте своїх друзів і близьких! Будемо читати разом!

     27 січня минає 185 років від дня народження видатного вченого, етнографа, історика, фольклориста, поета, громадського діяча, автора слів Державного Гімну України Павла Платоновича Чубинського.

Павло Чубинський народився на хуторі поблизу Борисполя у незаможній дворянській родині. Отримав домашню освіту та вступив до Другої Київської гімназії, а по її закінченню вступив до Петербурзького університету, де здобув вищу юридичну освіту (1861), дістав ступінь кандидата юридичних наук. У студентські роки брав участь у діяльності петербурзької української громади. Був автором журналу «Основа», співпрацюючи в якому, познайомився з Тарасом Шевченком, Миколою Костомаровим, Пантелеймоном Кулішем. Проти Громади невдовзі було заведено кримінальну справу, почалося слідство. Тієї ж осені 1862 року за півгодини в Києві на вул. Великій Васильківській в орендованій квартирі будинку купця Лазарєва, Павло Чубинський пише вірш «Ще не вмерла Україна», що став національним гімном українського народу. Вперше вірш опублікували у четвертому номері часопису «Мета», що вийшов у грудні 1863 року. А потім – роки заслання до Архангельської губернії.

Після повернення у 1869 році з заслання «за вредное влияние на умы простолюдинов» (за українську діяльність) очолює етнографічно-статистичну експедицію Російського географічного товариства в Південно-Західному краї. Експедиція досліджувала Київську, Волинську, Подільську губернії, частину Мінської, Гродненської, Люблінської, Седлецької губерній та Бессарабію, де проживали українці. Наслідком проведеної експедиції стали сім томів: «Труды этнографическо-статистической экспедиции в Западно-русский край». Їх опубліковано у Петербурзі в 1872–1879 рр.

Павло Чубинський працював у надзвичайно складних умовах переслідування царським урядом української культури і за своє недовге життя встиг зробити стільки, що, за висловом його друга і співробітника Федора Вовка, його заслуг вистачило б і на декількох професіональних учених.

     Сьогодні на базі офіційного хабу Цифрової Освіти КЗ "Маньківська селищна публічна бібліотека"  відбулися курси цифрової грамотності "Дія Освіта. Освітні серіали для початківців". Вихованці відділення надання соціальних послуг в умовах денного перебування КУ ,,Центр надання соціальних послуг Маньківської селищної ради" реєструвалися на платформі "Дія. Освіта", переглядали короткі повчальні ролики, призначені для людей поважного віку. Після перегляду серіалу  закріпили здобуті знання, склавши фінальний тест. 


Один із трьох дронів, придбаних за кошти, що зібрані працівниками культури під час різдвяних свят 2023 року. Нехай він допомагає нашим воїнам боронити рідну землю від загарбників. 


Висловлюємо щиру вдячність проєкту «Розбудова структур надання послуг та освітнього потенціалу для психосоціального забезпечення в Україні”, що фінансується Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ) та імплементується Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH, за надані матеріально-технічні засоби (проектор, ноутбук та мишку), необхідні для реалізації активностей та заходів у рамках Всеукраїнської кампанії “16 днів проти насильства”, яка проходить щорічно з 25 листопада по 10 грудня. 


Щиро дякуємо групі "Книги в дар для СБУ(Сільські бібліотеки України) (адміністратор Вадим Вовк, засновник  Elena Golden),  ГО "Фонд Сталого Розвитку України",а також автору Володимир Слонопас,і Демчак Володимиру, за вашу безкорисливу турботу,

надіславши чудову книгу "Театр життя" нашій бібліотеці.



КЗ «Маньківська селищна публічна бібліотека» висловлює вдячніть "Проєкту підтримки Дія» Програми розвитку ООН (UNDP) в Україні, який підтримав реалізацію Українською Бібліотечною Асоціацією проєкту із розвитку спроможності бібліотек – Хабів цифрової освіти за подарований смартфон. Даний проєкт  продемонстрував значущість роботи бібліотек–хабів для підвищення цифрової грамотності громадян. 


ПРОЄКТ «ПОЛЬСЬКА ПОЛИЦЯ В УКРАЇНІ»

КЗ «Маньківська селищна публічна бібліотека» взяла участь у пілотному проєкті "Польська полиця в Україні". Міжнародний проєкт «Польська полиця», Польського Інституту книги реалізується завдяки фінансуванню Міністерства культури, національної спадщини та спорту Республіки Польща, а також за підтримки Посольства Республіки Польща у Києві, Міжнародного Товариства Польських Підприємців в Україні та Фонду «Допомога полякам на Сході».

Проєкт спрямований на створення доступу до польської літератури в публічних українських бібліотеках. 20 книг польських авторів було передано до нашої бібліотеки в перекладі на українську мову.

Місією Інституту книги є популяризація польської літератури у світі.

Проєкт «Польська полиця в Україні» має особливе значення, оскільки польська книга має можливість успішно потрапити до читачів за допомогою мережі бібліотек у місцевих громадах.

Працівники бібліотеки щиро дякують Посольству Республіки Польща в Україні за цю чудову ініціативу та запрошують усіх охочих познайомитися і обрати для себе книги.


КЗ «Маньківська селищна публічна бібліотека» висловлює вдячніть проєкту «Розбудова структур надання послуг та освітнього потенціалу для психосоціального забезпечення в Україні”, що фінансується Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ) та імплементується Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH, за надані матеріали та книги, необхідні для реалізації активностей та заходів у рамках Всеукраїнської кампанії “16 днів проти насильства”, яка проходить щорічно з 25 листопада по 10 грудня. Метою кампанії є привернення уваги суспільства до проблем подолання насильства у сім’ї, жорстокого поводження з дітьми, протидії торгівлі людьми та захисту прав жінок. 

  7 листопада у КЗ «Маньківська селищна публічна бібліотека»  бібліотекар-координатор Хабу цифрової освіти Самелюк Яна провела для підопічних відділення надання соціальних послуг в умовах денного перебування КУ «Центр Соціальних послуг Маньківської селищної ради» годину порад «Комунальні платежі у моєму смартфоні».

   На заході присутні дізналися, як оплатити комуналку, не виходячи з дому.

   Бібліотекар розповіла про варіанти як це зробити зручно сплачуючи на сайтах комунальних підприємств, за допомогою платіжних сервісів та на сайтах чи у мобільних застосунках банків.


  21 листопада в КЗ "Маньківська селищна публічна бібліотека"  відбулося наступне заняття з комп'ютерної грамотності для слухачів відділення надання соціальних послуг в умовах денного перебування КУ ,,Центр надання соціальних послуг Маньківської селищної ради" на тему ,,Записуємося до лікаря на сайті HELSI.ME".  бібліотекар-координатор Хабу цифрової освіти  Яна Самелюк познайомила присутніх з сучасною, зручною та надійною електронною медичною системою, створеною для пацієнтів, лікарів, медичних закладів. Як розповіла Яна Вікторівна,  HELSI для пацієнтів - це:

можливість легко знайти і обрати свого лікаря;

швидкий запис на прийом онлайн;

доступ до своєї електронної медичної картки (ЕМК);

миттєві результати аналізів і діагностики;

доступ до призначень лікаря та плану лікування.



У переддень дня Гідності та Свободи у КЗ «Маньківська селищна публічна бібліотека» відбулися патріотичні майстер-класи  «Майбутнє у вільному серці». Гуртківцям «Калинової родини», «Смайлика» та підопічним відділення надання соціальних послуг в умовах денного перебування КУ «Центр Соціальних послуг Маньківської селищної ради» запропоновано власноруч виготовити  мотанки-обереги «Ангел-охоронець» для наших воїнів-односельчан, які беруть участь у бойових діях.

Вироби виготовлялися із думками про вільне майбутнє для нашої країни, рідного краю, батьківського дому. Майструючи, дбайливі руки вкладали своє вільне серце у ці маленькі янголятка.

Ці обереги разом з часточками  своїх душ в подальшому будуть передані волонтерам. Сподіваємось вони стануть особистими янголами – охоронцями для наших військових.


   "Затишно там, де книга і кава"

На абонементі Маньківської бібліотеки, для відвідувачів, діє бібліокафе. Створене до Міжнародного дня людей похилого віку та до Міжнародного дня кави.

КЗ «Маньківська селищна публічна бібліотека» долучитися до проведення Глобального тижня медійної та інформаційної грамотності, який щорічно відзначається у світі за ініціативою ЮНЕСКО, що відбувається з 24 по 31 жовтня. Тема 2023 року: «Медійна та інформаційна грамотність в цифровому просторі».

Бібліотекарем-координатором Хабу цифрової освіти КЗ «Маньківська селищна публічна бібліотека» Я.Самелюк було проведено урок медіаграмотності для підопічних відділення надання соціальних послуг в умовах денного перебування КУ «Центр Соціальних послуг Маньківської селищної ради»

#GlobalMILWeek  #фільтруйінфу

 До Дня пам’яті захисників України 

виставка-спомин у вікні 

"Душу й тіло поклали за нашу свободу" 

Сьогодні приємним сюрпризом став подарунок Веригіної Надії Іванівни у переддень Міжнародного дня бібліотек. Чудові книги українською мовою прекрасно доповнять фонд Маньківської бібліотеки.

Щиро вдячні за щедрість!

    У приміщенні КЗ "Маньківська селищна публічна бібліотека" відбулася презентація книги "Оскар" авторкою якої  є Людмила Охріменко . Роман отримав відзнаку міжнародного літературного конкурсу "Коронація слова – 2021" як найкращий роман на воєнну тематику. У книзі йдеться про долю українського офіцера - спецпризначенця, який на початку 2015 року потрапляє у полон до російських окупантів.

   Директор КЗ "Маньківська селищна публічна бібліотека" Людмила Браславська та начальник сектору культури та туризму Маньківської селищної ради Микола Потапенко подякували Людмилі Леонідівні за цікаву презентацію книг. Для читачів Маньківської селищної бібліотеки письменниця подарувала одну з своїх книг «Муха в окропі на окупованій території». Роман «Оскар» був придбаний працівниками бібліотек Маньківщини, отже скоро жителі громади матимуть змогу познайомитися з ними особисто.

    15 червня в Черкаська ОУНБ імені Тараса Шевченка відбулося відкриття виставки світлин «Черкащина очима внутрішньо переміщених осіб». Передував цій непересічній події конкурс, в якому взяли участь 60 осіб із 26 територіальних громад області. Компетентне журі розглянуло 92 роботи й визначило переможців. Серед конкурсантів немає професійних фотографів, у всіх різні технічні можливості, стиль, підхід до композиції, але світлини вражають: кожна дихає захватом від картин природи, місць, які стали для ВПО другою домівкою, глибоким символізмом. 

    Світлина ВПО з Донеччини Сергія Лиманського, який проживав у селі Дзензелівка що на Маньківщині, зайняла 1 місце

Вітаємо переможця!!!

    Завжди приємно отримати у подарунок цікаву книгу, а особливо, коли вона подарована автором. Сьогодні, 16 червня, КЗ "Маньківська селищна публічна бібліотека" отримала у дарунок від нашого земляка Володимира Дерипапи його перше видання «На шляху до сексуального довголіття чоловіків». 

  Висловлюємо щиру подяку Ткаченко Галині за чергові подаровані бібліотеці книги.  Сподіваємося, що є ще багато бажаючих зробити такий цінний подарунок нашій книгозбірні. 

20 червня 2023 року о 10:00 год. в приміщенні КЗ «Маньківська селищна публічна бібліотека» вул. Шевченка,13 відбудеться презентація найкращого роману на військову тематику «Оскар» Людмили Охріменко.

Книги будуть у продажу. Ціна від 150 до 280 грн. Прибуток піде на допомогу війську. 

  🍃Сьогодні, 24 травня,  працівники бібліотеки разом з юними читачами з метою поліпшення благоустрою та непохитної віри у Перемогу висадили квіти біля пам’ятника Тарасові Шевченку, а саме чорнобривці, оскільки ці квіти  асоціюються з Україною.

Віримо. Перемога обов’язково буде! 🌱


   22 травня в Україні відзначають 162 річницю перепоховання праху великого генія нашого народу, поета, художника, громадського діяча, знаного у всьому світі, Тараса Григоровича Шевченка.

   Помер Тарас Шевченко 10 березня 1861 року. За кошти друзів 13 березня відбулися похорони видатного поета на Смоленському кладовищі у Санкт-Петербурзі. Понад дві тисячi чоловiк йшли за домовиною Кобзаря: студенти унiверситету, слухачi Академiї мистецтв, письменники, художники i просто читачi й шанувальники. Але у своєму заповіті Тарас Григорович бажав, аби його поховали на Батьківщині.

   Лише у квiтнi 1861 року, після того, як 58 днів прах Т. Г. Шевченка знаходився в Петербурзі, царський уряд, нарештi, дозволив перевезти його в Україну. 8 травня 1861 року домовина була викопана, перенесена до Московського (Миколаївського) вокзалу і залізницею перевезена до Москви. I рушила вона з пiвночi на пiвдень: де потягом, де кiньми, де пароплавом, а де i просто на руках – до Канева, саме там мрiяв оселитися поет i дожити свого Богом визначеного вiку. Перевезення домовини тривало 14 дiб.

    22 травня в Успенському соборі відслужили панахиду і поховали українського генія на Чернечій горі, яку згодом перейменували на Тарасову. Влітку 1884 р. на Тарасовій горі збудували перший народний музей — «Тарасову світлицю», а на могилі встановили монументальний чавунний пам'ятний-хрест за проектом В. Сичугова.

    У 1989 р. на цьому місці з’явився Шевченківський національний заповідник.

    Життя і творчість Тараса Шевченка - не до кінця звідана сторінка нашої історії…

Найкращий подарунок – книга

Висловлюємо щиру подяку Юля Любінецька за подаровані бібліотеці книги.

В умовах воєнного стану бібліотека продовжує отримувати в подарунок книги. Юлія передала бібліотеці твори найпопулярніших сучасних українських та закордонних письменників.

Переконані, що подаровані видання стануть важливою частиною нашого фонду та будуть корисними для читачів бібліотеки.

Щиро дякуємо за щедрість і увагу до бібліотеки!

Наша бібліотека завжди відкрита для нових подарунків!

"Якщо бути, то - щасливим!"

  Для всіх категорій читачів 01.03.2023 року був організований марафон щастя присвячений Міжнародному Дню щастя, який відзначається 20 березня. Всім відвідувачам бібліотеки давали змогу обрати книжкову закладинку, на якій надруковані не тільки веселі картинки, а й приємні слова. 

      І діти, і дорослі із задоволенням обирали ту що їм до душі. 

У нашій бібліотеці діє книжкова лотерея "Бібліодрайв для молодих, активних, креативних!".

Кожен читач може випробувати свою вдачу та витягнути свій щасливий квиток. В ньому вказані рандомні книги різних жанрів. Тут підібрані найцікавіші книги, які користуються попитом у постійних читачів.

Обирайте та насолоджуйтесь читанням!

      24 лютого виповнюється рік з початку повномасштабного вторгнення ворога в Україну. До цієї дати працівники бібліотеки підготували фотохроніку «Війна стосується кожного». Відвідувачі мали змогу упродовж лютого поділитися своїми спогадами про цей рік війни. Вони обирали зображення, яке викликало у них емоції та описували свої почуття.

Пропонуємо і Вам поділитися своїми спогадами, в коментарях, під зображеннями моментів війни.


З Днем єднання!

День єднання - молоде свято. У нього немає сформованих роками традицій, але в умовах війни воно набуло особливого сенсу - показати усьому світові, що ми сьогодні - як ніколи єдині та попри все будемо відстоювати свою незалежність і своє майбутнє.

Сьогодні в Україні в містах і селищах піднімають державний прапор і виконують гімн. Працівники бібліотеки  приєдналися до святкування, одягнувши вишиванки, прикріпивши синьо-жовтий стяг щоб підтримати тих, хто зараз бореться за нашу свободу та мир на фронті.


Сьогодні поповнилася краєзнавча скарбниця нашої бібліотеки останньою книгою нашого земляка Слободяника Анатолія Леонідовича. «Левади солов’їні» подарувала бібліотеці дружина поета Наталія Петрівна Слободяник.

Ми щиро вдячні за дорогоцінний дарунок. Ця книга стане ще однією перлиною в «Центрі українознавства та народознавства» нашої книгозбірні. 



В Інтернет Центрі КЗ «Маньківська селищна публічна бібліотека» на базі офіційного хабу «Дія. Цифрова освіта.» відбулася пізнавальна година на тему: «Дія. Цифрова освіта. Основні напрямки роботи хабу». Відвідувачі заходу дізналися про змогу ефективно та безпечно використовувати сучасні цифрові технології в роботі та навчанні, в професійному та особистісному розвитку. Розглядали складові цього процесу: реєстрація на онлайн – платформі; тематика освітніх серіалів;  проходження тестування; сертифікація отриманих знань тощо…

#cyfralib2023


Ukraїner. Країна зсередини – 2

Вдячні компанії Acer Україна за примірник чудової книжки Ukrainer – “Ukraїner. Країна зсередини – 2” для наших читачів. Проєкт Ukraїner вже понад 6 років досліджує та відкриває нам і світу Україну у вигляді мультимедійних історій, цікавих статтей, відео, перекладу різними мовами. Гуртує потужну спільноту, започатковує неймовірні ініціативи та їздить у експедиції.

2023 рік

З ДНЕМ ЗБРОЙНИХ СИЛ УКРАЇНИ!!!

Вітаємо всіх військовослужбовців України. Ви наші захисники, опора держави. Спокій наших домівок, спокій близьких — у ваших надійних, сильних руках. Прийміть вітання з найкращими побажаннями: добра, світлого настрою, професійних успіхів!


Сьогодні свято людей, які продовжують творити добро на Землі. 

Спасибі Вам за Вашу працю. З міжнародним днем волонтера!

Привітання з Днем волонтера від працівників КЗ "Маньківська селищна публічна бібліотека".

Працівником сектору "Маньківське бюро правової допомоги" Уманського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги було проведено засідання круглого столу з працівниками бібліотеки на тему: "Алгоритм дій у разі виявлення ознак чи фактів, що можуть вказувати на вчинення домашнього насильства". 

КЗ «Маньківська селищна публічна бібліотека» розпочинає акцію «Російську книгу здай - українську для бібліотеки придбай».

Пропонуємо чудову можливість звільнити свої полиці від російських книг. Усі книги російською мовою здаємо на макулатуру, а на виручені кошти закуповуємо нові українські книги для наших бібліотек. Давайте разом заповнимо бібліотечні полиці сучасною милозвучною українською літературою.


Книги приймаємо за адресою: смт.Маньківка, вул.Шевченка, 13 (з понеділка по п’ятницю)


14 жовтня вся Україна відзначає Покрову Пресвятої Богородиці, День захисників і захисниць України, День українського козацтва та День української повстанської армії.

Працівники КЗ «Маньківська селищна публічна бібліотека» та юні читачі готувалися до цих свят завчасно, а саме: створювали обереги для наших захисників, малювали патріотичні малюнки та листівки з побажаннями. Всі вироби дітей були передані 49 батальйону ЗСУ «Карпатська Січ».

Цього ж дня в парковій зоні Маньківки відбулось урочисте відкриття меморіального пам’ятного знаку «БОРЦЯМ ЗА СВОБОДУ ТА НЕЗАЛЕЖНІСТЬ УКРАЇНИ», де окрасою центральної алеї стали паперові янголи, виготовлені найменшими відвідувачами бібліотеки.


У приміщенні КЗ «Маньківська селищна публічна бібліотека» продовжуються  уроки англійської мови Артуром Бірюковим з міста Буча, який також щоп’ятниці проводить гру «Мафія» для відвідувачів занять.