Дистанційне навчання в ліцеї відбувається на основі Положення про дистанційне навчання, затвердженного наказом МОН від 25.04.2013 р. № 466. Онлайн-уроки проводяться відповідно до розкладу уроків та режиму роботи закладу. 

Дистанційне навчання здійснюється в синхронному та асинхронному режимах( у разі відключення світла/інтернету, оголошення повітряної тривоги/загрози артобстрілу).

Основними критеріями при організації дистанційного навчання було визначено:

- вибір єдиної платформи;

- формування навчального контенту з врахуванням наступних критеріїв: доступність, зрозумілість, максимально можливе пояснення матеріалу, практичне виконання завдань;

- дотримання санітарних норм при організації синхронного та асинхронного режимів роботи, дозованість матеріалу (для уникнення перевантаження учнів);

- чітке і систематичне здійснення зворотного зв’язку

У 2023-2024 навчальному році онлайн-навчання проводиться з використанням сервісу CLASSROOM від компанії Google. На цій платформі учні отримують від вчителів завдання з навчальних предметів та необхідний теоретичний і наочний матеріали до тем вивчення.

Переваги роботи у Classroom:

Уроки проводились у Zoom та Google Meet

Для ведення документації учасники освітнього процесу ліцею були підключені та використовують  електронний журнал та щоденник (платформа Нові знання).Учителі-предметники систематично вносять до відповідних сторінок журналів результати навчальних досягнень учнів. Батьки мають змогу в режимі реального часу в будь-який момент переглянути результати діяльності власної дитини. З огляду на те, що журнал електронний, а процес дистанційного навчання є досить важким для всіх учасників освітнього процесу, учні мають змогу корегувати власні результати.

Значну роль у налагодженні спілкування під час дистанційного навчання відіграють вайбер-групи класів. Вони є можливістю надання миттєвих відповідей, вирішення нагальних питань переважно батькам.

Основними принципами дистанційного навчання є інтерактивна взаємодія у процесі роботи, надання учням можливості самостійного освоєння досліджуваного матеріалу, а також консультаційний супровід у процесі дослідницької діяльності. Найбільш популярні платформи,які застосовують педагоги нашого ліцею:  Kahoot, На урок, Всеосвіта, Classtime, Wordwall, Liveworksheets та інші.

Анкетування учнів та батьків Нікопольського Ліцею №19 щодо організації дистанційного навчання