Пліч-о-пліч зі спортом 🏆

   За підтримки Президента в Україні, стартував проєкт «Пліч-о-пліч». Проєкт являє собою загальнонаціональну платформу для учнів шкіл, яка об’єднує їх у різних видах спорту, сприяє фізичному розвитку та спортивній активності, підтримці здорового способу життя та популяризації спорту серед шкільної молоді. 

       Розпочато ІІ етап змагань, де формуватимуться збірні команди шкіл з видів спорту: Cool Games, доджбол, волейбол, футзал, дартс. Наші здобувачі освіти Славутської гімназії успіх є активними учасниками даного проєкту.

Ми бажаємо нашим командам успіху, вдалого та легкого старту! 

Високих результатів і красивих перемог!

Тиждень безпеки життєдіяльності "Безпека понад усе"

Найвищі цінності суспільства - це людина,

 її життя і здоров'я, недоторканність і безпека

     Сьогодні, як ніколи, життєве  необхідно озброїти дітей знаннями, уміннями і розумінням важливості збереження власного життя і здоров’я.

         В рамках проведення «Тижня знань з охорони  безпеки життєдіяльності»  учні 5-Б класу  гімназії Успіх  відвідали 18  пожежно – рятувальну частину ГУ ДСНС України   м.Славута. Під час екскурсії учні мали змогу ознайомитися з правилами пожежної безпеки, розширити свою уяву про небезпечну роботу рятувальника, про способи гасіння пожеж, рятування людей, тварин та майна; побачити на власні очі механізм і будову та устаткування гаража з пожежними автомобілями.

Також школярі мали можливість  поглибити знання щодо безпеки життєдіяльності та правил дій у разі виникнення надзвичайних ситуацій.

Шановні учасники освітнього процесу!

      Ось і розпочинаються літні канікули. Пам'ятайте, що літні канікули - це можливість набратися свіжих сил, оздоровитися, закріпити набуті знання і використовувати їх у домашніх умовах. Звертаємо увагу на організацію відпочинку Вашої дитини під час канікул. Приділяйте, будь ласка, більше уваги своїй дитині. Залучайте до виконання домашніх обов’язків. Тримайте під контролем проведення дозвілля сина (доньки) за межами дому у вечірній час.

      Як завжди, кожен з нас проведе канікули по-різному. Подорожі, екскурсії, море, гори, походи, багато друзів - все це чекає на вас влітку. Бажаємо усім гарного відпочинку, яскравих вражень, незабутніх зустрічей, захоплюючих мандрівок!

Але також закликаємо Вас завжди пам`ятати елементарні правила безпеки, щоб літній відпочинок не був зіпсований:

Пам`ятка з техніки безпеки на літніх канікулах

  1. Правила дорожнього руху

    2. Правила електробезпеки

Пам’ятайте: зовнiшнiми ознаками несправностi електропроводки або приладiв є специфiчний запах пiдгораючої iзоляції, з’явлення іскри, перегрівання штепсельних розеток i вилок.

    3. Вибухонебезпечні предмети

4. Правила протипожежної безпеки

    5. Правила поведiнки на водi

    6. Правила культури поведінки (правила в громадських місцях)

    7. Категорично забороняється

    8. Суворо дотримуйтесь правил:

Global Money Week 2023

В Україні з 20 березня по 2 квітня 2023 року відзначався Всесвітній тиждень грошей  (Global  Money Week 2023), в якому щороку беруть участь більше 100 країн світу.

Всесвітній тиждень грошей – це щорічна всесвітня компанія з підвищенням фінансової грамотності, яка підкреслює важливість того, щоб діти з раннього віку були фінансово обізнаними, поступово опановували навички та вміння, здобували знання, які потрібні для прийняття фінансових рішень.

У рамках Тижня грошей було проведено низку заходів: виховні години, брейн – ринги «Business Man – Business Woman», уроки фінансової грамотності, вікторини. 


Життя дано на добрі справи – говорить народна мудрість, а для того, щоб люди не забували про таку рису, як доброта – є День спонтанного прояву доброти (17 лютого). Головна мета свята в тому, щоб люди стали трішки щасливішими, поширюючи довкола себе доброту. Проявили доброту своїх сердець, і учасники освітнього процесу, долучившись до акцій на підтримку ЗСУ.

7 лютого 2023 року у світі відзначався День безпечного Інтернету (Safer Internet Day) під гаслом “Разом для найкращого Інтернету”. Це був  вже 20 День безпечного Інтернету.

День безпечного Інтернету (SID/ДБІ) запровадили мережі Insafe та INHOPE за підтримки Європейської комісії для просування безпечного та позитивного використання цифрових технологій, особливо, дітьми й молоддю. Центр кращого Інтернету представляє Національний комітет Дня безпечного Інтернету в Україні.

Цей день проводиться з метою залучити до дій кожного та кожну, хто відіграє свою роль у створенні кращого Інтернету для всіх, зокрема, наймолодших користувачів. 

Покрова Пресвятої Богородиці – свято, що духовно об’єднує увесь наш народ, є одним із найбільш шанованих в Україні. Віра у захист Пресвятої Богородиці та у її постійне заступництво протягом століть дає сили українському народові, козацтву, військовим у боротьбі за Незалежність України і становлення її державності.

Останні роки, а особливо останні вісім місяців, наповнили новим змістом це свято - з’явилися Герої, які зовсім поруч, яких ми знаємо, розповідаємо молоді про їхні подвиги для захисту Батьківщини. Ми пишаємося ними та їх звитягами. Ми розуміємо для чого це все та яку цінність їх щоденна служба має для всього українського народу, його майбутнього! Ми дякуємо кожному!

Щиро вітаємо усіх зі святом Покрова Пресвятої Богородиці, вітаємо усіх, хто є захисником, захисницею України, хто сповідує славні традиції наших предків та творить героїчну сучасність! Бажаємо невпинної енергії та Божого захисту на вашому тернистому шляху, здоров’я і лише перемог в ім’я нашої величної Батьківщини – України!

В рамках тижня національно-патріотичного виховання було проведено низку виховних годин, конкурсів.

За ініціативи голови обласної військової адміністрації Сергія ГАМАЛІЯ в рамках проведення акції «Здоров’я заради миру», з метою відзначення Міжнародного дня захисту дітей, проведено між здобувачами освіти 6 класів спортивно-розважальні естафети.

ПРАВИЛА ПОВЕДІНКИ НА ВОДІ ДЛЯ УЧАСНИКІВ ОСВІТНЬОГО ПРОЦЕСУ

      Найвищими цінностями суспільства є життя і здоров’я людей. Проте з кожним роком збільшується кількість негативних факторів, що згубно впливають на безпеку життєдіяльності.

      З метою забезпечення безпеки учасників освітнього процесу на водних об’єктах та запобігання надзвичайним ситуаціям, загибелі і травматизму на воді розроблені Правила охорони життя на водних об’єктах.

 

Правила безпеки під час перебування на водних об'єктах Заходи безпеки при купанні

      Першою умовою безпечного відпочинку на воді є вміння плавати. Людина, яка добре плаває, почуває себе на воді спокійно, упевнено, у випадку необхідності може надати допомогу людині, яка потрапила у біду, підтримуючи її на плаву. Врятувати вплав одночасно декількох людей неможливо, тому рятувати треба спочатку одного потопаючого, а потім іншого.

      Щоб не трапилось біди, навіть той, хто вміє добре плавати, повинен постійно бути обережним, уважним, дисциплінованим, і суворо дотримуватись правил безпечної поведінки на воді. 

      Купатися краще вранці або ввечері, коли сонце гріє, але немає небезпеки перегрівання.

      Плавати у воді можна не більше 20 хвилин, причому цей час слід збільшувати поступово, починаючи з 3-5 хвилин.

      Не можна пірнати у воду після тривалого перебування на сонці. При різкому охолодженні у воді  настає рефлекторне  скорочення  м'язів,  що спричиняє припинення дихання.

      Забороняється входити у воду в стані алкогольного сп'яніння. Алкоголь блокує нормальну діяльність головного мозку.

      Якщо немає поблизу обладнаного пляжу, треба вибрати безпечне для купання місце з поступовим ухилом та твердим і чистим дном.

      У воду заходьте обережно. Ніколи не пірнайте в незнайомих місцях.

      Не запливати далеко, особливо за буї, тому що можна не розрахувати своїх сил.

      У водоймах з великою кількістю водоростей потрібно намагатися плисти  поблизу  самої поверхні  води,  не робити різких рухів,  щоб не заплутатись.

      Якщо ж руки або ноги заплуталися в стеблах, необхідно зупинитися (прийняти положення "поплавка", "спливання") і звільнитися від них.

      Дуже обережно плавайте на надувних матрацах і надувних іграшках. Вітром їх може віднести дуже далеко від берега, а хвилею - захлеснути, із них може вийти повітря, і вони втратять плавучість.

      Купання з маскою, трубкою і ластами потребує особливої обережності. Не можна плавати з трубкою при сильних хвилях!

      У швидкій річці можна потрапити у сильну течію яка підхоплює плавця і починає безладно нести. Непосильна боротьба з течією може вкінець виснажити сили плавця. Тому розсудливіше плисти за течією, періодично відпочиваючи на спині, повільно наближаючись до берега.

      Причиною загибелі людей на воді можуть бути і вири, які затягують навіть досвідчених плавців, підводні плини, що паралізують волю людини, яка пливе; водорості, що сковують рухи плавця. Вири і ями підступно зустрічаються біля піщаних кос, під берегом, де особливо полюбляють купатися діти.

 

Що робити, якщо на ваших очах тоне людина?

      Негайно оцініть обстановку та подивіться, чи немає поруч рятувального, засобу? Ним може бути все, що збільшить плавучість людини і що ви в змозі до неї докинути. Уміння надати допомогу при нещасних випадках потрібне кожній людині. Особливо складно це робити без використання рятувальних засобів (човнів, катерів та ін.). Якщо ви кинулися на допомогу, то треба максимально враховувати плин води, вітер, відстань до берега. Наближаючись, намагайтеся заспокоїти і підбадьорити плавця, що вибився із сил. Якщо це вдалося і постраждалий може контролювати себе, він повинен триматися за плечі свого рятівника. Якщо ж постраждалий не контролює своїх дій - поводитися з ним треба жорстко, не даючи йому впасти у стан паніки.

Елементарна техніка рятування:

      Підпливши до потопаючого, треба пірнути під нього й одним із прийомів захоплення (класичний - узявши за волосся) транспортувати до берега.

      У випадку, якщо потопаючому вдалося схопити вас за руки, ноги або шию, звільняйтеся і негайно пірнайте. Інстинкт самозбереження змусить потерпілого вас відпустити. Якщо ж він уже занурився у воду, не припиняйте спроб знайти його там.

      Коли потерпілого витягнуте на берег, основну увагу слід звернути на колір шкіри, дихання, серцеву діяльність, рефлекси очей, ширину зіниць.   Допомога надається залежно від його стану.

 

      Знання та виконання правил поведінки на воді є запорукою безпеки життя, 

а також отримання задоволення від відпочинку. 

Тому звертаємося до вас з проханням: відпочиваючи, дотримуйтесь заходів безпеки.

Цінуйте власне життя, бережіть життя своїх дітей.

У випадку виникнення надзвичайної події

негайно телефонуйте до Служби порятунку за номером «101»!


♥♥♥ Учні 10-Б вітають усіх з Днем Закоханих! ♥♥♥

З Днем святого Валентина всіх коханих і люблячих людей! Коли в серці живе любов, світ навколо прекрасний, світлий, сповнений чудес. Любов надихає, окрилює, дарує надію. Любов дійсно вміє творити чудеса. Нехай це чарівне почуття наповнює серця до країв. Любові, ніжності, теплоти, гармонії і краси!

З Днем любові.mp4

«У світі точних наук»

(з 07.02 по 11.02.2022р.)


Серед всіх наук, які відкривають шлях до пізнання законів природи, найбільшої є математика. 

(С. Ковалевська)

Фізика написана у великій книзі, яка завжди відкрита у нас перед очима, – я маю на увазі Всесвіт…

(Г.Галілей)

Найбільшого успіху досягає той, хто володіє кращою інформацією.

(Б.Дізраелі)


Девізом тижня:

Не просто слухати, а чути.

Не просто дивитися, а бачити.

Не просто відповідати, а міркувати.

Дружно і плідно працювати.

 

Увага! Увага!

Послухайте нас!

Тиждень точної науки

Відкривається у нас.

Хто розум, увагу, винахідливість має,

Нехай у гостi до нас завітає. 


Усний журнал «Чи знаєте ви, що ...»

Задачі з сірниками

8 лютого 2022 року у світі відзначається День безпечного Інтернету (Safer Internet Day) під гаслом “Разом для найкращого Інтернету”.

День безпечного Інтернету (SID/ДБІ) запровадили мережі Insafe та INHOPE за підтримки Європейської комісії для просування безпечного та позитивного використання цифрових технологій, особливо, дітьми й молоддю. Центр кращого Інтернету представляє Національний комітет Дня безпечного Інтернету в Україні.

Цей день проводиться з метою залучити до дій кожного та кожну, хто відіграє свою роль у створенні кращого Інтернету для всіх, зокрема, наймолодших користувачів. Більш того, це запрошення для всіх до поважливого онлайнового спілкування задля забезпечення найкращого цифрового досвіду.

В рамках проведення тижня в закладі освіти відбулися:

Математична хвилинка «Математика в повсякденному житті» (5 класи)

Інтелектуально математична гра «Математичний марафон» (6 класи)

Онлайн-фотовиставка «Математика і природа» (7 клас), «Математичні лайфхаки» ( 8 клас), «Математика у мемах» (9 клас)

Інтелектуальна гра "Найрозумніший фізик» (10-11 класи)

 

Упродовж тижня учні розв’язували кросворди, ребуси, логічні та нестандартні задачі з практичним змістом, що дало їм змогу визначити необхідність знань з математики, фізики та інформатики у житті кожної людини для досягнення вершин власного успіху.

Декада природничих наук


Предметні тижні є ефективною формою позакласної роботи. Вони активізують пізнавальну діяльність учнів, сприяють покращенню засвоєння навчальної програми. Реалізацією природничої освіти є єдність класної, позакласної та позаурочної роботи. Згідно річного плану роботи НВК та з метою розвитку творчих здібностей здобувачів освіти 


з 31 січня по 04 лютого 2022 року розпочинається тиждень хімії, біології.

Кожного року 2 лютого у світі відзначають день водно-болотних угідь. Україна має надзвичайно цінну природню зону Полісся – масивний природний низинний регіон, що простягається повз державні кордони Польщі, Білорусі, України та Росії. Він охоплює понад 18 млн. га та значною мірою підтримується річкою Прип’ять, довжиною близько 650 км. Полісся – один з найбільших природних комплексів Європи – перехідних боліт, драговин, а також лісових та нелісових торфовищ, оліготрофних боліт, водно-болотних угідь, які переважають над деревами або чагарниками, а також ставків.

До Всесвітнього дня водно-болотних угідь відбулася онлайн-зустріч  юних лісівників шкільного лісництва "Хуха" з фахівцями з екологічної освіти Національного парку "Мале Полісся".


             БІЙ ЗА МАЙБУТНЄ УКРАЇНИ: 29 СІЧНЯ – ДЕНЬ ПАМ’ЯТІ ПОЛЕГЛИХ У БОЮ ПІД КРУТАМИ


День пам'яті героїв Крут – в цей день українці вшановують події кінця січня 1918 р., коли юні захисники Української Народної Республіки власною кров'ю вписали нову героїчну сторінку в історію українського визвольного руху – бій під Крутами. 

З нагоди пам’ятної дати у НВК «СЗОШ, ліцей «Успіх» пройшли тематичні виховні години: «Подвиги Героїв Крут: погляд із сьогодення», «Бій під Крутами. Як це було», ” Із забуття – в безсмертя”, “Історична пам’ять”      

Цей День, не дивлячись ні на що, назавжди залишиться в нашій пам’яті. 

День подвигу та прикладу для майбутніх та нинішніх поколінь. 

День надії і любові до своєї вітчизни. 

День пам’яті Героїв Крут.

Пам’ятаймо Героїв Крут!

Фестиваль гумору Весняні усмішки.mp4
Виховна система закладу освіти.doc
БУДЬТЕ ОБЕРЕЖНІ НА КРИЗІ.doc