Алгоритм дій та правил поводження під час виникнення надзвичайних ситуацій

Сигнал оповіщення.docx
Алгоритм дій учасників осввітнього процесу у разі ядерної загрози.docx

Алгоритм дій персоналу потенційно небезпечних об’єктів 

з протидії хибним повідомленням про загрозу вибуху 


Потенційно небезпечний об’єкт (ПНО) – об’єкт, щодо якого надійшло повідомлення про загрозу вибуху.

І. Завдання алгоритму.

  ІІ. Алгоритмом рекомендовано:

ІІІ. Дії персоналу при отриманні повідомлення про загрозу вибуху:

ІV. Планування та проведення евакуації

У випадку виявлення вибухонебезпечного чи підозрілого предмету з невизначеним господарем, а також у випадку реальної загрози при виявленні вибухових матеріалів евакуація здійснюється по маршрутам, що максимально віддалені від підозрілого предмету.

Слід зазначити, що маршрути евакуації є індивідуальними для кожного окремого об’єкта, оскільки необхідно враховувати багато факторів, а саме: розташування об’єкта на місцевості, будівельний план об’єкта (наявність та кількість аварійних і запасних виходів), наявність та вид критичних елементів інфраструктури, тощо.

У багатьох випадках, при неправильних діях, евакуація може завдати значно більшої шкоди ніж користі, адже, як показує аналіз терористичних актів, у більшості випадків вибухові пристрої встановлюється саме на шляхах евакуації чи інших ділянках максимального скупчення людей.

           Враховуючи вищевикладене, при плануванні евакуації, маршрути не слід прокладати через центральні входи та виходи будівлі, центральні КПП чи заїзди на територію об’єкта. Визначені маршрути,у разі проведення евакуації, необхідно додатково перевірити на наявність вибухонебезпечних чи підозрілих предметів При організації евакуації необхідно уникати одночасного великого скупчення людей в одному  місці.




Перелік захисних споруд.docx