Підвищення кваліфікації педагогів

Шановні колеги,

візьміть до уваги дану інформацію,

вчасно підвищуйте кваліфікацію та без проблем атестуйтеся

У п. 2 ст. 50 Закону України «Про освіту» від 05.09.2017 № 2145-VIII (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2145-19#Text) зазначено «Атестація педагогічних працівників може бути черговою або позачерговою. Педагогічний працівник проходить чергову атестацію не менше одного разу на п’ять років, крім випадків, передбачених законодавством».

У п. 1.8 розділу Типового положення про атестацію педагогічних працівників із змінами до нього (наказ МОН від 06.10.2010 № 930 https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z1255-10#Text) зазначено «Умовою чергової атестації педагогічних працівників є обов'язкове проходження не рідше одного разу на п'ять років підвищення кваліфікації на засадах вільного вибору форм навчання, програм і навчальних закладів.

Ця вимога не розповсюджується на педагогічних працівників, які працюють перші п'ять років після закінчення вищого навчального закладу».

Щодо порядку проходження підвищення кваліфікації Вам необхідно керуватися Постановою КМУ від 21 серпня 2019р. №800 «Деякі питання підвищення кваліфікації педагогічних і науково-педагогічних працівників» (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/800-2019-%D0%BF#n18). Зверніть увагу на:

- п. 14 «Педагогічні працівники закладів дошкільної, позашкільної, професійної (професійно-технічної) освіти підвищують свою кваліфікацію згідно з цим Порядком не рідше одного разу на п’ять років відповідно до спеціальних законів….»

- п.16 «…Загальний обсяг підвищення кваліфікації педагогічного працівника дошкільного, позашкільного закладу освіти встановлюється його засновником (або уповноваженим ним органом), але не може бути менше ніж 120 годин на п’ять років».

Для тих хто проходить атестацію у 2022році не менше ніж 72 години; у 2023 році та наступні роки – 120 годин (лист МОН України від 04.11.2019 № 1/9 -683).

- п. 17 «Планування підвищення кваліфікації працівників закладу здійснюється ……шляхом затвердження педагогічною радою орієнтовного плану підвищення кваліфікації».

- п. 18 «З метою формування плану підвищення кваліфікації певного закладу освіти на поточний рік пропозиції педагогічних працівників розглядаються його педагогічною радою… з урахуванням обсягу видатків, передбачених на підвищення кваліфікації».

- аб. 1. п. 20 «На підставі плану підвищення кваліфікації керівник закладу освіти (уповноважена ним особа) забезпечує укладення між закладом освіти та суб’єктом (суб’єктами) підвищення кваліфікації договору про надання освітніх послуг з підвищення кваліфікації на відповідний рік

- аб. 2. п. 20 «Не пізніше 25 грудня працівник повинен поінформувати керівника закладу освіти або уповноважену ним особу про стан проходження ним підвищення кваліфікації у поточному році з додаванням копій отриманих документів про підвищення кваліфікації. Відповідна інформація зберігається в особовій справі працівника відповідно до законодавства».

- п. 25 «Результати підвищення кваліфікації у суб’єктів підвищення кваліфікації, що мають ліцензію на підвищення кваліфікації або провадять освітню діяльність за акредитованою освітньою програмою, не потребують окремого визнання чи підтвердження. Результати підвищення кваліфікації у інших суб’єктів підвищення кваліфікації визнаються рішенням педагогічної (вченої) ради відповідного закладу.

- п. 34 «Самостійне фінансування підвищення кваліфікації здійснюється…..іншими особоми , які працюють у закладах освіти на посадах педагогічних або науково-педагогічних працівників за суміщенням або сумісництвом»

Отже, керівники гуртків за сумісництвом:

- підлягають атестації раз у п’ять років або проходять позачергову атестацію;

- самостійно фінансують підвищення кваліфікації;

- вчасно подають інформацію про проходження курсів підвищення кваліфікації;

- до 10 жовтня поточного року подають заяву на позачергову атестацію.

Заступник директора з НМР

Лариса БЕНЬКАЛОВИЧ



Індивідуальний план підвищення кваліфікації керівника гуртка