Як перенести стоматологічний кабінет в інше місто України?

З початком повномасштабної війни кількість внутрішньо переміщених осіб в Україні перевищила 8 млн людей. Звісно, бізнес закривався, а в деяких випадках – також переїжджав з одного міста в інше.

У цій статті мова піде не про те, як перевезти обладнання та знайти приміщення для стоматкабінету в іншому місті України, а як це правильно юридично оформити.

Отже, ви були вимушені покинути рідне місто та шукати щастя у новому.

Треба нагадати, що на початку вашої практики, коли ви вперше отримували ліцензію на провадження господарської діяльності з медичної практики, ви зазначали адресу (або декілька адрес) ваших місць (стоматкабінету, клініки тощо). Вони зараз є відповідному реєстрі МОЗ України (який, доречи, станом на дату написання цієї статті заблокований). Але, поки що ви маєте право здійснювати свою практику лише за цими адресами. Як їх змінити, або додати до ліцензії?


Прибувши до нового населеного пункту вам потрібно по-перше знайти приміщення, а потім, укласти або договір оренди, або купівлі-продажу. На цьому договорі (який підтверджує ваше право володіння (користування) цим новим об’єктом нерухомості у іншому населеному пункті) й базується розширення медичної ліцензії та внесення цієї адреси у реєстр МОЗ України.


Коли у вас з’являється документ про право користування приміщенням (договір, витяг тощо), ви подаєте до МОЗ повідомлення про намір розширення господарської діяльності з медичної практики. У відомостях (додаток 2 до Ліцензійних умов) ви зазначаєте нове місце провадження (місто, вулиця, будинок, квартира тощо). Також треба зазначити інформацію про матеріально – технічну базу та про лікарів й молодших спеціалістів з медичною освітою, які будуть працювати у вашому кабінеті (клініці). Якщо всі ці пункти залишилися без змін (ви перевезли своє обладнання та разом з вами переїхав весь персонал), то ви зазначаєте так, як і було раніше (переписуєте заново).


Звертаємо увагу, що ви можете не відмовлятися від старого місця провадження діяльності, якщо право володіння цим об’єктом нерухомості у вас залишається. У такому випадку попередні місця провадження діяльності у повідомленні зазначати не треба, тому що вони вже є в реєстрі. А ось, якщо ви розірвали договір оренди на попередньому місці, або продали цей об’єкт нерухомості, то вам потрібно заявити у цьому ж повідомленні про закриття провадження діяльності з медичної практики за цією адресою (адресами), після чого вони будуть виключені з реєстру, а нові - включені.


Якщо у вас залишилися питання, як перевести свій стоматологічний кабінет, або клініку у інше місто України – телефонуйте нашому спеціалісту за номером нижче.