Ліцензування стоматологічної практики

Як відкрити стоматологію?

099-072-77-28 067-708-85-71

  • Розпочинаєте власну лікарську справу стоматолога? Вам необхідно зареєструвати бізнес, мати приміщення та обладнання і отримати ліцензію МОЗ України на здійснення стоматологічної практики.

  • У вас є стоматологічний кабінет або клініка, а Ви плануєте розширення спеціальностей чи відкриття нових філій? Вам потрібно внести зміни до діючої ліцензії.

Відкрити стоматологічну практику: 5 кроків

1. Реєстрація стомат-бізнесу

Для того, щоб відкрити стоматологічний кабінет або клініку, перш за все потрібно пройти державну реєстрацію суб’єкту підприємницької діяльності та підготувати бізнес-план щодо організації роботи.


Для стоматкабінетів найчастіше реєструються фізичні особи - підприємці (ФОП) – це самий простий та дешевий шлях, як при реєстрації, так і для утримання в майбутньому (оподаткування, звітність). Пройти реєстрацію можна, не виходячи з дому, завдяки системі «Дія», або звернутися до найближчого ЦНАПу, безкоштовно.


Якщо ж Ви плануєте відкривати стоматологічну клініку, то найчастіше майбутні керівники реєструють свій бізнес у формі юридичної особи: приватне підприємство (ПП) або товариство з обмеженою відповідальністю (ТОВ). Знадобиться бухгалтер, а податки будуть значно вище, ніж у ФОПів. Після проведення державної реєстрації юридичної особи треба обов’язково зареєструватися в Податковій, Пенсійному фонді й органі статистики, відкрити рахунок у банку та за необхідністю отримати печатку.


Детальніше про процес реєстрації суб’єкта підприємницької діяльності для здійснення медичної практики читайте на цій сторінці.

2. Місце ведення медичної практики

Якщо у Вас немає власної нерухомості для ведення стоматологічної практики, то, звісно, її потрібно або купити, або орендувати. Для медичного стоматологічного кабінету, як правило, це приміщення від 14 до 30 кв.м. Частіше беруть в оренду чи купують приватні 1-2 кімнатні квартири на першому поверсі багатоповерхівок біля станцій метро.


Для починаючих стоматологів краще брати нерухомість у великих житлових масивах, прохідних місцях та біля центрів торгівлі, розваг тощо. Якщо у Вас вже напрацьоване ім’я і є постійні клієнти, то Вам не обов’язково переплачувати за так звану «червону лінію» розташування об’єкта нерухомості. Все це на Ваш розсуд.


Але при виборі місця ведення стоматологічної практики є декілька обов’язкових моментів:

  • нерухомість у нежитловому фонді (будинок при цьому може бути житловим);

  • наявність водопостачання, електроенергії та опалення;

  • наявність документа (друкований договорів оренди або свідоцтво на право власності);

  • наявність акта санітарно-епідеміологічного обстеження (це можна пройти пізніше, перед отриманням ліцензії).


3. Медичний персонал стоматології

Перш за все потрібно визначитися із переліком спеціальностей лікарів-стоматологів, які будуть працювати у вашому кабінеті чи клініці.


На сьогодні номенклатура лікарських спеціальностей у стоматології передбачає 6 спеціальностей:

  1. Дитяча стоматологія.

  2. Ортодонтія.

  3. Ортопедична стоматологія.

  4. Стоматологія.

  5. Терапевтична стоматологія.

  6. Хірургічна стоматологія.


Лікарі можуть об’єднувати за сумісництвом декілька спеціальностей, якщо вони мають підтверджену і дійсну кваліфікацію.


Окрім того, наразі можна оформити на роботу у стоматкабінет й анестезіолога (тут вимоги до кабінету зростають та потребують окремого приміщення та наявності апарату ШВЛ).


Молодший медичний персонал може працювати без додаткових вимог. Якщо Вам потрібен асистент, шукайте спеціаліста з освітою за спеціальністю «Сестринська справа» та підтвердженою кваліфікацією «Стоматологія».


Про високий рівень підготовки персоналу, який Вам потрібен для успішної роботи, говорити не будемо, це і так зрозуміло. Обов’язкова наявність іншого: безперервність робити протягом п’яти років, свідоцтво про підвищення кваліфікації та посвідчення про присвоєння, підтвердження кваліфікаційної категорії.


4. Придбання та оренда обладнання

Придбання обладнання – це друга затратна стаття видатків після придбання нерухомості.


Міністерством охорони здоров'я України затверджено перелік оснащення медичною технікою та виробами медичного призначення кабінету лікаря-стоматолога (табель оснащення). На сьогодні вимоги до наявності медобладнання такі:


  • Установка стоматологічна з кріслом пацієнта.

  • Крісло лікаря та крісло асистента.

  • Комплект меблів стоматологічних для зберігання інструментарію та матеріалів.

  • Столик стоматологічний.

  • Сейф для медикаментів.

  • Стерилізатор.

  • Камера для зберігання стерильного інструменту.

  • Опромінювач кварцевий.

  • Тестер для визначення життєдіяльності пульпи.

  • Лампа фотополімерна.

  • Лоток ниркоподібний та прямокутний, ємність для дезрозчинів.

  • Набір інструментарію стоматологічний

  • Термометр, тонометр, аптечка першої допомоги.


5. Ліцензія на стоматологічну практику

Це останній, вирішальний крок перед початком Вашого стоматологічного бізнесу.


Ліцензування медичної практики здійснюється Міністерством охорони здоров’я України, до спеціальної комісії якого подаються заповнені відомості про стан матеріально-технічної бази, наявність персоналу із зазначенням його освітнього і кваліфікаційного рівня.


Саме тут Вам і знадобляться данні з попередніх кроків.

У відомостях вказуються:


1). Найменування ФОП або юридичної особи з кодом (дивимося крок 1).


2). Адреса місця провадження господарської діяльності з медичної практики – стоматології та реквізити акту санітарно-епідеміологічного обстеження (крок 2). Треба зазначити реквізити договору оренди нерухомості або свідоцтва про право власності та площу приміщень.


3). Перелік лікарських спеціальностей та спеціальностей молодших спеціалістів з медичною освітою, які будуть у Вас працювати (крок 4). Знадобляться скан-копії дипломів про вищу або середню освіту, свідоцтва про проходження підвищення кваліфікації, посвідчення про присвоєння кваліфікаційної категорії.


5). Матеріально- технічна база Вашого кабінету (кабінетів), (крок 4). Зазначаються всі наявні та обов’язкові прилади, обладнання, інструменти (рік виробництва, країна походження та найменування виробника, стан). Для всіх вимірювальних приладів треба пройти метрологічну повірку та вказати реквізити актів про це.


Після заповнення відомостей вони надсилаються поштою до Центру адмінпослуг МОЗ України «Єдине вікно». Протягом тижня-двох комісія розглядає Ваші документи та ухвалює рішення.


Якщо Ви отримали позитивне рішення, треба сплатити на рахунок Вашого територіального органу Державного казначейства збір, розмір якого складає на сьогодні 2 270 грн.


Фахівці Громадсько-правового центру надають кваліфіковану юридичну та методичну допомогу з підготовки пакета документів на отримання таких ліцензій.

Телефонуйте за вказаними номерами, уточнюйте поточні терміни виконання та ціни.

Детальніше про підготовку Центром документів на ліцензію з мед-практики на цій сторінці.


Юридична допомога в отриманні ліцензії -зателефонуйте зараз: (099) 072-77-28(067) 708-85-71
Маємо великий досвід! Нам доручають супровід великі заклади охорони здоров’я (обласні КНП ОЗ та приватні ЗОЗ, ФОПи).
Ніяких передплат! Працюємо по договору, оплата послуг після позитивного рішення ліцензійної комісії МОЗ України.
За потреби працюємо дістанційно! Готуємо пакет документів з використанням сучасних засобів зв’язку.

Експертна оцінка та методична допомога

Документи на ліцензію опрацюють досвідчені фахівці - юристи в області охорони здоров’я, які врахують нові вимоги до відкриття стоматологічного кабінету.

  • По всім питанням дзвоніть за контактними номерами нашого Центру: (099) 072-77-28, (067) 708-85-71.

  • Консультація телефоном - безкоштовна.

Скільки коштує підготовка ліцензії на стоматологію?

Вартість юридичних послуг на підготовку документів з отримання медичної ліцензії залежить від декількох аспектів:

  • Форма організації (приватна та її види, комунальна або державна);

  • Кількість місць провадження медичної практики;

  • Кількість медичних спеціальностей та особливості деяких з них (наприклад рентгенографія або анестезіологія).

Тож, Ви можете відповісти на ці запитання за невеличкою формою (кнопка нижче) і отримати по електронній пошті розрахунок.

Розширити стоматологічну практику: 1 крок

Якщо у Вас вже є ліцензія на здійснення стоматологічної практики, але Ви вирішили розширити перелік спеціальностей, наприклад, додати послуги дитячого стоматолога, або відкрити ще один стоматкабінет у іншому місці, то Вам потрібно подати повідомлення про ці наміри до МОЗ України.

Практично цей процес нічим не відрізняється від подання документів на медичну ліцензію уперше. Вам буде потрібно заповнити відомості, в яких вказати всі ці данні, що зазначені вище у кроці 5, та сплатити той самий збір ще раз. В результаті до Вашої діючої ліцензії будуть додані нові адреси, спеціальності та матеріально-технічна база тощо.