Цей день в календарі

Чорнобильська катастрофа вразила весь світ, приголомшила людей страшним розмахом незвіданної раніше біди, трагічні наслідки якої відчуватиме ще не одне наступне покоління. Вибух, що стався 26 квітня 1986 року в Чорнобилі, ось уже 38-й рік не втихає у нашій свідомості. Від аварії на ЧАЕС в Україні постраждали мільони людей. Ця трагедія зачепила долю кожного українця, сколихнула життєве дерево багатомільонного народу. До цієї чорної дати бібліотека підготувала перегляд літератури «Чорнобиль у літературі».   https://www.calameo.com/read/00757257153203a2fd44e

26.04.2024

24 березня за рішенням Всесвітньої організації охорони здоров’я відзначається Всесвітній день боротьби з туберкульозом (World Tuberculosis Day) на згадку того, що цього дня у 1882 році лікар Роберт Кох відкрив збудника (мікробактерії) туберкульозу – туберкульозну паличку.

З метою підвищення обізнаності про епідемію туберкульозу, діагностику, методи лікування та профілактику цієї хвороби  в бібліотеці Медичного фахового коледжу підготовлено інформаційну пам’ятку «Вбережи себе від туберкулозу».  https://www.calameo.com/read/0075725710a89fe1ad407

21.03.2024

 


Цього дня ми вшановуємо пам’ять тих громадян, завдяки яким було змінено перебіг історії нашої держави, тих хто ціною власного життя захищав ідеали демократії, відстоював права та свободи людини, європейське майбутнє України.

  Бібліотека пропонує підбірку книг про те як, опинившись у вихорі історії, людина ціною власного життя здатна на цю історію впливати.            19.02.2024

Бібліотека пропонує веб-огляд літератури «В єднанні сила і міць держави». Цей огляд літератури ознайомить вас з книжками, які висвітлюють історію українського народу, його шлях до здобуття незалежності, дають оцінку подіям, що відбувалися на початку XX століття, знайомлять з історією свята та розповідають про святкування Дня Соборності України в різних містах України.  Перейдіть за посиланням https://www.calameo.com/read/00757257192d50bdeb8a0

                                                                                                                                                                                                                                                            22.01.2024

 До дня фармацевтичного працівника України бібліотека підготувала презентацію «ТОП – 12 аптек-музеїв України»

Діючі історичні аптеки з музейними виставками про розвиток фармакології та аптечної справи.

Сакральними місцями, магічними чертогами, справжніми храмами здоров’я та довголіття колись сприймали люди ці буденні нині заклади.  Ту особливу атмосферу можна і зараз відчути в музеях-аптеках Львова, Києва, Харкова, Луцька та інших міст. То де ж продавали еліксир з отрутою змії і скорпіона? Що таке гиря-свиня? Які існували інструменти від зморшок? В чому продавали рідкий гематоген? Пропонуємо добірку музеїв, де можна знайти відповіді на всі ці питання, а ще потрапити до таємничої лабораторії алхіміка, містичної кімнати знахарки чи в келію до монаха.

Інформаційно-тематичне повідомлення до Дня Конституції України

На згадку про ухвалення основного закону в Україні щорічно 28 червня святкують державне свято ― День  Конституції  України. 

Що таке конституція

Конституція ― це основний державний закон. Він визначає: *державний устрій, *порядок і принципи функціювання представницьких, виконавчих та  судових органів влади, *виборчу систему,*права й обов’язки держави, суспільства та громадян. Інші закони держави, як правило, спираються на конституцію. Конституція має найвище значення та юридичну силу.                 

Коли ухвалили Конституцію України                                                      

Україна здобула незалежність у 1991 році, проте майже п’ять років в державі діяв основний закон зразка Радянського Союзу.

Україна стала останньою з колишніх радянських республік, яка ухвалила нову конституцію. Сталось це 28 червня 1996 року на 5-й сесії Верховної Ради України ІІ скликання.

Народні депутати працювали майже безперервно 23 години і, зокрема, усю ніч з 27 на 28 червня. Зрештою Конституцію ухвалили 315 голосами «за» (при необхідному мінімумі у 300).

Конституція України набула чинності з дня її ухвалення.

Міжнародний день боротьби зі зловживанням наркотиками та їх незаконним розповсюдженням

Щорічно 26 червня, починаючи з 1987 року, за рішенням Генеральної Асамблеї ООН у всьому світі відзначається Міжнародний день боротьби зі зловживанням наркотичними засобами та їх незаконним обігом. Генеральна Асамблея ООН визнає, що, незважаючи на зусилля міжнародної спільноти, світова проблема наркотиків, як і раніше, залишається серйозною загрозою для здоров’я і безпеки населення, особливо молоді. Наркотик – це отрута, що повільно руйнує мозок людини, її психіку та внутрішні органи. Всі наркозалежні люди довго не живуть, незалежно від виду вживаного наркотику. Наркозалежність – це пристрасть до вживання наркотиків, хворобливий потяг, що призводить до тяжких порушень психічних і фізичних функцій організм.                                                                                                                                                                                                                                                                                         Юнаки та дівчата, пам'ятайте!   Лише факт одноразового прийому наркотику або вдихання легких токсичних речовин може стати причиною вашої загибелі. Навіть одноразовий прийом наркотиків формує дуже тяжке захворювання і збільшує ризик зараження невиліковними хворобами: СНІД, гепатит С.                                                                                                                                                                                                                       Ніколи не пробуйте наркотичні речовини! За хвилини в дурмані – страшні наслідки! 

Всесвітній день боротьби з тютюнопалінням,  встановлений у 1987 році Всесвітньою організацією охорони здоров'я, відзначається 31 травня кожного року. Куріння у наш  час  перетворилося у масову «епідемію», яка завдає значної шкоди здоров’ю. Відмова від паління – одне з важливих умов здоров’я та довголіття. Здоров’я – велике благо, вміння зберегти його в значній мірі залежить від самої людини. Бібліотека пропонує переглянути Буклет-заклик "Час відмовитись від куріння".                                                                    

9 травня Україна відзначає День Європи  

Для українців  – це особливий день, адже нашу країну та ЄС єднають спільні цінності, історія та культура.Європа – дивовижний континент з багатою історією. Пропоную ознайомитися з країнами Європи, розв’язавши кросворд. Цікаві запитання, розкриють інформацію про визначні місця, невідомі факти. 

 https://learningapps.org/watch?v=pkt1fb52523 

26 квітня - День пам'яті про Чорнобильську катастрофу

Ось вже 37 років біль і тривога Чорнобиля залишається в наших серцях. Ці відчуття змушують кожного зупинитись і озирнутись в той страшний 1986-й… Хоча стільки років минуло відтоді, а пам’ять наша зберігає все до найменших подробиць, бо надто вражаючими і болючими були ці подробиці.
      Але Чорнобиль – не лише велика трагедія, а й символ безмежної мужності багатьох тисяч наших земляків. Біль Чорнобиля відгукнувся у серці кожного жителя нашої країни, назавжди залишаючи у пам’яті народній подвиг ліквідаторів.

«Фонтан життя» – один з найбільш естетично красивих і оригінальних фонтанів в Україні, і є найулюбленішим місцем відпочинку жителів Запоріжжя.

Фонтан був встановлений на площі Маяковського в 2004 році і присвячений учасникам ліквідації та жертвам Чорнобильської катастрофи. Авторський проєкт скульптора Петра Антипа. Це один із найбільш незвичайних фонтанів України.

Оригінальний дизайн й дуже багато змісту. У центрі фонтану величезна чаша-всесвіт, де під тиском води у вигляді гранітної кулі вільно обертається планета Земля. Важить сама куля майже 4 тонни, у діаметрі вона сягає 1,3 метри.             Це – найбільший подібний елемент в Україні.

Вісім кам’яних композицій навколо фонтану символізують історію українського народу, починаючи із самих давніх часів.   Куля в центрі фонтану об'єднує навколо себе вісім статуй, пов'язаних з культурою, історією та побутом українського народу. Зокрема, у структурі кулі є композиція Чорнобиля, яка увінчує подвиг ліквідаторів наслідків аварії на ЧАЕС, козак Мамай – символ вільного і незалежного духу запорізьких козаків, всього народу України, чумаки – невтомні мандрівники таврійських степів, Берегиня – символ збереження життя, скіфи – давній народ Запорізького краю, мисливець – символ нерозривного співіснування людини і природи, кам'яні могили – місця першої писемності людства і степ – багатство землі української.

Перша конституція України 

Щорічно 5 квітня Україна відзначає укладення першої конституції України, бо саме цього дня в 1710 році гетьман Пилип Орлик на козацьких зборах біля Тягині склав конституційний договір нашої держави.

Перша конституція була написана як староукраїнською, так і латинською мовами. Складається документ з 16 статей, в яких визначені права та обов’язки учасників Війська Запорізького.

Український оригінал конституції знайшли не так давно – в 2008 році в Росії. А вже у 2010 році з’явився пам’ятник першій конституції України, котрий встановили в місті Бендери (колишня Тягиня) на честь 300-річчя договору. Латинський документ зберігається в Швеції з 18 століття.                                                                         05.04.2023

       21 лютого - Міжнародний день рідної мови                

 Кожного року 21 лютого увесь світ відзначає Міжнародний день рідної мови. Це свято досить молоде. Воно було  запроваджено у листопаді 1999 року згідно тридцятої сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО з метою захисту мовної й культурної багатоманітності. Історія свята, на жаль, має трагічний початок.

21 лютого 1952 року у Бангладеш (Східний Пакистан) пакистанська влада жорстоко придушила демонстрацію людей, які виражали свій протест проти урядової заборони на використання в країні своєї рідної — бенгальської, мови. Відтоді кожного року Бангладеш відзначає день полеглих за рідну мову. Саме за пропозицією цієї країни ЮНЕСКО проголосило 21 лютого Міжнародним днем рідної мови.

 А починаючи з 21 лютого 2000 року, цей день відзначаємо і ми, українці.

За посиланням ви познайомитеся з цікавими фактами про українську мову, які варто знати кожному українцю: https://vsviti.com.ua/ukraine/56661

  Шановні читачі!

 Бібліотека пропонує вашій увазі книжкову виставку 

 «Шануємо. Пам'ятаємо. Славимо»

    Книжкова виставка присвячується подіям, які відбувалися на Майдані з 18 по 20 лютого 2014 р., та героям Революції Гідності.

День Героїв Небесної Сотніпам’ятний день, що відзначається в Україні 20 лютого на вшанування подвигу учасників Революції Гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні – відважних співвітчизників, які віддали своє життя за можливість Україні бути незалежною, демократичною, відкритою світові державою та самою творити своє майбутнє.

Пам’ятний день встановлено Указом Президента України від 11 лютого 2015 року  «Про вшанування подвигу учасників Революції Гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні» з метою увічнення великої людської, громадянської і національної відваги та самовідданості, сили духу і стійкості громадян, завдяки яким змінено хід історії нашої держави, для гідного вшанування подвигу Героїв Небесної Сотні, які віддали своє життя під час Революції Гідності (листопад 2013 року — лютий 2014 року), захищаючи ідеали демократії, відстоюючи права і свободи людини, європейське майбутнє України. 20 лютого 2014 року на Майдані  загинуло 49 осіб, за час Революції Гідності — 98 майданівців, Героїв «Небесної сотні», відвагою, силою духу і стійкістю яких захоплюватиметься не одне прийдешнє покоління.                                                                      Подвиг героїв Небесної Сотні має визначне значення для нашої Батьківщини. Ми Єдина країна!                                  Ми всі прагнемо одного – миру, спокою, міцної і квітучої держави та мирного неба над головою.      

  Небесна сотня / Катерина Богданович, Христина Бондарева, Юлія Бухтоярова, Катерина Гладка, Ганна Давидова ; упоряд. Олена Трибушна, Ірина Соломко. – Харків : Фоліо, 2014. – 206 с.

Це книга-реквієм, книга-посвята тим учасникам Революції гідності, які віддали найцінніше — своє життя — заради того, аби Україна та всі ми встали з колін, щоб почали змінювати свою державу, а наші діти та онуки дістали змогу жити в іншій країні. Герої цієї книги — звичайні люди з різних куточків нашої держави. Вони дуже різні — заробітчани, науковці, підприємці, вчителі… Якби не Майдан, вони б ніколи не зустрілися. Це він об’єднав їх, зробив побратимами та «воїнами світла». Ця книга була написана заради того, аби пам’ять про величезну самопожертву героїв Небесної сотні назавжди залишилася в серцях українців. Вона — німе нагадування всім нам про те, якою ціною ми здобули свободу та новий шанс для своєї країни стати справжньою європейською державою.

   Як вмирає правда про Майдан... / Олексій Васильович Баганець ; фот. Дмитро Ларін, Влад Мусієнко, Ганна Грабарська. – Київ : Юрінком Інтер, 2019. – 135 с.

Євромайдан, Революція Гідності, барикади на столичному Хрещатику, палаючі шини, кров поранених і вбитих на Майдані – усі ці події змінили нас, ми виросли в своїй національній самосвідомості. Ми відчули свободу і хочемо знати правду. Зокрема, правду про те, чому до сьогодні більшість злочинів, пов’язаних зі згаданими подіями, доcі не розкрито, а злочинці перебувають на волі. Чому так сталося і хто в цьому винен? Саме на ці питання і намагається дати відповідь автор книги  Олексій Баганець, професійний юрист, який після Революції Гідності, будучи заступником Генерального прокурора України, організовував та координував роботу перших слідчих груп із розслідування цих справ до свого звільнення з ГПУ.

Літопис самовидців. Дев'ять місяців українського спротиву : [збірник] / авт. проєкту Оксана Забужко ; упоряд. і вступ. слово Тетяна Терен ; іл. Оксана Клачинська ; передм. Світлана Алексієвич. – Київ : Комора, 2014. – 311 с.

Від Євромайдану до АТО, від листопада 2013-го по літо 2014-го – ця книжка простежує, в хронологічній послідовності, зміну настроїв і глибинні психологічні трансформації в українському суспільстві. Колективний портрет «народження нації», що за кілька місяців пройшла шлях від мирного протесту до національно-визвольної війни, складено з найпопулярніших у той час дописів у соцмережах, виступів в інтернеті, фраґментів новинної стрічки і т.д.

Понад сотню авторів збірника, серед яких як відомі літератори, блогери, журналісти, так і анонімні мережеві «ніки», об’єднує одне: всі вони були живими свідками й учасниками найдраматичніших подій новітньої української історії, і всі їхні думки й почуття, оцінки й пошуки смислів зафіксовано в режимі «включеного спостереження». Читач таким чином отримує можливість доторкнутися до історії в момент її прямого творення.

Єлюди : теплі історії з Майдану / Крістіна Бердинських ; ред. Ю. Шутенко. – Київ : Брайт Стар Паблішинг, 2014. – 179 с.

Ця книжка – блог-щоденник з Інтернету, який автор розпочала під час Євромайдану. Журналістка Крістіна Бердинських, поспілкувавшись 1 грудня на Банковій з двома волонтерами-медиками, написала першу історію про них на своїй приватній сторінці у соцмережі. Коли на Банковій застосували газ, ці хлопці побігли надавати швидку допомогу. Автор щодня зустрічала на Майдані таких прекрасних людей, як ці медики. Скромних і водночас упертих і відчайдушних, із різним рівнем доходів та освіти. Хтось із Заходу України, хтось зі Сходу. Чомусь мас-медіа звертали менше уваги на звичайних людей, а саме вони були енергією та духом цих подій. Вона розмовляла із заможними бізнесменами, які постачали на Майдан дрова й шини, із будівельниками, студентами, волонтерами, координаторами гарячих ліній, із тими, хто працював на кухнях, жив у наметах, з художниками, музикантами, культурними діячами. У січні-лютому сотні волонтерів перекладали ці розповіді на 17 мов. Люди хотіли, щоби світ дізнався, хто насправді стоїть на Майдані. 

Небесна сотня : антологія майданівських віршів / упоряд. і авт. передм. Леся Воронюк. – Вид. 2-ге, допов. – Чернівці : Букрек, 2014. – 399 с.

До антології «Небесна Сотня» ввійшли вірші понад двохсот сучасних письменників з України, Польщі, Білорусі, Франції, Росії, Італії, Канади, США, а також непрофесійних авторів про революційну боротьбу українців протягом листопада 2013 - лютого 2014 рр. проти тиранічної влади. Втім, не так проти влади, як за своє майбутнє. Ця антологія є першою спробою зібрати, упорядкувати та зберегти майданівські вірші, написані українською, російською, білоруською, польською, французькою мовами. З точки зору літературної та історичної цінності цю книгу, без перебільшення, можна прирівняти до антології Юрія Лавриненка «Розстріляне відродження», адже якщо б у 1930-ті роки минулого століття доробок українських сподвижників- письменників не було зібрано в один збірник, то більшість творів було б назавжди втрачено. Безперечно, антологія «Небесна Сотня» гідна високого звання «народної книги».

Євромайдан: хроніка відчуттів : колекція есе / Тарас Прохасько, Іван Ципердюк, Юрій Андрухович, Сергій Жадан, Юрій Винничук ; упоряд. Василь Карп'юк. – с. Брустурів : Дискурсус, 2014. – 152 с.

Колекція есе Тараса Прохаська, Івана Ципердюка, Юрія Андруховича, Сергія Жадана, Юрія Винничука, які писали саме про свої емоції під час подій майдану 2014 р. Звичайно, як майстри художнього слова вони подавали описувані події через призму власного бачення, але вони були безпосередніми учасниками побаченого, і їх тексти буквально змальовують картини тих подій, що сколихнули весь світ і показали незламність духу українського народу. Упорядник книжки Василь Карп’юк включив також у збірник хроніку ключових, на його думку, подій Євромайдану. Варта уваги і обкладинка, автором ідеї якої була Оксана Галушка. На обкладинці дівчина із зав’язаними очима зашиває український прапор червоною ниткою.                                                                                                                                                             17.02.2023

Інформаційне повідомлення до Дня Соборності України

22 січня, у день проголошення в 1919 році Акту Злуки Української Народної Республіки та Західно-Української Народної Республіки, відзначається День Соборності України.

«Однині на всіх землях України, розділених віками – Галичині, Буковині, Закарпатській Русі і Наддніпрянській Україні – буде одна, велика Україна.  Мрії, для яких найкращі сини України жили і вмирали, стали дійсністю. Однині повіки буде одна, самостійна Українська Народна Республіка», – утверджувалося у тексті Акту Соборності.

Ті вікопомні історичні події сформували підгрунтя для відродження незалежної соборної демократичної України та утвердження національної ідеї.

В умовах сьогодення український народ знову зі зброєю в руках змушений відстоювати цілісність та незалежність власної держави. Віримо, що територіальна цілісність України, скріплена кров’ю мільйонів незламних бійців, навіки залишатиметься непорушною. Лише в єдності дій та соборності душ можна досягти величної мети – побудови економічно й духовно багатої, вільної й демократичної України, якою пишатимуться наші нащадки.

Миру, добра і злагоди усім українським родинам. Нехай цей день принесе у кожен дім добробут, віру та надію в прекрасне майбутнє України.

З Днем Соборності України!

Слава Україні! Слава її Героям!

Сторінки історії по новому розкриються  перед читачами, котрі  ознайомляться з виданнями:

Україна. Віхи історії [Текст] / Авт.-упоряд.: В. Томазов, О. Ясь. - К.: Мистецтво, 2011. - 432 с.: іл.

У виданні, присвяченому десятиліттю незалежності України, в концентрованій формі відтворено основні віхи української історії. У більш ніж тисячолітній ретроспективі показано історичні шляхи українського народу до нацонально-державної самостійності і суверенітету. Засобами візуального відтворення висвітлено найголовніші події та процеси української історії, представлено визначних історичних особистостей, відомих діячів науки, освіти і культури. Репродуктуються як добре знані, так і маловідомі ілюстративні матеріали, значна частина яких друкується вперше.

Сергієнко, П. П. Соборність України: поняття, ідея і реальність [Текст] / П. П. Сергієнко. — К.: Фотовідеосервіс, 1993. — 78 с.: портр.

Розкривається зміст поняття "соборность" Досліджжується становлення ідеї соборності на різних етапах людства. Аналізуються умови, за якими нині можлива розбудова соборної України.

Новий довідник: Історії України [Текст]. — К.: ТОВ "КАЗКА", 2005. - 736с.

 «Новий довідник: Історія України» подає відомості з історії нашої Вітчизни від найдавніших часів до сьогодення. Завдяки стислому, зрозумілому текстові та оригінальній структурі користувачі зможуть швидко знайти вичерпну відповідь на багато питань з історичної проблематики. Довідник можна використовувати як для вивчення окремих тем, так і для повторення вже пройденого. Видання розраховане на широке коло користувачів, спосіб викладу та оптимальний обсяг матеріалу вирізняє Довідник серед навчальної літератури та робить його універсальним.

Українська нація: шлях до самовизначення [Текст]: [монографія] / М.М. Вівчарик, П.Т. Панченко, В.І. Чмихова. – К.: Вища школа, 2001. – 287 с.

Автори цієї книги чи не вперше сміливо й чесно на багатому фактичному матеріалі переконливо доводять, що українська нація – це реальність, яку не треба заперечувати, а з якою слід рахуватися. Видання допоможе глибше зрозуміти родовід і духовні витоки нації та усвідомити драматичну історію українського народу.


Мета дня – звернути увагу жінок на серйозність ризиків захворювання раком молочної залози, поінформувати їх про вирішальні чинники у запобіганні раку грудей, про профілактику і лікування цього захворювання.

 Щороку 20 жовтня в Україні проходить під знаком особливої уваги до боротьби з раком молочної залози.                         Цей діагноз встановлюють 15 тисячам українок щорічно.

Рак молочної залози — злоякісна пухлина залозистої тканини молочної залози. Це найчастіша форма раку у жінок віком від 13 до 90 років. Кількість випадків раку молочної залози щорічно зростає.

Найвищі показники захворюваності на рак молочної залози — серед українок віком понад 60 років, хоча вже з 30 років істотно частішають випадки захворювання. Кожній четвертій жінці рак грудей діагностують уже на ІІІ–ІV стадії, коли ефективність лікування значно знижується.

Важливо: рак виліковний за умови його виявлення на I стадії — у 95% жінок, на II стадії — у 80%, на III стадії — у 50% жінок.

Для запобігання раку молочної залози важливо дотримуватися здорового способу життя (відмовитись від куріння, алкоголю, регулярно займатися фізичною активністю і підтримувати нормальну масу тіла), а також:

- вчасно проходити огляд лікаря мамолога — не рідше одного разу на 1–2 роки;

- жінкам старше 50 років — щодва роки здійснювати мамографічні обстеження;

- усім жінкам старше 20 років варто щомісяця самостійно обстежувати молочні залози. У разі будь-яких змін у молочних залозах негайно звертатись до свого сімейного лікаря, з яким було укладено декларацію!



14 жовтня –День українського козацтва

     Як відомо, людина нерозривно повʼязана з минулим свого народу, його історією.                        Щорічно 14 жовтня ми відзначаємо День українського козацтва. Певно, не знайдеться в Україні людина, яка б не знала про козаків. Образ сміливого парубка, який захищає віру, гідність та волю нашого народу міцно закарбувався у памʼяті поколінь. Наші предки ставилися до козаків з повагою і любовʼю, сприймали їх як символ мужності, національної гідності. Перекази про життя та героїчні вчинки запорожців передаються з покоління в покоління.

Читай:  у бібліотеці книги з тематичної полиці «Де козак, там і слава»                                                                          та Цікаві факти про українських козаків за посиланням: https://www.amazingukraine.pro/culture/tsikavi-fakty-pro-ukrainskykh-kozakiv/




            29 вересня в усьому світі традиційно відзначається міжнародний День серця. 

 Метою цього заходу є підвищення обізнаності людей про серцево-судинні хвороби, просування здорового способу життя для запобігання серцевим захворюванням і зменшення смертності від них.

  Людське серце є головним органом кровоносної системи, робота якого забезпечує дихання та живлення тканин на клітинному рівні. Кожного дня цей м’яз перекачує по організму майже 5.6 літрів крові й загальна «дистанція» за добу складає майже 19 000 км! Стародавні греки вважали, що в нашому серці живе наш дух, єгиптяни були впевнені, що саме цей орган є осередком зародження емоцій та інтелекту,  а для китайців серце є вмістилищем для щастя і спокою.

Серце є органом, який активно досліджувався кілька століть, тому нам може здаватися, що багато вже про нього відомо та досліджено, але вчені стверджують, що воно містить ще багато таємниць, які не хоче відкривати. Дізнатися  про маловідомі та цікаві факти про серце можна за посиланням:

https://interes-fakti.com/cikavi-fakti-pro-serce/

28.09.2022


      До Дня фармацевтичного працівника України бібліотекар провела інформаційний бібліоогляд  "Аптечний слід : фармацевти в книгах".   Познайомила студентів з книгами, в яких дії відбуваються в аптеці, або є дійові особи - аптекарі, фармацевти, провізори.

Знайомство першокурсників з бібліотекою коледжу

                                                          Бути студентом не так просто, як здається.                                                                          Особливо в перші дні й навіть тижні навчання, коли все навколо вас незнайоме, незвичне.

Бібліотека МФК вітає усіх першокурсників та запросила до бібліотеки ознайомитися з порядком отримання літератури та допомогти зорієнтуватися в бібліотечно-інформаційному просторі.

Студентська пора – важливий і відповідальний час і бібліотека завжди готова запропонувати Вам свою допомогу і підтримку.


Шановні студенти, вітаємо вас з Днем знань!

Бажаємо вам усім бути впевненими студентами, які точно знають, чого хочуть і сміливо йдуть до своєї мрії. 

           Нехай вистачить сил і таланту осягнути все, що вам цікаво, домогтися всього, що для   вас важливо. Оволодівайте знаннями, щоб творити гідне майбутнє медицини.              Успіхів друзі, високих балів у залікових і яскравих захоплень у житті.


Відзначення Дня пам’яті захисників України саме 29 серпня обрано не випадково, бо саме в цей день у 2014 році, в ході російсько-української війни та Іловайської операції відбувся потужний прорив української групи військ з російського оточення, де проявився масовий героїзм добровольців і військових, та загинула найбільша кількість українських воїнів.

Ті трагічні події російсько-української війни розгорталися на сході України, саме на полях соняхів, які вже поспіли. І саме під цими соняхами сотні захисників України в боротьбі з ворогом поклали своє життя на вівтар свободи та незалежності нашої країни. Саме тому сонях став символом Дня пам’яті захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України.

Адже Україна для кожного із загиблих воїнів це є сонце в його душі, яке зігрівало і надихало захищати свій дім. Тому сонях пам'яті – це не просто символ історичної мужності українських воїнів, це символ життя України. З чорним, як українська земля, зернятком, що обов'язково проросте, бо українці і далі будуть відроджуватися, скільки б не намагалися їх знищити.

Сонях символізує Україну

24 пелюстки - це 24 обласних центри. Відірвана на півдні пелюстка - це півострів Крим, який окупували росіяни, він пожухлий та зневоднений без України, та водночас має форму сльози, що символізує горе рідних та близьких, полеглих за її Свободу та Незалежність. На місці відриву Криму, якщо придивитися, можна добре розібрати символ кримських татар тамгу.

Дві пелюстки, загнуті зі сходу - символізують Луганську та Донецьку області, які частково окуповані Російською Федерацією за допомогою колоборантів.

Центральна частина соняха символізує народ України.

Насіння не осипається, тому що тримається одне за одне - в цьому сила соняха. Цю рослину не можна зігнути до землі, її можна тільки зламати, доклавши задля цього чималих зусиль.

Кожне зернятко, яке потрапить в землю, проросте та дасть чималий врожай. Це можливо, якщо берегти та дбати про Україну.


6 квітня 2021

Цього дня у світі відзначаються Всесвітній день настільного тенісу, Міжнародний день спорту на благо розвитку і світу.


30 березня студенти МФК ЗДМУ зайняли призові місця у змаганнях з тенісу між студентами коледжів регіону. 


Микола Скліфосовський: Любіть хворих, особливо простих людей ...

6 квітня (25 березня) 1836 народився 

Микола Васильович Скліфософський  

визначний військово-польовий хірург. 


Один із перших запровадив у Російській Імперії асептику та антисептику у хірургічній практиці, сприяв жіночій медичній освіті, організації медичного факультету при університеті в Одесі.


Буде здоров’я ‒ решта все додасться!  

«Доброго здоров’я!» – так вітаються наші співвітчизники, а коли прощаються кажуть «Бувайте здорові!» , тобто бажають здоров’я і практично ніколи не замислюються скільки сенсу закладено у цих словах.

7 квітня весь світ святкує Всесвітній день здоров'я, який було започатковано на честь створення, а точніше – прийняття статуту Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ) у 1948 році. Мета святкування — підкреслити важливість здоров'я кожної людини і людства в цілому. У наш час здоров'я — це не відсутність хвороб, а фізична, психологічна, соціальна гармонія людини, її доброзичливе ставлення як до інших людей, так і до навколишнього середовища. Згідно з даними вчених, здоров'я залежить від багатьох чинників: більше ніж на 50% воно обумовлено способом життя людини, близько 40% — соціальними й природними умовами життя, 10% становить спадковість. Здоров’я ‒ це справжнє багатство, наявність якого ми з вами інколи ігноруємо. Здорові люди здебільш рідко замислюються про те, як правильно і розумно влаштувати свій побут і життєдіяльність, щоб їхнє здоров’я залишалося міцним і надійним на тривалу перспективу.  

У Всесвітній день здоров’я бажаємо всім хворим ‒ якнайшвидшого одужання, медикам ‒ хорошої матеріальної і технічної бази, всім нам ‒ бути здоровими і життєрадісними! 


15  КВІТНЯМІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ ЕКОЛОГІЧНИХ ЗНАНЬ 

16 квітня 1632 року митрополит Петро Могила заснував Києво-Могилянську колегію, що пізніше отримала статус академії.

Список її видатних випускників вражає. Розповідаємо вам про п'ятьох із них.


ДЕНЬ МАТЕРІ-ЗЕМЛІ


Земля - наша годувальниця, наш спільний дім, в якому для нас створені абсолютно унікальні умови, вона віддає нам себе цілком, беззаперечно дарує свою любов.

Починаючи з 2010р. 22-го квітня відзначається Всесвітній день Матері-Землі. Саме цей день символізує та відображає взаємозалежності між планетою, її екосистемами і людиною. На жаль, екологічна ситуація критична. 

ЯК МИ МОЖЕМО ДОПОМОГТИ

висадити хоча б одне дерево

очистити від сміття прилеглі території

відмовитися хоча б на один день від використання автомобіля

відмовтесь від поліетиленових пакетів

ЕКОЛОГІЧНИЙ СВІТОГЛЯД - особливий світогляд людини, який визначається насамперед її духовністю. Що людина посіє – те й пожне. Не будемо про це забувати!

Любіть Землю та оберігайте її.



Вербна (Квітна, Цвітна, Шуткова, Баськова, Пальмова) неділя. 

Вхід Господній в Єрусалим.

Цей день нагадує нам, що все справжнє і найцінніше входить у наше життя отак – просто і без пафосу, на скромному ослику;

що людська слава скороминуча і скисає так само швидко, як натуральне молоко, і між "Осанна" і "Розіпни його" – всього лише чотири дні;

що більшість помиляється – тому варто слухатись лише свого серця, а не того, що кричить тобі натовп.


Верба б’є, не я б’ю,

За тиждень – Великдень!

Уже недалечко

Червоне яєчко. 


25 квітня 1953 року в журналі «Nature» вперше з'явилися результати дослідження структури молекули ДНК. 

Три статті, авторства вчених - Джеймса Уотсона, Френсіса Кріка, Моріса Уїлкинса і Розалінд Франклін, були присвячені її відкриттю.


Через 50 років, 25 квітня 2003 року, в знак визнання важливості генетики, вперше відсвяткували день ДНК.

Як же аналіз ДНК допоміг у вивченні історії?

Аналіз ДНК допоміг вирішити загадку басків.

Результати дослідження свідчать, що насправді баски походять від стародавніх землеробів, які змішалися з місцевими мисливцями-збирачами і після цього протягом тисячоліть жили в ізоляції.

Генетичний аналіз останків фараонів Тутанхамона, Ехнатона і Аменхотепа III дав в 2011-му несподіваний результат. Виявилося, по чоловічій лінії єгипетські правителі - родичі європейців. Принаймні, їх Y-хромосома належить до гаплогрупи R1b1a2. До неї ж належать 70 відсотків англійців та іспанців, 60 відсотків французів і лише 1 відсоток жителів сьогоднішнього Єгипту.

Вимерла Європа.

У 2016 році розшифрували мітохондріальні ДНК мисливців і збирачів, які жили на території Європи під час і відразу після льодовикового періоду. Найдавніші з них виявилися набагато ближче до сучасних азіатів, австралійців і корінних американців, ніж до європейців. Є підстави вважати, що приблизно 14,5 тисяч років тому, в самому кінці зледеніння, колишнє населення Європи змінилося повністю.

Тиф для ацтеків.

Вина за загибель ацтеків на совісті європейців. Відомо, що в 1545 році іспанці принесли з собою на територію нинішньої Мексики заразу, що викликала лихоманку і кровотечу з очей, рота і носа, від якої за кілька років загинуло 80 відсотків місцевого населення. Індіанці називали її «коколітцлі». Тільки недавно палеогенетики встановили, що ж було причиною мору. Виявилося, сальмонела, точніше, та її різновид, що викликає черевний тиф.


Цей дощ - як душ. Цей день такий ласкавий.

Сади цвітуть. В березах бродить сік.

Це солов"їна опера, Ла Скала!

Чорнобиль. Зона. Двадцять перший вік.

Тут по дворах стоїть бузкова повінь.

Тут ті бузки проламують тини.

Тут щука йде, немов підводний човен,

І прилітають гуси щовесни.

Але кленочки проросли крізь ганки.

Жив-був народ над Прип"яттю - і зник.

В Рудому лісі виросли поганки,

і ходить Смерть, єдиний тут грибник.

ЛінаКостенко 

З ВЕЛИКОДНЕМ!

День пам’яті і примирення 


Велику цінність має людське життя. Сьогодні світ із болем вшановує пам’ять жертв Другої світової війни. Найбільший збройний конфлікт на планеті, його жорстокість і антилюдяність забрали життя понад 8 мільйонів українців. 




Видатний український філософ, богослов та письменник Феофан Прокопович писав: «Наука ‒ це корінь і насіння...». Кожна зернинка наукової ідеї, посіяна дослідник ом у родючий ґрунт експериментів, дослідів та досвіду проростає квіткою нового знання з міцним корінням істини. 

20 травня - Всесвітній день вишиванки —  свято, яке покликане зберегти споконвічні народні традиції створення та носіння етнічного вишитого українського одягу. Дата проведення — щороку в третій четвер травня. 

Міжнародна наукова спільнота відзначає Всесвітній день біологічного різноманіття з метою  привернути увагу до проблем видового різноманіття на Землі.  Незважаючи на те, що чимало біологічних видів вже зникли в результаті згубного впливу людини, Всесвітній день біологічного різноманіття ставить за мету зосередити увагу світової спільноти на збереженні тих видів які перебувають під загрозою зникнення, та не допустити загрози для тих видів, які сьогодні не перебувають під загрозою. 

Бережімо природу, і пам'ятаймо, ми тут не одні!