Історія бібліотеки

Книгозбірня мудрості: від минулого до сьогодення 

Бібліотека Кіровоградського медичного фахового коледжу має давню історію, і розпочалася вона із заснування медпрофшколи, яку було відкрито у 1928 році на потребу часу (не вистачало медпрацівників для подолання численних спалахів інфекційних хвороб).

На жаль, в період окупації Кіровограда німецько-фашистськими загарбниками, архівні документи були втрачені, але збереглася людська пам'ять…

    Після звільнення міста 8 січня 1944 року навчання у фельдшерсько-акушерській школі поновилося. Вже до кінця березня 1944 року у школі навчалося 240 учнів і була відкрита бібліотека, яку очолила Маленко Ольга Іванівна. Мужній і терплячий фахівець стійко зносила свої повоєнні негаразди, формувала книжковий фонд. Добра й чуйна, вона віддавала свої знання, досвід улюбленій справі. 

     Заклад почав отримувати літературу, про що свідчать записи до першої інвентарної книги від 17 липня 1944 року. У липні 1945 року за підсумком перевірки бібліотека налічувала 5678 примірників різних видань, з них - 5390 підручників. 

       Відкриваючи інвентарну книгу №2, розпочату 8 серпня 1945 року, у примітці читаємо: «Книги от Иркутской фельдшерско-акушерской школы» і розуміємо, що, не дивлячись на важкі часи та великі відстані, навчальні заклади того часу підтримували зв’язки. 

        1 січня 1945 року власноруч була створена інвентарна книга брошурного фонду, яка налічувала 44 аркуші, була пронумерована, прошита і скріплена печаткою та підписом директора Є.П.Фесенко. 


Бібліотека збирала підручники, книги для оновлення фонду і незабаром почала обслуговувати читачів, збереглися деякі примірники літератури тих років, підручники з клінічних дисциплін.


З 1946 року постійно, в повному обсязі постачалась навчальною літературою.

    Сьогодні бібліотека коледжу - це інформаційний і культурно-просвітницький центр навчального закладу, який відповідає сучасним вимогам, з багатогатогалузевим книжковим фондом, який нараховує  30000 документів.

    Запроваджено «нічний» абонемент і кожен студент має можливість користуватися підручниками з клінічних дисциплін.

    Бібліотека – помічник не лише у навчанні, вона виховує культуру роботи з книгою, знайомить з типами джерел інформації та довідково-пошуковим апаратом. Діє зона WI-FI, що дає змогу працювати у мережі Інтернет.

Основні напрямки діяльності

• Створення комфортного інформаційно-освітнього середовища для користувачів бібліотеки, розвиток інформаційних, сервісних та інших видів послуг.

• Якісне формування бібліотечного фонду та електронних освітніх ресурсів.

• Доступність інформаційних ресурсів бібліотеки, підвищення ефективності їх використання, розширення мережевого доступу до повнотекстових зарубіжних ресурсів, формування власної електронної бібліотеки.

• Сприяння моральному, естетичному вихованню особистості, розвитку її творчого потенціалу, формуванню стійкого інтересу до читання.