Електронний каталог

  До уваги студентів та викладачів коледжу!

   Пропонуємо скористатися посиланням для віддаленого пошуку книги в електронному каталозі бібліотеки.         91.201.240.122  ( розділ БІБЛІОТЕКА)


Програма "Бібліограф"- сучасна бібліотечно-інформаційна програма

  Використання новітніх технологій , автоматизація бібліотечних процесів посіли важливе місце в діяльності бібліотеки коледжу. З розвитком комп'ютерної техніки і програмного забезпечення автоматизована бібліотечна технологія удосконалюється.

Придбання у 2022  році сучасної бібліотечно-інформаційної програми «Бібліограф» відкрило для бібліотеки коледжу нові можливості. Система дозволяє описувати всі види видань, максимально наближена до потреб користувачів і нескладна в освоєнні.

Пакет програм "Бібліограф" призначений для використання в бібліотеці. Головною його особливістю є простота та наявність необхідних бібліотекарям та читачам функцій.

Пакет вирізняється серед інших подібних систем відсутністю функціональної та інформаційної надлишковості. Система дозволяє в короткий термін сформувати електронний каталог, організувати пошук та замовлення літератури читачами і розпочати реєстрацію видачі та повернення книг та періодики.

До складу Пакету входять такі основні програми:

До складу Пакету також входить додаткова програма "ПС-Адміністратор",  яка здійснює щоденне тестування, резервне копіювання бази даних та, при необхідності, відновлення даних після збою. Це забезпечує високу надійність збереження даних та їх достовірність.

Початок роботи із програмами Пакету полягає в створенні електронного каталогу за допомогою програми "Бібліограф-Каталог".

АРМ «Каталогізатор» - це база даних книг та статей періодичних видань, тобто електронний каталог, електронна картотека статей, які постійно наповнюються інформацією про бібліотечний фонд. На даний момент електронний каталог біліотеки налічує майже 10000 примірників .

Програма "Бібліограф-Пошук" може використовуватись як на робочому місці бібліотекаря, так і на комп'ютері, розміщеному в читальній залі. Пошук літератури здійснюється в двох режимах: шукати текстовий фрагмент в всіх полях опису усіх видань або задавати критерій пошуку за одним або кількома окремими полями опису, наприклад, роком видання, автором, фрагментом назви, ключовими словами, тематичним розділом і т.д.

Щодо знайденої літератури можна дізнатися, в якому фонді вона є в наявності, або які читачі ще її не повернули. 

За наявності підключення до Інтернет, каталогізатор може під'єднуватись до серверів інших бібліотек мережі Пакету (щонайменше, до серверу ПП "Політек-СОФТ") для пошуку та завантаження потрібних бібліографічних описів до свого електронного каталогу.

Програма "Бібліограф-Замовлення" оперативно відслідковує надходження від читачів замовлень на видачу літератури. Бібліотекар, який підібрав літературу, відмічає замовлення як оброблені, а підібрані книжки чекають на свого замовника в абонементному відділі.

З використанням програми ведеться більшість бібліотечних процесів. Це - автоматизація наукової і технічної обробки літератури, детальний аналіз бібліотечного фонду, виконання бібліографічних довідок, прискорений пошук необхідної інформації користувачам за будь-якими параметрами: ключові слова, автор, назва, предметна рубрика, назва дисципліни – для підручників та посібників, рік видання, видавництво, інвентарний номер, номер сумарного обліку, систематичний шифр та ін.

Програмою передбачене визначення кількості книг з усіх навчальних дисциплін. 

Електронний каталог (ЕК)

Електронний каталог — це сукупність напрацьованих електронних описів різних типів і видів документів, які має бібліотека.

За допомогою ЕК кожен бажаючий може швидко і оперативно отримати необхідну інформацію, здійснюючи пошук за ключовим словом, назвою, автором, роком видання, та ін.

Включає бібліографічні записи на книги, брошури, видання, що продовжуються, альбоми, атласи, збірники статей, методичні рекомендації, аналітичний розпис статей з періодичних видань та збірників.

Відображає у відповідних предметних та систематичних діленнях документи українською та російською мовами в єдиному алфавітному ряду.

Організовується і ведеться в читальній залі.

Робота по створенню ЕК була розпочата в 2022 р. Бібліотека використовує інтегровану бібліотечну програму «Бібліограф»

На 01.04.2024 р. об'єм електронного каталогу -  12783 бібліографічних записів.